Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

H4ku11

Niektoré príbehy by mali ostať radšej len animované. Nevedel som si predstaviť hraného džina, ale Will Smith bol najpozitívnejším prvkom filmu. ()

Marys

Všetko by to bolo skvelé ale polka hercov by musela byť iná a spevy by nesmeli znieť ako prehnané stovkou hlasových korektorov cez plechovku od Coca-coly. Malo to podobný feeling ako pôvodný Aladdin, ktorý osobne považujem za najviac komediálne ladenú Disneyovku, žiaľ, pre vyššie spomínané faktory nemôžem dať viac. ()

WayDott

Myslela jsem, že to bude trapný. Ale naopak, ono to bylo dost dobrý :-) Jako nasmála jsem se hodně. Will je prostě boží komediant a nebýt jeho asi to nebylo takové :-) ()

mira007

Klasická pohádka od studia Disney s hvězdou Willem Smithem v provedení alá muzikál, čili pro mne nekoukatelné. Nesnáším muzikály a ačkoliv pár hlášek bylo slušných, vizuálem a barevností mi to připadalo jako něco z Bollywoodu a že se to odehrává v Indii a ne v Arábii. Jednu hvězdu za Willa a jednu za krásnou Naomi Scott. ()

Ollie235

,,If you don't have anything, you have to act like you own everything." V posledních letech se s hranými remaky starších kreslených pohádek roztrhl pytel a jak tomu normálně příliš nefandím, tentokrát musím uznat, že se předělávka povedla. Nový Aladdin je svěží, zábavný a dobře obsazený (trochu jsem měl obavu, jak se se svou rolí popere Will Smith, ale i když to není Robin Williams, docela mi jeho pojetí sedlo). Celkově hezký a příjemný film. ()

Piri

Veľmi ťažko sa mi to hodnotí. Od kreslenej predlohy to má veeeľmi ďaleko. Smith ako tak dobre stvárnil džina, ale chcelo to viac. Veľmi priamočiary dej bez väčšieho záujmu. Za veľké plus považujem herečku Naomi Scott, ktorá nevyzerá tak tuctovo ako väčšina Európaniek či Američaniek, skutočne pekné dievča a na rolu Jasminy sadla dobre. Vizuálna stránka fajn, ale tento príbeh má DVA VEĽKÉ MÍNUSY. A to hlavného záporáka Jafara, ktorý tu vôbec nie je prestarnutý a úlisný čarodejník a jaskyňa nie je skrytá na púšti a teda veľkolepého vynorenia hlavy sme sa nedočkali. Mám aj knižku podľa filmu. Takisto z toho spraviť muzikál na Bollywood style nebola šťastná voľba. Neviem prečo Disney sa rozhodol kreslené legendy transformovať do živého filmu s hercami. Radšej si pozrieť 10x kreslený originál ako toto ešte po druhýkrát. Veľká poškvrna kreslenej drámy. Je to tak na 50% s prižmúrením, dávam 2*. ()

Ingtar2

Moja tupá hlava do toho išla s tým, že Aladin je v podstate Alibaba a 40 zbojníkov na indický spôsob. Svoj omyl som si uvedomil niekedy v polovici filmu a konečne som si vybavil oba príbehy. Čo mi však bolo jasné už od začiatku bolo to, že tento film je farebnejší ako vlajka LGBT komunity a zároveň zábavnejší ako iné rozprávky. Samotný Aladin mi síce prišiel ako Bangladéšsky model, ale s ostatnými postavami som výraznejší problém nemal. Príbeh bol trošku slabší, predsa len by som viac uvítal Alibabu. Skladby fine, ale nie môj štýl. V podstate jediná vec čo vyťahuje tento film nad dve hviezdičky je fantastický modrý Will Smith. Čiže... 3 hviezdy - 55% ()

Matt Raider

Guy si pohrál a je to zábava. Jeho Aladin naštěstí netrpí na nelogičnosti, ale ubližuje mu přílišná extravagantnost. Navíc mi to překvapivě muzikálově sedlo. (75%) ()

andio

Všechny změny od originálu (až na přerostlého papouška) byly k horšímu. Z filmu byla vystříhaná velká část scén a všechno působilo tak uspěchaně a i přes to je film táhlý a skoro o hodinu delší než originál. 2/10 ()

Bezda202

Mám rád pohádky a Ritchie je borec. Takhle svižný a zábavný film tu dlouho nebyl. Z hraných Disneyovek s přehledem nejlepší. 5* a klidně si to dám v bližší době znovu. ()

Janko_Vlyrd

Ďalší sfilmovaný animák Disneymu úspešne pripísaný, a to rovno ako v kvalitatívnej, tak aj komerčnej úrovni. Síce to nie je Artuš, univerzálny Ritchie to znovu dokázal... takmer. Toto však nie je výtka na jeho adresu. Zatiaľ čo Artuš bol akčnou, epickou a temnou fantasy rozprávkou s fakt efektným soundtrackom a dynamikou, Aladin je "iba" muzikálová rozprávka s tonou kvalitných kostýmov, živých farieb a efektov s nádhernými kulisami. Tieto pozitíva tvoria polovicu môjho hodnotenia. Tú ďalšiu udeľujem rozhovorom s Ginom, nad ktorými sa nejde nepousmiať a sú fakt skvelo napísané (aj zahrané). Pre dabing fanúšikov rozhodne potešia v českom jazyku naspievané všetky pesničky. Scottá príťažlivá a kúzelná, Smith správne vybraný a vždy originálny. Massoud postačujúci. Subjektívne mi to však stále nestačí na plný počet, kedy počas záveru bolo cítiť dochádzanie dychu po originalite, väčšieho napätia a vyvrcholenia (čo Artuš spĺňal na jednotku). Napriek tomu Aladina zaraďujem medzi najzábavnejšie fantasy rozprávky za posledné roky. ()

nonick1

Vzrušující příběh? To sotva... jen další navoněná zdechlina studia Disney® sem tam prokládaná tanečními scénami, jako vystřiženými z bollywoodského velkofilmu. Nevím, co si producenti slibovali od režie Guye Ritchiho, ale nebýt chvil, kdy na scéně kraluje Will Smith, byly by ty dvě hodiny, strávené sledováním tohoto přebarveného muzikálu, zbytečnou ztrátou času. ()

xtomas252

Takhle nějak si představuju Sněhurku s Lily "Brežněvkou" Collins stříknutou Avatarem. Modrej Will Smith naprosto kraloval a z jeho bobku na hlavě prostě nešly spustit oči. Nejlepší postavou je jednoznačně lítající koberec, ale scénáristé mu bohužel nesvěřili žádné dialogy. Přitom z jeho gest a grimas bylo patrné, že z něj šlo udělat hláškující mašinu. To je asi jediný mínus. Věrně mu sekundovali džin z láhve a opičák Abu, díky nim byla situace vždy šílenější, než bylo potřeba. Záporák mi přišel slabý, Džafar byl takovej ufňukánek, kterýmu mamina nekoupila lízo, daleko víc jsem se bál toho jeho lítajícího stvoření, to byla taková typická gestapácká potvora typu Krakonošova sojka práskačka, prostě strašidelný opelíchaný stvoření, jak se patří. Z takovýho ptáka šel strach! Písničky celkem nic moc chytlavý, až na jednu průměrnou, což je za mě škoda, ale i tak to prostě napálím za pět, protože já na špatný filmy do kina prostě nechodím. :D ()

warrenur

Napriek zaujimavym efektom, ma toto farebne spievankovo takmer vobec neoslovilo. Dejova osnova bola jasna a napriek Willovmu sarmu ma ostatne nudilo a davalo pocitit dlhu stopaz. To, ze vzali znamu rozpravku a dali jej aktualne pozlatko, nezarucuje divacky "hype"...aspon nie mne. Nuda, ale uznavam, ze tahunom je Will a robi, co moze. ()

vito_corle

Aladin další hraná pohádka od W.D. Který je úžasně barevný, krásné kostýmy a kulisy. Možná až příliš hip hopových tanečků a zpěvů.Modrého Wila jsme si původně neuměl představit.Často byl, ale daleko vtipnější než byl hlavní hrdina. Ten někdy vypadal jako poskakující a blábolící žák ZŠ.Pořád dokola.Líbil se mi tygr, opičák a kouzelný koberec.Slušný rodinný film. ()

Chundys

Po slabším a zdlouhavém rozjezdu to nakonec chytlo grády! Asi nejvíc, když už se na scéně objevil Will Smith! Zpívání se naštěstí taky dalo přežít ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)