Mandalorián - Season 2 (2020) (séria)

Kapitola 14: Tragédia (S02E06)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 14: Tragédie (viac)

Mandalorián a Dieťa cestujú na miesto, kde voľakedy stál prastarý chrám. (Disney+)

Remivsremi

Rodriguez je z epizody znát. Akcí nabitá epizoda ale vůbec nepřesvědčila, protože to bylo až příliš hnaný na cool záběry. Mando běhal sem a tam, Stormtroopeři běhali a lítali sem a tam a celé to nemělo ani hlavu ani patu. Akce nudila, byla tam přidaná jen pro wow efekt. Na konci místo nadšení přišla spíš úleva, že už to mám za sebou. ()

SmajdalfCZ1

Tak tohle byl jeden z dílů, který se mi nejvíce líbil v téhle sérii. Jízda od startu do konce. Boba Fett a Fennec to celkem rozjeli. Boba dostal dost prostoru a předvedl skvělý souboj se ST. Poprvé jsem viděl jak z ST lítají kusy plastů. Tahle epizoda se mi vážně líbila a doufám, že to ke konci druhé série neztratí tempo. Tenhle díl se musel líbit i těm co doposud rejpali, že to jen kopíruje první sérii. Navíc tu máme více Jedi duchovna což je mi velice sympatické. Jsem zvědav na poslední dvě epizody. ()

instageek_cz

Další parádní epizoda, která by se svou vizuální stránkou neztratila ani v kině! Návrat legendy se povedl, Vy-víte-kdo konečně předvede, že je víc než jen chodící über cool brnění!! Grogův tranz je správně mimozemsky děsivý, a kromě podivnýho čachrování s backpackem mi tu nic nevadilo. Můžeme jen smeknout před Favreauem, že dokázal takhle skvělou show vymyslet, a je mi skoro líto nový trilogie, která je už teď Mandalorianem zcela zadupaná do země a ztracená v prachu zapomnění. A když tak čtu některý reakce, tak si říkám, že pokud i tenhle seriál fanouškům původních Star Wars vadí, tak už pro ně fakt není žádná naděje:)) (Více článků a zajímavostí ze světa nejen SW čtěte na instagramovém profilu instageek_cz !!:) ) ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney+ || Rodriguez byl od začátku vhodná posila do utahané minisérie a doufám, že tvůrce napadlo dát mu další epizody pro třetí sérii. Ví totiž jak má podat akci, napětí a postavy. Stále je to jenom kus z příběhu odehrávající se na jedné planetě, ale tentokrát se to dá nazvat jako dlouhá akční scéna s nečekaným koncem. No dobře ne úplně nečekaným, ale takový ten "chci vidět další epizodu". Což je věc, která 4 prvním epizodám zoufale chyběla a jejich absence by příběhu jen prospěla. Jen tak dál. 90%. ()

BROKEN_

Už chápu proč nám v traileru ukázali pouze záběry z prvních 4 epizod, ve druhé polovině se dějí velké věci, a já mám velikou radost. 6 epizoda skvěle funguje jako příprava na finále 2 série, která si vede opravdu dobře. Darth Yoda mi skoro nahnal slzy do očí. Jsem zvědav jak tohle dopadne. BOBA FETT ÚŽASNÝ! Líbí se mi, že to není záporná postava. :) ()

• Keď sa Din Djarin (Pedro Pascal) pýta Boba Fettu (Temuera Morrison), či je Mandalorian, ten mu odpovie: „I'm a simple man making his way through the galaxy.“ Tieto slová sú veľmi podobné tým, ktoré povedal jeho „otec“, Jango Fett (tiež Temuera Morrison) v Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia (2002). Obi-Wanovi na jeho otázku, či je na svoje klony hrdý, odpovedá: „I'm just a simple man trying to make my way in the universe.“ (ČSFD)
  • Kameny v ruinách starých Jediských chrámů mají ve světě Star Wars velkou moc a význam a jsou inspirovány podobnými kamennými útvary v našem světě (jako je například Stonehenge). Ostatně rozestavění mnoha Jediských staveb i kamenů v jejich ruinách tyto útvary připomíná. Nejinak je tomu i v ruinách chrámů na Tythonu a Ahch-To, kde je možné pomocí meditace na ústředím kamenu spojit svoji mysl se silou, jako to udělal Luke Skywalker (Mark Hamill) ve Star Wars Epizodě VIII (2017) a Grogu ve 14. kapitole seriálu Mandalorian. (Sidarius)
  • Runy, které jsou vidět kolem kamene na Tythonu, když se s ním spojí Grogu, jsou Jediské runy, které již byly použity ve hrách ze světa Star Wars a také v seriálu Star Wars: Povstalci (od r. 2014). Runy jsou inspirovány grafickým konceptem od Ralpha McQuarrie, který vytvořil již pro Star Wars Epizodu IV (1977). I přesto, že význam písmen jednotlivých run je znám, tak nejsou bohužel na kameni na Tythonu dost dobře vidět, aby bylo možné text „přeložit“. (Sidarius)