Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

Gimp

No. Řekl bych, že tady ti nízkohodnotící trochu podléhají deziluzi v tom, že pokládají staré (dobré) Star Wars za něco jiného. Byly dementní a infantilní úplně stejně, to jen vy jste trochu zmoudřeli za ty léta. ()

kinej

Lucas měl napsat předlohu a film měl nechat natočit někoho, kdo to umí dobře. Základní dějová linie není špatná, triky jsou špičkové a hlavně je zde Dart Maul, asi nejdémoničtější postava z celých SW, ale co ten Jar Jar? Proč Georgi? Co jsi tím myslel? Zapomněl jsi na dospělého diváka? Nebo jsi senilní? Tento film má pár výborných a pár hodně špatných scén, takže v součtu je to průměr. ()

Hrabka

Pro mě tato epizoda rozhodně není tou nejslabší. Bavil jsem v určitých momentech možná nejvíc z celé ságy. Výborné seznámení s novými i starými postavami, nostalgické provázání s díly předchozími. 85% ()

juta

Ještě před několika lety bych Hvězdné Války házel klidně do odpadu. Ke Star Wars jsem měl strašný odpor, který jsem stejně cítil i ke Spidermanovi. Důvod? Ani pořádně nevím, nejspíš to bylo tím, že jsem se na ně nemohl dívat, protože tenkrát to myslím dávali na Primě, která nám nešla. Ostatní se na to mohli dívat a já ne :D Překonal jsem to a musím říct, že to není vůbec špatné, nad čím by člověk jen ohrnoval nos. Za horší efekty, přemíru tvarů lodí, "lidí a zvířat" a za zvuky formule 1 při závodech hvězdných strojů... :D dávám pouze tři, lepší hvězdy. ()

Fiftis

Naozaj skvelý úvod do najväčšej filmovej ságy všetkých čias. Bavilo ma to, skvele mi celý film utiekol aj napriek tomu, že bol zatiaľ skôr taký odpočinkový. JarJar bol skvelý. Samozrejme aj pre mňa boli najviac záživné skvelé preteky klzákov a výborný záverečný súboj s Darth Maulom. Herecké výkony skvelé, triky výborné a hudba Johna Williamsa dnes už klasická a geniálna. No proste veľmi príjemný a pohodový začiatok do niečoho veľmi veľkého, veľkolepého, akčného, oslňujúceho.. ()

Kass

"I sense much fear in you." "Skrytá hrozba" je poměrně nevyvážený film. Dětem se musí politické podhoubí příběhu zákonitě jevit jako místy nečitelné; a odrostlejší publikum zase v řadě scén nebude bavit až nepatřičně inscenovaná grotesknost. Na množství diváků taky nemusí nikterak kladně působit lehce lektorský způsob vyprávění. Na druhou stranu ale "Skryté hrozbě" nelze upřít jistou dávku starosvětské elegance. Každopádně, ve chvílích kdy příjde na řadu akce, si je film plně jistý v kramflecích a působí úchvatně. George Lucas má velký cit pro tempo a samotnou dynamiku obrazu, v čemž ho silně podporuje fantastický Williamsův soundtrack. I přes výše zmíněné nedostatky mám "Skrytou hrozbu" upřímně rád a jí načrtnuté universum mě baví. Vemte nebo nechte ležet. ()

DJ_bart

S odstupem času si uvědomuju, že Jar Jar byl v první prequelový epizodě Star Wars ten nejmenší problém, protože George Lucas fakt není dobrej režisér. Ať už jde o naprosto nudnou a nezajímavou zápletku, sterilní příběhovou gradaci anebo samotnou koncepci toho jak Lucas prezentuje jednotlivý nuance svýho vlastního univerza, 'Skrytá hrozba' je velice bídnej příklad toho, jak má vypadat plnohodnotný prolog týhle kultovní ságy. Už ani ten duel s Darth Maulem mi nepřijde tak skvělej jako dřív.... ()

filmfanouch

V průběhu 80. letech už strůjce Star Wars George Lucase nelákala možnost realizovat další Star Wars projekty a původně plánovanou trilogii, která by navázala na události Návratu Jediho tehdy zrušil. Až začátkem 90. let po všimnutí toho jak velkou slávu zažívá (dnes už ne-kánonické) expandované univerzum v podobě knížek či komiksů se George Lucas přece jen rozhodl k realizaci svého původního nápadu a vytvořit trilogii, která by naopak událostem prvních třech Star Wars filmů předcházela a on měl tak možnost odvyprávět příběh Anakina Skywalkera/Dartha Vadera v podstatě od samého začátku a definitivně tak ze Star Wars udělat jednu velkou ságu. Jedním z prvních klíčových faktů, který prequelovou trilogii od té původní odlišuje je tehdy v devadesátých letech nastupující forma digitálních efektů- George Lucas jim během realizace prequelové trilogie dal přednost před praktickými efekty a ještě před realizací prequelové trilogie digitálními efekty ,, vylepšil´´ původní trilogii a na kazetách a DVD tak diváci mohli definitivně vidět Lucasovu finální vizi toho jak měla celá původní trilogie vypadat i přesto, že spousta fanoušků nemůže těmto upgradům přijít na jméno a digitální efekty se pro ně následně stali jedním z hlavním kamenem úrazu prequelové trilogie (což byl poté následně také jeden z důvodů toho proč se Star Wars filmy od Disneyho snažili jít opět především cestou praktických efektů). Režie se sice chopil George Lucas, který se tak po 22 letech (ano, poprvé od Nové naděje) opět usadil do režijní sesle, původně ale režírovat nechtěl a po vzoru Impéria vrací úder a Návratu Jediho chtěl zůstat pouze na pozici scenáristy a producenta. Jím oslovení kolegové a přátelé jako Ron Howard (který později natočil Solo: Star Wars Story), Robert Zemeckis (trilogie Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) nebo Steven Spielberg mu ale vždy odvětili tak, že by nejlepší volba měl být právě Lucas. Režie se tak Lucas chopil nedobrovolně a stál před ním pořád tak trochu nelehký úkol- už v 90. letech sice byli Star Wars obrovským fenoménem a jeho fanoušci vyčkávali na premiéru nového filmu velmi pozorně, zároveň ale měl ideálně George Lucas ke Star Wars dostat generace nové. Star Wars: Skrytá hrozba je tak pro mnoho lidí stejně tak důležitý film jako je Star Wars: Nová naděje a později se to samé dá říct o o Star Wars: Síla se probouzí- Každý z těchto tří filmů byl start nové trilogie, který vždy odstartoval v jiné éře (1977, 1999, 2015) a vždy k Star Wars dostal novou základnu fanoušků. Pro mnohé lidi byla až Skrytá hrozba tím prvním Star Wars filmem a vůbec tehdy třeba netušili, že už vlastně dávno existuje čtvrtý, pátý a šestý díl ságy a budou si jen muset počkat na realizaci druhého a třetího dílu. Nezasvěcený člověk tak z toho logicky mohl tehdy mít guláš, Lucas ale u Skryté hrozby vsadil na zcela jiné období předaleké galaxie, které se zásadně liší od toho v původní trilogii. Lucas se ve Skryté hrozbě vrací do času před Impériem kdy byli Jediové obránci míru a spravedlnosti v galaxii a jejich odvěcí nepřátelé Sithové tehdy jen nepatrně vystrkovali růžky. Skrytá hrozba má s Novou nadějí několik vztyčných ploch- U obou filmů platí, že mají vyloženě takovou tu uvolněnější, pohádkovou dobrodružnější atmosféru, oba víceméně mohou fungovat jako uzavřená díla, především je ale Skrytá hrozba vlastně vyloženě komorním filmem, kde se nebojuje o osud celé galaxie, ale ,, jen´´ o o osud jedné planety jménem Naboo a nějaké patálie s Hvězdou smrti, která by mohla zničit několik set planet tu reálně nehrozí. To ale Skryté hrozbě neubírá monumentální blockbusterové měřítko, které fakt, že doba pokročila a s digitálními efekty si Lucas může v podstatě dělat co chce (což je zároveň i menší kámen úrazu) využívá na plno. Ta neokoukanost světa předaleké galaxie je možná po zhlédnutí původní trilogie v rámci prequelové trilogie víceméně pryč, přesto se skutečně díky zasazení do zcela jiné éry a představě jiných světů daří opět předvádět víceméně zdařilé expozice. Epizoda I trochu více zabrušuje do politické stránce a dotýká se tak oblasti, které Epizoda IV jenom naťukla. Pro spoustu fanoušků tohle může znamenat problém, protože budou mít pravděpodobně problém s tím, že u Star Wars je opravdu nezajímají politické kapitoly, té politiky tu ale není zase tak moc a především je skutečně zajímavé pozorovat jak tedy fungoval ten galaktický senát o kterém jsme předtím skutečně slyšeli jen v Nové naději v rámci jeho zrušení. Především se tu ale skutečně prezentuje období kdy Jediové nebyli ohrožený druh a kdy to byli skutečně největší borci galaxie. Šermířské pasáže se světelnými meči jsou tak o poznání zajímavější, protože díky faktu, že jsou zde Jediové už vytrénování se dočkáváme svižnějších a choreograficky hbitějších lightsaber duelů než když se v původní trilogii víceméně šermovali jen zestárlý Jedi, Jedi ve výcviku a kyborg co je rád, že je rád. Díky za ty dary. Aleca Guinesse v mladší verzi Obi-Wana Kenobiho vystřídala naprostá castingová trefa v podobě Ewana McGregora ve kterém může divák lehce poznat toho starého Obi-Wana z původní trilogie, přece jen jde ale pořád o teprve o mladého padawana, kterého zkouška jedijské dospělosti ještě teprve čeká. Liam Neeson je jinak skvělá volba na roli Obi-Wanova mentora Qui-Gona Jinna, který se opět liší od povah Obi-Wana a Yoda z původní trilogie a na jeho postavě je zajímavě to, že i když je sám Jedi, s některými pravidly řádu on sám nesouhlasí. Role Qui-Gona Jinna možná není v celé Skywalker sáze kdovíjak zásadní, přesto se ale pro mně osobně jedná o jednu z nejzajímavějších a nejlepších postav celého světa předaleké galaxie. Zároveň se dle mně podařilo v rámci Skryté hrozby vytvořit silnou ženskou postavu a to v podobě Padmé Amidaly- Tato 14-letá královna Naboo je možná mladická, od začátku se ale projevuje jako snaživý vládce a především se skutečně nebojí prosadit. Natalie Portman na tuto roli možná očividně nevzpomíná v nejlepším, Padmé Amidala je ale pro mně osobně skutečně parádním ženským charakterem a především se Lucasovi očividně daří budovat zatím pouze čistě kamarádské (pouze z její strany) pouto mezi ní a Anakinem Skywalkerem. Jeho představitel Jake Lloyd se možná po natáčení dočkal šikany a víceméně ho ztvárnění Anakina Skywalkera přimělo k tomu ukončit hereckou kariéru, stojím si ale za tím, že Lloyd těžké nároky celkem dobře zvládl a především se tu skutečně daří Anakina prodat jako sympatického chlapce, který se snaží o dobro a dokazuje svou z původní trilogie proslavenou pověst skvělého pilota, jen těžko by ale někdo uvěřil, že by se z tohoto chlapce měl za několik let stát vražedný stroj Impéria. Už minimálně první náznaky k cestě temné strany ale George Lucas skrz postavu 9-letého chlapce prodává velmi zdařile a uvěřitelně a celkově se minimálně za mně podařilo Lucasovi v průběhu všech tří filmů Anakinův přerod na temnou stranu síly prodat. Zároveň se Lucasovi skutečně podařilo po vzoru Dartha Vadera vytvořit padoucha, který zaujme už jen svým zevnějškem- Dartha Maula. Ten toho na rozdíl od Vadera moc nenamluví a ani se (alespoň v rámci filmu) nedočkal výborného dějového archu, Maul ale skutečně působí jako hrozba, zvláště když vytasí svůj oboustraný světelný meč. Závěrečný souboj mezi Obi-Wanem a Qui-Gonem proti Maulovi za doprovodu famózního Duel of the Fates od Johna Williamse patří mezi nejepičtější momenty celé Skywalker ságy, kde se schopná akrobacie Raya Parka s velmi zdařilou choreografii využívá v rámci jednoho z nejlepších lightsaber duelů, kde funguje napětí a především celý souboj skutečně k něčemu vede. Vede k něčemu, co pro jednu postavu udělá zcela zásadní krok a celý osud závěrečného souboje v podstatě vytyčí danou cestu napříč celou ságou. Darth Maul možná (alespoň v rámci filmů) plátno Star Wars filmů opustí příliš rychle, zásadní následky ale jeho charakter přinese a i proto zamrzí, že si ho Lucas neponechal na celou trilogii a místo něho v druhém díle trilogie vytvořil prostor pro novou postavu- Hrabě Dookua. A pak je tu ten Jar Jar- Jaký je Jar Jarův smysl? Má skutečně nějaký hlubší smysl? Jde skutečně o ve finále zavrhnutého Darth Jara Jara nebo je Jar Jar skutečně jen pouhou zábavnou figurkou? Za mně Jar Jar od začátku byl a navždy bude pouze zábavná postava, která slouží jako takové odlehčení u vážných momentů a především taková ta zábavná postava, která má ale v rámci děje nějaké opodstatnění. I přesto, že je Jar Jarův humor možná až příliš infantilní a jeho přítomnost na plátně možná většinu času zavázání zbytečností, nikdy jsem Jar Jara vyloženě nenáviděl a rozhodně bych neřekl, že nějak sráží výsledné kvality Skryté hrozby dolů. Už především díky tomu, že díky němu je nám představeno zajímavě vypadající podvodní město Otoh Gunga a celkově jsou Gungani zajímavá stvoření, které se za mně svou otravností rozhodně nevyrovnají Ewokům. A i za to plusové body. Lucas se sice snaží o vyprávění nové éry a nového příběhu, zároveň se ale nebojí odkazování a budování vstříc původní trilogii. Krom Obi-Wana dorazí i mladší mistr Yoda, R2-D2, mladý Anakin Skywalker začne stavět C-3PO, v senátu se objeví Wookieeové (a také E. T. ho rasa!), vrátíme se na Tatooine a objeví se i Jabba Hutt, tuskeni nebo Jawové. Zmíní se planeta Alderaan, zazní slavné jméno Antilles, občas zazní kultovní motiv z původní trilogie a přesto všechno tento možná až přehnaně překombinovaný pokus o nostalgii funguje. Původní a prequelová trilogie totiž pořád dohromady tvoří jeden obrovský příběh a tudíž různé propojování a odkazování víceméně dává smysl a zároveň si Lucas víceméně hlídá to aby si prequelové filmy neodporovali s originálními (pochybnou paměť R2-D2 a víceméně i Obi-Wana teď ignorujme!). A především Skrytá hrozba skutečně primárně funguje v tom směru v jakém fungovat má- Opět je to úžasné velkolepé sci-fi dobrodružství, které představí naprosto famózní závod kluzáků, události kolem zničení hlavní lodi Obchodní federace dodá víceméně podobný WAU feeling jako u ničení obou Hvězd smrti (jen to kvílení mladého Aniho tu osudovost přece jen trochu sráží) a především je tu ten zmíněný osudový duel. Zároveň tu Lucas tak trochu redefinuje celkový pohled na sílu (i přesto, že myšlence midi-chlorianů taky nemůže mnoho fanoušků přijít na jméno) a celkově má prostě a jednoduše návrat do předaleké galaxie i přes svůj většinový digitální kabát (film obsahuje 1900 trikových záběrů) má duši. Epizoda I možná vznikla v době kdy nebyli digitální efekty na vrcholu dokonalosti, přesto jsou ale v rámci Epizody I už víceméně koukatelné a výsledný zážitek nesráží. Kameraman David Tattersall prequelům dodal občasné velmi vizuálně zajímavé a dodnes tak trochu nedoceněné záběry. John Williams počtvrté skládal hudbu k filmu ze světa Star Wars a opět přišel s novými a parádními hudebními motivy. A George Lucas dokázal svět Star Wars tehdy otevřít novým generacím i za cenu, že většina pamětníků tehdy víceméně kroutila hlavou. Já osobně ale Skrytou hrozbu beru jen jako parádní rozjezd nové Star Wars éry, který není Novou nadějí, ale to ani reálně být nemohl. Stejně jako Nová naděje je Skrytá hrozba především dobrodružnější a víceméně drsnějším pohádkovým rozjezdem u kterého se na drsnější a temnější pojetí musí čekat do dalších dílů. Především je ale Skrytá hrozba skutečně parádním úvodníkem do světa předaleké galaxie díky kterému je jedno zda maratón startujete původní trilogii nebo trilogií prequelovou. Obě možnosti totiž stojí za to.....Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

Shakers

Najslabší diel s Lucasovej hexalogie, ale napriek tomu stále výborný. Príbeh je jednoduchý a niekedy tak trochu ide na neutrál, ale každá scéna je niečím zaujímavá, takže nuda nehrozí. Jediné mínus sú tu asi digitálny Gungani na čele s Jar Jar Binksom, ktorý poteší deti a otravuje dospelých. Inak efektov a akcie je tu dostatok a za doprovodu epických chorálov Johna Williamsa je skutočne na čo pozerať. Navyše George Lucas v prvej epizóde vyťahuje svoj najväčší tromf - Dartha Maula. Obľúbené soundtracky: Duel of the Fates, The High Council Meeting and Qui-Gons Funeral. 90% - 5* ()

lamps

Guilty pleasure. Tytam jsou osudovost a drtivá aura temné strany, které poháněly původní trilogii vstříc ultimátně kompaktnímu a jedinečnému zážitku, v nenávratnu zmizely dospělácká serióznost, nenápadný suchý vtip i monumentální charakter sice statičtějších a jednodušších, ale přesto atmosféričtějších akčních sekvencí.. Epizoda I je podraz na pravověrné fanoušky SW, kde mnoho minulých osvědčených esencí ustupuje Lucasovu nezřízenému vizuálnímu blbnutí a násilnému zpřístupnění série nové generaci v čele s desetiletými školáky s otevřenou pusou a prstem v nose. Je nesporným faktem, že atmosféra je kouzelná, příběh se rozjíždí zajímavě, nové postavy jsou božské a celková prezentace prostředí a s tím spojené triky a atrakce patří k vrcholu své doby, ale zkrátka to působí jako slátanina s nulovým přesahem - především v porovnání s tím, co nastolily původní filmy. Jediný, kdo si skutečně udržel tvůrčí formu, je veterán Williams, jehož soundtrack se parádně rozvětvil a měl lví podíl na tom, že alespoň závěrečný světelný fight patří k tomu lepšímu z celé ságy. Naopak dementní pištění Jar Jara Binkse patří to těch nejhorších filmů Luca Bessona... ()

Jacinda

spousta lidí si na jedničku stěžuje, mě ale přišla skvělá. Jedájské město je ještě krásné a plné slávy. Je skoro stejně krásné jako Natalie. a ten impozantní závěrečný boj...pozn. po shlédnutí ve 3D. Zážitek se ještě zmaximalizoval. Do popředí vyšly některé detaily a pár nových scén potěšilo ()

Jhershaw

U tohoto filmu je největším problémem očekávání.. i přes varování jsem doufal, že uvidím další díl legendární "ságy" Star Wars.. a dočkal jsem se rodinné sci-fi, která s původními SW má společné jen postavy a režiséra. Jako film sám o sobě si to ty 4* zaslouží (je to sice dětinské, ale jde to přežít, závěrečný souboj je docela fajn, triky dokonalé), ovšem jako další díl SW mě to zklamalo... nejradši bych to ohodnotil ***1/2 ()

DaliX

Tak Lucas pred uvedením svojej prvej časti stihol film premenovať na Episode IV a tak sme sa dočkali Episode I s názvom Skrytá hrozba. Príbeh celej novej ságy popisuje presný opak ako tá stará, kým v starej sme mali možnosť vidieť Luke-a Skylewalkera a jeho vývoj plus výcvik, tu sa stretávame s Ananakinom Skylewalkerom, budúcim Darth Vaderom. Hneď ma zarazil v úvode politický podtón filmu, čo sa v predošlej trilógií nestalo. Trochu mi to na filme prekážalo a normálne som si želal, aby sa to skončilo a nastúpilo Impérimum. Avšak nestalo sa. Čo však film vyzdvihuje do plného počtu sú herci na čele s Liamom Neesonom, pre ktorého mám neuveriteľnú slabosť ako Obi-Wanov učiteľ. Ewan McGregor stvárnil Obi-Wana, čo je myslím si skvelá voľba, Natalie Portman sa mi páčila. Možno je to slabšie ako predošlé diely ale je to súčasť tak perfektnej sci-fi ságy a zaslúži si plný počet. ()

KlárkaS

Za vším hledej prachy. Ale nebýt Lucasovy touhy dát lidem vědět, jak to vlastně s Darth Vaderem bylo a chtíčem studií z toho vytřískat co nějvíc, bych možná nikdy neměla možnost Star Wars potkat. Bylo mi 6 let, tedy přesně ta věková kategorie, pro kterou byl film určený, a byla jsem ze všeho naprosto NADŠENÁ! Dokonce i z Jar Jar Binkse:). Dohromady jsem na to šla do kina 6x a v první třídě jsem jako největší exot neustále mlátila klackama do stromů s tím, že já jsem byla Obi-wan Kenobi a ta ubohá bříza Darth Maul. Takže díky Georgi a díky tati, žes mě na to donutil jít. ()

JohnnyD

Rozumiem rozčarovaniu ľudí, ale nemyslím si, že je to vina deju, či scenára. Skrytá hrozba je hlavne po režisérskej stránke nezvládnutá, obsahuje skvelé motívy, ktoré nevie preriediť a často sa stáva, že miesto niektorých dôležitejších (pozadie Jediov a Sithov, či hlbšie rýpanie do Anakinových tienistých stránok, ktoré si pozorný divák musí všimnúť už tu) sa do popredia posúvajú tie nepotrebnejšie (Gungani alebo preteky na Tatooine). Napriek tomu (a napriek pár kontroverzným veciam ako midi-chloriany alebo "vyvolený") Skrytá hrozba rozohráva niečo viac, ako sme boli dovtedy na Hviezdne vojny zvyknutí: rozohráva nadčasovú politickú alegóriu, ktorá má v súčasnom svete čo povedať. A záverečný súboj Obi Wan/Darth Maul/Qui-Gon podfarbený bombastickou Williamsovou témou Duel of the Fates je dokonalý! ()

Boogeyman

Já nejsem ani žádnej velkej fanoušek původních Hvězdných válek, tohle už byl ale extrém! Nemohl jsem se opřít ani o pořádný příběh, ani propracované postavy (zatím jsou to všechno jen blbečci, kteří by se měli teprve vyvinout) a hlavně ani o charismatického záporáka, jakým byl Darth Vader. Absenci Vadera nelze nikomu vyčítat, ale jeho nástupce (předchůdce) je jen pestrobarevná maškara bech potřebné důstojnosti! Všichni herci jsou jako opaření, strozí a nevýrazní, působí jako bez života, jak znudění poslanci (u Ewana McGregora a S.L. Jacksona je to do očí bijící a o to větší zklamání, u Neesona to nepřekvapuje)! Nejlépe z herecké škály vychází snad představitel malého Anakina, který na mě působí dojmem, že se jako jediný nezalekl toho, že ho vede sám George Lucas v pokračování fenoménu jako jsou Star Wars a tutdíž se nebál svou postavu trochu oživit a obdařit osobností! Triky jsou nádherné, ale je jich zbytečně moc a dělají z filmu přeplácanou taškařici! Vrcholem a hřebíčkem do rakve je digitální Martin Lawrence! ()

sheen

Do nové trilogie se vkročilo trošku jinou nohou, už to nemá nádech a atmosféru starých dílů, nese se to na vlně digitálních triků, které hýbou světem, ovšem jedním dechem dodávám, že jsou to prostě Star Wars a je to srdcová zaležitost. Co se filmu musí nechat tak jsou skvělé závody kluzáků (nedokáži odhadnout kolik hodin jsem nazávodil na PC s tou hrou Star Wars I : Racer) a finální souboj jediů proti sithovi s asi nejsilněji působící písní ze SW universe, jedná se samozřejmě o Duel of the fates. Po předchozí trilogii se od pokračování čekalo až příliš, starou školu nebylo možno opakovat. "May The Force Be With You" ()

Hromino

Tenhle film přesně odpovídá tomu, čemu bych nejraději dal 3,5*. Znáte to - takový ten typ filmu, kdy se vám v hlavě honí argumenty pro a proti, proč dát méně hvězd a nebo zas více hvězd. V mé hlavě to teď probíhá asi takto: '...fajn, je to moje oblíbená série, ale prostě jsem byl zklamanej po staré trilogii. Dám 3*.' – Hodím tedy tři hvězdy. Za moment ale moje druhé já říká: 'No počkej, vždyť to přece tak strašný vůbec nebylo, tak nevyšiluj, ty hovado. Byla tam přece parádní hudba tvýho oblíbence Williamse, libózní Natalie Portman a mělo to i pár dobře našlapaných scén, no, neříkej, že sis u tý scény se závodem kluzáků nehonil vzrušením brko! Honem to změň na čtyři hvězdy, když už, a nedělej ze sebe nějakýho rádobyintelektuálního kritika.' – oukej, měním teda zase na 4*. Pak můj zrak padne na hodnocení uživatelů pode mnou, kde se to občas blýskne i nějakou tou jednohvězdou nebo dvojhvězdou, a to je právě chvíle, kdy se zase probouzí mé ego kritika: 'Chlape, bože, hrábni si do svědomí. To dáváš 4* každé blbosti, u které jsou hezký holky? No jen si vzpomeň na tu otravnou bytost, tu hromadu infantilního humoru – no řekni, bylo tohle u staré trilogie? Jen si přiznej, že jseš z toho zklamanej. Hezky tam hoď zpátky ty 3* a mazej si pustit raději něco z tý starý trilogie.' – A takhle to pak pokračuje dál a dál, já stále nevím a nevím, co dát, no nakonec u mě přece jen o píď zvítězí světlá stránka mé milosrdné osobnosti, takže zůstávám na 4* a rychle, rychle mizím pryč, než mě zase začte svádět dark side ke třem hvězdám :) ()

salahadin

Na začátku chci říct, že ani staré, ani nové díly SW pro mě kultem nejsou. Něco mě na SW baví, ale větší část je k uzoufání špatná, vůbec celá sága má potenciál velkolepé zábavy, ale vydatně si ho sama mrví. Lucas je úplný idiot!! Tak kdo se má na ty jeho slavný SW dívat? Dospělí? Asi těžko, když do filmu mrskne absolutně WTF postavy a příšerně klišoidní situace! Děti? To se mají dívat, jak se půlí Sithové? Za řeč opět stojí pouze závěrečný souboj Darth Maul vs. Gonn Jin a Obi-Wan. Děj je překombinovaný, Jar Jar k zbláznění protivný (a stejně tak další zástupcu jeho "druhu"). Lucas rozjíždí svou mytologii na plné obrátky a snaží se nám nakukat, že matka počala Anakina podobně jako Panna Maria Krista...Lucasi, Lucasi, je to sice jedna věta, ale mně jsi tím celou svou super ságu trochu zprotivil...Slabý scénář nabitý klasickými SW frázemi. Hlavní poklonu opět skládám Williamsovi a tentokrát i jednomu z nejefektivnějších záporáků celé SW - Darth Maulovi se svítící Donattelovou tyčí :) ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)