Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky. (Biopler)

henyx

Velmi autenticky film, kde s pribehom sa moze stotoznit obrovske mnozstvo ludi. Nevtieravy dej, ziadne extremne situacie. Super vyber na oddychovy vecer s tymto filmom. Viac takychto filmov. Smutne ale je, ze v akom systeme zijeme. Ake je obtiazne si prejst rozvodovym konanim a vsetko co je stym spate.. Nemalo by to tak byt. ()

Richard.Jezd

Takový milý film s asi nejlepšími hereckými výkony za tento rok a nejlepší film o tématu rozvod. Scarlett Johansson si tento rok jde pro Oscara. 100% Nejlepší scéna - Hádka obou manželů s rozbitou zdí ()

teekanee

Za mě asi druhý nejlepší film letošního roku po Ford vs Ferrari. Film stojí zejména na výborných dialozích a skvělých hercích. Zejména Adam Driver tady předvádí přimo herecký koncert, ale i Scarlett Johansson moc nezaostává, zejména její snad desetiminutový monolog s kamerou zabírající jen její obličej mě docela dostala. Dále potěšil Alan Alda, o kterým sem netušil, že ještě vůbec hraje. Zajímavá byla i právnícká linka filmu, možná bych hen vytkl, že právnící tu bylo vyzobrazený až moc velký zrůdy, až teda na postavu Aldy. Dále film obsahuje pár opravdu dlouhých a nezapomenutelných scén, kdy sem v duchu vrněl blahem. Film je docela dobrej v prezentování pohledů obou hlavních postav rovnoměrně, že ani jeden z nich nebyl ten zlý, ale ani dobrý. Přesto mi Driverova postava přišla trochu sympatičtější. Celkově hodně emocionální a i přes druhou půlku, která výrazně přitvrzuje, hodně příjemný film, který pohladil na duši k čemuž pomáhá i pěkný soundtrack. 91% ()

5Se

Príbeh hovorí o dvoch ľuďoch, ktorí prechádzajú rozvodom. Zobrazuje reálny pohľad na niektoré fungovanie párov, kde zdanlivo chýba komunikácia a nakoniec vzťah skočí. Celý tento proces má výrazný zásah do životov, hlavne ak sú súčasťou manželstva deti. Scarlett Johansson podala výborný výkon ako aj Adam Driver a s ich postavami sa dokáže stotožniť nejeden manželský pár. Film ma bavil celý a držal v napätí až dokonca.Napriek jeho dĺžke, sa oplatí si to pustiť. ()

BGH

Není to špatný film, ale asi mne úplně neoslovilo umělecké prostředí, ve kterém se odehrává a přišlo mi, že emocí z toho šlo vytěžit mnohem víc. Možná je to tím, že film se zaměřuje na vztah manželů a dítě v podstatě míjí jen mimochodem... Takhle je to dobrý, ale v podstatě zapomenutelný film... ()

Tobias18

Čistý film. Nejlépe napsané postavy a scénář za hodně dlouhou dobu. Výborná režie i kamera. Famózní hudba. O hereckých výkonech ani nemluvě. Marriage story je skutečně film s velkým F. 95%. ()

megadony

Hodně nepříjemný téma a té pachuti se asi chvíli nezbavím, ale film je super, herecký výkony úchvatný, hlavně Scarlett a Adam. Úplně mě to "sundalo", takže za mě 5 hvězd jasných. ()

alienable

Co na tom Adamovi Driverovi všichni mají? V té nejsilnější hádce (kdy zazní slova, kterých má vzápětí litovat) mi přišlo, jak kdyby si vzpomněl až o vteřinu později, že má něco hrát. Jako celek dobrý. A dobrý je za 3. ()

Erosen

Sračka, přīběh totálně o ničem. Čekáte 2h na konec kde si řeknete jestli to mysleli vážně. Jediné co na tom filmu je fajn jsou herci. ()

DeTomasoT

Doufal jsem, že to dobře skončí... Skvěle zahrané, natočené a napsané, opravdu mistrovsky zahrané, i malé role mají naprostou uvěřitelnost, během hádky jdou slova, která by jste řekli vy, Driver má obrovské charisma a jako chlap přesně vím, že bych koukal úplně stejně, co se děje. Opravdu je jednoduché se do jeho role vžít a navíc celý film přemýšlíte, proč se to děje, kdo je v právu, proč nejsou spolu, když ty city jsou tam stále cítit. Pěkná hudba, jdu si najít tu písničku z baru na konci, protože ta filmu dodává ještě o kus víc... A ta hláška s prostorem v LA, popsaný život v NY, opravdu jsem se bavil, spíš jsem to žral, i když je to takový smutný, fakt jsem čekal, že to dobře skončí :-) ()

bonsetti

Nechápu zdejší hodnocení, bylo náročně to dokoukat. Nesympatičtí herci, především herečky. Chování žen zde navádí k myšlence, že všechny ženský jsou ... (sem si dejte jméno zvířete, které dává mléko). Souhlas s: Morien, zigíš, Ironhead, verbal ()

Elleanora17

Respekt! Oba představitelé hlavních rolí jdou na dřeň. "Obýváková" scéna mě bolela až fyzicky. Snad každy zažil při rozchodu situaci, kdy vyslovil, co nechtěl a často to nejde vzít zpět a tady je ta scéna brilantní. Za vedlejší role taky palec nahoru. Bravurně ztvárněná právnička Nora v podání Laury Dern. ()

inhotep

Černá vdova si tak nějak nerozuměla se Snapem s fešným červeným světelným mečem a tak utratili všechno co měli (i neměli) za právníky aby se rozvedly... Herecký koncert o předraženém a vlastně i tak trochu zbytečném rozvodu ()

Dodge-I

Lekce z právničiny - a taky z odkrytí a zdůraznění toho, co může pár rozdělovat, rozdělit, ač obvykle se dva berou kvůli tomu, co je spojuje (resp. spojí - např. když jde o dítě). Jak rychle se nebe promění v peklo... a nenávist... No a pak se na tom napakuji právníci. Zajímavý pohled... americký. A Bůh se ulil :-)) ()

Konev

Dívat se celý film na to, jak se rodiče soudí o syna s nejasným koncem filmu, který v poslední době je čím dál častější, je podle mě ztráta času. Že jsou tam zajímavé dialogy? Sorry, ale takových si kolem sebe vyslechnu několik a vůbec mě nezajímají, protože si za tu situaci mohou většinou rodiče sami. ()

TadeasK7

Takže díky Koronaviru, jsem mohl konečně tento film zhlednout (vlastně víc filmu z produkce Netflixu). A ikdyz jsem se těšil na výkon obou hlavních představitelů, tak nejvíc mě dostala ve vedlejší roli Laura Dern (jako na to, kolik ji bude, v tom filmu vypadá ze všech hereček nejlépe). Chvílemi jsem si říkal, ze ten film vlastně není ani rozvodem mezi 2 hlavními protagonisty, ale ze ten rozvod takový jaký je, chce právě manželčin advokát (a taky ze to tak bylo). Zajímavý film, a vlastně krutá realita dnešní doby. Každopádně vím, ze jsem moc rad, ze nejsem Američan a ze se tam nemusím rozvádět :D. Něco tak drahého bych si okamžitě rozmyslel. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

PF 2020

PF 2020