Mandalorián - Season 3 (2023) (séria)

Kapitola 18: Bane Mandalóru (S03E02)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 18: Doly na Mandaloru (viac)

Mandalorián a Grogu skúmajú zničenú planétu. (Disney+)

BROKEN_

Sakra, tak takhle měla vypadat ta předchozí epizoda. Výborně natočená věc, která má krásný vizuál, dojde i na skvělou atmosféru, kdy v jednu chvíli si tento díl říkal o to, aby se z toho stal horor. Fakt super pasáž s tou věcí, která nepřátelům odebírá krev. Bo-Katan je výborná a jsem hrozně rád, že dostane zde větší prostor než u předchozí řady. Grogu zde byl pro mě osobně tou nejlepší věcí. Hrozně moc si to s ním užívám. Celkově epizodě nejde nic vytknout. Byla to paráda. P.S. Chci hororový Star Wars!!! ()

Darneth

Druhý díl a já stále nemůžu uvěřit, na co koukám. Dvě série vybudovaly fungující skvělý svět, Boba jej perfektně doplnil a já jsem si naivně myslela, že to vše bude pokračovat tam, kde Boba skončil. Místo toho se hlavní hrdina chová jako totální idiot, Grogu už taky ztrácí vtip a Bo-Katan dřepí celou dobu v depkách na trůně, aby pak Dina pořád jen zachraňovala. Zbytek je to jen ahoj, co chceš, díky, čau. Z vizuálu už se na zádel teda fakt neposadím a tak trochu se obávám, že tahle série bude stát totálně za prdlačku. Holt někdy to přijít muselo. ()

Slayaphine

Kapitola 18: Expozícia... slabé neľudské dialógy, každá postava iba vysvetľuje čo sa deje, čo sa stalo a čo sa bude diať Groguovi, čo vzhľadom k tomu že nehovorí je dosť nudné. Vizuálna stránka absolútne priemerná, zo zničenej planéty vidíme iba tmavú šmuhu. Choreografia je tiež slabá, zle čitateľná a repetetívna. Hudobný doprovod buď neexistuje alebo je tak priemerný že si ho ani nevšimnete. Seriál stále pokračuje v cameo baráži ktorá už nevyznieva ako úbohá návnada ale skôr ako súčasť príbehu. Dodnes nechápem atraktivitu tohto seriálu s výnimkou pozerania to pre maminku Katee Sackhoff a ocka Pedrita. ()

Remivsremi

Jedna z vizuální nejpovedenějších epizod celého seriálu. Příběh se mi už ani nechce komentovat, neboť je ho jednoduše řečeno poskrovnu. Některé momenty vás praští do obličeje svou "naivitou", ale vztahy postav zaujmou a nesou tíhu veškerého seriálu na svých bedrech. Přidejte k tomu různé potvůrky vytvořené z mechanických části, které se v dnešní mainstream kinematografii tolik neprosazují (velká škoda!), neustále proměňující prostředí, hromadu easter eggů a máte jako výsledek dobře zkonstruovaný produkt. Tato epizoda nesla všechny zmíněné rysy. Během sledování mě to zkrátka přenese na jiné místo a v této epizodě jsem si výlet užil. ()

jim_clark65

Je to jednoznačne lepšie, ako predošlý diel, lebo sa v tomto diely aspoň niečo deje - aj keď je to v podstate dosť "filler" epizóda, Mando sa má vykúpať v nejakom "jazierku" aby sa znova mohol nazývať Mandalorianom = nemali mu ostatní Mandovia zobrať jeho brnenie, keď podľa ich kréda už nie je Mandalorianom? nedáva to zmysel = nevadí. Aj keď z Manda urobili už fakt trápneho hlupáka, Bo-Katan je síce veľmi dobrá a skúsená bojovníčka ale nedá mi nemať pocit, že bola táto epizóda nastavená práve tak, aby Bo musela zachrániť Manda kvôli tomu, že sa správal trocha viac hlúpo, ako obyčajne. Boli sme zvyknutí na jeho prešľapy (miestami) ale inak väčšinou pôsobil, ako skúsený bojovník, ktorý sa vedel dostať z podobných situácií, akou bola práve tá v tomto diely. Z "alzáka" je čisto len hračka na pobavenie a v seriály je v podstate len kvôli marketingu, inak mohol byť tento seriál dobre ukončený druhou sériou ale pokračovanie naznačuje, že sa Filoni s Favreauom vydali práve cestou "dojenia", ktoré pravdepodobne nebude mať konca (ako jeden z nich priznal = nemajú vymyslený koniec). Vo svojej podstate je táto séria už zbytočná. Taktiež sa v tejto časti vyskytli ďalšie chyby, ktoré pramenia ešte z predošlej časti: načo potreboval Mando nejakého droida? keď si mohol pretlakovať helmu a tak dýchať úplne v pohode (neskôr keď sa šiel vykúpať v tej zázračnej vode = si helmu aj tak nedal dole), ďalej najprv chcel len toho pôvodného "vybuchnutého" droida lebo len jemu dôveroval (aj keď to nedáva zmysel, pretože s novým rebootom jeho systému by to bol úplne iný droid) - toho droida, ktorého mu ponúkla tá mechanička Mando odmietol s tým, že ho nepotrebuje = ale nakoniec si ho zobral, aj keď sám povedal, že ho nepotrebuje a aj napriek tomu, že verí len tomu "vybuchnutému" droidovi = vo výsledku sa im podarilo vyrobiť kopu logických problémov, nad ktorými len tak mávnu rukou, však načo sa snažiť a zlepšiť niečo, však v SW nič aj tak nedáva zmysel. ()

• V dobách rozkvětu vládci Mandaloru vládli systému, který čítal více jak 1 000 nezávislých světů. Proto se v období Klonových válek snažila jak Republika, tak Konfederace o přetažení sil těchto systémů na svou stranu. (Veskoslav)
  • Ruiny města, kde se nachází doly, je bývalé hlavní město Sundari. Poprvé jsme jej mohli vidět v Klonových válkách (od r. 2008) za vlády Satine Kryze, sestry Bo-Katan Kryze. (Veskoslav)
  • V tomto díle je první výskyt Mandaloru ve hraných Star Wars.
    (Cardo)