22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (CinemArt SK)

tele.kom

Z tohoto filmu mám pocit, jako by mi unikla nějaká naprosto základní a zásadní pointa či myšlenka celého příběhu, jelikož tak jak jsem film pochopil já, se mi celá premisa zdála příšerně povrchní, nezajímavá a nudná. Celou dobu jsem čekal na nějaké vyvrcholení, které se nicméně nekonalo, film tak nějak sám vyšumí až k titulkům a na konci jsem pouze zmateně přemýšlel o čem to tedy celé mělo být. Zdá se mi jako by režisér a studio měli odlišené názory na to, jak má celý film vypadat a vznikl z toho tenhle paskvil, který se snaží působit chytřeji, než ve skutečnosti je. Pro mne velké zklamání. ()

cortez

Opět a zase mě zklamalo to že prezentace -trailer ukazuje něco jiného než je pak celý film. Ani náznakem se to nepřibližovalo. Nevím jestli to je takto dělané schválně aby nalákali lidi do kin a pak se jim vysmáli nebo prostě neumí dělat trailery(z toho pravdivého pohledu)? Mám pocit že to je první možnost. Kdyby ukázali z filmu 15minut. Přišla by podle mě stěží čtvrtina diváků. Ty výdechy a pocit úlevy většiny diváků když naběhly poslední titulky mluví za vše. Plytký a slabý příběh, ze kterého se mohlo vytěžit daleko více. Hrál si na veledílo, ale s bídou to je B-čkový filmy nějakého netflixu. Ten film úplně zabily ty monology, věčné žvanění o ničem a strašně jednoduchý a lacinný konec. Nejen že minimum akce, ale minimum zajimavých scén. Pamatuji si dvě. Počáteční skok z antény a potom jízda v lunárních autech. A i tyto scény byly značně krátké a nic víc nerozvíjely. Prostě 2 hvězdy max. Za mě ten film nemá čím nadchnout. ()

Leuan

Komorní, meditativní, spirituálně laděné. Žádné převratné hyper turbo teorie ani zvraty. Ve škatulce "reálné" schi-fi, alias, jak by to mohlo třeba jednou skutečně fungovat. Dobře zachycená/vytvořená masa prázdnoty a hmoty vesmíru. Piťák se u mě rehabilitoval. Méně hraní je někdy více. Buď to samostudiem usoudil v této roli nebo mu to někdo napověděl, každopádně se jeho výkon a voice-over vstřebává dobře. Atmosférou blízko Gravitaci. Pár akčních scén stačí. Rozjímání při cestování v solárním systému mohlo být kratší, ale ještě bych se k tomu klidně v televizi časem vrátil. ()

montelie

Lars von Trier křížený Albertem Pyunem. Těžkou rohypnoliádu střídají WTF momenty, například automobilovou honičku či návrat na loď hned tak nevytěsním. Po Irčanovi další zklamání, ale aspoň to nemělo tři a půl hoďiny. ()

brasek

Vrchol nudy! Príbeh je nejasný, divák neustále je bombardovaný myšlienkami a spomienkami Brada Pitta, ktoré priam zabíjanú chuť po ďalšom deji. Niektoré postavy sa chovajú divne a bezmyšlienkovite. Dobrodružstvo a napätie na úbohej úrovni, jediná zaujímavá scéna bola s nenažranými paviánmi. ()

argo.smile

Nevyužitý potenciál a to som očakával ďalšie kvalitné scifi na ktoré má prehovoril pán "Plan B" a Hoyte ale príbeh ma moc sklamal. Kamera, vizuál je krásny, Brad hrá dobre ale žiaľ nestačilo to pre moje potešenie. Slabšie 3*. ()

Kushina

Film z ne tak daleké budoucnosti, kde se cestování do blízkého vesmíru stalo celkem běžnou věcí, ale i běžné věci nesou velká rizika. Co s vámi udělá samota a touha jste mohli vidět sami. Každopádně abych 2h koukal na něco co nemá absolutně žádnou zápletku ani akci pro mě byla opravdu nuda. 55% ()

imaginer21

Slovy hlavního hrdiny "Pod vším tím pozlátkem není nic." Pittova vesmírná odysea byla především hereckým koncertem herce samotného (kdo by to byl řekl, že z toho hezounka v T&L se vyklube charakterní herec schopný utáhnout dvouhodinový pokus o kosmický epos). V jednotlivostech a psychologické atmosféře jde o vycizelované dílo hodno seriózní kritiky, očekávání však nesplnilo po příběhové stránce. Spíš než originální sci-fi z košíku "almost one man/woman show" (vedle First Mana, Gravitace či Moon) je to klasický vztahový rozbor zabalený do hávu astronautiky blízké budoucnosti. Několikaminutové momenty s T.L. Jonesem jsou ovšem neskonale citlivě uchopené a stojí za to si na ně počkat! ()

Tomas_PO

Dlhoočakávaný scifáč s hviezdnym obsadením a rozpačitým výsledkom. Kto čaká akčné Apolo 13, nedočká sa. Skôr inklinuje ku Gravity a to najmä zvýraznením samoty vesmírneho, ale aj ľudského života. No na rozdiel od Gravity som aspoň raz pri zdĺhavých scénach prispal a to najmä kvôli Bradovým kontemplatívnym vnútorným monológom. Záver mi priešiel až smiešny a to ako v príbehovej, tak technickej rovine. Škoda. ()

meda2016

Od samého začátku snímek staví na technických monumentech, jejich schopnostech, a na odcizení. Samotná citová a filozofující část je plochá, pro hrdinu "jako" významná. O tom, co jsou postavy snímku a jejich hrdinství, víme jen ze zvukové složky. Hrozby budoucnosti - odcizení v rodině, sešněrování systémem, kontrola způsobilosti jedince neživými mechanizmy. Kulisy budoucího světa mi způsobily dost pochybností. SPOILER: Volný pád stratosférou podél anténních věží naprosto bez rizika nebezpečného kontaktu s nimi. Mohutnost /objem/ staveb na jiných světech neekonomická v kontrastu k jejich prázdnotě. Velikost/malost vzdálené planety a jejího prstence, průlet skrze něj - a dokonce "přeskok" astronauta na druhou loď (nevěděl, jestli otevře vstupní poklop?!!). Proč mají poruchové pulsy reaktoru (které loď nezničí) mnohonásobně větší energii než výbuch atomové bomby (která loď zničí)? Zvrat, kdo je vinen, rychlý a bez důkazů. No a nakonec akce odmrštění "radarem" ve správném směru zpět a opět průlet prstencem s kusem plechu jako štítem!!! To už se ani nebudu podivovat nad existencí lupičů-sebevrahů na Měsíci. 55%. ((Odbočka /v polovině letu/ ke katastrofou postižené stanici pro mne skládá poklonu ději v Ikarie XB-1.)) ()

Novko

Rozhodně to není taková tragedie jak to podle recenzí vypadá. Líbí se mi jak je tu vyobrazen pohled na blízkou budoucnost. Mínus tohoto snímku je fázování. Některé sekvence můžou být dlouhé a nezáživné. 7,5/10. ()

fafejt001

Vyloženě špatné to nebylo .ALE ... přestřelka na Měsíci - dost podivnééé, dále plavání na Marsu pod vodou k raketě - pakárna , souboj s opicema na další stanici - úplně na hlavu a tak bych mohl jěšětě pokračovat . Nakonec setkání s otcem se podaří a už se balí na cestu , ovšem otec rozhodne jinak . Nakonec Roy se dostane zpět na Mars a zhodnocuje svůj život , co by tak měl zlepšit v dosavadním způsobu života . Dívat se na to dalo , ale trochu jsem byl zklamán . ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)