Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

DonBraso

Kdo by to byl čekal,že tenhle reboot se i v lecčems povede.Je to až k nevíře,že zrovna tenhle Johannes Roberts s tím rozpočtem co měl natočil snad nejvíc věrnou předlohu ke hře.Ano tento režisér,který má za sebou takový špatný filmy jako 47 metrů a Oni2.Tím nechci říct,že tento film byl bravůrní,to rozhodně ne,ale to co točil na jedno brdo Anderson je tohle přímo balzám.Sice i on si zde hodil v tomto filmu křeslo jako výkonný producent,ale žel tomu,že do toho filmu snad nekecal,aby tam zas nehrála jeho manželka,což nemohla,protože by to neměl kdo zaplatit:) Inu k jádru pudla.Film už v recenzích dostával čočku.Spíš to jsou filmové a ne herní.Ano,je to podle hry,tak je jasné,kdo hrál na Playstationu jedničku,že jakmile uvidí policejtní stanici skáče blahem.Přesně nějak to takhle působí.Brakovitě jako první hra,která bohužel všechno nejlepší vysází hned na začátku.Vůbec nechápu,ale atmosféra tu šlape dobrou půl hodinku vážně skvěle.Za tohle fakt palec nahoru.Pak jsou tu bohužel vady na kráse,který i herní štamgast zrovna nebude vyhledávat.Proč film bere hned do příběhu první dva díly je záhodno.Proč je tu tolik postav je druhá věc.To,že vypálíte všechny do filmu se prostě někde musí odrazit.Bohužel to je ono.Ten začátek je jen tak ukáže a jdeme pryč.Jakmile jste někde za půlkou postavy už nemají co hrát a příběh dostává jen laciné kopance,který jim velí do nějaké akce.A to zase postavy a i reálný herci udělají úsměv.Mně rozhodně Donal Logue,známý hlavně ze seriálu Gotham.Jasně,Neal McDonough si tu taky střihne roličku,ale je to takové kostrbaté.Pak už ksichty,který určitě někdo někdy viděl,ale nemají moc co ukázat.To je přesně ten problém,proč je to tolik hraných postav.Stačilo tři kousky a držet se atmosféry a nesnažit se to utahat na akci.Takhle strádá logika,kdy postavy teleportují bez rozmyslu k další postavě.Samozřejmě Roberts už předvedl ve svých filmech,že logiku nemá dobrou.Zde je doopravdy usměvná scéna Leona,který poslouchá písničku a hned před ním se vybourá kamion,hoří a ještě k němu jde postava,kterou stejně nespozoruje.Až výstřel,který je vedle něj.O postavě Leona radši nic.Filmově ho hraje prkno a ještě..radši fakt nic.Popravdě když četl,že jsou tam hrozný masky,tak já bych neřekl.Ty CGi efekty vlastně taky nejsou tak úplně z toho nejhorší co znáte.Když to přehodíte do béčka,tak je to vlastně až skvělý.Určitě se ve filmu najde plno easter eggů,ale já zase nejsem největší fans herní předlohy,ale plakáty,odkazy tam určitě jsou.Fakt musím říct,že jsem čekal už podle recenzí,režiséra a vůbec herních předloh absolutní bullshit a ono to i překvapilo.Kdyby se zvětšil budget a vzal to konečně někdo schopnější do lasa,tak tu máme doopravdy hit,že i Capcom by plácnul na další level.Mezititulková scéna značí,že asi určitě je tu další díl.Ono tahle série určitě jen tak nezamře.Když to vezmu třeba s takovým Silent Hillem,tak vlastně tento film byl uspokojením,nikoliv bravůrní prací.Plno chyb,konec zrychlenej jak debil a titulky.Bazuka a dva metry od toho lidi jak nový.Je tam plno krávovin,ale pořád se to herní série drží aspoň co to jde.Atmoška skvělá a i ten song od The Cardigans může udělat někomu vlastně moc hezky.Ať nežeru.70% () (menej) (viac)

a0001

Čakal som "Béčkový" shit a momentálnych 46% tomu aj nasvedčovalo, ale dočkal som akčnej, atmosferickej, miestami vtipnej, hororovej nádielky. Pre mňa extra prekvapenie, zároveň aj nepochopenie hodnotenia. ()

HanzoBureshi

Sice to vypadá, jako by ten film vyšel z wishe, ale už jsme tu tento rok měli i horší filmy. Začátek je neskutečná bomba a atmosféra je také perfektní, ale čím více se ten film blížil ke konci, tím to více upadalo a už to nestálo za nic. Nikdy jsem neviděl předchozí sérii a nikdy jsem nehrál hru, podle které jé tento film, takže mám asi výhodu, že nebudu tolik zklamán. Dlouho se říkalo, že tento film bude podprůměrný - průměrný, s čímž po zhlédnutí nakonec souhlasím, takže dávám 55%. ()

jack_scott

Levné, obyčejné, špatně zahrané a ještě hůře zrežírované a scénář taky na hovno....Nálepka Umbrella ale značí, že to prost z principu nebude největší sračka, neboť Deštník značí kvalitu. Jakkoliv zamaskovanou. A tak když člověk nechá pracovat fantazii, tak to ujde. Je to trochu děsivější, celkově temnější, a není tam Mila Jovovich, což je jednoznačné plus. V Mývalově tak je hnusně, přesně jak se dalo čekat, a i když je to celé nemastné neslané, jako fanda si tam tu hvězdičku přihodím, a hned je to lepšejší. Škoda, že Chris Redfield má málo prostoru, ale tady vypadal pořád cool. *** a 55%. ()

Jack_Henkel

Slabý, i když je to věrnější herní předloze, někde je to nechtěně komický, moc to nepůsobí jak kinofilm a hlavně Leones Kennediaz... Milla je pořád jaksi lepší ()

xxmurphyxx

Konečne som sa dokopal zhodnotiť toto veľdielo, teda nie žeby tu bolo čo hodnotiť. Toto je jedna z najväčších sračiek, čo som v živote videl a to som kurva videl všeličo, vrátane takých klenotov aké točí Uwe Boll, či česká a slovenská produkcia. Ale pekne poporiadku. Resident Evil: Raccoon City je reštart filmovej série založenej na svetoznámej hernej ikone akčného, pôvodne survival hororového žánru Resident Evil na ktorom som vyrastal a ktorý milujem o čom svedčí aj jediné moje kolotočárske tetovanie Lickera na ramene. Takže film hodnotím nielen okom amatérskeho filmového kritika ale aj vášnivého hráča a toto primitívne znásilnenie a zneuctenie hernej legendy beriem kurva vážne! RE bol prvý krát prevedený do filmovej podoby Andersonom už 20 rokov dozadu a musím jedným dychom dodať, že aj keď som mal výhrady s odstupom času to je jediný ako tak schopný diel jeho zdegenerovanej série, ktorá okrem názvu po druhom diely nemala s hrou prakticky nič spoločné a slúžila len na obsadenie jeho plochej baby do hlavnej úlohy. Preto ma ostatné diely až tak moc nesrali, lebo okrem prevzatého názvu to bol len tupý sitcom bandy jeblých cosplayerov s Áčkovým rozpočtom neparazitujúci na videohernej predlohe a jej ikonických postavách či kulisách. Preto som sa celkom potešil pri vzhliadnutí traileru na tento reštart alebo reboot. Hudba trochu mimo ale jebať, je to len trailer. Za to lokácie vyzerali viac ako potešujúco. Ale prišlo jedno kurva veľké ALE. Postavy. Claire ako tak, Wesker dosť za sympaťáka ale ok, Jill mi nejako ušla alebo ma pri pozeraní traileru nenapadlo, že tá negrica môže byť Jill lebo veď akože až taký fuck up by človek nečakal. No a zlatý klinec mejdanu Pedro. Pardon Leon. What the actual fuck?! Kurva toto nie je žiaden Leon Scott Kennedy ale nejaký zasratý El Leones z Tijuany! Si kurva robia prdel hádam. Ale ok, možno to na koniec nebude až také zlé, nejako to prežijem ak bude hre verná atmosféra, lokácie a priebeh deja a riadne šťavnatý gore a pri pomyslení na licker mi stvrdli bradavky a vyliezol priteplený úsmev, ktorý jebol podlahu v momente, keď som na konci traileru zbadal to nechutné digitálne monštrum, ktorého cgi kvalita zrejme prišla nejakým nedopatrením červou dierou z roku 1998 do roku 2021. Ok, je to oficiálne začínam sa o film báť. Obavy boli, moje očakávania som zrazil na minimum no ani to ma nedokázalo pripraviť na peklo, čo ma čakalo. Boha jeho! Od začiatku do konca je to jeden skurvený shitstorm a shitshow čornutých scén z hier RE 1, 2. 3 a pár easter eggov z RE Code Veronica. To je síce kurva pekné, že sa niekto snažil zakomponovať ikonické scény do filmu ale nie takto! Bez citu, bez náväznosti a logiky, halabala ako to v danom momente napadlo režiséra. Do toho si zrejme povedal aby nebol len za prachsprostého vykrádača, tak tam prihodí aj niečo z vlastnej hlavy. Holy Shit! Tornádo ochotníckych scénok s bandou skurvených tragédov, ktorí so svojimi hernými predlohami nemajú ani kokot spoločné pozliepané na seba bez nejakej kostry do hodinu a pol dlhého filmu, okorenené najhoršími digitálnymi efektami za posledných desať rokov určite. Aby toho nebolo málo neostalo len pri tupom príbehu, ktorý sa snaží vtrepať bez logiky a následnosti všetky ikonické scény z prvých troch dielov hry do smiešnej a nepostačujúcej hodiny a pol trvania filmu, niekto sa rozhodol, že bude popiči nápad znásilniť obzvlásť krutým spôsobom aj všetky hlavné charaktery oproti ich herným predlohám. A tu sa kurva dejú veci. Holy Fucking Shit!!!!!!!! Ok, Claire je výzorvo vcelku ako tak v poho no charakterovo to je totálny mrzák. Problém je jej agresívny a sociopatický charakter ktorý nemá ani hovno spoločné s jej hernou postavou! Tá Claire, ktorá má silný vzťah k bratovi Chrisovi, ktorému príde na pomoc bez ohľadu na nebezpečenstvo je preč. Je tu len nejaká fetka, čo miesto použitia zvončeka na dverách, použije lockpick. Pár minút pred tým je svedkom nehody pri ktorej na kamióne ako spolujazdkyňa prejdú ženskú ale však všetko je v cajchu, ženská sa na asfalte dlho neohriala, niekam zmizla, tak je všetko v klídku. Musí jebať. Chris ako tak prežil svoj charakterový tuning vo filme. Šéf Irons, Vikers alebo Birkin no...ok nebola to tragédia. Problém je, že sú to viac menej vedľajšie postavy, tam by človek prežil zmenu pleti alebo charakterovú degeneráciu. Ale nie pri hlavných. A preto s potešením oznamujem že cenu za najväčšieho kokota a przniteľa roku 2021 dostáva Roberts, nie Julia ale Johannes skurvený Roberts. Lebo to čo tento úchylný magor porobil s postavami Jill, Weskera a Leona, tak to sa len tak často nevidí. Wesker...proporcie by aj sedeli ale ak niekto čaká chladného, nekompromisného a vychcaného zákeráka z hry môže čakať ďalej. Tu máme milého za každú srandu dobráckeho strýčka Weskera, ktorý ešte aj keď príde na lámanie chleba prejaví svoj súcit. Jill? Ak niekto čaká sexi štíhlu a snehobielu, vždy rozvážnu a nápomocnú Jill môže ísť mrskať péro niekam inam, my sme tu pokrokoví a preto tu máme večne nadržanú negro Jill s afrom na hlave a nonstop prstom na spúšti. Keby jej aspoň nonstop netiekla pivnica z Weskera. Kurva to kde koho ako napadlo, že Jill a Wesker.... wtf. Toto už nemôžu byť len tvrdé drogy. No a zlatý klinec mejdanu...Leon. Wow...jednoducho wow. Ten kto  si myslel, že bude dobrý nápad spraviť z rozvážneho dobráckeho nováčika Leona, mimochodom kvalitného strelca, ochrápaného mexického vyhulenca, čo netrafí ani do pisoára a nie to z pištole s kolieskom na viac by mal byť zavesený za vajcia do prievanu. Toto je úplný ale úplný opak predlohy, vizuálne a hlavne charakterovo. Herný Leon je nováčik vhodený do skutočného pekla, no napriek tomu sa od prvej chvíle chová nebojácne, rozumne snažiac sa nie len prežiť ale aj pomôcť tým, ktorí to potrebujú. To že je dobrý strelec dokazuje hneď úvodná fmv, kde zachráni Claire život. Filmový Pedro...kurva Leon je totálny vymastenec, ktorý buď spí, počúva pesničky pri spaní alebo chodí zhulený po pľaci z prava do ľava jak Marek po pekle, na všetko sa pýta kokotiny, prečo, začo, načo, nič nevie, ostatní si z neho robia prdel aký je slabý strelec a doberajú si ho. Nie žeby mal film nejakú silnú dialógovú väzbu ale tento potrat sa nezmôže na nič iné ako len fuck, what the fuck, d fuck, ou fuck, shit, what? where? huh?........Jesus Fucking Christ!!! Keby to nemalo názov RE ani za  Boha neviem, čo to je za film. Tie postavy sú úplné opaky toho, čo mali byť. Fakt ten príbeh by som už prežil, tie otrasné efekty detto, neboli love, chceli sa tri hry vtrepať do jedného filmu, beriem, fajn. Toto všetko sa dá ospravedlniť. Ale takto skurviť charaktery postáv, to je na kriminál. Na toto nie je žiadna výhovorka. Prečo? Lebo film sa to snažil hrať na veľký fan service. Vidieť to na niektorých scénach, kulisách, ktoré sa podarili a snažia sa pohoniť nám hráčom. Tak prečo takýto experiment s postavami? Tak buď robím film pre fanúšikov a robím ho poriadne a s citom k predlohe alebo si to celé spravím podľa seba aby som oslovil nové publikom. Som strašne sklamaný a ešte viac nasratý. A tým polobláznom a plným bláznom, čo tomuto dali 4 a 5 hviezd odporúčam ústavnú liečbu. A keď to ešte daný kokot zaklincuje vetou, že je hráč a strelí tomu plný počet, to len chytiť a zajebať, nech sa to nemnoží ďalej. Tento film je hnusná urážka všetkých skutočných herných a hlavne dlho ročných fanúšikov hernej série, kde nerátam bandu jeblých boomerov a hipsterov, čo objavili RE po štvrtom diely alebo rok dva dozadu. Takže have a nice day a go fuck yourself. Jedna hviezda za pár vydarených kulís a názov Resident Evil. () (menej) (viac)

ShotgunED

Škoda, škoda, škoda. Bylo cítit, že se chtělo, ale prostě to nevyšlo. Atmosféra byla super, pár nápadů a hraní s kamerou zajímavých, ale s přibívajícím časem se jen hromadí slepé uličky, které nikam nevedou, je položeno spoustu otázek, u nichž není ani naznačena odpověď a kupí se hloupost za hloupostí v takové míře, že se to nedá donekonečna přehlížet. Ta herní předloha a její věrnost je cítit, ale bohužel je to takové bezzubé. U Andersonovi verze sice chyběla atmosféra, ale měla skvělý "tah na branku". ()

blondboss

Reboot série možno Roberts ozaj poňal podľa počítačovej hry, ale režisérsky to bola jedna veľká katastrofa. Tak debilné chovanie postáv som asi v žiadnom filme nevidel. Navyše totálne nedotiahnuté akčné scény, suchý humor, prakticky nulový dej a ani vizuálne to nebolo nejaké terno. Tie dve hviezdy dávam za akú-takú temnú atmosféru, ktorá k tomu snímku asi patrí, ale inak ma to vôbec nezaujalo a podľa mňa je to zbytočný reštart už tak vyšťavenej série. 35 % ()

Drozdo57

Sú filmy, ktoré sú tak zlé, až sú dobré. Sú ale aj filmy, ktoré sú iba zlé. "Nový" Resident Evil sa prvých 30 minút celkom snažil. Potom došli nápady (a asi aj rozpočet) a výsledkom je táto nezmyselná kravina. Minimálne každá druhá scéna nedáva zmysel. Pri pozeraní sme sa so ženou niekoľkokrát pýtali jeden druhého, či chápeme, čo sa práve stalo a ako sa film dostal tam kde je. Efekty naozaj vyzerajú horšie ako u 20 rokov staršej verzie. Herci nehrajú nič. Nič. Film som si pozrel kvôli Kayi Scodelarolorolio a ani tá nestojí za pozretie. Capcom sa úplne zbláznil s jednou zo svojich najznámejších značiek. Najprv toto a potom tá ešte väčšia blbosť na Netflixe... ()

CrazymanM

Celkem solidní kousek,sice hodně uspěchané a laciné,ale atmosférku to mělo a řekl bych že i něco z her,i když jsem toho moc nenahrál.Řekl bych,že to je víc podle her než to s Milou. ()

hruska.32

Zombie bordel, který vůbec, ale VŮBEC ničím nepřekvapí. S herní sérií moc zkušeností nemám, ale tohle po stránce scénáře rozhodně nefungovalo (hodně věcí tu nedávají smysl). Tempo strašně pomalé a o CGI radši mluvit nebudeme. Najde se zde pár fajn věcí, ale v porovnání s negativy zanikají. Ale poněvadž jsem měl strašnou potřebu se podívat na něco krvavého, tak jsem se celkem bavil. ()

4567arthur

Další zcela až zbytečný odpadní přírůstek do rodiny Resident Evilů! V známém městečku Raccoon City není krapet klidu, ani na pár minut! Claire Redfield se vrací do rodného, dříve zmiňovaného města za svým bratrem kvůli podezření, že ve městě se děje cosi divného. Jatka začínají, dá se říct hned, kdy řidič náklaďáku srazí jednoho nemrtvého, který do pár vteřin vstane a uteče do lesa. Postupně se všichni začínají měnit v chladnokrevné hladové zabijáky. Hlavní přeživší tak bojují pro to, aby zjistili celou pravdu o Umbrelle a zároveň přežily divokou noc. U starších dílů této série jsem měl často na málem, a našli se jumscary, který mě dokázali nečekaně vyděsit. Dodnes si pamatuji v dětství, že v noci jsem koukal na prvního Residenta. V ten den jsem nespal celou noc. Tato adaptace na dvě starší videohry v sobě nemá zdaleka nic. U dějové linky jsem celý film váhal, abych jí aspoň minimálně chápal. Bohužel se tak nestalo. Akce vypadá jak z posledních béčkových trháků Bruce Willise! Hlavní postavy všechny do jednoho sežrat! Jediné, co je tak trochu podařené je nijak extra zajímavé krátké finále, a herečka Kaya Scodelario. Hlavně ne další pokračování, prosím!! ()

Kushina

Tenhle film byl celkem zklamání. Už chápete, proč se filmy nedělají přímo do puntíku na motivy her? Ano, stojí to za hovno, ačkoliv to ve hře vypadá super cool a strašidelně. To samé by se stalo s Witcherem, kdyby ho dělali přímo na motivy her, díky bohu to tak nedělají! Tenhle film se původnímu RE z 2002 nemohl rovnat, vlastně mu nešahal ani po kotníky. Prostě to vypadalo jako vyloženě levná parodie, grafické efekty nuda, zombíci jako chcíplí psi, postavy nudné a nezáživné, bez charakteru a prostě to nepůsobilo ani napínavě a už vůbec ne strašidelně. Prosím, vyserte se na remaky. Sice RE s Millou Jojovich od 4. dílu taky stál za starou bačkoru, ale první díl byl pro mě fakt zombie horor a stálo za to ho vidět, i když nebyl perfektní. Tohle hodnotím 45% ()

Jemes

jako herní fanoušek musím konstatovat, že to je katastrofa. jednu hvězdičku jsem dal jen proto, že se alespoň pokusili o návrat RE. Film zbytečně moc rychle utíká a jako horor se jen tváří a přitom jsem se ani jednou nelekl, protože vše bylo předvídatelné a přímo katastrofálně dělané. ohledně masek a animace nestvůr je evidentní, že se nešetřilo na hercích, ale právě na tomto a je to hodně vidět. Jednoduše to celé na mě působí, jako Bčkový film s odkopnutými herci z Ačkových filmů :D. no myslím, že dalšího dílu se nedočkáme :) ()

Tomko87

Fuuuuu tak toto skurvene bolelo. Mal som nádej. Tvorcovia sa bili do pŕs, že ako chcú rešpektovať hernú predlohu. Ako chcú isť k hororovým koreňon. Videl som prvý trailer a už bolo. Ale ešte som mal nádej. Do včera. Síce film celú stopáž pomrkáva na prvé dva diely, ale kokot z toho keď je to príšerne, ale že echt lacné. Od akcie, cez zombíkov. Niektoré digi ma preniesli späť v čase, a to sakra nie je dobre. Casting sa taktiež nepodaril. Síce nemám problém s hercami, lebo u iných projektov boli fajn, ale ich role v RE boli neskutočne zle napasované. Zle. Zle zle.... Edit: Po zhliadnutí Netflixovského Resident Evilu Liek, som nejak lepšie docenil Racoon City. No stále je to sračka ()

KolarikKing

Tvůrci to mysleli dobře, ale vůbec se jim to nepovedlo. Dlouho mě žádná adaptace hry nenaštvala tak jako nový Resident Evil. Lokace a místa ze hry byly super, ale ten vizuál levnej a hodně béčkovej. Příběh totálně odfláknutej (smíchaly se tu dva díly dohromady a nebylo to dobrý). A největší fail celého filmu je na 100% casting. Chris a Claire byly ještě docela v pohodě, ale ta Jill a hlavně Leon, to bylo něco strašného. A u Leona nejen, že mě štval vzhled, ale celkově jak přistoupily k té postavě (ve hře zabiják a tady z něj udělaly úplně debílka). Těšil jsem se a přišlo zklamání roku. 4/10 ()

Ace.A.T.L.

Hele, ale proč ne. Jako zfilmovaná hra, to nebylo marný. A rozhodně leší, než některý díly s Millou. Pokud to člověk neporovnává s dobře financovanýma projektama, tak to neni úplná řídká stolice. Takovej střed. Za mě průměrný 3* a DOPORUČUJU ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)