Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

helloween93

Po prvním traileru jsem čekal velký shit, ale musím říct, že sem byl adaptací slavné hororové videoherní série mile překvapen. První polovina filmu má opravdu slušnou atmosféru, dvě až tři dějové linky, tvůrci se snaží držet předlohy. Akce je i díky menšímu budgetu slabší, místy pokulhává i CGI, hlavně teda ve finále se zmutovaným Birkinem. Co tvůrci nezvládli je casting a práce s postavami, že Leon ndvypadá jako Leon je mi fuk, ale spíš je horší, že je 3/4 filmu úplně useless a moc nefunguje ani chemie mezi ostatními hlavními charaktery. Škoda toho hodnocení a komerčního neúspěchu, protože pokud fandové série čekají věrnou adaptaci, tak ji dostanou, sice trochu kulhá, ale lepší než poslední díly s Milou od Paula Andersena. 3* ()

fr3ak

Prej film pro fanoušky původnich her. Pokud byl jejich záměr odkaz předlohy pochcat, posrat a poblejt, tak se jim to povedlo na jedničku. ()

korok

Velice důstojný nástupce mé oblíbené Andersonovy šestidílné akční hororové série. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se to rozjelo nanovo a i tento počin měl pokračování. A kdyby u toho navíc byla nadále Kaya Scodelario, stejně jako v původní sérii Mila Jovovich. ()

BOURQUE

Nejedná sa ani o reštart ani o výrazné rozšírenie univerza Resident Evil. Príbeh „Racoon City“ je postavený na základoch B-čkového hororu, miestami „vyšperkovaný lepšími“ efektmi (napr. monštrum vo vlaku). Jednotlivé kúsky príbehu sú odhalené postupne, ale celkovo, zvolené riešenie nie je kompaktné. Postavy s klasickým 2D charakterom. Nie príliš výrazná jednohubka vo svete Resident Evil. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

SkyCaptain

Lepší než cokoliv od Andersona a první hodina je docela dobrá. Zbytek je na odpad. Film sráží hlavně malý rozpočet, špatní herci a prkenné dialogy. Nakládání s reáliemi her také není bůhvíjaké - udělat z démonického záporáka Weskera takového šaška a Lise Trevor dát pytel na hlavu - WTF ?! ()

S.U.E.S.

Tahle adaptace to bude mít z mého pohledu velmi těžké. Svým způsobem možná ještě víc než předchozí série od Pavlíka Andersonů s Millou. A to hlavně ze tří důvodů. Prvním je smíchání dějů první a druhé hry. Asi chápu co s tím chtěl Roberts provézt, nicméně po zhlédnutí mě jenom víc utvrdil názor, že se mělo Welcome to Raccoon City spíš zaměřit pouze a čistě na adaptaci jedničky, a teprve až do případného pokračování zahrnout události druhého a třeba i třetího herního dílu a eventuálně je nějak víc zajímavěji propojit, protože právě ty se odehrávají v podstatě ve stejnou dobu, akorát se zaměřením na jiné postavy a z větší části také na jiné oblasti Raccoon City. No abych se vrátil k předchozí myšlence, ze smíchání těchto dvou první dílů právě vyvstává problém, že dějově se sice zajímavě přeskakuje mezi dvěma linkami, nicméně aby to alespoň nějak logicky drželo po kupě, vypomáhá si Roberts jistými dějovými „berličkami“, zkratkami, změnami a můstky, což vzhledem k tomu, že se mělo jednat o „nejvěrnější“ dějovou adaptaci hry, nepůsobí ve výsledku právě úplně nejšťastněji a místy to až tuhle premisu solidně podkopává. S tím ale možná souvisí druhý problém, který pro to je taky zásadní. A to je rozpočet. Přestože se tvůrci snažili jak jen mohli, a nepůsobí to až zas tak okatě jak v trailerech, místy na tom jde vidět taková, řekl bych až podfinancovanost. Což je věčná škoda protože jde vidět, že i s tím „málem“ co tvůrci měli, dokázali přesvědčivě vytvořit snad až identické kopie klíčových lokací přímo ze hry včetně dalších věcí. Jmenovitě třeba interiér Spencerova sídla, vestibul RPD, kancelář S.T.A.R.S. týmu, sirotčinec apod. Na druhou stranu zase díky tomu samotné Raccoon City vypadá spíš jako malé městečko, kde dohromady snad žije pět a půl lidí. Což narušuje zdůvodnění nejenom existence tak obrovské policejní stanice, která se typově do takového města nehodí, ale zároveň také mimo jiné, když pominu působnost tak velké společnosti jako je Umbrella v takovém to „zapadákově", proč by takovéto místní policejní oddělení mělo pouze dva policisty + jednoho nováčka, ale zato elitní jednotku S.T.A.R.S. čítající šest lidí, přičemž ve hře je členů S.T.A.R.S. týmu v průběhů prvních tří dílů představeno ještě víc, ohledně normálních policistů ani nemluvě. Tohle pak v této adaptaci vzhledem k městu působí nelogicky. Ano, můžeme namítat že úvodní text toto vysvětluje, ale přesto se nelze zbavit dojmu, že to prostě celé nesedí. Ale zase, tohle všechno může souviset s údajným přiškrceným rozpočtem, kterému se pak vcelku logicky musel podřídit i scénář, a proto ty některé dějové „nelogičnosti“ apod. vzhledem k předloze. A třetím takovým zásadnějším problémem, který se hlavně pak pojí s prvním bodem ale určitě i částečně s druhým, a to je délka filmu. Ačkoliv se může zdát 107 minut na takovýto film až nad hlavu, prostě asi úplně nelze obsáhnout kvalitně děj dvou her do jednoho, hodinu čtyřicet dlouhého filmu. Což znamená, že se právě musí uchylovat ke změnám v ději, a jistému zrychlení ve vyprávění, které jde nejlépe vypozorovat ve třetí třetině filmu, kdy už se to prostě všechno tak nějak strašně rychle kupí na sebe, aby se to mohlo dostat k závěru, kteří všichni znalci předlohy určitě již od traileru očekávali. Tohle všechno plus fakt, že je film spíše víc nakloněný právě fanouškům a znalcům herní předlohy nejen skrze onen očividný fanservice, kdy nepotřebují vysvětlovat jednotlivé dějové detaily a vztahy mezi postavami, než divákům neznalým série, nebo pouze těch filmů s Millou, znamená že pro ně tato adaptace může být mnohem hůř stravitelná než předchozí filmová série. Také proto, že se po vzoru prvních her snaží být více hororem než akčním filmem. Nicméně bude asi klasicky záležet na každém člověku. Z mého pohledu je to ale až na výše zmíněné hlavní problémy, a do očí bijící vzhled minimálně alespoň Leona a Jill (Claire, Chris a Wesker jsou za mě celkem v pohodě), jsou úplně mimo a oba spíš vypadají jako úplně jiné postavy ze série, vcelku zdařilá „guilty pleasure“ jednohubka, která se opravdu stůj co stůj snaží ctít a citovat herní předlohu. Ano, na téma co je tu špatně oproti předloze, by se dala napsat dizertační práce. A to nejenom o tom, proč to třeba celé působí tak moc béčkově až místy hanba, což je ale opět vzhledem k prvním dílům hry podle mě záměr, protože přesně takové i s těmi hláškami ty první herní díly jsou. Do jaké míry to ale byl cílený záměr, lze vzhledem ke všem okolnostem a výsledku jen těžko určit. Nicméně i přesto jsem se velmi dobře bavil. Celá stopáž je totiž nacpaná různými odkazy na herní sérii a to nejen vizuálně, jak jsem zmínil už výše, ale i v určitých dialozích, rekvizitách a hlavně konkrétních scénách, které jsou některé opravdu až jedna ku jedné převedené ze hry do filmu. Navíc v určitých částech jde pozorovat, jmenovitě asi hlavně celá sekce s příchodem a následným průzkumem Spencerova sídla, že tíživá, záhadná atmosféra první hry skutečně jde celkem obstojně převézt na filmové plátno. Kdyby jenom ta část nebyla tak krátká a upravená, aby vyhovovala zbytku filmu. Ale to je opět otázka na tvůrce, proč se nerozhodli udělat první film podle prvního dílu atd. Já si však i přes výše zmíněná negativa film užil jako takovou „výplachovou oddechovku“, a to jakožto člověk, který zná a hrál všechny hlavní herní díly plus má rád ty filmové adaptace. Stejně tak si ale film celkem pochvaloval i můj kámoš, který je herní sérií prakticky nepolíbený a jediné co zná, jsou právě filmy s Millou a možná nějaký ten animák od Capcomu. Přesto tak nějak tuším, že to tenhle film ve výsledku spíš schytá než aby byl nějakým způsobem „doceněn.“ Což je podle mě škoda, protože i přes zmíněné chyby a změnám oproti předloze, pokračování bych si fakt s chutí dal. Ostatně konec k tomu jak jinak, krásně vybízí. Tak uvidíme. PS. „Žena v rudém" je skutečně přítomna. Sice v podstatě jako cameo a ještě úplně jinak vykreslená než ve hře, ale je tam. () (menej) (viac)

Vabr

Mně, jakožto odpůrce Resident Evil, trailer nalákal a těšil jsem se na povedenější díl. Nakonec to za mě skončilo na lepších 3⭐ a u bráchy, kterej je velkej fanoušek původního Resident Evilu (série) u 2⭐. Resident Evil: Racoon City si taky hlavně zapamatuju díky tomu, že to patřilo mezi nejtrapnější návštěvu kina vůbec. Už u poklady, placení, ukazování certifikátu atd. probíhalo mezi mnou a prodavačkou tak trapně a vtipně, a navíc tam vůbec nikdo jinej v kině nebyl. A pak, když jsme vešli do sálu, tak tam bylo už úplně pusto. Byly jsme tam a začínalo to až za 5 minut, tak jsme si fotili retardovaný fotky na Snapchatu 😄. Pak už se zhaslo a pořád tam nikdo nebyl. Prostě wtf? Potom tam přišel jeden člověk a zase dlouho nikdo. A až po zase nějaký době další 4, ale jak to tam bylo vymetený, bylo takový vtipný a trapný zároveň. Takže asi tak k tomu. Já osobně jsem se šel fakt odreagovat od fyziky, ze který jsem dostal v ten den od de*ilního učitele jen tak 5. A fungovalo to. Lehce se divím, že to je 12+, dal bych to 15+, protože u toho konce to je krvavější. Mám opačnej názor od bráchy, ale přišlo mi to zajímavější, postavy byly v pohodě a ta levnost film zvedala. Nejlepší byly ale dialogy, protože snad v každým padlo alespoň jednou slovo fuck nebo fucking 😂. To už jsem se musel snad tak po takovým 50. už usmát nebo trochu uchychtnout. Až tak hororové to nebylo, jak se to reprezentovalo, ale šlo to. Zombíci byli přesto takoví divní. Dokázali mluvit a zároveň někdy byli a někdy nebyli agresivní. To sem nějak nepochopil. Dějové linky byly dobrým nápadem, protože jinak by to bylo nudnější. Zajímavá linka byla ta v minulosti, ale nějak ji zapomněli natočit konec, což byla trochu škoda. Nebo ten důvod, že za to může voda taky nedával moc smysl. Ale právě díky tomuhle a postavám, který pořád říkaly fucking se zábavnost filmu stupňovala tak, že u scény s krávou jsem už dostal záchvat smíchu a nemohl jsem přestat. Jsem se i ze srandy zeptal bráchy, jestli si můžu stoupnout a zatleskat 🤣. To na filmu oceňuju nejvíc, že mě dokázal tak rozesmát a hlavně proto se těším na další díly, protože to je taková laciná a dobrá zábava. Vyhodnocení: Sláva novému Resident Evilu, jen tak dál! ()

Johny M.

Bídnej trailer a mizerný první ohlasy a hodnocení... a ona se z toho nakonec vyklube celkem fajn podívaná. Novej RE má svý mouchy, ale napumpovat do něj víc peněz, zejména do CGI a zapracovat na lepším castingu by udělalo svoje. My bysme pak museli jen přimhouřit oči nad dialogama (no co, je to přeci podle hry a z filmu je to dost znát) a vše by bylo OK. Protože atmosféra mi přišla poměrně zdařilá, vyladěná naprosto parádním zvukovým/hudebním doprovodem. Škoda, mohl to být skvělej restart... ()

geek.ondra

Skvělá atmosféra, poctivá akční řezničina, boží Kaya Scodelario a hlavně úžasný masky. Resident Evil sice stále čeká na právoplatnou adaptaci nicméně tohle super béčko s nádechem poctivé zombie rubačky prostě potěšilo obzvlášť když tu něco takového od dob Snyderova Úsvitu mrtvých chybělo. 6/10 ()

KUFI

Je to samozrejme shit, ale cekal sem ze to bude horsi. Dohral sem krome Code Veronica a RE6 vsechny residenty, a to vcetne vsech remakeu a ten film je necekane presnej. Od udalosti prvnich RE1+2 az po detaily jako treba klice. Dokonce zazni i Moonlight sonata. Vytku mam hlavne k Leonovi (moje nejoblibenejsi postava z cely serie), kteryho teda vubec netrefily. Ani vzhledem ani charakterem. Doufam, ze ten teaser s Adou po titulkach naznacuje pokracovani. Moch by se objevit i Mr.X, nebo Nemesis. ()

AngelG odpad!

No, ne že by ty předchozí projekty s Milou byly o něco lepší, ale když nic jiného, tak to bylo aspoň zábavné ujeté béčko, které si víceméně už od prvního dílu vytvořilo vlastní děj pro celou sérii. Tady se nám dostává spatlaná tónem nevyvážená srajda, která mele páté přes deváté a vůbec se neřeší, že když už se snaží tak vehementně zrekonstruovat příběh her, takže by asi měli začít tím, že to bude děj 1 hry a ne mix 4 her v jedné noci. To nevadí, že se tady setkávají postavy, které se v tom časovém období nesetkali. To nevadí, že daná událost se stala jinak anebo nějaké jiné postavě. To nevadí, že Leon Kennedy je blonďák a hraje ho Ind. To nevadí, že Jill Valentine je zrzka a hraje jí míšenka. To nevadí, že obrátili charakter většiny postav, takže kdo je ve hře bad guy, je tady good guy. A takhle bychom asi mohli pokračovat donekonečna. Naprostá škoda peněz za veškeré postavené interiéry a exteriéry, protože to všechno vypadalo opravdu hezky. Ale s tímto scénářem a s tím co obsadili, mohli ty peníze rovnou spláchnout do záchodu a vyšlo by to nastejno. ()

Daiker

Strašně mi to připomínalo ty animované (CGI) Resident Evil...... Temné stupidní Béčko se vším všudy 🙂 Hned vás to hodí do děje, jak ve hře...... Stylizace a triky ala 90 léta byly super....... Rozhodně lepší než ty Evily s Milou ()

dalziel

Mne tieto mutant - zombie filmy nešli nikdy obzvlášť dobre dole gágorom, ale mám rád  Kayin kukuč tak som to nejako zvládol.45%. ()

Razzor_82

"Nesmí se to rozšířit." Pokus o filmovou adaptaci Resident Evil především pro herní fanoušky. Povedený úvod a temné hororové zpracování. Vizuální masky a efekty jsou ale tak pro děcka. Herecký casting na postavy se moc nezdařil. No a ten uspěchaný závěr dost zklamal. U mě tedy podprůměrná blbost se zábavnými prvky. PS: Spočítal někdo kolikrát padlo v tomhle filmu slovo kurva? 4/10 ()

phoenixer

V podstatě slátanina prvního a druhého dílu našich oblíbených her z devadesátek. Bohužel je to kvůli stopáži filmu extrémně uspěchané a postrádá to základní pilíře herních předloh. Děj je bezpohlavní, efekty a celkovej budget na produkci se výrazně podepsal na výsledku. Nejspíš tak RE: Raccoon City skončí v propadlišti dějin a vlastně by se nic nestalo kdyby vůbec nevznikl. Cením alespoň snahu udržet tu vizualizaci postav a atmosféru. ()

helraiser

No nevím jak se k tomu postavit. Na jednu stranu místy docela pěkná atmosférická podívaná, která se dále přetaví v naprosto nesmyslnou hovadinu, kde střídá jeden nesmysl nesmysl ještě větší. Ale koukat se na to dá o tom žádná. Těžko hodnotit, ovšem za mě mnohem koukatelnější než poslední díly původní série. ()

misbos

ee... nějakej příběh jako?? - aneb - "Co tady děláme?". Tuhle otázku si místo hlavní postavy měli položit lidi zodpovědný zo tohle "video"... ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)