Mandalorián a jeho spojenci sa pokúsia o nebezpečnú záchrannú misiu. (Disney+)

Šimpy

SPOILER! Stačilo mi vidět posledních 12 minut tohohle dílu...za prvé proto, abych se orientoval v ději a zadruhé proto, abych neztrácel čas předchozími díly. Bože, jak laciný závěr. Luke ex machina. Ale dobře, dejme tomu, ale čím mě naštvali tvůrci víc je opětovné hraní si s diváky na blbce. Pokud vím, tak Mando si sundává masku jen v absolutním soukromí, ne? Ale zde má ksicht opálenej, co opálenej, do ruda spálenej od sluníčka. Nebo mi snad unikla nějaká scéna, kdy byl něčím opálen? ()

0verseer

"He is strong with the Force, but talent without training is nothing. I will give my life to protect the Child... but he will not be safe until he masters his abilities." Keď som si bláhovo v polovici tejto série myslel, že najväčším esom, ktoré tvorcovia vytiahnu z rukáva je comeback Bobba Fetta, netušil som ako pekelne sa mýlim. To najlepšie si totiž tvorcovia nechali na samotný záver, pri ktorom asi všetkým fanúšikom tohto podmanivého univerza klesla sánka. Veľká vďaka pánom Fabreau a Reedovi za to, že vrátili Star Wars tam kam patrí a zaplátali rany, ktoré divákom spôsobili posledné tri filmy... ()

jjjerry

vau, emoční maximum. Tohle jsem opravdu nečekal. Skoro dokonalý závěr. Cítil jsem tam starou dobrou trilogii a zároveň i nádech "první epizodoy- Skrýté hrozby". Mělo to všechno a ještě něco navíc. Snad nebude třetí serie mít stejně nudný a nelogický začátek a začne tam kde tento díl skončil. PS: vyčktejte na konec titulků ;-) ()

peregrino

Díly Síla probouzí se, Poslední z Jediů a Vzestup Skywalkera nehodnotím negativně, našel jsem na nich pozitiva. I když nemohou konkurovat staré trilogii (4., 5. a 6. dílu), oká, u mě to prošlo. Nicméně ve světle zakončení 2. série Mandaloriana, ano, tohle je nejen návrat, ale doslova jediné možné a nenahraditelné navázání na starou trilogii, na které jsem vyrostl. Emoce, akce, návraty známých postav, rozšiřování a možnost poznávání ze starého nového světa, tohle je pro fanouška splnění snu. Těším se na 3. sérii a přál bych si, aby i další nové seriály pokračovaly v tak hutné euforii, vrátily se další postavy a jak zní motto, "this is the way". ()

tomik99

Celá druhá řada byl obrovský fan-service tak, jak se má správně dělat. Opravdu mistrovská práce. Sice to šlo na úkor námezdních lovců a kriminálního podsvětí, které nám bylo přislíbeno, ale tak povedený Star Wars obsah jsem již dlouho neviděl. A tato epizoda? Nástup mého idola z dětství byl přesně takový, v jaký jsem doufal u Epizody VIII. Takto se to dělá. Slzy se mi hrnuly do očí už v příjezdu X-Wingu. Následovala úplně epická scéna na styl Rogue One za pochodu výborné hudby. Toto bylo opravdu epické. Brečím z toho ještě teď. Ano, digitalní re-ageing není rozhodně dokonalý, ale já furt brečím jako želva a skáču blahem. ()

• Pri záverečnom lúčení si dá Din Djarin (Pedro Pascal) dole prilbu, aby mohol Grogu vidieť jeho tvár, čím odkazuje na Dartha Vadera, ktorý si tesne pred smrťou dá dole prilbu, aby mohol dobre vidieť tvár svojho syna. (ČSFD)
  • V scéne, keď si Luke Skywalker skladá kapucňu, hrá jeho zvučka z originálnej trilógie. (ČSFD)
  • Keď Din Djarin (Pedro Pascal) porazí Moffa Gideona (Giancarlo Esposito), vezme mu Darksaber, ktorý svojmu vlastníkovi dáva právo vládnuť na Mandaloreom. Keď ho chce darovať Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff), Gideon mu povie, že ona ho nemôže prijať ako dar, musí ho vyhrať v boji. To však spôsobilo určité nejasnosti, nakoľko v seriáli Star Wars Rebeli (2014) ho Bo-Katan prijala ako dar od Sabine Wren. Jedným z dôvodov, pre ktoré ho možno teraz nemôže znovu prijať ako dar, je, že oň prišla, čím sa stala nehodnou vlastnenia Darksaberu. Keby ho získala späť v súboji, dokázala by, že si ho zaslúži. (ČSFD)