Mandalorián - Season 1 (2019) (séria)

Kapitola 2: Dieťa (S01E02)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 2: Dítě (viac)

Mandalorián našiel cennú korisť, ale jeho loď rozobrala banda púštnych zberačov a diely si odviezli. Aby mohol odletieť z planéty, je nútený uzavrieť s nimi ešte nebezpečnejšiu dohodu. (Disney+)

Frca

OBSAHUJE SPOILERY Tady už dávám za 5*. Mandalorian je prostě badass. A jeho cíl, kterého měl zabít, ale se kterým nyní cestuje nám taky ukázal, že naproti tomu, že je v těle dítěte, tak si taky nic nenechá líbit. Trochu mě štve, že se v minulém díle zbavili postavy droida, kterého hrál režisér Ragnaroku. Ale co se dá dělat. Je to krutý svět lovců odměn s zde přežijí jen ti nejsilnější. ()

Najt

Mandalorian je skvělej charakter a potěšil i Nick Nolte, ten vypadá parádně. V podstatě je to mini epizoda, kdy musí Mando splnit vedlejší úkol. Začátek je tak pozvolný a seriál vůbec nespěchá, jenže to technický provedení, výborná hudba a luxusní vizuál stačí k tomu, aby se divák bavil i v době, kdy jen Mandalorian sedí a machá rukama, když startuje loď, nebo při jeho typický Pedropascalovský chůzi. ()

0verseer

”You need to drop your rifle.” ”I'm a Mandalorian. Weapons are part of my religion.” Druhá epizóda svojou kvalitou navodzuje na skvelý pilot. S jedným (ne)patrným rozdielom. Na scéne sa tentokrát už objavila Sila a v nepatrnom zdvihnutí ruky “baby Yodu” ju bolo cítiť viac ako v úvodných dvoch filmoch novej SW trilógie. Bravó! ()

Martrix

HAHAHAAH!! Pokud se vám nechce čekat na titulky, nemusíte. V této epizodě se moc nemluví, ale co především...má tak primitivní scénář, že se nic nedozvíte, ani kdyby to bylo dabované. Vlastně by stačilo pár komixových bublin, ve kterých by bylo vzdychnutí, pípání, dětský mumling... . Nebýt to tak pěkně udělané a ze světa WS, tak je to čistá dvojhvězda. Když jsem psal, že mám raději příběhy a la seriál Klonové války...prostě dopadlo na mě karma kladivo, možná celá továrna na kladiva...protože to vypadá, že Mandalorian bude v duchu těch nejdětinštějších epizod SW Klonové války. Musel bych být velký nerd, abych obdivně vzdychal nad ...hahaha...temným zpracováním SW, které nás zavede do podsvětí...bla, bla, bla... . Ale přes to všechno, nebo možná právě proto, mě to pobavilo a určitě se budu dívat dál. PS: už chápu tu divnou hudbu...s motivy SW by to bylo směšné všem. Disney jak vyšitý... . ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Moc velký pokrok se nekoná. Spíše si musíme zvyknout a přijmout jaké to je. Příběh jakožto veškeré podání je stále minimalistické. Malý Yoda (jeho druh nemá název) je roztomilý a rovněž tajemný a jsem rád za využití loutek. Víc nám toho 2. díl nenabídl. Snad příště přistane na zajímavější planetě se zajímavějším děním. Edit: Naštěstí ano. 75%. ()

• Když Mandalorian (Pedro Pascal) vyhodí Jawu z okna sandcrawleru, padající Jawa nedopadne na zem, ale prostě zmizí. (G....)
  • Oči Jawů na planetě Arvala-7 jsou více červené, zatímco ti na Tatooine je mají do žluta. (NiWi)
  • Jeden ze záběrů odhaluje jméno planety, které zní Arvala-7. (NiWi)