Mandalorián sa vydáva na dôležitú cestu. (Disney+)

MiniMinion

Příjemný úvod do třetí série. Zdaleka se nejedná o nejlepší epizodu seriálu, dokonce ani nejlepší první díl série, ale i tak dokázal tento díl skvěle zkombinovat vše, co máme na Mandalorianovi rádi, a předvedl nám solidní akci, humor, roztomilé momenty s Groguem, staré i nové více či méně bizarní rasy a postavy, propojení s širším Star Wars vesmírem i pokračování Mandalorianského mýtu. Jen bych se obešel bez těch dialogů plných expozice a vysvětlování, a naopak bych ocenil delší stopáž. 7.5/10 ()

Gig

Skvělý začátek třetí série. Byli jsme hozeni rovnou do vody. Proč taky něco dovysvětlovat. Kdo sleduje osudy Manda, tak si jistě pamatuje výtečný konec druhé serie s Lukem a poslední díly Boby Fetta. Navíc mě mile potešil návrat starých známých z animovaných sérií, kteří nám krásně ožili - ano, mluvím o pašerácích - pirátech (pomrknutí po Hondovi a spol). Už v Bobovi Fettovi mě víc než mile potěšil Cad Bane. Navíc krásná westernová atmosféra. Máme tu i víc rozjetých dějových linek. Tento “pilot” třetí řady to nemohl rozjet líp. p.s. Kdo se diví, proč je Mando opět s Groguem, tak tomu doporučuji kouknout na seriál Book of Boba Fett. ()

Martrix

Těsně před tím, jsem viděl epizodu animovaných The Bad Batch a to se jen těžko člověk ubrání srovnávání. Většina fandů SW se mnou asi souhlasit nebude, ale ta animovaná odnož CW už přinesla epizody, kterým nový Mando nesahá po kotníky. Nejde o vizuál, ten má parádní; velmi oceňuji ústup od CGI a návrat k "živým" maskám a loutkám ( i za tu cenu, že to občas působí až pohádkově - velitel pirátů....Jožin z Bažin meets Unterwasserman). Ale jde o to, že od Manda čekám víc. Ten potenciál tam je. Jenže když vidím, že je celá epizoda o třech návštěvách, které působily podivně nedůležitě, spíš jako záminky... . Je fajn, že je zpět další SW projekt, ale i když nebudu srovnávat s Andorem, nebo BB....tato epizoda byla jen další velký fan mrkanec. Nicméně....je první, rozjezdová, není důvod být přehnaně kritický. 68% ()

peetrejr

To čakanie sa vyplatilo. Nie je to už taká jazda ako v prvej sérii, ale čo už. Mando sa nám vracia a rysujú sa nám tu nové dobrodružstvá. Isteže nesmie chýbať miláčik obecenstva-Grogu. Nie, nie je to Baby Yoda! Ak mi ešte raz niekto bude flľusať do tváre Baby Yodu, tak mu ho zastrčím pekne hlboko... ehm... Mando vlastne nie je Mando, pretože si dal dole masku (Din Djarin (Mando) je v nejakej odnoži pôvodných Mandaloriánov, ktorí majú prísnejšie pravidlá než ostatní Mandaloriáni), a tak sa musí ísť okúpať do nejakej Živej vody či čo aby bol vykúpený. Preto sa Mando vydá na Mandalór, ktorý je ale spustošený kvôli imperiálnej Čistke (niečo ako holokaust). No, nebolo by to ale prekvapenie keby sa niečo neudialo. Manda napadne nejaký divný General Greivus z Wishu, ktorého ale skolí Bo-Katan. Pýtate sa, že odkiaľ sa nám tu zobrala? Pozrite si seriál a zistíte :) ()

jim_clark65 odpad!

Už tak očividné to ani nemôže byť :D , z Manda je len čistá stupídna prvoplánová videohra, ktorú by ste dostali, ako CDečko niekde v cereáliách, do toho ešte používajú celý seriál, ako promo pre toho "alzáka", o ktorom každý prízemne uvažujúci človek povie: "ááh, no nie je ten Grogu tak chutnučký?".  Tento diel, akoby pokračoval v logike a kvalite tam, kde príbeh Manda naposledy skončil = v Boba Fettovi, napr. súboj s tým krokodílom absolútne nedáva zmysel, len lacná sprostosť, ktorá nič nenadstavila len zo seba ostatní Mandovia urobili hlupákov. Taktiež, rôzne prestrihy na "Alzáka" sú asi nejakou zúfalou snahou odvrátiť pozornosť od otrasného a miestami nelogického scenára. (ako napríklad v úvode pri rozhovore Manda s kováčkou) Snáď sa to v ďalších dieloch vylepší ale veľmi by som v to neveril, infantilný Filoni spolu s Favreauom sa budú zjavne len točiť v kruhu a celá táto séria bude podobná úrovni Boba Fetta alebo nebodaj až Kenobiho. ()

• Lebka zvířete v kovárně patří vyhynulému Mythosaurovi, který žil ve Vnějším okraji na Mandaloru. Během prvního dobývání Mandaloru za účelem obsazení a založení Mandaloru tak, jak jsme ho znali, byli tito tvorové loveni a vyhlazeni. Jejich lebka se stala symbolem Mand'alor – tradičního vládce všech mandalorianských klanů – planety Mandalore a samotných Mandalorianů po další generace. (Veskoslav)
  • Po příletu na Nevarro můžeme v pozadí vidět bílý protokolární droid K-3PO. Tyhle jednotky patřily mezi nejdražší na trhu a jasně to ukazuje, jak moc se Nevarro rozrůstá a obchodně kvete. (Veskoslav)
  • Stíny, které Grogu vidí, když cestuje s Dinem (Pedro Pascal) hyperprostorem, jsou Purrgilové – masivní vesmírné velryby, které cestují vesmírem a mají schopnost cestovat hyperprostorem. (mikki089)