Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

PeterJon

stresujúce, plné nepohody, vykreslujúce hyenizmus dotiahnutý do dokonalosti americkými právnikmi a na aké peklo človek dokáže premeniť manželstvo. Zároveň autentické a veľmi prirodzené, najmä vďaka výkonu Adama Drivera. 3,5* ()

Martin.Tokos

Bolestivé, dojemné a těžce se to sleduje. Ale to byl taky účel. Scarlett Johansson a Adam Driver jsou špičky oboru a souhra mezi nima byla perfektní. A ačkoliv miluju Jokera, tak Adam Driver si toho oskara zasloužil stejně jako Phoenix a je škoda, že jej nemůžou mít oba. 5* a brečím. ()

oasismanik

!!!možné drobné spoilery!!! Veľmi citlivá, osobitá a neuveriteľne civilne zahratá konverzačka. Film ktorý doslova prežívate. Takto by to dokázal spraviť naozaj iba niekto, kto to celé skutočne zažil. Noah Baumbach nám to servíruje čo najobjektívnejšie, neprikláňa sa na žiadnu stranu a tak to aj končí: nikto nie je víťaz ani porazený a tá rovnováha je presne to najdôležitejšie v živote. Prvú hodinu som si myslel, že to je další z rady filmov, ktorý ma neskutočne nasere a vytočí, ale musím konštatovať, že málokedy mám po podobných filmoch tak dobrý pocit. ()

JosefTomas

Filmová událost, kde člověk tají dech nad nejlepším hereckým výkonem všech zúčastněných a ještě k tomu musí smeknout před Baumbachem, že to dokázal takhle napsat, natočit a vdechnout tomu něco víc, že může být Manželská historie považována za umění. A ona skutečně je, každý záběr, každý moment, každá věta, která tu je, má ve filmu své místo a opodstatnění. Proč tedy jen 90%? Inu, někdy si zkrátka člověk musí nechat zadní vrátka a přiznám se, že chvílemi jsem měl problém přijmout jednání syna a jeho postavení, stejně jako pár scén, které byli delší, než by mohli být a tu už tak dlouhou stopáž zbytečně natahují (vážně by bylo tak těžké, vystřihnout pár pěveckých čísel?). ()

PlysovyMacko

Ked sa priatelska dohoda o rozideni sa, zmeni na drsny rozvod, kde pravnici jeden druheho hadzu na seba spinu a bojuju o dieta a peniaze. Ked sa laska zmeni na nenavist a obaja vykricia na toho druheho to co sa neda zobrat spat. Film popisuje drsnu realitu rozvodu. ()

RigorMortis

Nemám rád egomasturbačné filmy s prepálenou stopážou, ten ušatý pán sa v divných rolách našiel a z Baumbacha ako režiséra mám zmiešané pocity. White Noise bola wannabe umelecká blbosť na n-tú. Pokiaľ ide o Marriage History, ak chcel Baumbach nechutne prepálenou stopážou dosiahnuť, aby diváci prežívali frustráciu spolu s hlavnými hrdinami, podarilo sa mu to. Ja sám som bol po hodine filmu tak frustrovaný, že som si musel dať pauzu a vrátiť sa k filmu o pár dní neskôr. Druhá časť už zbehla relatívne rýchlo a koniec zahrial. ()

solisoli

Prinavrátenie sa k Kramerová verzus Kramer. Trošku vylepšené, hlavne v podaní sympatickej Scarlett Johansson, ktorá svojím výkonom výrazne prispela úrovni tohto diela . Typický americký boj o dieťa pripadá až príliš neprirodzene a nadnesene. Hlavne pri patetickom priebehu rozvodu, tak vrúcny postoj po skončení, kde jeden z dvojice nemohol byť s výsledkom rozvodu uspokojený. Ale to všetko je o rozdielnom názore a polemike každého jedného kritika, ktorý sa na to pozerá z iného uhla pohľadu. ()

Marcas

Dosud jsem znal Adama Divera pouze jako Kylo Rena z nové trilogie SW. A přiznám se, že tam se mi moc nelíbil. Nezdálo se mi zkrátka, že by byl nějaký ultra super výborný herec. Ale tady... tady si mě totálně získal a od teď budu mít od každého filmu s ním vysoká očekávání. Fantastické herectví, kdy opravdu ukázal jaký je doopravdy herec. Scéna v jeho novém bytě se Scarlett, kde si pořádně vjedou do vlasů patří k nejlepším scénám z roku 2019, i když jsem film viděl až v roce 2020. Stejně tak jako závěrečná scéna, kdy sedí on se synem na posteli. Ale abych nechválil jen Adama, tak Scarlett taky zahrála výborně. Opravdu jsem si výkony obou protagonistů užil a celkem jsem se i vžil do jejich situace. Pro mě jedno z největších překvapení minulého roku a určitě jeden z nejlepších filmů minulého roku. ()

Drozdo57

Po pravde sa dosť divím, že tento film je tak dobre hodnotený v našich končinách. Pretože presne zobrazuje taký ten rozvod, kedy žena chce byť "emancipovaná" a ísť za niečim "lepším" a preto rozbije život dvom ďalším ľuďom. K tomu celý ten nechutný americký rozvodový systém, ktorý ma na filme vytáčal úplne najviac. A s tým myslím aj právnikov, hlavne Dernovú. Oba právnici krásne povedali manželom, ako sú obaja obete, ako vlastne celé manželstvo stálo za hovno a ako ich partner celú dobu ničil. Z amerického pohľadu to asi je krásna, objektívna spoveď rozvádzajúcich sa manželov. Mne to ale vychádza, že za prvé - chudák chlap. Za druhé - to decko sa chovalo úplne nenormálne. On mal 8 rokov. Nech mi nikto nepovie, že v 8mich rokoch dieťa nechápe, čo to je rozvod a ide mu iba o hračky. A tiež, rozhodne nie je normálne, že v 8mich rokoch nevie čítať. Opäť, možno pre američanov normálne, pre mňa rozhodne nie. Zahrané to bolo skvele. To je všetko. ()

Kinofil

|| R || Netfilx || Rozpočet: N/A || Geniální drama se skvělým Driverem a Johanson a vlastně každým, kdo se objeví. Od začátku sledujeme postupný pád manžleství, ale zároveň chápeme, jak se jejich vztah vyvíjel a čím vším si prošli. Vlastně je to celé takové romantické drama, které překonává většinu produkce a činí se naprosto originálním díky hořkému nádech rozvodu. Co ze začátku vypadalo jako bezbolestný rozvod, se s právníky (démonická Dern a neúprostný Liotta) mění ve velkou řežbu o nevinné děti a vysoké výživné. Přestože je Scarlett roztomilá, je to právě Driver, kterému se věnuje děj hlouběji (točil muž asi podle vlastních zkušeností) a který je největší obětí rozvodu kvůli alimentům, péči o děti, časové vytíženosti a upadající kariéře. To s čím se muži u rozvodu potýkají automaticky, protože jsou muži... Díky zavlečení příběhu mezi kulisy divadla a filmu máte pocit, že víte o koho jde a prožíváte jejich momenty intimněji. Takže až nějaký herec vezme pitomou roli kvůli penězům (zdravím Deppa), nezlobte se na něj, má toho dost. Na závěr připomenu jeden geniální neúmyslný odkaz na Jokera s dveřmi a slušivý účes Scarlett, která omládla o 20 let. 85%. ()

caMen

Pravdivý a trefný. Právě pro ten vnitřní zmatek i smutek hlavních hrdinů. Těžko se definuje, kdo nese větší vinu. Nebo kdo by ještě chtěl vztah zachraňovat, i přesto, že by to bylo zbytečný? ()

Blazis34

Velice zajímavé manželké drama, které je velice dobře natočeno. Spousta dlouhých scén a záběrů, náročných dialogů a emocí. Děj na mě působil velice zvláštně, manželé se k sobě dokázali chovat docela hezky než přišli na řadu právníci. Takový prostě život je a tito dva si to tolik neuvědomili. Nicméně smekám klobouk před hlavními protagonisty - Scarlett Johansson a Adam Driver. Oba působili velice reálně, entuziasticky a profesionálně. Opravdu jde o originální film, který ve mě vyvolával různorodé pocity. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy. ()

Daniel2003

Neskutečně silný zážitek, umocněný úchvatnými hereckými výkony hlavního dua. Scarlett i Adam hrají prostě božsky a na nich to celé stojí a leží. Scénář je kvalitativně strašně zajímavá a uvěritelná pecka, kdy víte, že se tohle fakt stává. Sice netuším, co si akademie šlehla, když dala Oscara Lauře Dern, protože její výkon byl sice super, ale že by až tak... ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020