Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

Tom44zKA

Pro mně z novodobé trilogie nejoblíbenější a nejlepší díl. Pomsta Sithů přináši nejen spousty dechberoucích soubojů světelných mečů, ale i propracovaný příběh o přeměně mladého bažanta Anakina ve všemiobávaného Darth Vadera. ()

TETŘEF

Kdybychom pokrátili Epizodu I a spojili ji vhodně s první půlkou Epizody II dostali bychom nabouchané intro do celé Galaxie, která není zrovna nejblíže. Kdybychom Epizodu II pojali jako můstek od začátku klonových válek do konce klonových válek, byli bychom ušetřeni šíleného animovaného videoklipu a dostali bychom vojenský blockbuster nevídaných rozměrů. Potom by Epizoda III nemusela být občas tak zkratkovitá a zapadla by na koleje mnohem lépe. Takto občas trochu drcne....to ale nevadí, protože po ní jezdím často a rád. PS: Rozkaz 66 je TOP SW scéna pro mně. // Bohužel se projevuje, že GL není režisérsky nejpečlivější a filmově "nejgenialnějš". Film na čtyři, ze kterého nutně dělá filmová historie amnestii pro legendy. ()

anu

Vedle filmu Hledá se Nemo jediný film, který mě rozbrečel. Největší galaktický souboj všech dob a úžasná přeměna Anakina na Darth Vadera mě prostě dojímá. ()

Rami

Děsná blbost - dávám 2 hvězdičky jen za snahu vytvořit zajímavé efekty. Jinak konstatuji, že je to strašlivý blábol. Kdybych nehodnotil snahu u efektů, dal bych odpad! ()

Mary19

Nejlepší epizoda celé Star Wars. Úžasné bojové scény, velmi dobré herecké výkony ( Ewan McGregor přímo fantastický), zdařilá hudba, a neskutečně emocionálně silný film. Přeměna Anakina v Darth Vadera je taktéž strhující. A dialog před soubojem Anakina s Obi-Wanem??? Jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků... "You turn against me?"... 95% ()

solid

Jediné co mi nesedlo, je právě ona proměna Haydena v Dart Vadera. Já mu to prostě nevěřil. Jinak s podporou kreslených Clone Wars prostě paráda. ()

Colleague

Jediný díl, který se mi fakt líbil. U ostatní mi přišlo, že jde jen o efekty, tady poprvé je i náznak nějaké myšlenky. Zbytek jsem hodnotil převážně dvěma hvězdičkama, tohle si zaslouží 5. ()

DHDV

Plnohodnotné zakončení série nové a navazuje správně na starou, trikově nemůžu nic kritizovat. Příběh zapadá tak jak má. Postavy jako vždy zajímavé a stylisticky vyšperkované. Finálová Polední hodinka posunuje tento film, mezi top filmy… Lucas dokázal dostat své dílo, tam kam potřeboval, MEZI RÚZNÉ GENERACE lidí! ()

Akana

Excelentní zakončení celé ságy. Ze všech epizod je tahle určitě nejtemnější a to já rád. Kostrou, ke které se všechno upíná, je samozřejmě Anakinův pád do osidel temné strany a ten je vykreslen velmi působivě. S postupujícím časem a zkázou řádu Jedi houstne atmosféra zmaru a nastupující totality aby na konci zasvitnul plamínek nové naděje, který dal název čtvrté epizodě. I právě z návaznosti na původní trilogii mám veskrze dobrý pocit. Nějaké logické nedostatky se určitě najdou, ale nemám nutkání se v nich pitvat. Připojil bych se jenom k výhradám k Obi-Wanově jízdní ještěrce a trochu nadbytečné postavě Grievouse. Jinak ale naprostá spokojenost a přání aby si kdokoli v budoucnu nechal zajít chuť (veřím, že nemalou) nastavovat a rozmělňovat tenhle šestidílný monument dalšími epizodami. Nevěřím, že by to bylo k dobru věci. 90% ()

Pr4d3d

Velkolepé, epické, famózní završení nové trilogie. Jeden z nejlepších dílů celé ságy, který se temnou atmosférou blíží úžasné páté epizodě. Dva díly připravování a plánování, kvůli geniálnímu třetímu dílu. Lucasovy se výborně povedlo navázat na staré díly. Některé scény ve mně zůstanou na pořát, třeba rozhovor Anakina s Macem Windu nad Palpatinem nebo přílet Pdmé za Anakinem a to nemluvím a vyvraždění Jediů, je toho prostě hodně. Ale souboj Obi-Wana s Anakinem na konci je prostě fenomenální. ()

KHkomiks

Pamatuji si jak jsem se na tenhle díl rozhodl už fakt jít do kina, stálo to za to. Velkofilm plný efektů, bojů a temnoty větší než v jakémkoli díle, film nestrádal ani na příběhu, i když mi bylo jasné, co se stane, tak film to byl výborný. Nejočekávanější film roku 2005 se stal zdařilým pokračováním hvězdných válek. ()

J. T. Kirk

Z nových epizod je tahle ta nejlepší. Není tu tolik vtipů a místo toho je zde propracovanější a o dosti temnější příběh. To jsou ty pravé Star Wars! Teprve až nyní jsem si všiml, že je zde dost poznat, že je tam pozadí přidáno počítačově. Jakoby stály herci hned před vámi a zbytek až někde v dálce. Je zajímavé, že jsem si toho dříve vůbec nevšiml. Jinak jsou efekty pěkné, hlavně souboje jsou super. ()

Illioplius

Vnímam to tak, že hlavnou líniou tohto dielu bolo obrátenie sa Anakina z Jedia na Sitha, resp. z „dobrej“ strany na „zlú“. A táto línia mi prišla nedostatočne spracovaná. Nedostatočne neznamená na štvorku, ale takú dvojku mínus. Strieľanie farebných svetielok po naklonovaných vojakoch a lietajúcich lodiach je samozrejme podmienka úspechu filmu, a nie že by som rád boje z filmu vypustil, ale proste mi vadí, keď dosahujú nadmerných množstiev a nadmerne hlúpych podôb. Prečo, preboha, musí Obi-Wan s Anakinom šermovať, aj keď sú v ohrození života na maličkom kúsku labilnej zeme uprostred nepokojnej lávovej rieky? Taktiež celá tá záležitosť so vzťahom Anakina k Padmé a jej pôrodom mi prišla za vlasy pritiahnutá – majú neuveriteľné technológie, dokážu prekonávať mnohoparsekové vzdialenosti za krátky čas, no nevedia zabrániť smrti pri pôrode a celkovo medicínu majú snáď ešte horšiu ako v súčasných civilizovaných krajinách? Nehovoriac o tom, že iné stránky života vo svete, v ktorom sa Hviezdne vojny odohrávajú, no nie sú pre príbeh kľúčové, sú úplne odignorované – to teraz samozrejme nehovorím iba o tomto diele. Napriek značným nedostatkom ale musím povedať, že sa mi film celkom páčil, nenudil som sa pri ňom a hodnotím ho až štyrmi hviezdami z piatich. V značnom kontraste s týmto komentárom, dalo by sa povedať. ()

Adm.Nelson

Tu som sa konečne dočkal niečoho, čo som chcel stále vidieť a v predchádzajúcich dieloch som sa toho nikdy nedočkal - poriadnej digitálnej mastenice lodí vo vesmíre. Rozkaz 66 je pre mňa to najemotívnejšie, čo séria ponúka (I´m your father je možno najslávnejší zvrat, ale emócie sú tu skrátka silnejšie). No a záverečný duel radím tesne vyššie nad súboj Darth Maul vs. Obi Wan & Qui Gon. Dialógy sú miestami strašne sprosté, ale tomuto filmu to odpustím, pretože nové hviezdne vojny sú pre mňa osobnou vecou (viď moje komenty k E1 a E2). 10/10 ()

Hapretor

Pomsta shitů. Nejslabší díl nové, další, upgrade level série. Nuda, akce blbá, postava Anakina debilně zahraná - Haydene Christensene, jseš loser! ()

boul

Zas extra Fanda STAR WARS nejsem, ale je to pro mě jedno z nej Sci-Fi. Neznám každou postavu ze všech 6 epizod úplně na spaměť, abych se mohl rozepsat na celou stránku o kladech a záporech jaký má tento film a celkově všecky epizody. Pro mě je George Lucas a John Williams skvělá dvojka, skvěle natočený film + brilantní hudba. Nic mi tam nechybí a myslím že Pomsta Sithu je jedna z nejlepších epizod. Ze začátku kde Anakin působí jako nejvěrnější a milující Jedi a končí to temnou stranou, kde se stane Mr. Vaderem se mi moc líbí a myslím že bojové akce nechybí nikdy dost jako v dalších epizodách. Myslím, že když George Lucas nechal natočit poslední 3 epizody dříve skrz dobové efekty, tak že na prvních třech se doslova vyřádil a dodal tomu tu hvězdnou korunu :) 5* !! ()

*Colorado

Tak velké, to je tak velké. George Lucas dokázal nádherně vygradovat přechod mezi novými a starými epizodami. Musím konstatovat, že v mých očích proměna Anakina na Darth Vadera proběhla možná o ždibíček rychleji, než by bylo pro mě optimální, ale to je jen malilinká vada na kráse. Z kina jsem odcházel s pusou otevřenou a i po letech ji znovu otvírám. Finální souboj Obi-Wana a Anakina nemá chybu, to se prostě neokouká. Jo, tenhle vesmír se opravdu povedl. Georgi, díky! PS: kancléř Palpatine/Darth Sidious je sice megahajzl, přesto před ním smekám a mezi filmovými záporáky ho řadím hodně vysoko (ne-li nejvýš). ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)