The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Lares4

Musím říct, že tak jak sem bavil včera v kině při sledování SS jsem se už hodně dlouho nepobavil. Jako že Gunna sem jako režiséra moc nežral a jeho Strážci Galaxie mě fakt neoslovili let, tak tohle se mu povedlo. Dobrá akce, nečekané momenty i zábava. Jednu hvězdu sice ubírám za smrt Boomeranga a Flega, protože sem si je v jedničce oblíbil a také stopáž filmu je možná až moc. Jinak však nemám co vytknout. Určitě lepší než Ayerův SS. ()

AdelleR

Ohó. Tak tohle byla ultra, ale fakt ultra maximální šílenost. Neuvěřitelná jízda od začátku do konce, kdy prakticky vůbec nevíte, co čekat, když jsou tvůrci schopní vyzabíjet všechny postavy hned v prvních pěti minutách a pak je jednoduše nahradit novými. A jo, asi jsem si měla pohlídat omezení, protože oproti jiným superhrdinovkám tu je vidět dočista všechno, části těla lítají ostošest, je to tu jeden masakr za druhým a to jsem tak úplně nečekala :'D Vlastně ani nevím, co přesně jsem od tohohle čekala, protože ať už si začnete myslet cokoli, stejně se to pak úplně převrátí. Jak říkám, je to neskutečná šílenost, která ale dohromady funguje fakt skvěle. ()

ghoston

Jak by řekl klasik Eto Demerzel: "Další znamení úpadku." Další film, který mi připomíná, že cenzura může být i dobrá věc. ()

Lali19

Film roku?..ani náááhodou... Trápne vtipy, trápne dialogy, celé oničom... Zdĺhavé a neskutočne nudné.. až smiešno trapné..keď tam vybehla ta hviezdica som ľutoval, že som si radšej nezapol rodinné prípady. 15% a to len koli weaslovi, ktorý tam bol asi 5 minút dokopy. ()

futislav

Tenhle film je určen primárně děckám v pubertě, děckám těsně po pubertě a všem, kdo trpí syndromem zastydlé puberty. Pokud na to půjde kdokoliv jiný, bude se třetinu filmu nudit a další třetinu vzpomínat, kde v titulcích viděl Tarantina. Potoky krve, podřezávání krku v přímém přenosu, rozplesklý mozek a létající končetiny jsou běžná kulisa. Co se nepovedlo vůbec je monstrum s okem. Ale přesto dávám dvě hvězdy za triky, jednu za celkem časté a nekdy i vtipné hlášky a jednu za akci, kterou film nepostrádá. ()

alisek87

Barevný, přehnaný, vtipný film podle komiksu a jak by měl vypadat. Trochu počítá, že člověk je zběhlý v postavách, takže ne všechny jsou vysvětlené, ale ve finále to vůbec nevadilo. Super podívaná v kině na velkém plátně, bavilo mne to celou dobu. ()

Larikazka

Rozdíl oproti filmu z roku 2016 je v jedné věci hodně viditelný, a to na postavách které jsou velice odlišné, ale fungují spolu i tak opravdu dobře. Fajn popkornovka s dobrými hláškami. Lehkost a nadhled je to, co mi tu rozhodně nechybí. ()

flyer.nick

Já byl spokojený. Na Gunna jsem spoléhal a nebyl jsem zklamaný. Jen se to občas moc vleklo a na to kolik bylo ve filmu postav si jich moc vystřílel na začátku a u konce to chybělo. Ubrat tomu 15-20 minut a přidat tam jednu-dvě postavy (nebo víc rozehrát postavy ve velíně) a nemít hlavního záporáka co vypadá tak trapně jako hvězdice, bylo by to na 5***** ()

vladi3

Po dlhej dobe priamociara zabava, ktora je vtipna akcna a "no woke"... Oplati sa ist do kina (IMAX)... Obsadenie skvele, dokonca aj Idris mi tam sedel a to ho nemam rada... No a Margot... OMG... A samozrejme je aj potitulkova scena... Malo to svoje muchy, ale v porovnani s woke chujovinami, ktore zo seba vypluva Hollywood je toto zavan doby predcovidovej… A cokolvek, co zavana normalnostou hltam plnymi duskami… ()

matej.perun

Lepšie než predchodca, no nič okrem zopár netradičných úmrtí tam nevyčnieva nad zabudnuteľný priemer. A niežeby tie úmrtia boli niečo kvôli čomu sa to oplatí vidieť. ()

mmajjkii odpad!

Připomíná mi to takové akční Scary Movie – místy nechutné a typ humoru jde totálně mimo mne. Nicméně na tom humoru to dost těžce stojí – takže nakonec mi přišel tento film spíše stupidní. Nezachránila to ani Harley v podání Margot Robbie, kde v jedničce se jednalo o přitažlivě bláznivou ženskou, zatímco tady mi připadala spíše dutá jak necky. Zpětně pro mne film skončil ve chvíli, kdy po pláži pobíhaly ruce bez těla. Ne ne ne ne ne, nejhorší film jaký už dlouho nepamatuji. IMDb 1/10. Jen tak bokem, ale už nějakou dobu mně pěkně irituje, když ve filmu vidím ty patriotické žvásty těch imperialistických dobytků – "I am doing it to protect my country" – to určitě FUCK OFF, bože to mně vždycky tak nadzvedne ze židle. Ale je vtipné, že film vyšel zrovna, když se Spojené státy rozhodly již dále nebojovat za demokracii a již dále nešířit svobodu v Afghánistánu. Jestli byl film zamýšlen jako satira amerického imperialismu, tak v tom případě mu v hodnocení trochu křivdím. Ne že by mi v ten moment přišel film vtipný, ale věděl bych, proč film – aspoň z části – existuje. ()

ondra.p

Tak vám nějak nevim. Je to hrozná blbost, ale vlastně jsem se i hodně bavil. Přirovnal bych to trochu jako něco mezi Deadpoolem a Pulp Fiction, oproti Poolovi lepší, oproti Pulp horší. Vadí mi především shitload postav, které ani nestihneme povětšinou poznat. Chápu, hrozně nás vyšokujou hned na začátku a hahaha, hustý, to jsme vás ale pochcali, co? Až na to, že vůbec. Člověk na to kouká a říká si, jestli se někdo nezbláznil. Pak se to rozjede do prostřední, nejlepší pasáže filmu. Hlášky, akce, napětí, mystéria, vše tam bylo. No a závěr, opět ten divný pocit, jestli se někdo náhodou neposral. Rick Flag, WTF, takhle ukončit tak dobrou postavu? A pochopil jsem to správně, že ten Patrik Hvězdice chtěl vlastně jenom zpátky do vesmíru? Proč jim to teda vlastně neřekl, přes ty jeho malý hvězdicový poskoky? Už se mi nelíbili ani Strážci Galaxie vol. 2, opět je v tom James Gunn, jsem zvědavý na jeho další Strážce. Jelikož jsem střídal místa zábavy a výbuchů smíchu s momenty, kdy jsem cringovitě a místy i otráveně koukal do plátna, ale dokážu ocenit odvahu, se kterou do toho (snad konečně) WB a DC šli, hodnotím na 60%. ()

funkyman

Mnam mnam mnam....dokonaly antidepresivny rodinny film na nedelne popoludnie...a o par rokov aj na predpoludnie...vzdy sa mi viac pacil tento svet ako ten od M...lu.  Pan Zbran sa odviazal a nastastie boli zhuleni aj vsetci co mu na toto nabili...Hadam to nebude iba slepa cesta..ale zaciatok nekorektnej fantazijnej misie... ()

Egito

druhý díl, suicide squad byl docela dobrý, efekty byly provedené realisticky, příběh udělali slušně, avšak se mohli držet původního týmu. Líbilo by se mi to víc....smutný byl začátek :/ ale nebylo to špatné, akční film, nepustí vás pryč. ()

287382

Úžasný film, především pro ty, kteří se bohužel rozhodli podívat na první díl. Rukopis Jamese Gunna je zřetelný a tuto filmovou sérii zaručeně pozvedl. I herecké obsazení předčilo minulý díl (Will Smith odpustí) a byl to především jednoduchý, ale přirozený humor a absurdnost celého díla, která mě donutila se při titulcích prostě usmívat. Hudba i kamera velice solidní, takže ani náročnější divák se nebude nudit (pokud samozřejmě víte, že jdete do kina na americký akčňák). Oproštění tvůrců od "teenage blockbuster" šablony jim dovolilo odpoutat se od laciného humoru. Ironicky použitá filmová klišé, vzhled hlavního záporáka a Weasel, to všechno mi  zvedlo náladu a určitě to není naposledy co jsem se podíval na The Suicide Squad :) ()

Jarv

Podruhé, ale tentokrát výrazně lépe. Dovolím si však říci, že čím větší cynik jste, tím více si film užijete. Vtipů je hodně, některé z nich jsou svým způsobem založené na násilí (tím pádem drsné), jiné na vulgarismu. Musím ocenit častou nápaditost, která minule celkem chyběla. Postavy jsou rovněž lépe propracované, a to včetně vedlejších. SPOILER Ačkoliv ty, které se představili v úvodu, dostali překvapivé jen malé roličky, což v tomto případě schytal i starý známý Captain Boomerang KONEC SPOILERU Ke komu mám však výraznou výtku, je Bloodsport, který na mě působil jako jakási kopie Bloodshota. Naopak Rick Flag se jevil výraznější oproti předchozímu dílu. Na postavě King Sharka je zase nejvtipnější, že téměř celou stopáž vypadá, jako kdyby ani nevěděl, co se kolem něho děje (což máme společné :D :D) 85% ()

Holly_Molly

FUCK YEA! James Gunn je zpátky bejby a je to znát. Už v začátku je jasně vidět, že tady konečně někdo pochopil princip Suicide Squad a servíruje absolutně boží úvodní scénu, která nastaví tempo a od tý doby se film nezastaví a nedá šanci nudě. Hláška střídá akci, postavy jsou úžasný a jejich interakce je čirá slast, brutalita je vážně solidní a v určitých fight scénách jsou fakt vyloženě nádherný momenty (vězení+Harley+kytičky)...Fakt neskutečná bomba a neskutečnej rozdíl oproti 2016 verzi! ❤️ ()

DeJiF

Nu to jsem takhle jednou monstrózně prokrastinoval, prohlížel jůtub, protože debata se spolužákama o tom, jak se musím naučit na basovku mně začala lízt na mozek a Tetris mi nejde i vyhodil mi "ůžAsnÝ" algoritmus od "TvojeTrubka" video o King Sharkovi z tohoto konkrétního snímku. A jelikož mě hláška "nom nom" smíchy sklátila v astronomických rozměrech, rozhodl jsem se dát znovu šanci "Dementním Comikům". Tedy vidím, že "Dementní Comici" se trošku poučili a místo toho, aby sprostě kradli a kopírovali odpad z vedlejší skládky "zmRvil StudíNos", naservírovali mi dvě hodiny čisté zábavy.  Na začátku vám představí postavy, které mají dokonce i duši a ne jen cool vzhled. Ve Svarta týmu účinkují: Bloodsport (doufám, že se tak jmenoval) - Kápo týmu, kliďas a vrahoun v jednom, kterej má motivaci zachránit svoji dceru a bojí se krys. Peacemaker - Stejnej jako Bloodsport jen víc vejtaha, bylo cool je sledovat vedle sebe, jak si pořád konkurujou jak malý kluci na pískovišti. Ratcatcher - Ovládá krysy, jako její táta (o5 dobrý rozšíření charakteru), v kombinaci s Bloodsportem dost dobrý hah. Harley Quinn - Ta je tu tak na nalákání na známou postavu, ale má taky svý plusy.  Polka-Dot Man - Divnej, bázlivej týpeček, co doslova všude vidí svoji mámu a díky tomu má motivaci k boji. Kromě toho blije duhu. King Shark - Absolutně úžasnej a roztomile hloupounkej žralůček, kterej mě bavil každou scénu, kde byl. Opravdu pestrá paleta hrdinů s velice zajímavými a originálními schopnostmi, která mi velice silně ewokovala The Umbrella Academy. Nu pak je tu teda ještě zápletka se záporákem, či-li jakousi vesmírnou hvězdicí, která vypadá ultra retardovaně až je to vtipný, což je o5 plus za originalitu. Zkrátka kvalitní blbost a komedie, která si na nic nehraje, až téměř lituju, že jsem na to nešel do kina. ()

HBJ

Zbytečná samoúčelná slabota, kterou před nudou drží nad vodou jen Harley Quinn a samozřejmě King Shark..Ňam ňam !! ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)