Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

hroubek

Mám tento typ filmů hodně rád. Je to náročnější na sledování, jelikož jsem vždy na konci emocionálně přejetý, a musím o všem přemýšlet, a představovat si co bych dělal já na místě postav. Noah Baumbach natočil parádní snímek, který je opravdový, a hodně nepříjemný, protože ukazuje to co se stane, když se láska vytratí. A jak moc si dokážeme ublížit, jen proto abychom měli pocit, že máme pravdu a nebo jsme v právu. A tohle Baumbach prodává elegantně, upřímně a místy dost bolestivě. Jeho slova a myšlenky pak bravurně realizují oba herci v hlavních rolí. Scarlett Johansson je skvělá, a znovu mě dokazuje, že je výborná herečka. A moc rád jí uvidím v náročnějších rolí, kde má co hrát. Adam Driver podává perfektní výkon a je v této roli a poloze skvělý. Výborně prodal svou postavu a chemie a laská mezi ním a Johansson funguje na sto procent.Laura Dern mě bavila a má dobré dialogy. Totéž mohu napsat o dvojici Alan Alda a Ray Liotta, kteří jsou i na malém prostoru dost dobří. Film má dobré tempo, skvělé dialogy a hlavně to co říká má smysl a dokáže to tnout do živého, a něco v nás zanechat. Manželská historie není pozitivní film, ale je hodně kvalitní a pravdivý. A pravda někdy bolí. ()

ZeroCZ1233

Tenhle film si mě z propagací dostal pouze plakátem a hereckým obsazením. Nevím proč, ale Scarlett Johansson a Adam Driver je dvojka, u níž bych nkdy neřekl, že se setkají na jednom plátně, natož v tak blízkém vztahu, jako zde. I přesto se to stalo a jak to dopadlo? Bravurně. Manželství je instituce stará jak lidstvo samo a z lidských zkušeností čítající tisíciletí můžeme vědět, že takovou instituci udržet je úkol složitý s až nadlidskou obtížností. Tento snímek je ale jeden z nejlepších mediálních předobrazů, je ukončení takové instituce může vypadat. Je to boj lítý, tvrdý, emočně náročný, kde celý tento kolotoč má vliv nejen na osoby, jež ho prožívají, ale i na okolí. Film krásně prezentuje proces rozvodu a vliv právní stránky věci, jak je proces u soudů i mimo soud advokačními kličkami vyhrocenější než ve skutečnosti je. Herecká dvojice prezentuje žánrově unikátní výkon, jež je nejvíce viditelný u emočních katarzí všech mořných nálad. Snímek vás přímo nutí někomu z nich fandit, zde jako nestranný přihlížející neprojdete. Netflix na konci roku nadhodil dalšího kadidáta na jednu z příček nejlepších počinů roku a další důkaz toho, že nejvyhrocenější drama může každý vidět více ve své domácnosti než v hollywoodském akčňáku. Scenes from a Marriage pro 21. století ode mě dostávájí 9 a kousek uslzených kapesníčků z 10. P. S. Cením mnoho hudebeních referecní (Pink Floyd, Ramones, Beatles [dokonce dvakrát], Bowie). ()

Brain-D

Jakoby remake Kramerová vs. Kramer, i když je fakt, že jsem zapomněl jaké to bylo tam. Matně si ale vzpomínám, že podoba snímku tam byla. ale scénář byl jiný. Kouzlo mezi oběma manželi bylo neskutečné. Neodtrhl jsem oči. Rok 2019 nabídl spoustu skvělých snímků. ()

Eleanor05

Adam Driver je skvělý, a kdyby letos nebyl nominován na Oscara ve stejné kategorii jako Joaquin Phoenix, přála bych mu, aby vyhrál. Scarlett Johanssonová je velmi dobrá, ale ne tak moc, jako Driver a Laura Dern tady hraje úplně stejnou postavu jako v Sedmilhářkách a navíc úplně stejně, přesto se na roli sebevědomé bezohledné právničky velmi hodí. Jenomže jinak je snímek jako celek pouze průměrný, neřešící nic, nad čím byste se museli dlouho zamýšlet, nic, co by vám předalo cokoli originálního a nového. Zápletka samotná za moc nestojí, první tři čtvrtě hodiny je zoufalá nuda, jednání hlavní ženské hrdinky příliš nedává smysl, postava její matky je pro změnu rovnou regulérní blázen, filmařsky jsem na tom nespatřila nic, co by vybočovalo, nebo se lišilo od jiných rodinných vztahovek. Manželská historie je komorní drama o lásce a rozvodu, které sice není špatné, ale stojí pouze na výrazných hereckých výkonech, nikoli na příběhu samotném, a to je pro mě trochu málo. 2,5*. ()

Timak

Je to ten typ filmu, kdy první půl hodinu tápete, jestli to raději nevypnout nebo přece jen dokoukat, a potom až to po 2 hodinách skončí, tak jste moc vděčni a rádi, že jste vydrželi koukat až do konce. Již druhý film krátce po sobě, kde Scarlett opravdu excelovala a kdy z jejího herectví doslova mrazí. Tím druhým filmem je Jojo Rabbit a není náhoda, že za oba tyhle filmy je nominovaná na Oscara. ()

VasaX

Krásné herecké představení Johanssonky a Divera. Marriage story je takový lehký těžký film, který neupadá do patosu a snaží se stavět příběh ve vší střízlivosti. Díky tomu je to moc hezké a civilní. Dvě hodiny a čtvrt díky tomu ani nepřijdou přespříliš dlouhé, naopak díky kadenci dialogů to překvapivě rychle uteče. Ve výsledku je to hodně povedený, svým způsobem krásný film s prvotřídním herectvím. A to je velmi příjemné. ()

VanTom

Rozvodové drama začíná tam, kde každá jiná romantika dávno předtím končí – přesto bych se ho nebál označit také jako "romantické". Snaha rozpojit manželství civilizovaně se (nevyhnutelně) zvrtává do právnického praní špinavého prádla, kdy jablkem sváru se stává bydliště - L.A. nebo N.Y. - pro jejich syna. Fenomenální, fantasticky přirozené herecké výkony drží neradostnou, stresující situaci ve striktně civilní rovině všednosti (pomineme-li tedy, že ona je herečka a on divadelní režisér). Snad i proto, jak scénář straní oběma stejně, do žádné extrémní deziluze nakonec nezabředávají (problémy s výdaji sice zmiňují, ve výsledku jako kdyby neexistovaly) – život jde dál. ()

mkubalikova

Jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Děsivá anatomie rozkladu jednoho manželství a bolestivého rozvodu. Bez kapesníků v závěru to nejde. 100% ()

vyfuk

Je vůbec možné se vrátit do 80. let? Nebo do nějaké evropské filmařiny minulého století. Příběhově, odvyprávěním, kamerou, v podstatě čímkoliv? Očividně ano. Díváme se na film, který budou lidi uctívat a klanět se mu. Jedná se totiž o neuvěřitelný sentimentální návrat k filmařině minulého století. Pro někoho neuvěřitelná a neopakovatelná podívaná. Pro někoho nuda od začátku do konce. A navíc nekvalitní. Údajně. Přitom jde v rámci konceptu o tak originální nápad. Trochu si vzpomenete jaký asi bylo Kramerová vs Kramer, který jste viděli asi jenom jednou a před 5 lety. U tohoto film use dá vyzdvihnout mnohé. Herecké výkony obou protagonistů (i když teda Driver dělá větší divy, upřímně) nebo vedlejší práce Aldy nebo Dern, která splňuje dokonalou funkci milého zla, neuvěřitelně příjemné až roztomilé hudby Newmana nebo ona již mnohokrát vyzdvihovaná atmosféra. To vše jsou neuvěřitelně silné aspekty. Je tu pro mě osobně jeden velký háček. A to je tak nějak ten, že film postrádal nějakou pointu. Mrcasíte se v nějaké určité šachové partii obou postav a styl vyprávění se mění jako irské počasí. Z toho vám nakonec vyjde nějaký konec, který ani není otevřený. Zanechá vás nějak v tom, že kdybyste si film pustili, tak kromě toho plusového, co jsem vyjmenoval, tak nebudu moc více čím obohaceni. Jinými slovy... film vlastně nic moc nového neřekl. Chybělo mu nějaké vyvrcholení. To co by udělalo tečku za příběhem. Tomu filmu chyběl film. Aspekty plusové však měly však svou určitou sílu hodného i finálního hodnocení. Na cenách budou žně. Nejeden fanda modernějšího filmu, ale bude brečet. ()

zigíš

Fascinující jak minimálně jednou ročně, obrovská skupina lidí -takřka- bezprecedentně vyhajpuje něco tuctového, prázdného, minimálně obyčejného na co si za rok nikdo nevzpomene ! Pokud Baumbach netočí o sobě o svých traumatech z dětství a frustraci, rozčarování z manželství je výborný a baví mě se na jeho filmy koukat. Jakmile je však snímek jeho osobní terapií, stává se z něj útrpný zážitek, s nesympatickýma postavama, kde jsem na vteřinu nebyl schopný rozklíčovat proč se vůbec nesnášejí (hádají, podvádějí, rozvádějí). Nehodnotím, nedokoukal. ()

J.Lajner

Ač je rozvod naprosto běžná záležitost, musím přiznat, že mi trošku trvalo, než jsem plně pochopil a následně se vžil do problémů a rozdílných povah dvou hlavních představitelů. Jsem prostě normální chlápek ze střední třídy, co pracuje na tři směny, rád si s manželkou zajde na pivko a v zásadě nic neřeší. Dvojice z tohoto snímku je úplně někde jinde. Oba se pohybují v intelektuálních kruzích, mají hromady přátel a pojí je láska k umění. On režisér - ona herečka. Jejich osobní problémy jsou pevně spjaty se zájmy a celkovým životním stylem, který vedou. Je to zkrátka jiná liga a musel jsem se tak nějak naladit, na správnou notu. Pak už to ovšem byla solidní emocionální jízda. Herecky odzbrojující, dialogy pěkně šlapou a při velké hádce v poslední třetině filmu, doslova tuhne krev v žilách. Silný zážitek. ()

blackkocour

Ne, to se prostě nedá. Trvalo mi dohromady 3 dny, než jsem film dokoukal. A těch 2 hodin, bylo sakra bolavých. Takže na začatek, pokud se někdo z vás rozhodne že udělá příběh o rozpadlém manželství, kde se stará Manka snaží prokázat svůj ženský feminismus, a až nechutně vydupat si to svý (nebo spíš prošukat), že pak ze sebe udělá totální krávu, tak tomu udělejte aspoň lepší konec, než ve stylu "odpouštím ti, ty za nic nemůžeš". Pizdatá Skarlet, kde se mi vůbec nelíbil její babičkovský sestřih ve stylu Královny Elizabeth nebo staré rašple McGonagallové.. účes vemme stranou, Adam Řidič se tu výjimečně snažil, a to je co říct, když jeho antirole ve Hvězdných plomb a snipera živích mrtvých byla natolik špatná, že vedle něho i Štefán Segal by byl dobrý adept na fackujícího Batmana. Dobře ukecaná parodie na starší kousky Woodyho Allena, kde se pidlovoká Mařena snaží mladého Frantu nalákat na broskvičku a na švestky. Emočně a vztahově je film na bodě mrazu. Sice na toto téma se ročně točí desítky, možná i stovky filmů, a všechny jsou na jedno brdo. Ušopleska Řidiče a ubulenou Skarletku si schovám na později, nebo jak se říká "na horší časy", a až snad budu citově vyzrálý, tak tomu dám ještě poslední šanci. Což se asi nikdy nestane, jelikož jestli já budu mít někdy vztah s antikoncepčním vadou, s ojetou Škodovkou a s dvěma hypotékama na krku, tak se Stalin znovu stane prezidentem. ()

remy

Soustředěně odvyprávěná vztahová výpověď s několika výbornými momenty a nepochybně bravurní Scarlett a Driverem, která mě ale svým tempem spíše trápila, než pohlcovala. ()

Sdoom

Solidně napsané a skvěle zahrané manželské drama, které ovšem mohlo být o nějakých 20-30 minut kratší. Občas je to totiž dost natahované a to ve filmu založeném čistě na dialozích je bohužel na škodu. Každopádně Adam i Scarlett podávají jedny z nej hereckých výkonů své kariéry a závěrečná hádka je fakt neskutečná. Abych nezapomněl, hudební podkres Randyho Newmana se trefuje do atmosféry filmu perfektně. Trochu slabší, ale 4 hvězdičky. (Netlifx, orig.) ()

Soweek

"Trestní právníci hledají to nejlepší na těch nejhorších lidech. Rozvodoví právníci hledají to nejhorší na těch nejlepších lidech." Marriage story je opravdu klenot mezi současnými dramaty a to proto, že zobrazuje naprosto reálné problémy, kterým obyčejní lidé čelí den co den a musí se s nimi popasovat pro dobro své, svých dětí a svých blízkých. Film pak zobrazuje do jakých sraček se můžete dostat při rozvodu i přesto, když se apriori snažíte rozvod vyřešit po dobrém. Film je tak dobrý, protože je jednoduše skutečný a velká část populace tímto bohužel dříve nebo později projde ať už z jakýchkoliv důvodů. S nominací Scarlett na Oskara souhlasím a upřímně si přeji, aby vyhrála nejen tohoto, ale i za vedlejší roli v Jojo Rabbit. ()

Arkanoid

Druhý film roku 2019, kde Scarlett Johansson zaväzuje šnúrky na topánkach. Filmu stačí menej ako 10 minút na príjemné prekvapenie originálnym spôsobom rozprávania, vytvorenie dostatočných sympatií k postavám aj načrtnutie konfliktu. Chyby na oboch stranách do vypuknutia konfliktu, počas rozvodu sa muž spolieha na česť a žena hľadá väčšiu vlastnú dôležitosť. Herci sú prirodzení. Alan Alda to stále vie. Kvôli príjemnému, originálnemu úvodu som čakal viac hravosti, no potom to už bola len nervydrásajúca dráma. Čo sa vzťahov týka, nájsť sa v tom môžeme všetci, a pritom to zachováva originalitu svojich hlavných predstaviteľov. ()

vitekpe

Mne to nesedlo. Herci neziskali moje sympatie, naladu na manzelske krize (a pravniky kolem) jsem taky nemel a pokud budu chtit videt vztahovy konverzacni film, vratim se radsi k Woodymu... ()

sedm.1

Přestože se dá čtyřhvězdičkové hodnocení považovat jistě za vysoké, tak v tomto případě je to tedy s dost odřenýma ušima, ale především, já od tohoto snímku očekával bez diskuzí pětihvězdičkovou záležitost, takže to ve výsledku pro mě znamená dost velké zklamání, a to vyšší hodnocení dávám vlastně jen díky přesvědčivým hereckým výkonům většiny zúčastněných, kdy navíc jeden herec ještě přeci jen o něco nad ostatními vyčnívá, a to opět výborný a výrazný Adam Driver, ale celkově to po této stránce zkrátka splnilo kvalitativní předpoklady, nicméně co se týče zápletky a vlastně celkového zpracování, z toho už mám opravdu velké rozpaky, neboť tvůrci tu místo emočně vypjatého, silného a strhujícího dramatu dvou obyčejných, zároveň ale zajímavých a výrazných osobností, naservírovali spíš jen plytký a dost nekonfliktní příběh rozvádějícího se uměleckého páru, který vlastně k sobě ještě pořád něco cítí a který se snaží vše vyřešit hlavně v poklidu a bez nějakých zásadních dopadů a důsledků, což je sice určitě pěkné ve skutečném životě, ale pro film je to dost o hovně. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že je to celé úplně mírumilovné a bez dramatických okamžiků, ale v podstatě jen jeden úsek filmu se dá označit za vyloženě vypjatý a emočně silný, většinou ale, musím zopakovat, se tu jen povrchově polemizuje, konverzuje a dohaduje, vše navíc působí chladně, odtažitě, nedůrazně a smířlivě, což pak nakonec vyústí i v podobně laděnou pointu. Tohle zkrátka není rozvodové drama, které by dokázalo nějak zásadně zaujmout, či strhnout, není to ani vyhecované, ani vygradované, ani syrové, nemá to koule, ani drive, tento filmový rozvod totiž probíhá až příliš na pohodu, a to silný a nezapomenutelný filmový zážitek rozhodně vyvolat nedokáže. ()

Firebug

Tak trochu jsem čekal o kousek lepší film. Herecké výkony (a jejich propíraná civilnost a uvěřitelnost) to nakonec vytáhly na 4 hvězdy. Kromě hlavního dua bych vyzdvihl Aldu a Liottu - oceněná Laura Dern mi přišla nějak nejvíce over the top. Pro většinu lidstva to nebude příběh ze života, protože ON je úspěšný divadelní režisér a ONA je úspěšná herečka a celé to tak nějak získává pachuť jistého odosobnění s "běžným divákem". Zvláštní mi přišel fakt, že Adam více nekonfrontuje veškerá svinstva, které se Scarlett proti němu nerozpakuje použít. Jsem rád, že jsem to viděl - už to nikdy vidět nechci. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020