Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

amanda7

Všedný otrepaný príbeh. Možno preto toľko obdivu a pochopenia pretože sa to deje denne v mnohých domácnostiach. Mnohí sa v tom asi nájdu a preto im to príde reálne a plné umeleckého prežitku. Mne prišli mnohé situácie absolútne mimo. Všetko to objímanie a slušnosť. Zažila som niekoľko párov v rozvodovom konaní a toto sa teda nedialo. Reálne to začalo byť až v druhej polovici keď začala pomsta, podpásovky a krik. Scarlet vo filme vyznieva mimoriadne nesympaticky, nehovoriac o strašnom účese úspešnej herečky. A navyše m príde, že jej to miestami vôbec neverím. Dôvody rozvodu sú absolútne hlúpe, ak je toto ukážka reálneho života tak sme ozaj v keli. Je ťažké vcítiť sa do ľudí ktorí neriešia skutočné problémy ale je im tak dobre, že si z nudy vymýšľajú depky a frustrácie ako dôvod na rozbitie rodiny. Úžasné posolstvo dnešnej doby .Pre mňa veľa kriku pre nič. Veľmi zabudnuteľný film. ()

vladi3

Kramerova vs. Kramer 21. storocia? Mozno ano... Skvela drama, kde exceluju hlavni predstavitelia.... Vrcholom je spolocna hadka v Charlieho LA byte... Vynikajuca drama zo zivota.... Toto by mala byt povinna jazda vsekych, ktori sa idu brat... Mozno by rozvodov ubudlo... ()

Royaldell

Netradičně musím začít koncem, který byl překrásný a naprosto mě dojal. Hodně zajímavý příběh o mezilidských vztazích, který jenom srší dialogy. Pokud někdo němá rád povídačky, asi si s Marriage story moc nebude rozumět. Scarlett Johansson je skvělá herečka a dokazuje to i v tomto filmu, zatímco s Adamem Driverem jsme si moc nesedli. Teda, vlastně pokud měl působit jako arogantní bezcitnej suchar, ke kterému nemáte ani trošku empatie, tak svou roli zahrál výborně. Též se mi moc líbila podpatky si sundávající a muže nesnášející Laura Dern. Co ale musím poznamenat a říct, že bylo naprosto strašné, ač zřejmě právě pro tuto scénu jsou oba nominovaní na oscara, byla hádka u Charlieho doma. Nereálné, afektované, trapné a ta pěstička ve zdi byla pro mě strop. Jo a body strhávám i za ten nedokončenej vtip, kterej jsem si pak musela hledat na netu. ()

TheKleofa

Skvělé komorní konverzační drama, herci famózní (jen teda nechápu toho Oscara zrovna pro Lauru). Perfektní sonda do zvrácené americké společnosti a systému. ()

Thug_Leo

Po technické stránce vynikající, herecké výkony bravurní,ztvárnění realistické,ale přínos pro filmařinu nulový. Proč má divák sledovat něco co s děje každodenně v milionech domácnosti a zároveň postrádá něco výjimečného? Dokument o tom co postihne polovinu manželství je ok,ale jako film ztrácí na významu...filmy sledujeme abychom prožili něco co nemůžeme. Za mě slouží pouze jako herci snažící se vymanit z zaběhnutých rolí,nikoliv jako zážitek. Slabé 2* ()

kodwin

Manuál pro rozvodové právníky. Bravurní dialogy tak moc, až zaváněly nudou. Kdo by se chtěl dívat na život v přímém přenosu, že ... Skvělé herecké výkony hlavních hrdinů mě stejně neodradily od pár zazívnutí, musel jsem koukat natřikrát ... ()

KuceraJohny

Na tenhle film jsem se dlouho připravoval, nějak mě to k němu zkrátka táhlo. Po shlédnutí musím říct, že rozhodně nelituji. Určitě bych to nenazval za běžný snímek. Je to spíš takové divadelní představení. Nejde tu moc o okolí a tak dále. Tady jsou rozhodující herecké výkony a ty jsou na nejvyšší úrovni. Scarlett Johansson mě překvapuje jak skvělá herečka je a Adam Driver, kterého jsem poprvé viděl jako Kylo Rena, opravdu ukazuje že bude čím dál více obsazovaný, protože po tomhle ho musí chtít každý. Asi nedokážu říct že by tu byl někdo slabší z herecké stránky. Maximálně tak jejich syn, jenž sice nebyl nijak strašný, ale oproti jiným dětským hercům, které jsem viděl byl dost nevýrazný. Asi to tak mělo být, ale věřím že více talentovaný chlapec by nechal diváka přemýšlet i o jeho pocitech, což jsem měl zde jen zřídkakdy. Celý film má skvěle napsaný scénář a pokud vás láká filmové divadelní představení, rozhodně tohle je to pravé. ()

PoprockCZ

Velmi autentické až dokumentární zachycení rozvodu v americkém prostředí. Aneb nejdříve to myslíte dobře, pak se to zvrhne a nakonec v tom zahučíte oba, abyste si uvědomili, že to šlo i bez soudního procesu... Dvě hodiny utekly rychle. Musím ale říci, že i přes některá negativa u mně stejně jasně vyhrával Charlie, který byl velmi nespravedlivě vykreslován jako viník, přitom jeho manželka působila arogantně již od začátku a časem se k němu chovala hůře a hůře. Což se pojí s faktem, že prakticky všechny ženské role v tomto filmu působí šíleně afektovaně a nesympaticky, ale to je nejspíš asi americkou kulturou. Trefná však byla hláška právničky Nory, že žena je jako Marie (musí být ve všem perfektní), kdežto muž je bůh (očekává se od něj, že absentuje). ()

surobyk

4* keby nebol film plný netflixovín. Ešte nikdy som nevidel film pri ktorom by sa moje názory o ňom menili zo scény na scénu. Herecké výkony boli perfektné, hlavne Adam Driver ktorý sa po predchádzajúcich výkonoch, hlavne v Paterson stáva jedným z mojich obľúbených hercov. Preafektovaná Johansson mi nesadla ()

Bogrant

Na prvý pohľad (zdanie neskôr začne postupne klamať) v podstate celkom "odľahčená" štúdia správania sa manželskej dvojice v rozvodom konaní, ktorá vďaka réžii a predovšetkým skvelým hercom v sebe nesie aj určitú dávku odlišnosti, i keď rieši vcelku bežnú záležitosť. A hoci to bolo zo začiatku na mňa až moc uplakané, ukecané a rozťahané, všetko sa zmenilo v druhej polovici, keď po skutočne zopár drsnejších momentoch, sa ukázala pravá tvár tejto, nečakane dobre vydarenej drámy, ktorá si vystačí s minimom, ale zanechá po sebe dostatočne silnú odozvu. ()

katakomb

Když vezmu v potaz, že je to film o herečce a divadelním režisérovi, tak se vlastně nedá nic vytknout ani tomu, že některé scény mi přišly zbytečně moc "zahrané" nebo moc teatrální - herci vlastně správně hráli herce. Film svou jednoduchou zápletkou nijak neútočí na divákovu mozkovnu a dá se říct, že stačí pozorovat obrázky. Je to ale celé tak nějak sympaticky vyvážené, drama střídá veselí, technicky povedené... Kdyby chtěli v televizi být trochu netradiční, tak tohle je taková ideální víkendová televizní neotřelost. ()

Andy.222

Čím začít? V prvé řadě, není to hezký film, který vám udělá hezké sobotní odpoledne. Je to dobrý film, s úžasnými výkony, který vás do sebe vtáhne, prožíváte ho spolu s hrdiny, chápete co se děje před vámi a proč. Můžete souhlasit s jednou i druhou stranou, přestože děj dělá "hrdinu" spíše z Adama Drivera a "protivníka" ze Scarlett Johansson. A přesto je vidět, že u rozvodů není vítězů nebo rozhodně ne takových, jaké bychom si pod tímto slovem představili. Co musím také ocenit je civilnost postav. Ne snad povoláním, či penězi, ale chováním Především Scarlett mě překvapila jak vypadá obyčejně. Pořád je to samozřejmě pěkná ženská, ale s minimem líčení atd. vlastně nevypadá o nic lépe než sousedka od vedle, což mi přišlo jako příjemný detail, umocňující zážitek. ()

Updated_Cake

Tenhle film odpovídá na otázku; "Co se stane, když uděláme realistické psychologické drama se slavnými herci?". Film docela jednoduše popisuje začátek a průběh vztahu 2 manželů, kteří se skrz celý film rozvádí. Žádný happy end ve formě "Čekala jsem v chatce na pláži měsíc, jen abych si uvědomila, že on je ten pravý", nic takového. Místo toho divák dostane už po pár minutách surový přísun emocí, který zpočátku zdaleka nedává smysl a jejich kontrast se vybarvuje až s průběhem filmu. Pokus 2 relativně běžných lidí o normální rozvod se stává právní tahanicí, kdy si jdou jeden druhému po krku do doby, než si oba uvědomí, že tohle nechtějí. Na straně manželky tu jsou docela pádné argumenty pro odcizení se z manželství (nevěra, neosobitost vztahu) a na straně muže docela jednoduché a stálé požadavky na život (život na 1 místě, stálá práce). 2 lidi, kteří si kdysi rozuměli úplně ve všem, teď musí řešit svoje rozdíly a začít svoje životy odděleně, ačkoliv jeden k druhému stále mají navzájem city. Výkony Adama i Scarlett mě docela překvapily, protože od sci-fi a akčních kousků je tohle spíše divadelní pojetí příběhu vměstnané do filmu a oni ho dokázali skvěle interpretovat mimikou, emocemi a detaily. Samotný scénář je skvělý. Film prakticky nemá začátek ani konec, je to spíše okno do části životů a film nenabízí žádné řešení, pouze nějaké náznaky. ()

Metuje

Těžký průměr, nechápu za co Dern dostala Oscara, Adam Driver famózní jako obvykle, ale mám pocit, že řev měl za úkol zakrýt prázdný děj. Stopáž utekla skoro sama, takže 3 hvězdy. Do dvou ale nechybělo mnoho. ()

Marcecek

Silný uveriteľný a naozaj ľudsky napísaný príbeh, ktorý stojí na hereckých supervýkonoch hlavnej dvojice, citlivej réžii a scenáre. Miestami máte pocit, že nesledujete film a hercov, ale skutočný príbeh, on je vlastne skutočnejší než by sa zdalo. Film neprepadne do extrému, téma rodiny, nezhôd, následky pre dieťa, rozvod, snaha čo najmenej ublížiť dieťaťu, všetko je pekne vyvážené, citlivo spracované. Taký novodobý Kramerová vs. Kramer. Hlavným postavám výborne sekundujú aj vedľajšie, Laura Dern je skvelá, rovnako poteší aj prítomnosť Alana Aldu. Koniec je veľmi dojímavý a kvalitne spracovaný. Dramatický konverzačný príbeh o manželskej kríze a rozvode, ktorý dokáže zaujať i mňa, človeka odkojeného na scifi akčných trileroch, musí byť kvalitný, za mňa 75%. ()

BranuliQ

Bezkonkurenčne plná paľba. Naozaj vynikajúci film a z tohtoročných oscarových adeptov zrejme najsilnejší. Film boduje najmä pri uvedomení si, o aké skvelé zrkadlo dnešnej doby sa vlastne jedná. Povinne by som Baumbachov klenot púšťal všetkým párom, ktoré sa plánujú rozísť. Marriage story totiž trefne zobrazuje to, akým doslova hororom môže rozvod byť, hoci sa ústredná dvojica o žiadnu drámu ani nesnaží. A pritom film na záver nádherne poukáže na to, akou zbytočnosťou ten rozvod vlastne bol. Naozaj dokonalý scenár! A čo sa týka Adama Drivera a Scarlett Johansson, k tým ja naozaj nemám čo povedať. Najlepší herecký koncert tohto roku, pričom obaja vlastne prekonávajú aj samých seba. To čo obaja predviedli sa nedá ani opísať, to sa musí vidieť. Ja som im veril každé gesto, každé slovo, minimálne nominácie už teraz isté a niektoré z nich budú určite aj premenené. Ktoré ale naozaj neviem povedať. A tá dlhá scéna tej dychberúcej hádky je určite filmovou scénou roku. Neskutočná škola herectva! 100% ()

phoebinka

Skvele manzelske/exmanzelske drama. Krome vybornych hlavnich hercu se mi moc libili Laura Dern a Alan Alda jako pravnici. Super je taky uvodni dopisova sekvence. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020