Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

DJ_bart

'Rezidentní zlo: Vítejte v Mývalově' se vrací přesně tam, kde kdysi tahle rádoby zombie fraška začala. U prvních dvou legendárních videoherních dílů, které se snaží adaptovat. A adaptuje je tak bídně, až to bolí.... ani Mr. X se nedostavil. ()

Shakers

Prvé tri diely s Millou Džovovič boli fajn, zvyšok už stál za prd a Vítajte v Raccoon City v tých slabých kvalitách pokračuje. Trailer vyzeral celkom zaujímavo a lákavo, ale samotný film je v podstate len prehliadku monštier a akcii. Efekty slabé, zombíci nezaujímavý, akcia typická, herci nič moc, ich postavy a dialogy ešte viac o houne a príbeh je len slabý odvar. Netvrdím, že sa to nedá pozrieť, no film ma podobnú šablónu ako hra, posúvame sa ďalej a ďalej a vždy na nás vyskočí nejaká obluda. Škoda, Residet Evil ma na viac, bohužiaľ keď nejakým béčkarom dajú len pár drobných, čo iné môžeme čakať, že áno. Sklamanie, radšej si to idem rozdať po niekoľký krát s Millou, nech si trošku napravím chuť po tejto zdochline. 45% - 2* ()

playboxguest

Ze všech hraných filmů nejvěrnější zpracování. Což pořád není výhra. Kaya mi sice vykompenzovala Milu relativně slušně, ale jinak jsou to docela netflixovské hrátky s castingem, kdy jsou tváře některých herců v porovnání s předlohou i etnicky úplně mimo. Odpovídá snad jen Ada Wong. Film je totální béčko, ale tak svým vzevřením měly působit i původní hry, atmosféra je každopádně fajn a spousta odkazů na hry, hlavně na první dva díly, taky. 50% ()

Beckett51

V zásadě přesně to, co jsem od toho očekával. Béčkovej akční horor s polo-dementním scénářem, kterej dokazuje, že to, co je efektní v hrách ne vždycky funguje na plátně, otřesným cgi oblud, dobrou RE atmosférou a povedenýma maskama. Navrch mě překvapila ještě fajn hudba a nakonec docela ok casting, na kterej se dá zvyknout. Dobrá večerní oddechovka a na další díl bych se klidně mrknul. ()

2-Xtreme

Vobec mi nevadi, ze to je beckove ani, ze to je lacne jak veci z aliexpressu. Pre mna guilty pleasure roku ako vysity. Hernu seriu milujem a bolo prijemne konecne sledovat ako tak vernu filmovu adaptaciu (aj snaha sa ceni)… ale kurva ten casting! To fakt? ()

mzss1

[50%] Viděno v kině. Takže dvě věci nejdřív osvětlím. 1) Nebudu tento nový Resident evil srovnávat s díly s M. Jovovich. Ty mi prostě sedly, nebylo to vyloženě jen o zombících, ale byl to takový přeakčnělý úlet, který mě prostě baví dodnes. 2) Nebudu zde řešit, chválit či kritizovat zda je tento nový film téhle ságy více inspirován PC hrami. Hry jsem hrál, ale to sem nebudu motat. Tento snímek beru prostě nezaujatě jako film. A jak se mi to líbilo? No, nic moc to tedy nebylo. Po skončení jsem asi hodinku uvažoval, zda-li mám vůbec slabší 3* udělit. Nakonec jsem tak učinil, až tak mě snímek ničím víc nepohoršil, ale do kina bych na to nikoho nezval. Úvod je nezajímavý, stejně asi tak celá cca 1/3. Rozbíhá se to nudně, sem tam se něco stane a i ty POSTAVY si mě krom té, co měla roli Claire nezískaly. Je tu ale zpočátku dobrý nápad s nemrtvými. Jejich postupná proměna trvá déle – nakažený ještě jen tak tak sebe ještě vnímá. To mi přišlo jako dobrý nápad, ale to je asi tak vše. Celkové akční scénky s mrtváky mě moc nebrali. I se tu najdou asi 3 vyloženě trapné scény. No, nechci to moc kritizovat. Námět je slušný, ve finále se tu najde pár obstojných momentů. Ale po hororové stránce je to nulové. A ani moc zábavné. I když tempo není nejhorší. Hudba není moc výrazná. Takže určitě z toho mohl být větší brak, ale i tak doufám, že pokračování nevznikne. Průměr s odřenými uši a nejslabší 3* jen proto, že mám tématiku zombie filmů rád. ()

dr.horrible

Ja som nikdy nebýval veľký gamer a keď tak som hrával väčšinou Rockstar. Ale Residenta som pár častí prešiel a tu ma chytila nostalgia. Takže guilty pleasure. Pre gamerov ako tak, ostatní budú asi dosť trpieť. ()

topr harley

No co říct. V poslední době je v módě si stěžovat na to, že tvůrci se dostatečně nedrží knižní nebo herní předlohy. Jenže to tady neplatí. Z filmu jde celkem solidně vidět, že si tvůrci svoje domácí úkoly udělali. A stejně nejsem spokojený. Prostě to není to, co bych si představoval. Z filmu jde vidět, že peněz moc nebylo, jak na speciální efekty tak na casting no. Prostě nízkorozpočtové béčko, které obsazení nabralo ze seriálových herců. ()

Sobis87

tendence udělat z toho víc horor jsou celkem sympatický, jenže rejža na to prostě nemá, scénář je shit a prostě tomu chybí to pomyslný srdíčko. ()

Kudly4

Musel jsem si osvěžit paměť gameplayem z YT a musím říct, že už je to kurva let, co jsem to hrál u souseda na herní konzoli SEGA a jediný co si z té hry vybavuji bylo to strašidelné otevírání dvěří, ale celkově ta hra mě tenkrát neoslovila, nebyl to můj vyhledávaný herní žánr. A co se týče Resident Evil filmové série, tak to jsem viděl tenkrát pouze výbornou jedničku, kterou jsem měl mezi prvními filmy na dvd v poličce a druhý díl, pak už mě to minulo a žádný jiný jsem neviděl. Raccoon City má v první polovině skvělou Hororovou atmosféru, celkem podařený masky a sem tam Gore, postavy v pohodě a hudba fájn. Ideální zhlédnout za deštivé, studené noci. Za mě lehce nadprůměrná jednohubka. ()

Anderton

Roberts a spol. išli na vec inak, možno chceli vzbudiť záujem štýlom ála Stranger Things, avšak to by film musel mať lepšiu atmosféru a to retro by muselo byť viac cítiť. Potešili retrospektívne scény z minulosti, avšak okrem toho, že sa z nich jedna postava objavila aj v prítomnosti, dej špeciálne neobohatili. Mám dojem, že čím ďalej, tým bolo Raccoon City slabšie, čo dokladá aj odfláknuté finále s nevydareným monštrom. Hrôza to ale ako celok nie je, i keď zamýšľaný kvalitný reštart sa nekoná. 50% a ak by som videl v kine, bolo by to za dve hviezdy. ()

DJ Lonely

Béčko jak blázen, samozřejmě. Ale dobrá kamera, naprosto výbornej soundtrack (tam je vinyl must to buy), fajn triky (ok, digitální oheň sucks, ale co už) a v rámci žánru solidní herecký výkony. Příjemně překvapilo, že je to oproti ostatním dílům série rozhodně spíš horror, než akční jízda. Za mě naprosto spokojených 60% a určitě to někdy za pár let rád protočím na placce doma. ()

Frajer42

Je zde cítit obrovská inspirace hrou, přesněji řečeno remakem druhého dílu. Víceméně se to nese na vlně předchozích dílů a obávám se, že tato série už na filmovém plátně nikdy nikoho ničím nepřekvapí. Nevěřím, že Resident Evil bude mít potenciál být ještě někdy něčím víc, než akční jednohubkou vezoucí se na slavné značce. Jinak by po filmu neštěkl ani zombie pes. Jediné, co mě totiž bavilo, bylo poznávat jednotlivé charaktery z herní série. [55 %] ()

silentname

Počas prvej polhodiny som si myslel, že ten film vôbec nakoniec nedopadne tak zle a nakoniec moje obavy z réžie a scenáristiky Johannesa Robertsa neboli také opodstatnené. No čím sme išli ďalej, tým viac som si uvedomoval, že sa jeho neschopnosť začína postupne prejavovať. Myslím si, že ak ste fanúšikmi hernej série tak si vás spočiatku "Resident Evil: Welcome To Raccoon City" získa. Alebo by som povedal, že v prvej polke filmu si to podľa mňa môžete užiť. Musím povedať, že film veľmi pekne zachytil atmosféru v Raccoon city, ten lejak všade naokolo, dizajn policajnej stanice je podľa mňa perfektný a aj interiéry pôsobia rovnako. Podobne hodnotím aj detský domov. Lokality, ktoré poznáme a videli sme v hrách totiž vyzerajú skvele. Dizajny zombíkov a licker vyzerajú podľa mňa tiež dosť schopne. Presne ako by som si predstavil. Súhlasím, že občas tie efekty nevyzerajú úplne ideálne, ale to by bol len detail, keby sme tu mali reálne inak skvelý film. Claire Redfield je podľa mňa dobrou postavou, Chris s Jill sú celkom okey, Wesker sa nemá moc čas úplne preukázať, no kto je podľa mňa celkom výsmech svojej hernej predlohe je Leon S. Kennedy. Tento blbeček, ktorého som mal vidieť dokopy asi fakt nesie len jeho meno. Nemá nič z jeho charakteru ani schopností a v podstate je to len absolútne zbytočný pako, ktorého sme tu nepotrebovali. A okrem toho ani nevyzerá ako Leon. Ostatní síce na tom nie sú o moc lepšie, no v jeho prípade mi to bije do očí každú sekundu čo ho vidím. Film sa snaží mať atmosféru, snaží sa ukázať čo sa dialo, na veci ide celkom pomaly a nenápadne a môžem povedať, že ma to spočiatku fakt bavilo. Dokonca som oceňoval, že film sa snaží postupne budovať. No po tom ako sme sa dostali do vily a zombíci začnú príbúdať, film už dokopy nemôže priniesť niečo, čo by bolo zaujímavejšie alebo silnejšie. A v podstate sa stane len nudným hororom. Ja som sa skutočne nudil a prišlo mi to neskutočne pomalé a unavujúce. Takže film odporúčať nebudem. Oceňujem, že si ma celkom dokázal na chvíľku omotať okolo prsta, ale bohužiaľ, dlho mu to nevydržalo. A s Leonom som skutočne mal problém celý film. Hodnotenie: C- ()

Yoshitsune

Tak nějak jsem do tohohle šel, s tím, že to bude prostě špatný a vlastně mně to překvapilo, že to neni až ak hrozný. Jako ono to je hrozný, protože do jednoho filmu nenacpete tři hry, aniž by to neudělalo problémy. Takže v tomhle směru, je to hrozně uspěchaný a neměl sem čas poznat ty postavy. Protože tyhle postavy, se i docela liší od těch herních, zde je třeba Leon totální mamlas, Wesker je sympaťák a neni vyloženě zlej, Claire a Chris mají docela zajímavou minulost a tady je škoda, že se neprohloubily jejich rozdílené povahy. Kdy na jedné straně, máme Chrise který je nacucaný propagandou o tom, jak je Umbrella super a na té druhé Claire která nechal v dětství svého bratra napospas Umbrella. Ale ta atmosféra je celkem solidní, dost tomu pomáhá že zde Raccoon City neni žádné velké město, ale takový zapadákov, takže to působí dobře. Navíc infikovaný, taky působí dost zajímavě, neprve propadají šílenství a sebepoškozování, až pak se z nich stanou zombíci. Ti vypadají celkem solidně, masky sou slušný a místy se na ně dost nepříjemně kouká. Film má navíc pár celkem solidních scén, hořící příchozí, boj v temnotě a občané kteří přicházejí o rozum, to sou celkem dobrý záležitosti. I sem si říkal, že by to mohlo být i na ty čtyři, ale když si k tomu připočte jen jednu solidní akční scénu, tak ty tři sou vlastně docela dost. ()

Arsenal83

Človek sa už len pýta, bolo toto ešte nutné? Tristokrát prepratý jeden názov má ešte niekoho prilákať? Veď už to pomaly vyzeralo ako dielo od Asylum ()

Claw

Film se také mohl jmenovat "Vykrádačka všech úspěšných scén z akčních filmů posledních 20 let". S Ještě více zmalovanou Millou Jovovich, určeno zřejmě pro pubertální školáky pro jejich tajné masturbační sny... No prostě... kravina, ale špičková hudba, to se mi líbilo. S videoherní předlohou to nemá vůbec nic společného. Nechápu, že tvůrci z této sračkoidní série stále rejžují prachy a jsou schopni (a ochotni) natáčet díly další... Prosím už dost!!! Už jenom kvůli těm milionům hráčům. /30%/ ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)