Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

bourec

Film o něčem, co neznám.Byl jsem zvědavej, jak se herci s rolema popasovali.No, celkem spokojenost.Jinak ale dost umírněná story, ve který je jen jedna peprná scéna, a ta jestě navíc působí dost uměle.Jako by to z těch herců nelezlo.Prostě tam chybělo to živočišno.Nelíbilo.30%. ()

C0r0ner

Paralela s Kramerem je očividná. Stejně profesionálně (herci, režie, kamera) zmáknuté (tady mělo padat víc Oscarů než jeden), poplatné době, nicméně velmi předlouhé, velmi mě ty charaktery nedojímaly a velmi mě srala ta právnická mašinérie. Kvalitní film jo, ale ne pro mě. 70% ()

campix

Vztahové drama z dílny Netflixu, na které jsou momentálně pěny ódy všude kam se člověk podívá. Já úplně tak nadšený ale nejsem. Sice už jsem měl s Noahem Baumbachem čest a vím, že se v jeho filmech hodně povídá a řeší se čistě vztahové věci, ale Manželská historie mě nějak za srdíčko nechytila. Ano je to perfektně zahrané. Především Driver je výborný a u Scarlett jsem nemohl překousnout akorát účes. Bohužel mě však jejich trable nedokázaly vtáhnout do děje a tak nějak mě ta lehká absurdita a pro průměrného evropana odtažitost látky odrazovala. Škoda. ()

Pajky3

Bolestné drama plné životní pravdy o tom, jak těžké to je, když ztrácíte někoho na kom vám hodně záleží. Scarlett Johansson skvělá, ale Adam Driver možná ještě o kousíček lepší. Líbily se mi i postavy právníků, z nichž mi přišel nejlepší svým upřímným realismem Alan Alda. Netflix letos rozhodně naplno a zaslouženě promlouvá do filmových cen, Marriage Story si stejně jako Irishman zmínku rozhodně zaslouží. ()

epicek

Psychologický nářez, při jehož sledování se budete místama cítit fakt nepříjemně ale to je naopak silná stránka tohoto počinu. Je to jako sledovat opravdu životy lidí, kteří řeší naprosto reálnou situaci a jde vidět, že Johansson i Driver do toho dávají fakt všechno. Perfektní práce herců, perfektní scénář a perfektní poselství pro všechny, jelikož se to může stát komukoliv z nás. Jeden z nejsilnějších zážitků. Criminal lawyers see bad people at their best, divorce lawyers see good people at their worst ()

Martrix

Při vypisování kolonky žánr někomu ujela ruka. Komedie?! Čím víc byly dialogy a herecké umění Scarlett a Adama lidštější a realističtější, tím smutnější bylo je sledovat v poslední fázi manželství. Zvlášt, když si vás postavy Nicole a Charlieho téměř okamžitě získají. Pro mě osobně symbolizovaly úžasný manželský pár a přestože/protože jsem rozvod nezažil, bylo pro mě dvojnásob bolestivé koukat, jak se dvěma dobrým a hodným lidem dějí špatné věci. Baumabach se vyhnul moralizování a odsuzování a napsal téměř divadelní scénář, který se opírá o vytříbené dialogy, několik silných míst, ale především je neskutečně autentický, postrádající patos a afekt. Už to samo o sobě by stačilo na silně nadprůměrné hodnocení. Jenže to není zdaleka vše. Driver je pan herec...víme, takže nepřekvapil. A Johansson jsem znal ještě před tím, než navlékla latexový obleček u Marvelu, takže vím že je skvělá herečka. Ale jako Nicole je ... nevybavuji si, kdy jsem viděl tak civilní, ale současně tolik emocemi nabité herectví, navíc u ženy, ve které se snoubí přirozená krása, obrovský sexapeal a charisma. Místy jsem se přistihl, že na ni prostě zírám. Celý film jsem si přál, aby se k sobě vrátili, aby Baumbach vyslal vzkaz, že kde je láska a inteligence, tam se najde cesta, že ... . Po dlouhé době film, který mě od začátku drapnul za mozek a až do samotného závěru mi prověřoval skoro celou škálu mých emocí. ()

Juto

,,Marriage Story" je krásny a srdcervúci film o konci manželstva. Film vám dá zabrať, no zanechá vás nadšení z toho, že ste boli svedkom toho, ako filmár a jeho herci prekonávajú samých seba. 9/10 ()

Wormboy

Po kazdej strane excelentna dramatizacia jedneho rozvodoveho pribehu, ktory sa v realite dookola opakuje, hoc s odlisnym obsadenim, ale zakladnymi atributmi lisiacimi sa len v odtienoch. Zo (subjektivne) profesneho hladiska film sedi este aj v konkretnych zlomovych momentoch, kedy sa bezny rozchod/rozvod meni na nocnu moru pre zucasnenych, pricom Bauchman zbytocne netlaci na pilu ani v miestach, kde skutocnost vie ist este vyrazne dalej... ()

Larushka

Čtyři s odřenejma... mám pocit, že už jsem viděla lepší vztahovky. Laura Dern byla opět skvělá. Závěr s "dopisem" mi přišel trochu cheap. ()

BoXBe

Tak nějak nemám moc slov a vesměs všechno už bylo řečeno. Bolestivé, jak moc reálné to, věřím, vím, pro mnohé, může být. ()

mortak

Na mě až moc kultivované. Pokud to takto mezi Baumbachem a JJL proběhlo, může být docela rád. Když si čtu, jak Lucie Vondráčková chce po Plekancovi 68 milionů za odloženou kariéru, tak JJL byla docela zlatíčko. Manželská historie má své higlighty (soud, hádka), ale na Bergmanovy Scény z manželského života to nemá. Snad proto, že Bergman psal o dospělých lidech, zatímco tady vidím jen tři děti, dvě v dospělém věku, které chtějí za každou cenu všechno. Proto jen čtyři hvězdy. ()

FrankSusta

Neuvěřitelné herecká výkony! Chvílemi jsem zapomínal na to, že toto je pouze film, hlavně díky skvěle napsaným postavám se skvěle napsaným příběhem - aniž by z něj či z nich vyzařoval jakýkoliv náznak psaného příběhu. Rozhovory jsou dokonalé, a jak jsem říkal, skutečně nelze poznat, že jsou napsané. Reakce postav na dané věci jsou zcela přirozené a a zkrátka jak ze života (co jsem občas někde vypozoroval - sakra, je mi třináct, nezažil jsem ještě všechno). A Laura Dern je skutečná záporačka! Tu jsem tak ze srdce nenáviděl! --. A ještě zvolený styl obrazu a výrazných barev dodává filmu jakousi realičnost. (a ještě se to odehrává v zajímavém prostředí (filmařské zákulisí a divadelní zákulisí) které mám zkrátka rád!) 8,5/10! ()

vnimatkrasu

V jednotlivostech je Marriage Story senzační. V tom parádně nacutovaným úvodu. V tý jedný brutální hádce. V Adamu Driverovi. Ve všech těch maličkostech lidskejch povah. K absolutnímu zážitku mi ale přesto chybělo to, čemu se Baumbach svou tvůrčí vizí chtěl zcela určitě vyhnout. Totiž přidat trochu na černým humoru a o něco filmověji krasosmutnět. ()

Triple H

Dobre napísané, zahrané, chytľavé a nenudí. Emócie nie sú žmýkané lacno, ani nie sú príliš nenápadné ako býva často vlastné nezávislým filmom. Pomerne precízne vybalansovaný film, kde je všetkého akurát, nič neprečnieva. Zrejme sa stane Baumbachovým životným výkonom - tieto jeho vzťahové, kvázi-allenovské vzťahové pojednania 2x nemusím, ale za tie roky v nich už získal prax, vychytal muchy a v tomto prípade ich predal (divákovi ide viac naproti ako býva uňho zvykom). Scarlett Johansson ma prekvapila, lebo po veľmi dlhej dobe niekde poriadne zahrala a pripomenula svoje sľubné začiatky z Lost in Translation či Prízračný svet pokým jej talent nezapadol rokmi krútenia zadkom v Marveli. Takto dobre hrala naposledy v 2003-om. Driver sa snaží tiež a každým rokom sa zlepšuje. Na začiatku som si ešte hovoril, že medzi nimi nie je žiadna chémia, ale ono sa to v priebehu filmu zúročí. Najvyhrotenejšie emócie trošku nezvládajú, ale v kontexte celého filmu sa to dá prežiť. Z vedľajších bola najlepšia Laura Dern, ktorá od Zakladateľa zažíva kariérnu obrodu, pri ktorej sa nebudem čudovať ak skončí budúci rok Oscarom. Celkovo až na pár chvíľ hereckého zaváhania ústrednej dvojice vlastne nemám čo vytknúť. ()

jedna_vrana

Spočiatku ma iritovalo pozerať sa, ako si dvaja dospelí ľudia nevedia vyriešiť vzťah a vedie to k rozvodu. A potom som sa do ich hereckých výstupov "zahryzla". Nehrali tu divadlo len herečka a dramaturg (povolaním), ktorí sa rozvádzali, ale oveľa rozohranejšiu partiu majú ich právnici a aj ďalší ľudia naokolo - napr. sociálna pracovníčka, ktorá pozoruje otca a synčeka pri večeri.. Nie som síce presvedčená o piatich hviezdach, ale film ma naozaj zaujal a premýšľala som nad ním aj po jeho pozretí. ()

UhLee

(9/10). 2. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2020. Velmi silná a na první pohled skromná záležitost, která je na začátku tak krásná a čistá, že vás to fakt mrzí, jakmile zjistíte, kde se bude film ubírat. Herecké výkony ve vás vyvolávají opravdové emoce a jste v tom s nimi. Scarlett i Adam předvádějí životní herecké představení. Děj mě naprosto pohltil a k tomu ještě hrají opravdu velmi křehké skladby. Měl jsem opravdu na krajíčku u podle mě dvou nejsilnějších momentů celého díla (hádka, čtení). Po shlédnutí jsem byl totálně rozebraný a bylo mi z toho opravdu úzkost. ()

chelseaman22

Marriage Story má definitivně větší hype, než by si ve skutečnosti zasloužil, jelikož se v podstatě jedná o rozvodové řízení, přičemž jeho účastníci jednají asi stejně racionálně, jako já po ránu, když ve 4:30 vstávám do práce. Myšlenkové pochody Scarlett jsou zaráženíhodné, jelikož sama souhlasí s myšlenkou, že celý rozvod proběhne bez právníků, načež se oblékne a jde si nějakého najít. Když jí s tím manžel následně konfrontuje, tak se tváří jako holčička, jíž utekla stračena. Adam Driver herecky jednoznačně předčil Scarlett Johansson. 80 % ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020