Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

damapo

Sága Hvězdných válek vás buď nadchne, chytne a už nepustí od první minuty, potom pro vás bude epizoda třetí její prozatimní vrchol s ohledem na plánované natáčení dalších dílů. Pokud ovšem fanouškem nejste, tedy nemáte předchozí znalosti faktů světa Star Wars, nebude vás bavit ani tento díl. Bez zmíněných znalostí totiž pro vás bude děj jen povídačka nesmyslů. Za mě tedy nejlepší epizoda plná emocí (proměna Anakina a Obi-Wan, blížící se smrt Padmé, příkaz 66). ()

Willy38

Keď som sa pustil do pozerania Hviezdnych vojen od prvej časti (4,5,6 som videl davnejšie), už pri prvej časti som si povedal celkom zaujímavá, ale 5 hviezdičiek odomňa určite nedostane žiadna časť, a pozriem si to len z povinnosti, aby som vedel ako to George upiekol a čo sa vlastne stalo pred jeho časťami z osemdesiatych rokov. No to som ešte netušil ako ma tretí diel zareže do sedačky natoľko, že dokonca uvažujem o jeho zaradení medzi mojich 10 najlepších. Neskutočná časť, tomuto dielu nechýbalo apsolútne nič, a keby mal aj 4 hodiny tak sa ani nepohnem od televízora. Nikdy som si nejak nevyhľadával Lukasovu tvorbu ale po tomto filme vážne nad tým uvažujem. Ale samozrejme až po tom ako si najbližšú dobu pozriem zvyšné diely, na ktoré mám po tomto filmovom predstavení neskutočný apetít... ()

72Nihlus

Možno je to tým, že patrím k tej generácii, ktorá na pôvodnej trilógii nebola odchovaná.... alebo je to proste tým, že Star Wars: Episode III je jedno z najepickejších fantasy/sci-fi diel aké existujú. Omamujúco ohromná dávka osudovosti a veľkolepých scén v špičkovom spracovaní s grádmi Johna Williamsa, to si veru nechám páčiť! ()

mikinko51

na rovinu - na epizody IV-VI to nema, ale ... blizi sa to. Epizoda I a II ani nemusela existovat, keby pribeh Anakina zostrihali do jednej casti (epizody III) tak toto by bolo za cistych 5*. Zaver tohto filmu (poslednych 20-30 minut) je proste strhujuci, ten je kludne aj za 6* (ten zaver mozem pozerat aj 10x za den a stale nebudem mat dost :-)) Zvysok filmu uz nie je taky silny ako ten koniec, ale rozhodne to ma svoju kvalitu (napriklad vyhladenie rytierov Jedi). A tak zatial co som si z epizody I zobral len to, kde nasli Anakina, z epizody II to, kde sa vzali klony, tak epizoda III je vynikajuci prerequel (ak to tak mozem nazvat) k "original" hviezdnym vojnam (IV - VI) ..... ()

MAsakRA

Tak takhle to teda bylo! Ne, vážně. Kruh se uzavřel a děj začínám chápat už i já, jakožto klasickou trilogií nepolíbený fanda. Nedá se než souhlasit s tím, že teprve až Epizoda 3 dává smysl a opodstatnění dvěma předešlým (Doufám, že to podobně bude i u Hobita.). P.S.: Vrhám se na čtverku. ()

Kudlas

Fascinující zakončení nové trilogie Star Wars pro mě vše završilo ve velkolepém stylu. Třetí pokračování jakoby mnohonásobně zdokonalilo vše z předchozích dvou dílů a zároveň přidalo vše, co prvním dvěma dílům chybí. Neskutečně dramatický průběh plný dynamiky, zvratů, napětí a emocí, které můžeme cítit za přítomnosti skvělých filmařských triků a dokonalých hereckých výkonů hlavních postav, mě v žádném nedovolilo prohlásit, že by jednalo o nějaký obyčejný průměrný film. Vše probíhá ve strhujícím tempu a já jsem se během celého filmu ani na okamžik nenudil. Strhující tempo pro mě ovšem způsobilo jedinou menší slabinu filmu, kterou je podle mého názoru příliš rychlý přechod Anakina z jedné strany ke druhé. Kromě tohoto malého detailu mě ovšem nenapadá co bych mohl filmu ještě vytknout a celou dobu jsem se náramně bavil, proto nezbývá než jen zopakovat, že se jedná o naprosto famózní film. ()

JepiNn

Po nie moc vydarenej druhej epizóde prišlo to na čo som tak túžobne čakal. Epizóda III bola vynikajúca vo všetkých ohľadoch. Od vydarených efektov cez hudbu, dialógy, príbeh až po tie najmenšie detaily(napr. vymazanie pamäti C3P0) a samotná zmena Anakina na Dartha Vadera bola tak skvelo zobrazená, že vo vás vyvolá hnev, po ktorom by ste ho najradšej udreli. Musím pochváliť herecký výkon Haydena Christensena, ktorý ma po druhej epizóde príjemne prekvapil. Konečná zmena na skutočného Vadera mi priniesla mráz po chrbte, čo sa mi stáva len pri špeciálnych filmoch. Ako povedal pán Nolan ,,every great story demands a great ending´´. Epic. ()

ArchAngel_

Rozhodně nejlepší film z celé "nové" trojice a dost možná nejlepší film celé Star Wars série vůbec. Silný příběh, ačkoliv jej všichni předem znají, úžasný vizuál, který samozřejmě drtivě předčí mnohem starší pokračování a celková nadčasovost z něj dělá jedno z nejvýznamnějších a nejlepších filmových děl této doby. ()

Hacinho44

Bol som veľmi spokojný s touto častou dala mi všetko co som očakával. Dej bol pútavý, súboje veľmi kvalitne celkový dojem veľmi dobrý. Pri titulkoch mi došlo, že zase jedna veľká séria konci a keďže star wars je moja srdcovka a podla mňa aj najlepšia séria filmov z vesmírneho prostredia veľmi ma potešilo, že sa bude natáčať ďalší diel star wars. Už teraz sa neviem dočkať. ()

ferdomravec

Nie som Star Wars masturbator ale tento diel genialny. Pre mna jednoznacne najlepsia cast. Prepojenie novych casti na stare bolo perfekte. Pri scene plan 66 ma pri kazdom opakovanom zhliadnuti mrazi ako by som to videl prvy krat. Jedne z tych filmov ktore si pozriem stale znova. ()

stando76

Najlepší diel novej trilogie,pri ktorom mám pocit,akoby ho režíroval niekto iný ako Lucas. Film natočený presne podľa želania fanúšikov.Najlepšia časť Star Wars. ()

Fash

Úžasný svět, efekty epických rozměrů a velká herecká jména. Ať se na mě fanoušci nezlobí, takhle toporné herecké výkony jsem naposled viděl snad u Buffy. Pár her jsem odehŕal, viděl nějaký ten animák a nechal se bez předsudků zlákat i na film. Bohužel jsem dostal nehorázný nářezový film, jenom díky efektům s herectvím kvalitativní úrovně B třídy. + Efekty. - hrani = průměr. ()

DarthArt

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii žil jeden kluk (asi pětadvacetiletý), který byl totální fanatikem do Hvězdných válek. Donekonečna si přehrával epizody IV až VI, kupoval si nálepky s obrázky droidů a lepil si je na dveře (zatímco ti normálnější si na zeď dávali aspoň nahatý holky), při návštěvě knihovny si otevíral dveře na fotobuňku pomocí "síly" (oválný pohyb rukou) a chvíli se dokonce přesvědčoval o tom, že by za existenci Hvězdných válek položil i život. Naštěstí se někdy kolem třicítky vrátil aspoň trochu do reality, v čemž mu hodně pomáhaly nové epizody I až III, které tu dávnou magii a kouzlo, které ho kdysi tak strhly, už prostě neměly a tak nebyl problém začít si polehoučku uvědomovat, že jsou na světě i jiné slasti než Darth Vader a "křížokřídlé stíhačky". Takže tomu bývalému bláznovi (no, popravdě, i teď bláznovi, ale projevuje se to jinak) už dneska nedělá problém říct, že původním epizodám se ty nové nepřiblížily ani na dvacet délek Alderaan-Coruscant a že než aby se přirozeně zařadily do celé řady, jsou spíš hollywoodským spektáklem na téma Hvězdné války á la 1977. Vůbec nejhůř dopadla právě třetí epizoda, protože narozdíl od první a druhé byla obrovským očekáváním, jak dopadne ta tolik diskutovaná proměna Anakina Skywalkera v bezcitné monstrum v pseudofašistické helmě, jakým způsobem budou zničeni vpodstatě nepřemotžitelní Jediové a jak se z hodného dědečka ve škorních a plášti stane nejhrozivější diktátor stříbrného plátna. Jasně, scénáristi a principál Lucas to všechno vymysleli a celý přiíběh do sebe zapadá, ale, sakra, nemá to žádné emoce. Odrostlý puberťák se mění v obávaného Vadera, blik, a je to, žádná nervydrásající gradace, kdybych si šel v mezidobí zalít kafe, možná bych tu proměnu vůbec nestihl. Tak moc povedená císařova nenávistí seschlá tvář z šesté epizody se v trojce mění v hodně špatnou komiksovou adaptaci a masku by líp zvládly i děti z družiny v Josefově Dole. Mistrovsky zahraná nenávist císaře při používání blesku v původní epizodě se změní v trapné škleby, které by se hodily spíš do Turkish Star Wars. A vyústění? Nacpěte do posledních záběru co nejvíc postaviček z epizody IV, aby všichni pochopili, že to navazuje a aby náhodou fronty v kinech nepolevily, protože se u filmu musí trochu přemýšlet. Je mi naprosto jasné, že většina lidí, co Pomstu Sithů vnímají normálním způsobem a nikdy nebyli těmi bláznivými fanoušky Star Wars, budou spokojeni. Film pěkně odsýpá, je plný efektů a rozpoznatelného dobra x zla, není ani moc dlouhý ani moc krátký, takže proč ne? Pro mě ale první tři epizody jsou jasným přeřazením výhybky z původního nadšenectví směrem ke Kačeru Donaldovi, kde před nedávnem SW galaxie celkem logicky zakotvila. Vlastně proč by ne. Ty tři původní filmy tady budou vždycky a není problém po nich kdykoli z nostalgie sáhnout. ()

Sadova302b50

Podstatné zlepšení od předchozího dílu, asi nejvydařenější díl z nové série. Efekty naprosto skvělé, hudba nezklamala a po herecké stránce to také nebylo nejhorší. Co mi ovšem drtilo uši, byly dialogy. Především ve vrcholné části filmu jsem si připadala, jako by mi někdo diktoval ze Sborníku otřepaných floskulí a klišé, kterým se raději vyhýbejte. To hodně zamrzelo. 67% ()

Oxytocin

Vrchol nově vzniklé trilogie, kde jsou zpětné předchozí díly I a II skutečně základem a uzavřením kruhu celé ságy. Výtečně. Škoda slov. 5 hvězd. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)