The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Patrik200s

Som trochu sklamaný. Možno som čakal trochu viac podoby napríklad so štýlom Deadpoola tzn. Rka. Nezmyselné dialógy ma ale vyviedli z omylu a táto záležitosť  je podľa mňa výrazne smerovaná pre mladšieho diváka. ()

Franc1s

Ultimátní odlehčená barevná jednohubka u které se má člověk pobavit! Gunn stále ukazuje, že má v kapse ještě hodně originálních divokých nápadů a to je sakra dobře! Všechny postavy byla něčím zajímavé, nejen Puntík a jeho všudypřítomná matka, citlivá Krysařka nebo Mírotvůrce. Žralok se Stallonem ani nemluvě, to byla fantastická trefa do černého. Výborná SHOW, po které předešlý film se může jít spálit a zahrabat. 9/10 ()

samkko

7/10 a podstatně lepší než předchozí první díl. R rated superhrdinské filmy mám docela hodně rád a tohle asi nebude moc velká výjimka. Příběhově to sice pořád zabíhá do superhrdinského zachraň svět klišé, ale jako oddychovka na nudný večer to bude dostatečně stačit. Postavy jsem bral velmi jednorázově a nebyl jsem schopen ke komukoliv vytvořit patřičný vztah, což je škoda, ale jakožto ne moc velký fanoušek této série, mi je to docela jedno. ()

Hellknight12

Tento reštart alebo ako to bolo v CZ dabingu preložené Samovražedné Komando 2, takže je to pokračovanie. Tento film je za mňa o dosť lepšie  zvládnutý ako prvý pokus. Gun má tentokrát príjemne prekvapil. Je to akčné, vtipné a hlavne tu nechýbajú krvavé scény, ktorých je tu síce málo ale sú dobré vložené. Príbeh je jednoduchý ale to na vypnutie mozgu večer bohaté stačí, hlavne, že to človeka zabaví.  Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

waska

Harley je fantastická, stejně tak Nanu a lasice. To se opravdu povedlo. Celkově je to určitě lepší než první díl, Gunn má prostě skvělý nápady. Nicméně ale úroveň triků se mi úplně nelíbila a ten závěr taky moc ne. Jinak to ale funguje, herci dobře obsazení. ()

WhiteRaven

Plná dávka vtipů, jak vtipných, tak i těch nevtipně vtipných, skvělých postav, obzvlášť dokonalý King Shark a audiovizuálních krás. Sebevražedný oddíl v sobě skýtá nádherné kouzlo pobavení u každého záběru. Film je to tak zábavný, že už se s humorem ani nemusí nijak více snažit. James Gunn je unikátní, inovativní režisér tohoto akčního "superhrdinského" odvětví a s Oddílem zvedá svou laťku ještě víš. Nádherná kamera, vizuální efekty, chytlavý soundtrack, to vše je značka Jamese Gunna. Z filmu je cítit především úmysl pobavit, ale díky právě oné mistrné režii má v sobě i příjemnou duši, čímž z Oddílu dělá více, než jen obyčejný DC snímek. Vyhození Jamese Gunna z Marvelu je to nejlepší, co DC mohlo potkat. ()

ForGump

Oooo no to byla jízda. Konečně jsem u komiksového filmu nekoukal furt na hodinky, kdy už to skončí. Obrovská zábava, kterou mohl dát dohromady opravdu jen James Gunn, anebo Ratcatcher 1... mrk, mrk? Chci, aby všechny filmy byly tak zábavné, vtipné, nepřístupné a nesebedojímající se. Užitých 132 minut naplno s Harley, Peacemakerem, či King Sharkem a mořskou hvězdicí. Tohle přesně potřebuji od filmů podle komiksu nekonečnou zábavu. Bohužel odhaduji, že to opět byla jen kapka v moři. Ono na takovýhle komediální pohledy na svět superhrdinů nebude úplně poptávka. Ale snad se mýlím. Díky moc, Jamesi Gunne. 85% ()

Clark_Kent

PŘEKVAPIVÝ, ŘÁDNĚ OKOŘENĚNÝ A PLNĚ VRAŽEDNÝ - THE SUICIDE SQUAD   Jěště teď to rozdejchávám!!! Letní blockbusterová odvazovka od Jamese Gunna vás zahltí brutalitou, krví ale  zároveň se do toho tlačí i dost vtipů. Naprosto nepředvídatelná zábava, převážně pro starší a především otrlé, pokročilé diváky. Ve finální akci oddíl lehce prořídne, ovšem i tak stojí za povšimnutí. Přes mladou slečnu Ratcatcher 2 /Daniela Melchior/, která komunikuje s krysami. Po jejím boku stojí rozený vůdce Bloodsport, kterýho předvedl talentovaný charakterní herec Idris Elba. Za zmínku stojí i tichý, ale vkusný kluk s barevnými puntíky Polka Dot Man /David Dastmalchian/. Třešničkou na zkrvaveném dortu je Nanaue neprůstřelný humanoidní žralok /nadabovaný Sylvesterem Stallone/. King Shark má neustále hlad a očividně hledá prima kamarády. Potřebný prostor dostala i šílená a bývalá psychiatrička Harley Quinn s tváří Margot Robbie. Celkem pobavil i chvilkama vtipnej Peacemaker /John Cena/. Nemůžu zapomenout na milovaného Weasela /Sean Gunn/, ten šel na misi zcela dobrovolně. Snad, jěště neskončil. Odvrácená strana mince nabízí i báječnýho padoucha The Thinker, toho ztvárnil třiašedesátiletý veterán Peter Capaldi. Jeden z těch, kteří vědí víc o záhadném projektu Starfish. Připadal jsem si jak na horské dráze, která se nezastavila. Pár přeživších se vrhá do akce, zbyde jich o něco méně. Dlouho dobu jsem v kině necejtil takovou tu svěží náladu, která dneska rozhodně panovala. Tudíž musím říct, že nový Sebevražedný oddíl je to, co většina publika chtěla. Už to není ten únik z reality do komiksové fantazie, ale únik z příliš dokonalé komiksové fantazie. Předchozí komiksová filmová tvorba se může jít, rozhodně klouzat. ()

Flory14

Očekávání na tento film byly úplně na maximum. Od ohlášení že James Gunn bude makat na SQ, jsem se filmu nemohl dočkat. Nicméně hype byl možná až moc velký a já odcházím z kina s lehčím zklamáním. Co si budeme povídat, čekal trochu DC verzi R-kových Strážců. Tudíž plno humoru, super sympatických postavy, zajímavý příběh a nadupaný soundtrack. Dostal jsem všechno ale jen po malých dávkách. Prvních 20 minut mě nadchlo a opravdu bavilo. Úvodní akce byla geniální a já byl nadšen, jenže pak to začalo být všechno tak nějak stejné a furt dokola. Na to kolik tam bylo postav, mi žádná nepřirostla úplně k srdci ( Rig Flag se tedy od "jedničky" zlepšil), žádná mi nepřišla úplně mega vtipná ( nejblíže měl k tomu PecaMaker) a zkrátka já z nich u vydržení nebyl. Akce bylo na můj vkus opravdu hodně a ke konci už jsem i říkal " panebože to vlastně ještě musí tohle vyřešit a bude další akce". Film na to že neměl vůbec žádný děj, mi přišel dlouhý. ALE pozitiva jsou. Humor někdy opravdu sedne a scéna z tábora je opravdu masterpiece. Interakce mezi postavy funguje, kde to hlavně tahá Ebra a Cena, takových případů tam mohlo být více. Postavy se chovají antihrdinsky ( byť to teda mají být padouši) a občas otočí, občas se zachovají sobecky a nemají problém být násilní to je super. R-ko se využívá dost a je paráda vidět komiksový film, který se s tím opravdu nemazlí. Gunn dostal tvůrčí svobodu a na filmu je znát jeho rukopis. A to hlavní, máme zde opravdu Sebevražedný Oddíl kde nikdo neví jaká postava umře a to jsem dost uznal. Silnější tři hvězdy, celou dobu jsme si myslel že dám čtyři nicméně zcela upřímně mě možná i verze z roku 2016 bavilo o malinko více ( což je asi hodně subjektivní pohled).  Oblíbené postavy: Rig Flag, Harley Quinn a PaceMaker Neoblíbené postavy: Ratchater 2 a King Shark ( už mě tyhle účelové tupé postavy začínají vadit, jsou snad v každé týmovce) ()

DD

Za mě nejlepší Gunn, Top3 DCEU a vlastně i jeden z nejzábavnějších filmů za ty poslední dva roky. Sousta režijních, scenáristických a audiovizuálních nápadů, Harley není otravná, CGI jen když je potřeba, práce na skutečných lokacích... Jen v tý druhý půlce to přeci jen ubere a chvílemi se to až trošku táhne, asi to chtělo i víc prostřihů na Violu Davis s tou její partičkou a též odboj Alice Braga, ale kolem a kolem: blockbuster takových kvalit je v rámci doby covidu opravdu zjevením. Poctivých 8/10. ()

WheX

Na Suicide Squad jsem se opravdu těšil a zklamán jsem nebyl. Rozhodně musím říct, že James Gunn se toho ujal jako správný pašák a pořádně se vyřádil. Záčatek filmu byl perfektní a až tak rychlé vyvraždění většiny postav poměrně dost nečekané. Celkově musím uznat, že očekávání kdo zrovna umře či neume mě mile překvapilo, ikdyž co si budeme podívat tak nějak stejně přežila většina očekávaných postav. Musím vyzvdihnout spoustu občas bych řekl až brutálních scén, které k tomu ale prostě patří a velice mě bavil i humor a akční scény. Postavy mě bavili, převážně tedy hlavně Bloodsport a Peacemaker, ale například mě mile překvapila i postava Ratcatchera 2 a Polka-Dot Mana. I Harley Quinn která mě v předchozím i jejím samostaném filmu silně iritovala byla tady udělaná dobře a bavila mě. Vytknul bych trochu provedení King Sharka, který vizuálně vypadá výborně, ale udělat z něho zdegenerovaného hňupa si mohli odpustit. Za mě hodnotím silnými 4* a rozhodně mě tato verze bavila mnohem více než původní verze. Jen tak dál a už se těším na Peacemaker sérii! ()

hospoda96

Gunn to dokázal i u DC. Nová The Suicide Squad je překvapivá, neotřelá, brutální a všeobecně všechno to jak měla vypadat už ta první (i když ta mi taky nevadila, ale tenhle přístup je lepší). Nejvýraznejší stopu pro mě zanechali Ratcatcher 2 (Daniela Melchior je strašně sympatická a rád jí ještě v něčem uvidím), King Shark (Stallone jako jeho hlas je naprosto boží) a Peacemaker Johna Ceny s kterým nás čeká minisérie. Bloodsport Idrise Elby je taky fajn, nicméně je to víceméně variace na Deadshota Willa Smitha z Ayerovi verze SS, Harley Quinn je furt stejně šílená a je vidět, že Margot Robbie jí baví hrát, zbytek postav uvidíte sami. Rko je využito dosyta. Soundtrack si Gunn opět vymazlil a perfektně se hodí jak písničky tak instrumentál, kolem a kolem jsem opravdu spokojen a určitě si dám zanedlouho repete. ()

elent

V týhle partě by si nejvíc nejlepší kámoše našel i Forrest Gump... Navíc se bez nějakých dlouhých keců jde rovnou na věc, pořád to frčí, nenudí a překypuje jedinečnými nápady. Od posledního Nolanova Batmana jsem se u komiksového filmu  takhle skvěle nebavil. Vždycky DC :) ()

wesi96

8/10. (Spoilery) Šel jsem na to s tím pocitem, že nevím co očekávat, ale byl jsem příjemně překvapen. Film sám o sobě má velice rychlé tempo a není minuta co byste se nenudili. Od začátku až do konce je to brutální, nahláškovaný a emocionální... má to prostě všechno! Akorát nejsem moc fanoušek pár úmrtí co se tam stali, protože myslím si, že postava třeba jako Rick Flag měla co nabídnout. Nejvíc z nových postav se mi zamlouval King Shark a Ratcatcher 2 (samozřejmě Bloodsport a Peacemaker se mi též líbili). Další věc co bych chtěl vypíchnout je soundtrack, který je zas a opět vynikající u DC filmu. No tak doufám, že WB se poučili a režisérům dají volný prostor. ()

pushover

Lepší než Deadpool? Nevím. Ale rozhodně zábavná, politicky nekorektní podívaná plná neuvěřitelné fantazie a barev. A tou přeplácaností je vlastně nejblíž skutečnému komiksu. ()

Cooller

not so hot Harley se zřejmě DC libi vic, velká škoda že je strčená do pozadí... ale proč ten mluvici polodementní CGI žralok a ten Khajit? Dostal sem co sem čekal ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)