Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

fafejt001

PRVNÍ půlka slabá až podivná pak se to zlepšilo . Ale nijak zvláště mne to neoslovilo . Snad až na druhý pokus . Tak zatím ** a půl hvězdy . ()

Tomas_PO

Smutný manželský príbeh v hlavnej úlohe so Scarlett Johansson a Adamom Driverom. Výborné výkony s prejavom silných a hodnoverných emócií, veľkej lásky miešajúcej sa časom so sklamaním a vzájomným odlúčením (až na vychvaľovanú scénu s hádkou, kde autori aj priznali, že sa natáčala 2 dni, takže autenticitu z nej necítiť). Laura Dern si Zlatý Glóbus za herečku vo vedľajšej úlohe odniesla zaslúžene, ako právnička pôsobila celý čas nesmierne nesympaticky, až iritujúco. Paradoxne, v jednej z top scén filmu, kde v závere vybuchne na tému (ne)rovnoprávnosti mužov a žien, naopak okrem trefnosti aj sympaticky. Občas sa síce príbeh javí nereálne, kladúc si otázku, či môžu dvaja, napriek všetkému stále sa ľúbiaci a rozumní ľudia, dospieť do štádia, kedy svoj vzťah prenechajú právnikom, no realita je krutá. ()

ZetDaElO

Príliš civilné, príliš Woody Allenovské a príliš obyčajné. Človek čaká, že sa z jedného z nich vykľuje psychopat a že si začnú robiť zo života peklo a to vyvrcholenie akosi neprichádza. Jedna poriadna hádka je málo na 83%. Pre mňa je veľké pozitívum zistenie, že Kyle Reno je naozaj dobrý herec. ()

HellsAngel

Neuveriteľne surový príbeh, ktorý ani v najmenšom nepôsobí umelo, ale verne nastavuje zrkadlo realite. Úvodná sekvencia s listami, vďaka ktorej máme možnosť spoznať ústrednú dvojicu, je skutočne skvelá, najmä v kontexte toho, že sa vnímanie ich vzťahu v nasledujúcich minútach otočí hore nohami. A vyvolané "peklo" je tým najrealistickejším, čo som (nielen) v poslednej dobe videl. Najviac ma dostala scéna s hádkou v novom byte, ktorá oplýva chirurgicky presnou gradáciou, skvelými dialógmi, precíznou filmárskou formou a najmä prvotriednymi výkonmi hercov. Adam Driver ma po svojej úlohe v BlacKkKlansmanovi definitívne presvedčuje o svojej hereckej výnimočnosti a Scarlett Johansson hrá s nefalšovaným umom vyzretej herečky. Celkovo si snímka dosť možno odnesie nejakú tú zlatú sošku... potenciál na to rozhodne má. ()

kolly13

Až civilně hrající Johansson a jen civilně hrající Driver rozehrávají pomalý úpadek manželství, které obnažuje starou bolest, ale i lásku. Divák obdivuje poměrně klidné hádky na fakt, že jeden se cítí zrazen při rozpadu a druhý v předchozí dekádě. Pro páry, jenž mají svůj vztah poničen či přímo má na kahánku, je to určitý druh terapie (odmyslíme-li si zaoceánský právní formát). Nevystřelí nás to z bot, ale donutí sundat si ponožky a ucítit něco reálného. PS: skvělé vedlejší role (Dern, Liotta, Alda). ()

hony23

Jeden z těch filmů, který by se měl pustit všem těm nešťastníkům, co plánují strčit hlavu do chomoutu. To, co začíná jako idilické manželství, se postupem času mění v nelítostnou bitvu rozvodových právníků. Navzdory smutnému tématu a více než dvouhodinové délce je to dobře koukatelný film. ()

Vala

No tak tohle byla celkem nuda. Strašně o ničem,neustálé dohadování o kravinách...Táhlo se to jako smrad. Ty 3 hvězdy jsou za zdařilé herecké výkony,jinak je to o ničem. ()

kokofek

Film o tom jak to dopadá když si neumíme promluvit a zapojíme do toho právníky.Velmi věrohodné protože když se do něčeho zapojí zisk tak to nikdy nemůže zústat čisté.Myslím,že schopnost si promluvit se bohužel v dnešní době ztrácí ještě víc a proto se lidé při sebemenších problémech tak rychle rozcházejí.Já jsem ale optimista a věřím,že jsou fáze ve vývoji člověka,které pominou.A mimo to já se rozvádět nikdy nechci! Já ho rovnou zabiju! ()

HennessyVSOP

Herecky pěkné, Adam Driver prokázal, že umí hrát, nicméně celé je to takové o ničem. Nevím který blbec napsal, že se jedná o komedii, vtipného na tom totiž není nic. Pokud člověk není slepý, tak má tenhle film ve velkém kolem sebe v realitě, takže mi trochu dost uniká jeho pointa. ()

Astonko

Nedávno som pri jednom filme písal, že mi nesadol pretože to bola dráma a že tento žáner nie je úplne môj šálok kávy. No tento film mi dokázal presný opak, nevedel som od neho odtrhnúť zrak celých 137 minút a pritom ide o drámu. Čistokrvnú. Ale tak veľmi šikovne natočenú s ešte šikovnejšie napísaným scenárom. Ide o bezpochyby najlepšie napísané dialógy (minimálne) minulého roka a aj o jedny z najlepších hereckých výkonov. Scarlett ma ešte nedokázala sklamať a je super vidieť ju zvládať toľko rôznych hereckých polôh. S Adamom som ešte nemal tú česť sa poriadne zoznámiť no po tomto filme ma prinútil si pozrieť ešte viac. V rámci žánru naozaj nemám čo vytknúť 9.6/10 ()

Hird

Film o tom, jak ona chtěla do LA a on ne. Hezky se na to kouká, ale to i na našeho psa jak si hraje na zahradě, a nemusím kvůli tomu dělat dvouhodinový film. ()

Andrrew

Velmi kvalitní drama, které se hravě obejde bez jakéhokoliv klišé, což mě u snímku tohoto typu mile překvapilo. Inspirace Woody Allenem je z toho cítit každým coulem, ale rozhodně bych tenhle film neoznačil za „horší Allenovku“ nebo cokoliv jiného. Marriage Story disponuje velmi uvěřitelnými hereckými výkony, silnými momenty a sympatickým stylem vyprávění. Rozhodně se jedná o nejuvěřitelnější a nejzajímavější film o krizi mezilidských vztahů, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Paserak

Dokoukat tenhle film bylo pro mne nesmírným utrpením. Sám jsem prošel touto situací. Dosti věrnou obsahu filmu....dále se rozepisovat nemá smysl. Snad jen smeknout nad hereckým i výkonu obou aktérů. Napadá mě mnoho otázek, které bych tu mohl nadnést... ale proč. Snažte se aby to byla pro vás komedie. Pro mě to komedie nebyla a tuhle nálepku jsem tedy moc nepochopil. ()

RNDr.Strom

Mám dojem, že to chce působit docela indie, ale ve skutečnosti je to mainstreamová plytká ozvěna našeho lidského světa pro pravičáky, které to pokaždé hrozně překvapí, když se ukáže, že lidé mají nějaké emoce a neřídí se čistě jen teorií racionální volby a výpočtem nejmenšího energetického výdeje. Tísíce filmů operují na násobně vyšší dimenzi života, nevím proč tedy dávat pět hvězd, ale asi je to moje věc, že si nepřipadám jako francouzký kavárrnský poeta když tady sleduju jak widow a kylo, které znám ze svých neoblíbených hrdinovek, předvádí lidi, popř. mě voajérská dimenze sledování hereckých výkonů osvědčených herců nepomáhá při masturbaci. ()

stihac10

Absolutní sžití se s postavami, včetně přemítání nad zbytečností podobně vyhrocených rozvodů.. Hádka se zapíše do dějin. 9/10 ()

r007

Podle mě jeden z nejlepších filmů o rozpadu manželství. Možná mi trošku uniklo, proč se vlastně chtěli rozvést, když už v úvodu přiznali, kolik věcí jeden na druhém obdivuje a má rád a navíc bezmezně milují svého jediného syna. Ale stejně to bylo bravurně natočeno, a taky se m líbili oba hlavní představitelé. Nejvíc mě dojímaly chvilkové nenápadné scény, kdy si uvědomovali, že se pořád mají rádi, ale báli se to jeden druhému říct. Závěrečná scéna, kdy Charlie spolu se synem čte dlouhý seznam věcí, které na něm má Nicole ráda, je prostě nádherná a dojemná.Za mě 4 a půl hvězdy. ()

jjjerry

Dobře natočený a skvěle zahraný nepříjemný film. Scarlett Johansson mě hodně iritovala a to ji mam jinak rád. Tohle prostě nechcete vidět znovu. Jediné co bych vytkl, je přiliš nudy, někdy se ten film hrozně táhne. Hraje si to na "starosti běžného života",ale přitom se rozvádí dva zajištění lidé, co jen vyhazují peníze za právníky. Uf, ještě, že žijeme v Evropě. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020