Aby mohol Mandalorián bojovať proti Impériu, potrebuje pomoc starého nepriateľa. (Disney+)

papuchalk

Asi nejvtipnější díl u kterýho jsem se dost nasmál. Jak zabijou toho velitele přímo v kantýně :D Bill Bur prokázal komediální talent. Čert vem logiku, proč je terminál s tajnými informacemi v nějaký jídelně vojáků.. a jaktože Mandův ksicht prošel skenem terminálu.. no blížíme se do finále a je to tuze znát. ()

instageek_cz

Další řemeslně kvalitní epizoda, na kterou bych si zašel do kina. Ale je tu i pár nesrovnalostí. Třeba Mayfelda jsem si z první série pamatoval jako vrcholně odpudivýho šmejda, ke kterýmu jsem pociťoval div ne skutečnou nenávist:)) A tady je to najednou sympaťák roku. Tak to je na můj vkus hodně velkej charakterovej skok. Naopak potěší záporácký ksicht Richarda Brakea, kterýho si budete vybavovat z prvního Kingsmana i z Batman začíná. Ovšem o jiném, mnohem očekávanějším "ksichtu", to zas tak moc říct nemůžu, protože mi připadá, jako kdyby se sem vyloupl přímo z úplně jiného známého seriálu...:)) Díl je jinak plnej napínavý akce, ale směrem k celkovýmu příběhu se toho tady zas tak moc nestane, což je zvláštní, když se blížíme ke konci. Přijde mi, že toho do poslední epizody zbývá vyřešit ještě hodně a že už na to všechno nebude čas... Cliffhanger nás nemine, to je jistý, tak uvidíme, v jakým bodě nás Favreau a spol zanechají tentokrát. // Filmový, seriálový i jinak popkulturní články a zajímavosti čtěte na instagramu, profil instageek_cz !:) ()

MiniMinion

Dle mého názoru naprosto skvělá epizoda. Scéna s transportem mi připomněla westernové vlakové honičky, nebo například loupež coaxia z Solo: A Star Wars Story, scéna v jídelně pak zase nějaké špionážní/válečné filmy, třeba barové sekvence z Tarantinových Panchartů. Příběh nikterak nevázl, Hess sice rozhodně nebyl zrovna nejbystřejší, ale to už tak ve filmech a seriálech bývá, Din konečně otevírá oči a zbavuje se duševních pout, Boba naštěstí nijak nezastiňuje Dina, čehož jsem se trochu obával, no a samozřejmě Bill Burr ukázal, že opravdu umí hrát! Byl jsem velmi mile překvapen. A Fennec Shand, ač měla velice malou roli, byla také výborná. Její všeříkající výrazy při první scéně s Mayfeldem mě opravdu rozesmály. VFX se vrátily na špičku, rozhodně lepší, než byly v minulé epizodě. Akce plynulá, přehledná, výborně natočená. Samozřejmě plus punkt za seismic charger, potěšilo to mé uši. Klobouk dolu před Rickem Famuyiwou, zatím jeho nejlepší epizoda. Jen tak dál. A “jen tak dál” platí i pro Star Wars, tenhle seriál dal značce nový dech a včerejší Disney Investor Day vypadal velice nadějně a slibně. ()

KukulienkaHO

Paradoxom je, že sa jedná u mňa (zatiaľ) o celkovo najlepšiu epizódu seriálu, a zároveň je to prvá epizóda, kde sa neobjavil náš zelený priatelíček. A nie som tu jediný, kto má takéto pocity z "Chapter 15: The Believer". Presne takto by som si vedel Mandaloriana predstaviť, keby sa dejová linka s Groguom skončila. Ako ja ho mám rád aj seriál je parádny, len už cítim, že by sa to malo posunúť ďalej. Fakt nechcem, aby témou celého seriálu bol Grogu a záležitosti s ním súvisiace. Dúfam, že vo finále ho Mando predá do rúk Ahsoky, čo by bolo skvelou témou pre jej už oficiálne oznámený seriál. Zároveň by sa v tretej sérii "The Mandalorian" mohli riešiť iné veci, napríklad samotní Mandaloriania, ktorých tu už bolo bohato veľa. ()

tomik99

Rozhodně kladně hodnotím postavu Billa Burra, která najednou dostala úplně jiný podtext a hloubku. Nicméně oproti první řadě tvůrci s charakterem pěkně zatočili. V první sezóně se Mayfeld choval úplně jinak, ale budiž. Kladně hodnotím i novou planetu, útok pirátů, sundání helmy pro někoho, na kom vám záleží, a samozřejmě ukázku, že i v Impériu jsou dobří lidi. Uvítání konvoje bylo nádherné. Přesto nedávám plný počet. Často se nadává na sequelové díly, že jsou nelogické. Tady to ovšem není jinak. Opravdu je úplně normální, že existuje jen jeden terminál, ke kterému může přijít kdokoliv, a on mu řekne polohu lodi jednoho z nejvíce postavených lidí v Impériu? A není nutné ani, aby to byl alespoň stormtrooper či jiný imperiální důstojník, ale informace to vydá komukoliv, kdo není hledaný? To je pěkná blbost. Druhá blbost je ta, že jakmile zjistíte polohu lodi, tak ta informace může být za pár minut bezcenná. Loď se přece pohybuje, může skočit do hyperprostoru a je fuč. ()

• Vůbec první epizoda seriálu, ve které se neobjeví malý Grogu (Baby Yoda). (TwoFace)
  • Boba Fett (Temuera Morrison) prohlásí v této epizodě, že se nemůže zúčastnit infiltrace imperiální základny, protože by mohli poznat jeho obličej. Není to samozřejmě proto, že by někdo znal obličej Boba Fetta, ale proto, že by starší imperiální důstojníci mohli poznat obličej, který měli všichni klonoví vojáci (Clone Troopers), kteří tvořili armádu Republiky a také Impéria (při jeho vzniku a ještě mnoho let poté), než byli postupně nahrazeni klony z jiných genetických zdrojů nebo častěji obyčejnými lidmi. (Sidarius)
  • V této epizodě se hlavní hrdinové kromě normálních stormtrooperů střetávají i s takzvanými shoretroopery, kteří se v době vysílání epizody dosud objevili pouze ve filmu Rogue One: A Star Wars Story (2016), ve kterém si rovněž odbyli svou premiéru. Rovněž design zbrojí, kterou jako převlek obléknou Din Djarin (Pedro Pascal) a Mayfeld (Bill Burr), vychází z designu tzv. tank trooperů, také z Rogue One. (TwoFace)