Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

Anife

Pět hvězdiček je málo. Vůbec nechápu, proč jsem si nechala tenhle skvost tak dlouho unikat. Po Black Widow jsem si chtěla dát Scarlett v nějaké 'obyčejné' roli a tenhle snímek byl perfektní volba. Kramer vs Kramer pro rok 2019, perfektní herecké výkony a citlivý příběh, který přitom neždímá emoce a nemá za potřebu užít levná klišé. Peckovní Laura Dern s Oscarem je skvělá třešnička na dortu. Well done. ()

SuzieS

Odpad dávám jen u filmů, které nedokoukám. Tomuto jsem dala šanci dokonce dvakrát, s několikaletým odstupem. A bohužel. Podruhé jsem u toho usla. Ty dialogy a zcela nezajímavé postavy, prapodivný "zpovykaný" svět. Nevím, asi nejsem cílovka, nebo jsem v jiné sociální bublině. ---  po přečtení zdejších recenzí jsem tomu dala ještě třetí šanci. Prokousala jsem se přes osudný kus, a byl to zajímavý film. Zajímavý pohled na společenský fenomén rozvodu, ve kterém je člověk vtažen do boje i když to tak vlastně ani nechce. Bohužel filmu hodně uškodil ten herecký rozměr (=herecké prostředí). ()

Lendak

Taký ten pocit, keď človek pri pozeraní filmu zabudne, že pozerá na hercov, na film a naplno sa v tom stratí a s radosťou sleduje ich životy. Toto je presne to, len to trvá nepretržite cez dve hodiny. Oproti svojím oponentom to nestavia na umelo vytvorených drámach, ale na prirodzených rozhodnutiach obidvoch protagonistov a preto tie úžasné dialógové scény pôsobia extrémne krehko a autenticky. Hádka, kde Adam povie Scarletke že každý deň dúfa v to, že ju zrazí auto a zomrie je jedna z najsilnejších scén a pravdepodobne najlepšie výkony obidvoch zúčastnených. Už chápem, prečo je to tak uznávané. Len nepochopím, prečo práve otravná Laura Dern získala len ona Oscara keď tam ani nemala nejakú silnú scénu. Holt, bude treba sa s tým zmieriť. ()

Fajolo

Film o reálnom živote, bez superhrdinov a superzloduchov. Situácie, do akých sa dostali postavy filmu, sa môžu stať komukoľvek z nás (alebo sa už stali). Veľmi poučný a zároveň nepríjemný zážitok. Preto aj keď filmu nemám čo vyčítať, nemám chuť si ho ešte niekedy pozrieť. ()

Kozlowski8

Tři hvězdičky za Scarlett Johansson a Adama Drivera, i když mi nikdo z nich nebyl sympatický. Jinak mne tato vztahovka se střídavě hezkými a příšernými dialogy příliš nebavila. 55 =. ()

ThereskaD

Byla jsem zvědavá, jaké to bude. A byla to nuda. Dvakrát jsem u toho usnula a mám podezření, že za to nemohla ani chřipka, se kterou jsem film sledovala. Strašně moc slov, emoce hrdinů se mě nijak výrazně nedotkly, ty scény s advokáty mi vyloženě přišly neuvěřitelné (oba manželé bydlí v malém bytě v New Yorku, dělají divadlo, nevypadají kdo ví jak movitě, ale pak mají top nejdražší advokáty z L.A., aby se rozvedli za podmínek, které plánovali i bez právníků). Jediné co jsem na filmu ocenila bylo, že byl velmi civilní a takový "nenablýskaný", což dělalo příběh uvěřitelný. ()

F2003F

Po sto rokoch som si konečne užil drámu od Revolutionary Road, ktorú sa podarilo aj milo prekonať výrazne strhujúco tvrdým scenárom. Marriage story je dielom rozhodne, a pre mňa nečakane, silným tlakom na emotívnu a mysľovú záťaž akou sa len máloktorý výplod v žánri môže tak hrdo pýšiť. Film si pri sledovaní pozornosť násilne drží (vyžaduje) na krásne vyšperkovaných dlhých dialógoch a dojímavo chytí za srdce výnimočne realistickým pohľadom na útrapy rozvodu pričom nič nepreháňa ani neskresľuje. Žiadne klišé tu nehľadajte, príbeh je filmovým umením natoľko originálny až je divné, že je bežnou súčasťou života. Výkony ústrednej dvojice fakt ohromne podané, z Drivera nemožno obísť bez husej kože a vrúcneho súcitu s pochopením. Oni si tým presvedčivým hraním dokonca vyžiadali odo mňa spojenie aj mojimi myšlienkami až som mal pocit, že sa nachádzam v deji s nimi. Vstrebať výsledok je neľahké, ale dvojhodinový zážitok príjemne obohacujúce. Tak som si zase polahodil. 11/10 ()

filiip

Pravděpodobně jedna z nejlepších rolí Scarlett Johansson. Film bych se nebál nazvat romantickým, i když romantiky je v něm opravdu po málu. Film ukazuje velmi vtipnou cestou (místy až s černým humorem), jak se může zvrhnout rozvod prakticky ideálního manželství. Scarlett během celého filmu předvádí, co jsem až do teď prakticky netušil, že je opravdu vynikající herečka a Adam Driver ji zdatně sekunduje ()

raikonen16

Srdcervoucí, pravdivé, dojemné, děsivé, nezapomenutené. Baumbach napsal a natočil dvě hodiny uvěřitelných a zároveň silných dialogů, které spolu s pěknou scénou a především hereckými výkony udrží pozornost i pro tenhle typ filmu netradičně dlouhou stopáž. Adam Driver předvádí nejlepší výkon kariéry, Johannson, Dern a Alda pak pomáhají vytvořit tenhle klenot. ()

Robbie

Tento film je dokonalou ukážkou filmového remesla na všetkých frontoch. Inteligentný scenár a príbeh bez zbytočného pátosu, preháňania alebo idealizovania, autentické dialógy, dokonalé obsadenie krásne naturálnych hercov v hlavných aj vedľajších úlohách, perfektná kamera a strih, hudba.. Možno som mal doteraz hlavu v zadku, ale meno Noah Baumbach som zaregistroval prvýkrát. Odteraz ho ale budem pozorne sledovať lebo takýto skvost vie napísať a zrežírovať len skutočný pán režisér. Film sa nehraje na nič iné len na život a presne taký aj je. Miestami veselý, milý a humorný, niekedy láskavý a dojímavý, inokedy až srdcervúci a nervydrásajúci, alebo jednoducho smutný. Oceňujem nezaujatosť režiséra, ktorý veľmi citlivým scenárom docielil, že som sa nevedel prikloniť ani na jednu stranu a neostávalo mi, než bezmocne a so zatajeným dychom sledovať ako sa to celé vyvine. Vzhľadom na "jednoduchosť" konceptu celé bremeno tejto ťažkej témy leží na pleciach hlavných protagonistov, ktorí robia zázraky. Som veľmi šťastný že aj v dnešnej dobe filmovej recyklácie a víťazstva formy nad obsahom vznikol takýto klenot v ktorom sa mieša nová generácia hercov so staršou v nádhernom hereckom koncerte. ()

Brozason

Geniální snímek. Filmařsky naprosto poctivě odvedená práce, kterou šperkují herecké výkony Drivera a Scarlett Johansson. V mých očích jeden z největších kanditátu na letošní cenu Akademie. /100%/ ()

Vikmal

ASI SPOILER: Jako bych se díval na záznam mého života po svatbě (včetně odstěhování se ex s dětmi z domova a sponzoring jejích rodičů), až na ten konec - při vší dobré vůli, nedokážu s tou sobeckou, do sebe zahleděnou mrchou, co si vzala NAŠE děti jako rukojmí komunikovat, jako by se nic nestalo. Scarlett mě na konci pěkně srala, ale důvod uvádím výše...jako bych viděl ex, brrrrr. ()

tucnakomet1

Asi nikoho by nenapadlo, že se na první pohled z tak "primitivního" námětu vyklube tak trýznivé a strhující drama. Opravdu. Už v prvních deseti minutách vás snímek zcela pohltí a ze svých spárů vás pustí až za několik dnů. Důvod je prostý - sešlo se tu vše potřebné, co by mělo dělat film filmem - úžasný scénář, herecké výkony, režie, střih apod... Když teď zůstanu u těch hereckých výkonů: I přes to, že Scarlet Johansson jsem nikdy neměl příliš v oblibě, musím uznat, že je jednou z nejlepších hereček dnešní doby. Asi 8 minutová scéna (o které se nebojim říct, že je jedna z nejlépe natočených scén za rok 2019, navíc kompletně bez střihu), ve které Scarlet popisuje svuj život právničce je prostě brilantní. Na chvíli jsem dokonce zapomněl, že je to pouze role. To samé musím říct i o talentovanem Adamu Driverovi, který se tu předvedl tak, jak ještě nikde jinde (viz. zoufalá hádka ke konci filmu). Je tu asi jen jedna věc, kterou bych mohl vytknout a to trošku přemrštěná 137 minutová stopáž. Shrnutí: Obrovské, velmi realisticky zpracované překvapení s podmanivou atmosférou, plynule a čistě se rozvíjejícím dějem, nepříliš častými střihy (což dopomohlo k postupně gradovanému finále), dojemným koncem (i přesto, že film nehraje na falešné emoce - což velmi oceňuji) a výborným scénářem, který si bezpochyby zaslouží Oscara. Nezbývá než doporučit. 90% ()

Martinko991

Herecky zahrané skvele, najmä od Scarlett Johansson. Inak pre mňa celkom nuda a to ma tento typ filmov ešte celkom baví, aj keď pár scénok klobúk dole. Pozrieť sa to však určite oplatí najmä kvôli tomu, že vám snímok načrtne ako može vypadať dohadovanie rodičov o dieťa počas rozchodu čí ako si nepokaziť vzťah ktorý mohol mať budúcnosť ak by obaja vedeli spraviť určité ústupky. ()

Zlajdaa

Na Manželskou historii jsem se podívala kvůli Adama Drivera, chci si udělat obrázek o jeho herectví, i když... obrázek už vlastně mám a s každým dalším jeho filmem (viděla jsem sequely SW, pak The Report, teď toto) se vlastně jen utvrzuji v tom, že tomu chlapovi bych sežrala všechno i s navijákem. Opravdu neskutečné. Musím ovšem říci, že i Scarlett Johansson zde byla výborná... tak dobře jsem ji ještě hrát neviděla! A Laura Dern - ta byla třešničkou na dortu, zvláště její proslov na téma dokonalé matky Marie. Co se týče děje - jsem ráda, že nebyl proplánově postaven tak, aby diváka emocionálně ždímal od začátku do konce. Je tu několik velmi silných momentů a jedna hodně dramatická hádka, ale jinak je to prostě příběh dvou lidí, jejíž společná cesta je u konce. Krásný film, fenomenální Adam Driver, skvělá Johansson a Dern - naprosto zasloužené nominace na Oscara. Budu muset ten pocit beznaděje spláchnout nějakou komedií. ()

CaptainAss

Moc krásný film se silným příběhem, který vás přímo vcucne do L.A. a cítíte se úplně, jako byste byli vy ta kamera.Krásná práce s kamerou, střihy, kostýmy a zabarvení společně s rozlišením obrazu působilo opravdu útulným, rodinnou atmosférou. Včetně hereckých výkonů, které byly doprovázeny dlouhými nesestříhanými scénami, což nabylo dojmu vetší důraznosti těchto scén. Rozhodně stály za to scény kdy Scarlett Johansson mluví s Laurou Dern, nebo hádka Adama Drivera a Scarlett. S. Johansson a A. Driver dokázali v té scéně přímo perfektně vystihnout chování člověka pod dlouhodobým tlakem, kdy neví, co cítí a najednou se cítí, jako by se vše hroutilo. Myslím si, že jejich rozvod byl ještě jeden z těch příjemnějších, kdy obě strany mají ještě rozum a nenechají se ovlivnit penězi, ani pocitem výhry. I když ty sumy za zařizování všech těchto formalit bylo poněkud hrozivé. Avšak musím podotknout, že jsem na konci čekala nějakou větší katarzi,která by mě více překvapila. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020