The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

ElessarSand

James Gunn vie ako natáčať tie najšialenejšie komiksové tímovky, ako to vieme vďaka MARVELovským Guardianom. Tentokrát sa mu podarilo zachrániť niekoľko postáv, ktoré má pod svojim plášťom Warner Bros. studio, predovšetkým za to, že mu dali voľný priestor. Ide o revolučný komiksový film? Nie. Je to Bé-čková komiksová komédia natočená s vedomím, že je Béčková komiksová komédia. A naviac je krásne farebná, šialená a ešte šialenejšia, ako si myslíte. ()

vinson003

No tak co k tomu dodat, pokud se někdo baví tím a předhání se, jak toho druhého zabil, ještě se tomu směje, tak jsme čistě na poli počítačovém, velké bitky, střílečka, haha hehe, no, kam tohle povede, zápletka trochu neurčitá, ale banální, důležitá byla akce....zajímavý byl důraz na osobní bitku v tom baráku na konci, kdy to reminiscencovalo osmdesátá léta, která kladla důraz na to, že muž musí být připravený a pořádně svalnatý, aby obstál v osobním souboji, to bylo tak syrové, že jsem čuměl, trochu návrat ke komandu a jiným akčním vyvražďovačkám, film se tváří jako popkornová záležitost, ale my jsme se u komanda nesmáli, my jsme obdivovali ty hrdiny, všechno bylo real, východ západ, rambo a tak, tady všechno jenom sureal, tedy divné, možná se blížíme k závěru, kdy jako by všechny ty vraždy vybuchnou, přeplní se, nadují a vybuchnou a už to nebude nikdo točit...hry budou přežité, ale těch, co bijí na poplach, je málo, nejdou slyšet, alternativa, hlavně ve městech, je malá....nezapomenu ovšem na přeměnu, tedy zhmotnění velké hvězdice, to už jsem neustál, musím uznat, že jsem byl opilý, moc jsem nevnímal, ale to je doba no, zabíjení v takových filmech už není moc vážné, protože nic nehrozí...v sebevražedném oddíle dvojce bude smrtící rejnok, pořádně nafukovací :) ()

Her_Bear

NUDA!!! Navíc to ani nefungovalo jako celek. Ve filmu je plno vtipných momentů ale nijak na sebe nenavazují a polovina z nich je tak moc na sílu, že už jen sedíte a čekáte až to skončí. Marvelovky si rád po nějaké době sjedu znovu. Tohle určitě už vidět nemusím. Vlastně kdybych to neviděl, nic by se nestalo. A navíc jsem se nemohl ubránit tomu, že to dost vykrádalo strážce galaxie. ()

BigJohn02

James Gunn zase naservíroval parádní zábavu: Margot Robbie role HQ vyloženě sedí, Elba a Cena baví, ale nejbáječnější postava je Žralok! ()

W0ltericek

Jakože nečekal jsem že to bude takováhle zábava. Každá postava je užasná a rychle jsem si je oblíbil. Narozdíl od jedničky to bylo celý skvělý. 8,5/10 ()

CSGoddess odpad!

Do pyče s Gunnem za to že pojebal pokračování prvního filmu který se mi narozdíl od téhle sračky líbil. A nezachrání to ani moje oblíbená Harley Quinn za jejíž výroky bych měla producenty zažalovat páč kurva kopírují mojí osobnost. Kdo jiný než já by chtěl mít doma vlkodlaka za mazlíčka a představil by se způsobem že se zdržel na hajzlu kvůli zácpě než já?! A co kurva ten debil s poletujícíma pazourama Stallone jako ultradebilní žralok? To už aspoň ve Strážcích galaxie byl vidět v lidský podobě. A záporák je nějaká mega zkurvený hvězdice co mi připomíná Staryu z Pokémonů. Do prdele s takovými sračmami. Pak tu má někdo kurva brát komiksy vážně Za mě nejhorší film roku 2021 a komiksový film hned po čurákovským Deadpůlovi. ()

Strzengon odpad!

v prvních minutách filmu jsem si myslel, že jde o nějaký ujetý sen hlavní postavy, ale ono ne. To co předvádí poslední dobou DC je snad už trestné, páchat takové zlo na divácích. Na tohle jít do kina ? nee děkuji ()

JLo

Toto je ten lepší Suicide Squad? Čakal som od Gunna viac. Vyzerá to sexy a niektoré scény sú nápadité. Celé je to ale ploché, väčšinu času nevtipné a plné samoúčelného násilia a gore. Chcelo to byť coolovo vtipne-krvavé, ale nie je. Je to nepodarený pubertálny mix GotG a Deadpoola, ako keby ho natočil Zack Snyder podľa scenára od Zacka Snydera. Takto to nemá ani žiadne srdce ako GotG, ani to nie je vtipné a zábavné ako Deadpool. Je to premrhaná šanca a typický príklad súčasnej konzumnej veci, ktorá vyčnieva akurát tak množstvom krvi. ()

Belphegor

Recenzi píšu o dost později, co jsem film viděl. Reaguji hlavně po shlédnutí Peacemakera, jenž je podle mě dost nápaditý, ale stále ne stoprocentní počin. SO jsem shlédl znova a na druhé shlédnutí je to pro mě přijatelnější. Ovšem myslím si, že hlavně, protože jsem tomu dost odpustil. Nevim, nevim, jak už jsem napsal v recenzi na Peacemakera, James Gunn podle mě není geniální tvůrce a ani nevím, kde se to slovní spojení vzalo. Ano natočil Strážce Galaxie, ale zdá se, že byl tehdy dost na řetězu, podle mě mu úplná volnost nedělá dobře, protože padá do dětinské překombinovanosti. Například takový Christopher Nolan nebo Kubric jsou podle mě geniální tvůrci. Ale musím říct, že Peacemaker je o dost lepší a rozhodně si zaslouží pozornost, protože nějaký ten talent se tam přece jen najde. Sebevražedný oddíl z děsivě překrásné mysli Jamese Gunna je hodně rozporuplné dílo. Moc jsem se na něj těšil, ale je to pro mě zklamání roku, protože tenhle počin je plný nesmyslů a nedotažených nápadů. Oceňuji začátek, obětovat nějaké nové tváře, aby sme se pak přesunuli na doopravdovou misi, ovšem nechápu tyhle scenáristické manýry - nepřijde mi originální ani nijak důstojný obětovat Bumeranga a Harley Quinn hned na začátku, jako by tým A.Waller nevěděl, kdo je vlastně dobrej zabiják a působí to celé na salám. Další - výběr toho doopravdoveho týmu - je to takový divný... Bloodsport je viditelná záměna za Deadshota, protože Will Smith tu zřejmě už nechtěl hrát. Stejné schopnosti, film se ani nesnaží vytvořit nějaký efektivní backstory. Krysařka, úplně nevím, proč je vybrána na důležitou misi. Nakonec sice dost pomůže, ale film ji vyloženě našroubuje její opodstatnění. Její schopnosti jinak nejsou nijak významné, ale jinak co se týká postavy, tak je asi nejvíce sympatická. Žralok tu byl pro vtip, ale využit nijak moc nebyl. Jeho opodstatnění je tu opět vyšlapané tak, aby se to ke konci prostě setkalo. Dotman -  zajímavý ale nedotažený, vlastně jako jediný mohl sejmout Hvězdici sam, jeho polka dots jsou dost mocné, ale scenáristi se ho rozhodli zabít tim nejdebilnějším způsobem. Nevim proč, ale James Gunn se nás tuze moc snažil překvapit různýma nesmyslama, ale v závěru je z toho celkem blbost, která moc nefunguje, popřípadě věci a postavy zde nemaji dostatečný prostor k vyvoji, jsou tu prostě do počtu. Hodně věcí je nakousnuto, aby byly hned na to shozené. K příběhu: vysazeni týmu na druhé straně ostrova, zatímco ten první nevědomky odvede pozornost, je po druhém shlédnutí trochu zvláštní, zvlášť když pak v džungli potkají osadu odbojníků. Mě to nedává smysl, co se obrany ostrova týče. Jak je vlastně chráněny? To ho chrání tak, že nechají sledovat břehy a potom je přeskupí? To se snad takticky nedělá, když čekáte invazi. A pokud ji nečekate, tak proč tolik humbuku s odvedením pozornosti. Ale dejme tomu. Pak tu je část v baru, u které jsem se fakt nudil - spoustu milionkrát opakovanýho klišé na jednom místě. Všichni se seznámí a ma to být fajn chvilka, ale taky to je nejnudnější a nejzbytečnější část filmu. Část s Harley Quinn je taky našroubována, ale dejme tomu, její útěk s těmi animacemi za ni jsou cool a efektní. Ale nechápu scenáristické opodstatnění - kdyby si něčeho šlehla, tak chápu, že to tam může být jako přepálená vidina, ale tohle je jen vizuální orgie bez svého opodstatnění. Pak se blížíme k finále s milionkrát stejným rozuzlením. Co je ale hrůza, je ta hvězdice. Ač pěkná, opravdu to člověk nemůže brát vážně, dokonce ani když jsem čekal blbost, tohle roztomilý stvoření z Malé mořské víly to prostě shazuje. Celé finále na mě působí našroubovaně, tak aby postavy splnily svůj úděl. Nevím, nevím, tenhle snímek na mě prostě působí nedotaženě, prázdně a infantilně, ač musím podotknout, že pár fajn momentů a vtipů ma. Jako by si J.G. řekl, že smíchá spoustu různorodě šokujících věcích do sebe a ono to nějak klapne, ale v závěru je to klasický námět plný klasickýho a levnýho klišé, spíchnuté jen aby jen tak tak držel pohromadě. Film pro ty, jenž nepotřebují kus dobrého scénáře a logické výstavby, a to je co říct, protože jsem už před projekcí čekal přepálenou blbost. Ono v závěru na to lze koukat, ale musíte opravdu uvést mozek do stavu hibernace, spíš jde o to, že to mohlo být o dost lepší, mohl to být fakt hit, protože celá idea sebevražedneho oddílu má dost velký potenciál. Škoda promarněné šance, pro mě asi stejně průměrné jako SO z 2016. () (menej) (viac)

unitedfan

Velkolepý nářez! Spousta krve, vtipu, emocí a naprostých šíleností, které jste v jiném komiksovém filmu neviděli. DC opět Marvelu nakopává zadek. ()

Merotren

Proč to takhle nemůže jít častěji? Trošku jsem se obával, co z toho vyleze, ale nakonec to bylo zbytečné. Nakonec jsem dostal něco, z čeho mám fakt radost. Serióznost předchozího maglajzu vystřídal smích až bizardnost a sluší to tomu daleko víc. Akce je skvělá, i když jsem ji čekal o trochu víc, komediální stránka až na nějaké výjimky funguje, postavy jsou sympatické a skvěle zahrané (Cena ze svého neherectví doluje maximum a vychází mu to skvěle). V některých případech to dokonce dokáže být i docela dramatické a sem tam to i něčím překvapí. Prostě to funguje. Víc takových projektů Warneři, děkuji. 8/10 ()

Sylviiik

Tohle ne!! Jak je možné, že má tohle lepší hodnocení než díl první? První díl byl plný humoru, akce, dojemných scén, zkrátka měl drajv jak sviňa. Ale hlavně - byl natočen seriózně. Druhý díl mi spíš připomíná parodii. Utopená lasice? Rádoby vtipné vyvraždění spojenců? Obří hvězdice? Puntíky? Květinky místo krve? Druhý díl prostě nehorázně tlačí na pilu. Humor je ale trapný, hlášky žádné, puntičkář naprosto zbytečný, jeho matka také, ani jeden z hrdinů toho ve finále moc nepředvedl. Silou vůle jsem to dokoukala až do konce. Zůstanu jen u prvního dílu a budu předstírat, že tohle vlastně vůbec neexistuje.. ()

NejkubaCZE

Je mi to jedno. Ať si každý říká co chce, tohle je za mě film roku 2021. Je to neuvěřitelně osobitý snímek. Gunn má vizi. Studio mu dalo volnou ruku a nedrží se zpátky. Skvělý humor, skvělá akce a sympatičtí hrdinové, které si zamilujete. Je to zážitek. ()

F_FF_Brukner

Gunn je rozhodně originání a nápaditý režisér, to je bez debaty. I když se divák zasměje, i když se to tam hemží vychytanými scénáristickými i režijními nápady, stejně si nemůžu pomoct, ale celkově jsem se spíš nudil. Asi hlavně proto, že mě neoslovila zápletka ani mise, kterou se tahle banda pošuků vydala plnit. Nejsem komiksový fanda, ale třeba první Strážci galaxie mě bavili znatelně víc. Každopádně je tehle počin citelně lepší než jeho první díl. 3+ (plus je za Margot, ze které se vyklubala po pár snímcích moje filmová oblíbenkyně) ()

PORTER44

Dalo se to ,bizardní postavy ,docela vtipný hlášky ,občas povedená akce,některé scény a postavy vykradené a připomínající z jiných filmů hvězdice je trochu dětinská a napodobující vetřelce ,žralok ohlodávající lebku pobavil. ()

lestatie

Po shlédnutí Suicide Squad z roku 2016 jsme k tomuto filmu byli s mužem skeptičtí. Ale místní hodnocení nás přesvědčilo, ať mu dáme šanci a rozhodně jsme neprohloupili. Parádní akční nářez plný super černohumorových vtipů. Standardně na se superhrdiny nekoukáme, ale téma “antihrdinů” nás fakt baví. A u šíleného barevného akcí a krví nadupaného Gunnova filmu jsme si sledování užili královsky. Stopáž by mohla být malinko kratší, ale film si udržel naši pozornost až do konce. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)