Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

ARI50

Další spokojenost, příjemný děj filmu nás zavede mezi ty nejhorší a já dostal opět toho nasraného chlapa který se znikím a ničím nepáře. ()

luka4615

Čistokrevná akční symfonie. John Wick: Chapter Two sice oproti prvnímu dílu postrádá prvek překvapení, nicméně režisér Chad Stahelski tento atribut dokonale vyvažuje perfektními akčními scénami, u nichž budete "chrochtat" blahem. I zde se tedy musí uplatnit teze, že příběh je upozaděn akcí, která tu z prvního dílu nechává daleko za sebou. Všechno je zde dotažené do nejmenších detailů, co se světa Johna Wicka a kompozice akčních scén týče. Již dlouho jsem neviděl tak precizně a tak krásně navazující akční sekvence, které do sebe zapadají jako ozubená kola ve stroji na zabíjení s mimikrami Keanu Reevese. Snad jediná věc, která se dá tomuto akčnímu eposu vyčítat, je začáteční těžkopádné tempo, než snímek nabere ten správný "drajv". Avšak tento nedostatek filmu po velkorysých akčních scénách milerád odpustím, jelikož na Johna Wicka, který jako tank zabíjí všechny okolo, je prostě radost pohledět. Doufám, že Chapter Three pojede na stejné vlně! PS: Kdo by to byl řekl, že se obyčejná tužka v rukách Johna Wicka dovede tak snadno použít jako efektivní vražedná zbraň? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „To him this isn't vengeance, this is justice.“ ()

JASON_X

Rusové mu kdysi oddělali čokla a šlohli auto, Taliáni mu teď ještě navíc zdemolovali bejvák. Rusové, Taliáni... stejná pakáž. A John je taky stále stejný, takže víme jak to bude dál. A stejný zůstává i můj rozpačitý pocit z téhle minisérie. Udělané je to dobře, má to šmrnc, má to styl, ale... Ale? Snad za to může nešikovně hrající Reeves, snad vcelku pitomá postava Johna Wicka, kterou všichni všude vítají jako vítaného příbuzného... "Aaaah, Mister John Wick..." - tak tahle věta mi, slyšena nejmíň desetkrát, začala jít už nepěkně na nervy. ()

matestlust

Ultimátní akční jízda, stovky mrtvých, hektolitry krve, introvertní Keanu, skvělé záběry, hudba, vše šlape jako hodinky. I když byl první díl ještě o trochu lepší, plnou palbu hvězd si tahle pecka opravdu zaslouží. Palec nahoru za ,,rozšíření" klanu nájemných zabijáků ! ()

mm13

Sa poseriem keď trojka bude za 5*. A ten potenciál tu je. Aké hutné také chutné a naopak. Skvelý svet, poznať za ním nadšenie aj drinu, ktorá vlastne drinou nie je, lebo ich to baví. No nebav sa s nimi. ()

Morholt

Tam kde jednička skončila, dvojka vlastně začala a do určité míry je to jako přes kopírák. Jen si to teď Wick musí, kromě jiného, rozdat s najemnými vrahy, kteří se hemží prakticky všude. Zase je to správně přepálené snad ve všech ohledech, vedle Reevese baví Ruby Rose či na začátku Peter Stormare a jestli na něco nezapomenu, tak je to podávání menu v italském hotelu. Tak rychle sem s trojkou. 90% ()

Lucasion

Baba Yaga je zpátky. Muž, který přišel o všechno je znovu ve hře. Jeho odpočinek naruší jeho minulost a tak je John Wick (Keanu Reeves) znovu povolán do akce. Rusáci jsou tentokrát vyměněny za Italy a věřte nebo ne, ono to je víceméně všechno. Vizuál, kamera, akce, hudba, to vše je prakticky zcela stejné jako jednička. Zatímco jednička stavila na příběhu o pomstě, tak dvojka má příběh slabší. Ono samotné povolání do akce není nikterak originální. Akce na druhou stranu je výraznější a lépe natočená než prvotně. I Chapter 2 je tedy jednou velkou akční scénou a ať už v ulicích Říma, nebo domácí půdě, tak je krása na to koukat. Reeves to má zmáknuté opravdu dobře. Přesto film nijak nebaví. Všechno už jsme jednou viděli a tak je tohle skutečně John Wick verze 2.0. Jistě, fanoušek může chrochtat blahem, protože se mu dostalo stejné kvality jako v případě jedničky. Pak už leda závisí na vkusu. Co lze pochválit je luxusní oponent v podání Ruby Rose, která nemluví, ale kope jí to hezky. Hezky ztvárnění protihráč. Otevřený konec si říká o další díl. Ale jestli tvůrci nepřijdou do finále s něčím novým a originálním, tak je otázka, zda to má vůbec smysl. Když se ovšem potkají Reeves a Fishburne na střeše budovy, tak mi koutky úst hezky cukaly. [6. Filmový Víkend ČSFD] (60 %) ()

seale

No ovšem, další série nekonečných a nesmrtelných přestřelek ve městě, ve kterém neexistuje žádná racionální logika. Mimo akční scény ale uznávám, že v těch klidných polohách nabízí film docela zajímavou a elegantní podívanou. ()

Lacike

Oproti jednotke to ma lepsie akcne sceny, ale prehnanejsiu zapletku, ktora isla uplne mimo mna. Jednotka bola postavena na osobnom pribehu s malym priestorom pre mytologiu ohladom hotela pre zabijakov. Dvojka trochu dotukne osobnu liniu v uvode a potom sa rozbehne zapletka, ktora je uplne nezaujimava. Nejaky blbec si najme Wicka, aby ho potom prekvapivo podrazil. To je toho. Ovela horsie podla mna dopadla snaha prehlbit mytologiu zabijakov. Ako kratka epizodka v jednotke to pôsobilo ako zaujimave spestrenie, ale ako jedna z hlavnych linii, ktorej je venovano mnozstvo minut to zacne dost rychlo nudit a mna to vlastne vôbec nezaujimalo. Dalsim velkym problemom je pre mna Keanu Reeves. Ma sice natrenovane, takze v akcii pôsobi uveritelne, ale kym nastupi do akcie, tak mu proste neverim toho nekompromisneho tvrdaka a legendarnu babu jagu. Obcas mi z neho bolo az trapne. Takemu Stathamovi by som to veril, ale jemu nie. No a nakoniec k akcii. Najlepsia je hned na zaciatku. Nahanacky a cool zrazky. A potom to je uz slabsie. Zaujali ma akurat bitky. Ale vôbec mi nesedeli prestrelky plne headshotov. Niezeby na nich bolo nieco zle, ale tento styl, ktory sa snazi pôsobit co najviac realisticky na mna paradoxne pôsobi prilis umelo. Prilis v tom vidim natrenovanu choreografiu. Radsej mam sice nezmyselne ale filmovo zabavnejsie prestrelky v ktorych sa hlavny hrdina neobtazuje nejakym krytim atd, ale snazi sa predvadzat co najviac cool pozy. Proste stare dobre Woovky ma bavia stokrat viac ako prestrelky vo Wickovi, ktore ma po chvili zacali nudit. Ale komu sedi tento styl prestreliek, Reevesovi veri drsniaka a zaujima ho ta absurdna mytologia zabijakov, tak bude z pokracovania nadseny. Mna bavili len bitky, ktorych ale nie je vela a uvodna akcna scena. Zvysok ma strasne nudil Nesadli mi ani zaporaci kvôli ich hereckym predstavitelom, ktorí mi su nesympaticki a kazda jedna sekunda, ked boli na scene bola pre mna utrpenim. Táto séria stylom ide mimo mna, ale kedže sa vela novych filmov v akcnom zanri nerodi, tak dam sancu aj dalsiemu dielu. Snad ma uspokoji aspon par akcnych scen a som zvedavy jak uzatvoria Wickovu cestu. Aj ked uz nemam chut fandit ani nemu. Jeho postava pôsobi ako psychopaticky zabijak, ktory sa nijak nelisi od ostatnych zloduchov. 4/10. ()

ScarPoul

Svet Assasínov a pravidiel. To čo mi v prvej časti vytváralo trochu rozpačitý dojem súvisiaci zo zápletkou v druhej časti neplatí. John Wick Chapter 2 je po každej stránke výborne vystavaným akčným filmom. Má v sebe drsnú eleganciu, pozlátko neónu a starej architektúry( scéna v katakombách v Ríme je perfektná), má to mýtotvorný aspekt a všetci herci sa pre svoje postavy zrodili. Neviem či som dakedy videl takú gráciu u zúčastnených, kedy si každú vetu a každý výstrel náramne užívajú. Ian McShane ako Winston je asi najdokonalejšou postavou v rámci akčného žánru a Reevesovi tento comeback neuveriteľne prajem. John Wick sa stáva týmto dielom ikonickým charakterom a taký na poli akčného žánru nebol už vyše jednu dekádu. Pomyslenie že bude minimálne ešte jedna čast mi robí neuveriteľnú radosť. ()

malylada

Na podobný žánr, který kina servírují, je John Wick velký akční nářez. Pokračování navazuje hned na konec prvního dílu a od začátku do konce se to bez přestávky řeže. O proti prvnímu dílu je zápletka poutavější, celá mytologie kolem zabijáků pohlcuje a každý si v duchu přeje být trošku Johnem Wickem. Ostříhat Reevese a máte Bonda jako vyšitého !!!! Vizuál, nasnímané akční scény zasazené do prostředí Říma a veškerých lokací vyloženě nadchnou. John Wick se s tím nepáře, tak jako v prvním dílu, jeden headshot střídá druhý a brutalitou se přibližuje postupnými kroky k sérii Raid. S přibývajícím časem ve mě narůstal jeden problém a to, že choreografie, akce začínala působit stejně pořád dokola. Velice mě iritovalo chování nepřátel, kteří si pro smrt nabíhají jako vosy z úlu a opravdu působí směšně, když profesionální bodyguardi svojí logikou nepředčí ani amatéry na paintballu. Když se pořád dokola děje to samé v akční scéně, pouze se vymění kulisy, ztrácí to svůj WOU efekt a trošku mám strach, aby se John Wick s každým dílem neokoukal. Nicméně v kinech lepší oddychovou akční pecku neuvidíte a je to povinnost pro labužníky toho žánru........8/10 ()

Tommassi3

"Jednou zabil tři chlapy.." - "Tužkou !! Jo, já tu historku znám !!" - "Jo !! Jen zasranou tužkou, kurva !!" ;) No, když jsme u té tužky, na niž znovu dojde, nepřekvapuje mě dnes už ani tak jako vždy dokonale fantastický Keanu, který se odjakživa upisuje jen zajímavým projektům, jako tomuto, po skvostné jedničce ani John Wick, který toho nikdy moc nenapsal, ani nenamluvil, když ten spíš plnil pytle mrtvolami, ale především Chad Stahelski, který své režijní záměry v sequelu dovedl téměř k naprosté dokonalosti.. Akční vrchol roku, absolutně famózní neonoirový a ne(o)honkongský hybrid s hlavou jedné legendy, Johna Woo, a patou druhé, Michaela Manna.. ()

BoPo

Lepšie ako jednotka, a to vďaka atraktívnejšej zápletke a oveľa zaujímavejším postavám. Stále ide o čistokrvný akčný film, ktorý sa nehrá na nič viac. Bohužiaľ John Wick je často ako neplatiaci návštevník kolotočárskej strelnice. Terče mi jazdia, bez rozumu, pred hlavňou (128 smrteľných zásahov za dve hodiny). A tých chmatov, hmatov je vlastne asi až moc. Keď sa John po 30 x prekulí na chrbát, a pritom zlomí súperovi ruku, tak Vás to už nejako do Úchvatna neodpáli. Nemôžem sa stotožniť s tým, ako je John Wick (či už niektorý z filmov, alebo séria ako taká) radený medzi žánrovú topku. Z dnešného pohľadu prvotriedne odprezentovaný jednorožec. To áno, ale... ()

GeusX

Taková akční jednohubka, kde netřeba příliš přemýšlet a jen se kochat jak tam střílí a střílí a střílí a střílí... Ale tak nějak jsem se ani nenudi a vcelku příjemně bezmyšlenkovitě bavil. Jen si popravdě už ani nevybavuji o čem to bylo (viděl jsem to několik měsíců před tímto komentářem). (viděl jsem: 1x dvd) ()

rascool

Tohle je vysokej level! Po BugattiVeyron si všichni už říkali, že nic lepšího nemůže přijít - přišel Chiron - kurevsky dobrej stroj. Po vynikající střílečce Wick1stChapter se čekalo, jestli má Keanu ještě na víc - ten chlapec předvedl pořádný číslo. Neonové scény byly fantazie pro oko a postřeh. Římské scény zas pastva pro nekrofily - tolik mrtvejch za minutu nesplodil ani BumBum vejlet americké armády do země vycházejícího slunce. A pak je tu hudba - Tajler a jeho zvučné kytáry dokonaly tenhle akční skvost. Oceňuji střižnu - bez debat skvělá práce hoši. 99% ()

Hwaelos

"Někdo by těm gangsterům měl už vážně říct, ať nechaj psa Johna Wicka na pokoji!" Ale teď vážně. JW je tak zvláštní série, že v hlavě marně pátrám po nějakém srovnání. Představuje klasickou vybíjenou, ovšem s hrdinou, který nemá žádné vlastnosti, nevíme nic o jeho životě (ani proč vlastně ještě pořád žije) a vlastně tak docela nerozumíme ani jeho motivacím. Takže je divákovi vlastně úplně jedno, jestli bude na konci stát na nohou, nebo ne. Bojové scény, které tvoří hlavní výplň času, jsou sice dobře nasnímané, ale samotná bojová choreografie moc atraktivní není (efektivní zřejmě bude, na první pohled připomíná mix jiu-jitsu a vale tuda). Zabijáci a jejich bossové se dělí do dvou kategorií: komiksové figurky (ty mají jména) a bezejmenné kupy, které John kropí v předlouhých scénách ve stylu neinteraktivního Dooma. Logika tu žádné místo nemá (Wickovi pořád docházej náboje, ale samopal ze země nezvedne, zato když potřebuje pušku, protože po něm všichni jdou, tak si ji nekoupí ani neukradne, ale žebrá revolver na Morfeovi. Když už jsem u Laurence Fishburna, tohle mi pilo krev asi nejvíc - proč se tu objeví tolik postav na jedno použití, které nemají žádné opodstatnění ani vyústění (viz černošský gangster, kterému gamorra zabírá území a proto se objeví na dvou večírcích, aby... zase odešel a už se nikdy neobjevil)? Ve výsledku mi nejpřekvapivější připadá ten zjevný rozpor, kdy je tu snaha udělat film co nejšpinavější a nejrealističtější (viz zmíněné bojové scény) a zároveň ho zaplnit tolika brakovými klišé v tolika různých podobách. Mám pocit, že takovýhle scénář (o supertajném společenství vrahů, kteří mají společný neporušitelný kodex a vlastní hotel) je něco, co bych strašně rád napsal, když mi bylo šest. Tady mi to (bez nadsázky typu Kingsmen) spíš vadí, ačkoli stejnou měrou i provokuje k otázkám, zda to není nějaký sofistikovaný záměr, jako když Jarmusch točil Ghost doga nebo Hranice ovládání. Zatím jsem to ještě nerozlousknul. ()

MoiJe

Pri prvom pozreti skor sklamanie, pri opakovanom hned za jednotkou a s ovela nizsimi ocakavaniami som si to uz uzila ovela viac. // Nastvali ma hned zo zaciatku, ako nenapadito vykradli sami seba. Stvali ma az smiesne rusive nelogickosti. Klobuk dolu choreografom, ked zo 122 minutoveho filmu sa 100 minut striela, bije a pada zo schodov. Ale aj nudit som sa chvilami stihla. Over all, trochu ma to zklamalo, ale trojku si ked tak stale rada pozriem. ()

Ouwen

Jestliže tu psali uživatelé něco o tom, že souboje prošli upgradem, tak jsem asi sledoval jinej film. Opravdu jsem sledoval balet. Umělé, pomalé a když se dva chlápci perou a jeden několik sekund napřahuje úder, aby si nechal rozmlátit hlavu, je asi něco špatně. Nehledě na tom, že po sobě týpci spíš skáčou a modlil jsem se, ať to utrpení už skončí. Reeves hlavně neumí dát ani jeden solidní kop. I mladí borci co pokládaj na youtube své tříminutové fighty to dělaj desetkrát líp, holt po Zátahu na souboje koukám už daleko jinak. Přestřelky jsou svym způsobem prvotřídní a maj vše co požaduju - krytí, něco z taktiky, přebíjení, plno zbraní, krev, skvělé ozvučení a potěšil mě system CAR, Sam Fisher z Blacklistu by měl rozhodně radost. Ale je tu jeden problém. Přišlo mi to jako tupá, lineární a nascriptovaná sračka, kdy nepřátelé když maj šanci Wicka oddělat, tak tápou, střílej vedle a hlavně - respawnují se v každým koutě, v každým rohu a přišlo mi to směšné. Akční scény moc nemaj logiku, protože Revees se chová neohrabaně, jenom aby chytl bodnou ránu, jenom aby ho někdo střelil. Taky vlítne z krytu do středu bojiště, kvůli jednomu týpkovi, zatímco ostatní ho maj šanci oddělat a samozřejmě střílej do omítky, s timhle jděte fakt někam. Vizuál je sice přepychovej, ale mě z toho luxusu, kde jsou samé světly, neony, šperky, obleky bolely oči, protože mám radši špinavost. Též jsem doufal, že nagelovanej týpek Wicka nenajmul aby ho mohl zabít a ono to fakt bylo, i když to mohl udělat jakmile mu vyhodil barák do vzduchu, takže mi celej film přišel samoúčelnej a zbytečnej. Pár hvězd za jinak splněný mých oblíbených prvků, ale myslim si že třetí díl se samozřejmostí a bez výčitek vynechám. John Wick, are you insane? The mission is over! A myslim si, že ta ženská s kočárkem byla zabiják. A to dítě v kočárku dostalo taky smsku. A ten kočárek po Wickovi půjde taky. ()

JohnCZ

Vesměs to samé, co první díl, jen je všeho více. Akce je pořád vrcholová a Keanu Reeves se rve ze všech sil, ale příběhově je to jinak docela nezáživná nuda. Hodně to zachraňují umělecké headshoty, parádní bitky a sympaťák Reeves. ()

corpsy

Baba Jaga sa nám trochu rozrozprávala a mierne sa nám unavila. Ale koho by nezmohlo ísť z akcie do akcie. Časy Ramba a Johna Matrixa sú už 30 rokov minulosťou a za ten čas nastolila vládu iná odroda superhrdinov. Niekoho, koho možno nakopať do gulí a do ksichtu s prípadným krvácaním. Zrejme z toho dôvodu sa to všetko muselo zahamovať a pridať nejaký ten dialóg, aby sa pán Wick nadýchol ( prípadne prezliekol ) a mohol pokračovať ďalej, prípadne v ďalšej konverzácii. Nechápte ma zle, ale ak Boogeyman chytí do ruky akúkoľvek zbraň, je to jazda nepoznajúca hranice, ak však potrebuje filtrovať emócie cez pery, pozeráte na hodinky. Takže do budúcna pán Reeves, trojku skrátiť o 20 minút a hodnotenie bude zaslúžené. Nie ako teraz, iba z rešpektu. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)