Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

Lukyn007

Z nové trilogie nejslabší díl, byť návrat starých známých potěšil. Několik dobrých nápadů přišlo bohužel vniveč, protože to je furt jedno a to samý, tentokrát v jiné rezervaci. Velká škoda, ale vyloženě zklamání to taky není. ()

Ravi

Jste zde na ČSFD normální? Zánik říše 60% a tohle 55%? Vidím zde propastný rozdíl v kvalitě oproti předchozímu filmu. Snad úplně ve všem. Prosím zdejší hodnotící, aby si nechali profouknout uši a protřít zrak, pokud to nevidí a neslyší. S prožitím emocí vám asi nikdo ale nepomůže. Nebe a dudy - takhle měl vypadat blockbuster s dinosaury: 75% = 4/5 ()

zsn

Tak jsem si opět pobrečela, poslední Jurské parky jen brečím. Nebaví mě pořád ten stekný koncept továrny na dinosaury, útěku před zhroucením parku a závěrečný boj dvou největších ještěrů, ale doprdele byl to poslední Jurský park a ten konec setkání s našimi druhy zvířat a vztah Blue s Owenem, to mě chytá za srdce. Ti dinosauři jsou mé dětství, žiju jimi i v 33 letech a jestli dožiju dalších let, budu je milovat stále. ()

Hollohlaway

Fajn, dalo se to vidět. Potěšil návrat starých známých postav, taktéž pár akčních scén mělo náboj a nápad. Ale taková nálož nelogické idiocie už byla skoro moc. Už hlavní zápletka se zničením celosvětové úrody potravin kvůli zisku nenasytné megakorporace byla dost šílená, taktéž soužití dinosaurů s lidmi nemělo hlavu patu, někde je hladí a jezdí na nich, někde jsou udivení, že je desetimetrovej sežere...žádná ochrana, toulají se v podstatě všude. Zajímavá role pilotky to trochu oživuje, taky je jediná která je trochu vtipná. Ale jinak je to sice barevný, akční, přesto blábol. ()

blackkocour

Místo Termixe tu pobíhala nabotoxovaná barbína, která by si všechny gumový stegosaury, špínosaury a břichosaury strčila do svý velký prdele. Totální absence, neschopnost, nevýkonnost a občůranost filmařů, že to ještě nemělo obdoby. Nepatřím k fanouškům Džurasik Parku, ale když si člověk porovná oba dva tyhle snímky, a to ještě přijmeme fakt, že se mezi nich dělí 30 let. I tatíček dinosaurů odvedl lepší pářící výkon, než jeho vnučík, co se mu ani nepostaví při final fightu saura a gádžily. Když se to tak vezme, CGI je už na pokraji zkázy. Na to že jsme v nejmodernějším dege-věku, neumíme vymodelovat ani tolik stejně kvalitního Triceraptose jako kromaňonci v Cestě do Pravěku. A když se dívám na rozpočet, to většina šla do kapes Chrise Pratta, že se nikdo vůbec nesnažil? To jak Jurský svět byl fantastickej, druhej jakž-takž, ale byla to pořád aspoň zábava, ale tady všechno spláchli do hajzlu. Kdybych neměl po ruce mladou, a nešukali bysme u toho, jdu ještě níže.. [takový to, když to nebaví ani příťu, tak radši si nechá obětovat svůj menstruační cyklus..]. Proč vymřeli dinosauři? Za to může USA! ()

upson

Je to spíše tak na lepší 3 hvězdy, ale účast původních hlavních protagonistů z Jurského světa byla natolik příjemná, že mě nostalgická nálada nutí dát tu 4 hvězdu navíc. Ale budiž, je celá řada snímků zde na ČSFD, které si červené hodnocení vyloženě nezaslouží a přesto na něj dosáhnou. Tady bych řekl, že je to skoro i za zásluhy, které by měl sklidit Colin Trevorrow. Nová trilogie tak co do celku dává pocit, že nevznikla zbytečně. Což se například nedá konstatovat u posledních dílů ze světa Star Wars. ()

MatchencoSouth

Akčná počítačová nuda súčasného Hollywoodu. Kde je dobrodružstvo, hĺbka a romantika Jurského parku? Vytlačili ich jednoduchosť a politická korektnosť. ()

remy

Doufal jsem, že to režisér prvního a nutno podotknout, že výborného Jurského světa, Colin Trevorrow, po nudné dvojce vrátí na ty správné koleje. Jenomže on naopak veškeré zoufalství, které nakousla dvojka, jenom prohlubuje a servíruje jeden z nejnudnějších, nejnevýraznějších, nejobyčejnějších a scénáristicky nejlacinějších blockbusterů současnosti. Tenhle film by potřeboval buď od základů překopat, nebo - což by bylo snažší - spláchnout do hajz... ()

Melios

Tretí doplnok k soft-rebootu menom Jurský svet prináša staré známe postavy do nového prostredia a vezie sa na vlne silnej nostalgie. To, ale v dnešnom svete už nestačí. Stále sa jedná o klasickú rodinnú zábavu, na akú ste zvyknutý od doby, čo Spielberg predstavil svetu kultový prvý počin. Kým sa, ale dokopete k dobrému materiálu, zaberie vám to minimálne hodinu. Úvodných 60 minút (ak to tak môžem nazvať) je nudná, nezáživná zlátanina nostalgie a spontánneho vysvetľovania novej, nezaujímavej zápletky doplnenej o neustálu expozíciu. To sa po hodine zmení a od tej doby je to jedná obrovská akčná jazda od jednej akčnej scény k druhej, ktoré sú síce pekné, no nejedná sa o nič originálneho. Dočkáte sa slušnej dávky napätia, ale aj pekných súbojov. Koniec celého filmu je jedno veľké peklo. Po poslednej akčnej scéne vám film nedodá žiaden postačujúci epilóg, ktorý by dokreslil vyvrcholenie deja a príbeh končí v momente, kedy by ste čakali, že vám tvorcovia naznačia akým smerom by sa mohol uberať ďalší diel. To sa, ale nestane a nechajú vás na pomedzi neznalosti a zmätku z toho, čoho ste boli práve svedkom. Ak to zhrniem z mojej strany sa jedná skôr o sklamanie. Nie až na takej úrovni akú predviedli nové Fantastické zvery a kde ich ešte treba zničiť, no veľmi blízko. Nikdy som od filmu s dinosaurami nemal prehnané očakávania (hlavne po tom, čo Spielberg nastavil latku tak vysoko, že ho napodobiť je doteraz nemožné), no keď snímka nedokáže udržať vašu pozornosť ani osvedčenými praktikami, viete, že je niečo riadne zle. A teraz prichádza finálna otázka. Odporučil by som to? Pre fanúšikov dinosaurov sa nebude jednať o žiadne terno, pre Fanúšikov Jurského parku taktiež a ak ste práve na ceste do kina, čo by ste si vybrali vy? Nový Top Gun s úžasnými recenziami, alebo nemastný-neslaný blockbuster, ktorý už je šiestykrát o tom istom? Ja mám teda jasno. ()

kenkaku

Je to takové dva v jednom. Polovina je něco jako Jurský Park 4, kde se hraje s DNA, máme tam Malcolma a oba vědátory z prvního Parku. Je to takové vláčnější, ale nostalgicky roztomilé. No a pak je to čistokrevný Jurský Svět 3. Střílení, honička na motorkách s raptory a samozřejmě Blu. Zde figuruje původní sestava ze Světa a děje se tak nějak moc nemíchají. Proto ten pocit dva v jednom. Jako celek paradoxně to “staré” funguje lépe než “nové” (čím víc akce, tím víc idiocie) navíc s divně nekvalitním CGI (jako kdyby občas prostě bylo třeba ušetřit). Každopádně už po hodině a půl mě to nebavilo a s vidinou další hodiny před sebou jsem spíš víc trpěl, než se bavil. ()

Maynard.

Do prdele, tohle je snad ještě horší než Nadvláda a to sem si myslel, že tu kravinu jen tak něco nepředhoní a hle... Rejža pro mě téměř dokonalýho Jurskýho Světu, tak sem si říkal- Jez, konečně to bude zase dvouhodinová jízda a vzpomínky na Jurský park. Jo, hudbu a starší herecký vykopávky sem do toho vrazil, ale působilo to spíš obráceně - na kokot. Dějově bych to asi napsal líp po dvou flaškách vodky (a to vodku nepiju). Příběh je fakt vyloženě trapnej, ještě když tam daj ty vole jakejsi únos malý holky... To mi fakt hlava nebere. Super obří kobylky? Děte už do prdele :o)) ()

Soweek

Po dvou zpackaných Jurských světech si tvůrci konečně uvědomili, že je čas na pořádnou béčkovou zábavu. Tento scénář by skvěle seděl i jako sequel/remake/reboot Planety opic / Resident Evil / Dne nezávislosti, jen byste vyměnili dinosaury za opice / zombíky / emzáky. Je to právě scénář, který je neuvěřitelně popkornový, napěchovaný odkazy a cameami nejenom na původní Jurský park, ale i na spoustu starších jiných legendárních filmů. ()

herr_carter

Určitě nejslabší Jurské cokoliv od pilotního filmu z roku 1993. Je to bohužel takový nešvar dnešní doby, jak se tvůrci snaží vecpat do filmů "nadsázku" a jediné, co se jim povede, jsou trapné hlášky a nepovedené gagy. Nepopírám, že digitální stránka věci je tu naprosto dokonalá, ale k čemu to je, pokud scénář stojí víceméně za hovno. Kde jsou ty časy, když napjatý filmový divák sledoval skleničku vody s chvějící se hladinou a vyčkával příchodu T-Rexe......................moje hodnocení = 4 z 10. ()

sedm.1

Jako by mě tvůrci vyslyšeli a zapracovali na mé zásadní výtce z předchozího dílu, tedy Fallen Kingdom, a to ve smyslu změny prostředí, které se v podstatě už od prvního Spielbergovo Jurského parku nezměnilo. Nyní se tedy konečně děj přesouvá z ostrova do celého světa a minimálně v tomto ohledu je to za mě hodně výrazné plus, jelikož veškeré dění z předchozích dílů se už kvůli tomu samému prostředí už začalo prakticky v dalších pokračováních jen recyklovat a jakoby začala být znát únava materiálu, ovšem tímto krokem si tvůrci otevřeli dějové dveře doslova dokořán a opakuji, hned to bylo znát. Zápletka tak už není tolik tuctová, bylo totiž využito mnoha nových možností, který svět mimo ostrov nabízí, má ale i daleko větší spád, a už se tolik neřeší to samé, především tedy problémy s rozmachanýma parchantama, a přešlo se i k dospělejším tématům. Trochu zklamán jsem jinak z množství efektů, kterých jsem očekával rozhodně víc, nicméně jejich kvalita je opět ohromující a v tomto směru je to znovu luxusní žrádlo, potěšila mě i taková jemně potemnělejší atmosféra oproti minulým Parkům, překvapili jinak poměrně vydařené emoce, na druhou stranu ale zas nefungovalo napětí, ale to v této sérii není nic překvapivého, no a co se týče postav, respektive tedy samozřejmě mám na mysli setkání hrdinů v podstatě ze všech předchozích dobrodružství, tak to působilo příjemně nostalgicky, jde o vyrovnané figurky, obsazené sympatickými a výraznými herci, takže i toto je takové dost nezanedbatelné plus tohoto dílu. Já tak Dominion určitě řadím mezi ty nejzábavnější Jurské parky, takže fajnový popcorn, tudíž přesně takový, jak má být. ()

iXtr3m3

Nebyť absencie skutočného napätia, keďže všetko sme tu už videli a nie raz, tak dám možno z úcty k sérii aj plný počet. Takto dávam štyri hviezdy, pretože ako obvykle, technické spracovanie je fantastické, akcia výborná, len mi to prišlo ďaleko menej konzistentné ako v predchádzajúcich častiach. Opakuje sa niečo podobné, ako pri prvej sérii. Na druhú stranu, stále je čo povedať a cesta k dystopickej budúcnosti ála Planéta opíc, ako som to spomínal pri predchádzajúcej časti, je vydláždená fajn. ()

666Carnage

Lepší než Zánik říše ale úplně famózní to taky nebylo. Nostalgické chvilky se starou partou a muzikou jsou super, dokonce akce není špatná, ale scénář je divný a přijde mi, že všechny dinosaury vyráběli z velociraptorů. V kině jsem se vyloženě nenudil, jenže jsem to zakončení čekal lepší. Koukat se na to dá, ale klonování lidi a hmyzu bylo takový zbytečný. A hlavně je to takový stejný. Někdo někde postaví pevnost, tam dá dinosaury, které údajně ovládá a skutek utek. Do toho, tam mají apex predátory, tak je samozřejmostí, že se to posere a každýmu půjde o kejhák. Jo a hlavní zaporák byl opravdu divnej panáček. 65% ()

Ronan

Priznám sa nečakal som od toho veľa, a dobre som spravil. Potešili ma pár pomrknutí na staršie parky, ale čo ma dosť prekvapilo, že efekty miestami drhnú, celkom veľa nelogickostí a strašne domrvený záver a mal som pocit, že režisér absolútne nevedel čo s postavami, a preto konajú strašne nelogicky, že som si to dokonca aj ja všimol. Čo sa mne veľmi páčilo boli zmeny biotopov, ďalšie dinosaury a celkom slušne zostrihaná akcia. Jediná scéna, ktorá stála za to a kde bolo napätie z jednotky bola na Malte. Táto jediná scéna za niečo stála z celého filmu. ()

sQelle

Kdyby mi někdo dostatečně dlouho tvrdil, že je to jedno z pokračování Rychle a zběsile, začal bych mu po hodině věřit. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)