The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

VladoCZ

Film, ktery se vubec nebere vazne a to mu vylozene prospiva. Dokonale absurdni jizda, u ktere se staci jen bavit. Coz jsem si vylozene uzival. ()

aristoteles

Většinu superhrdinských filmů zde na ČSFD vůbec nehodnotím, přijde mi to totiž zbytečné. Zápletka je skoro vždycky identická a já si po zhlédnutí těchto filmů nic moc neodnesu. A proto pro mě byl Sebevražedný oddíl obrovským překvapením. James Gunn byl očividně ve svém živlu a tak do sebe všechno zapadlo. Příběh, postavy a vlastně úplně všechno je na tomto Sebevražedném oddílu lepší než na tom předchozím. Každá postava dostala svůj čas a tak si každý může najít svého oblíbence. Největším překvapením pro mě byl John Cena, na něm bylo vidět že se v roli Peacemakera našel, já jsem za to rád a doufám že ho znovu někde uvidíme.  Dále musím vychválit dost podstatné věci: uměleckou stránku filmu, CGI, fázování filmu a  hudbu, čtyři věci na kterých u tohoto typu filmu hodně záleží a všechno bylo zvládnuto na výbornou. Jediné co bych mohl vytknout je finální souboj, který byl, no jak to říct, zvláštní je asi správné slovo a tak nebyl tak uspokojivý Ještě dodám že film je dost brutální, ale co jiného čekat, když děj pojednává o skupince zločinců, kteří zabíjeli muže, ženy a děti jen aby dosáhli svých cílů. Každopádně film hodnotím pěti hvězdami a zatím se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších superhrdinských filmů vůbec, rozhodně doporučuji se na The Suicide Squad podívat. ()

majorzeman13

Skvělá komiksová jízda . Velkolepý nářez . Brutální,šílené,krvavé,zábavné,stylové erko !  "Must see záležitost" . Vřele doporučuji ! Hustá,cool,drsná podívaná. PS: King Shark je borec ! ()

MatyRock

Autorský projekt Jamese Gunna, jenž se značně liší od Sebevražedného oddílu z roku 2016. R-raiting se k dané látce nesmírně hodí, a to že se brutalitou vážně nešetří. Dynamika mezi hlavními postavami funguje docela dobře. Ostatní postavy fungují jako „křoví“. První třetina filmu lehce přestřelená a v enormně zběsilém tempu. Naštěstí v polovině film zpomalí a dá prostor postavám. Ale přesto jsem si nedokázal oblíbit více než jednu postavu, a to Bloodspota. Což bylo především díky Idrisovi, který byl vážně super a herecky vyčníval. Margotka je taky fajn, ale nepředvádí nic nového (přesto jsem měl pocit, že z ní Gunn vytřískal jen to nejlepší). Překvapením po herecké stránce byl pro mě John Cena od nějž jsem absolutně nic nečekal. Hudba je dobrá, ale není to přes ní tolik tlačeno, jak tomu bylo např. ve Strážcích Galaxie. Stopáž mi přišla trošku přestřelená s ohledem na to, že je příběh dost přímočarý a celý film sledujeme pouze jednu misi. 7/10 ()

milos.lacika

Krásne nekorektné, krásne krvavé, krásne vtipné, genialne načasované, priiijemne nekorektné. Tony hlášok, litre krvy. Neviem čo skôr povedať. Ale hlavne.... BAVIL SOM SA!!! A kralovsky. ()

Mazmen

Stím že to bude ptákovina jsem počítal, ale tak nějak jsem doufal že se u toho zasměju. No asi tak 5x jsem se zasmál. Jinak o ničem. ()

JustEdems

V dnešní, ve všech ohledech nelehké době multikulti, MeToo a gender možných píčovin. Přilétne holubice s ratolestí, přinášejíc věc, která tohle křídly odvane z obzoru. Bez veškerých očekávání, jsem dostal přesně to, co jsem si jednou přál, abych mohl u komiksových omalovánek vidět. Krásný retro feeling, pořádný eRko, skvělé postavy, citlivou stránku která absolutně nehraničí s kýčem, akce která nebude vypadat jako když kameraman prodělává epileptický záchvat. A vůbec, režijní počin, který mě uchvátí natolik, abych si komiksový film, pustil víc jak jednou a užíval si každou scénu, aniž bych požil jakoukoliv psychotropní látku. ()

Mac._

I když se na to příjemně kouká, wow-efekt se nedostavil. Odlehčený humor Stážců galaxie chybí. p.s. proč chybí v popisu Will Smith? ()

Finil odpad!

Tento film opisem nasledovne: Mam listky zadara, ktore som nepouzil, pozrel som si to doma a aj tak sa mam chut dozadovat, aby mi vratili peniaze. Ani Batman a Superman osobne Vas nezachrania, pred tak ubohym filmom. Ma to byt nasilna drama, cynicka komedia, akcny film, superhero movie? Motivacia pustit si to bola, ze na rozdiel od jednotky, sa Task Force X konecne vyberie bojovat proti armade na samovrazdenu misiu. A nie proti carodejnici, uprostred mesta zachranovat nesympaticku(spravnym sposobom) Wallerovu. Ale najvacsia vysada tohto filmu je, ze teraz sa mi prvy film vlastne zda celkom kvalitny.  Musel som mu zlepsit hodnotenie. Odporucam teda lacnejsiu verziu. Za hrst soli a cierneho korenia do dlani, a 10 sekund si vtierat kruzivym pohybom do kazdeho oka.  P.S.: V podstate je to filmova verzia Verbala. ()

Squzzer

"Little spoiler allert" Dost jsem přemýšlel zda hodit 4 nebo 5 hvězd, nakonec jsem se rozhodl, komiksy nečtu, MCU mám rád, převážně kvůli humoru, ale od DC nevím zda mi něco tak sedlo. Man of Steel se mi líbil, Justice League Zackera také, a pak Watchmen, ale znovu bych asi nekoukl, na tohle Klidně jo, je vidět že to má pod prackou někdo kdo má rád barvičky a jak jsem psal, neznám komiksy, nevím co tam je za "hrdiny", ale do oddílu mi sedí prostě parta magorů a to tenhle film splňuje, myslím že víc než dost :-D Zklamání bylo takové, sice byl zvolen R rating, ale moc jsme si ho neužili, opravdu bych uvítal více akce a kečupu (pardon, dnes se už nepoužívá:) ) k čemuž se ke konci každá scéna tak moc nabízela, humor byl často úsměvný a někde jsem se i zasmál, po dokoukání jsem zapřemýšlel a uznal jsem že to je takový mix různých žánrů, ale ne do plna, což je škoda. K postavám nemám asi žádné výhrady, Harley opět výborná, Bloodsport s jeho charizma nejde jinak než palec nahoru, ten puntíkáč byl...no prostě "mamánek", kdo viděl, pochopí, ale asi nejsměšnější v dobrém :), Holka s krysama prostě sympaťanda, ten poručík, no takovej jedinej normální, a King Shark, bylo ho tam málo, přitom má takový krvavý potenciál, stejně jako Hulk v Avengerech. moc nenamluví ale když se do něčeho pustí, tak to jsou jatka :) no a John Cena, nevím proč ale jako herec mi prostě nesedí, v žádném filmu, buď neumí hrát nebo je to tím ksichtem a je to jen můj pocit :) Hudba je fajn a hezky se na to kouká. K závěru opravdu nevím proč taková volba potvory, možná komiks, ale jak jsem říkal, neznám, ale z šílenosti k čšílenosti:). Teď koukám že píšu hodně zmateně, protože nevím odkud kam skočit abych tento film popsal (Drama, komedie, akčňák, komediodrama, komedioakčňák, fantasydramakomedioakčňák) proste se to míchá vše dohromady a to mi sedlo. K závěru můžu doporučit tomu kdo má rád magořiny s divným humorem divnýma nápadama, šílenýma postavama,  pomalu šíleným tempem, barvičky a divné věci. Gunn pozvedl DC výše :) ()

Dody345

Ano vím, že je to sebevražedný oddíl, ale s těmi smrtmi už to tady trochu přehnali. Kdyby to bylo jenom na tom začátku, tak Ok, ale ten konec to už bylo moc. Zvláště pasáž mezi Flagem a Peacemakerem, který byl do té doby skvělý a nakonec z něj udělali zm*da. Pasáž kdy se Harley sama osvobozuje byla taky až moc. Kdyby skončila tak v půlce, tak by to bylo Ok, ale už to moc přehnali a bylo to až nereálné vzhledem ke schopnostem, kterými disponuje. A upřímně? Kdyby Harley umřela namísto Flaga nebo Polky, tak by mi to vůbec nevadilo, protože mě už štve jak ji pořád cpou do popředí všude i když jsou lepší a zajímavější postavy. Ovšem na to nemají koule. Být ten konec trochu jiný, tak bych se vůbec nebál tomu dát plné 4 hvězdy, ale takhle bohužel jen ty 3. Každopádně King Shark je super! ()

EricNor

Digitalni bordel to je jako vzdycky u komiksaren. Hlasek je tam na muj vkus az moc a chybí mi tam nekdo normalni. Takhle neni kontrast mezi beznym clovekem a magorem. Tady jsou magori všichni. Zápletka je hrozne pitoma a slouzi jen jako vesak pro akci, hlasky a dalsi hlasky. Musim srovnat s Rozhnevanym muzem, ktereho jsem videl o den driv, a ktery me bavil a kouknu se znovu. Na SO ne. Kladem je Idris Elba a žralok. Margot me kupodivu nebavila. ()

AngryCouple

Kdyby neměl film takovou stopáž a režíroval by jej někdo jiný než James Gunn, uvažoval bych i o vyšším hodnocení, ale tohle beru jako těžké zklamání. Nejsem zapřísáhlý odpůrce komiksových filmů a při rvačce mezi Marvel a DC stojím opodál a jen se nezúčastněně tlemím a nefandím ani jednomu... Ale i tak si neodpustím poznámku, totiž že největší slabinou tohoto filmu je slabé univerzum, samotná předloha, která sebevíc kreativního tvůrce omezuje hned od samotného zrodu příslušné filmové adaptace. Bohužel na mém hodnocení nezmění nic ani fakt, že tohle je po Shazam druhý nejlepší film z DC univerza. ()

jabbo123

Nekompromisní šílená komixová nádhera. Asi tak bych jednou větou popsal nejnovější počin ze stáje DC, který konečně vykročil správnou cestou a vystoupil ze stínu přemoudřelých rádoby dramatických a při tom zásadně nelogických paskvilů, které měl z větší části na starosti král zpomalených záběrů a extrémně lidských příběhů, Zack Snyder. Aby se odlehčili po vzoru zábavných i když ne uplně originálních Marvelovek dali tentokrát otěže osvědčenému řemeslníkovi Jamesu Gannovi a pro jistotu mu nechali úplně volnou ruku. Některé scény tak balancují pro mnohé na hraně bizarnosti a je dost dobře možné, že některým divákům už to přijde "až moc." Jenže zvlášť pro komixovou předlohu platí, že tam, kde většina jiných bizarností končí, tam Sebevražedný oddíl začíná. Takže nadávat na to, že je tenhle barevný a záměrně přehnaný sebeparodující snímek už trochu moc šílený, není úplně na místě. Místo toho doporučuji vychlazenou sklenku vína, přiblblý úsměv na tváři a nechat se pohltit tou zábavnou groteskou se spoustou zábavných, originálních, černohumorných vtipů, zamilovat se do skvěle vykreslených vyšinutých superhrdinů a vychutnat si skvělou choreografii akčních scén. Je jen hrozná škoda, že re imaginace Sebevražedného oddílu v tržbách díky své pochroumané pověsti díky předchozímu dílu těžce ztroskotal. I proto, že si to nezaslouží a proto, že rozhodně film zařadím mezi ty filmy, které si čas od času hrozně rád zopakuju, dávám filmu možná lehce přehnaných 95%! Ale já si nemůžu pomoct. Bavil jsem se královsky. ()

s173nc3r

Na rozdíl od předchozí verze jsem se celou dobu bavil, i když hodně/většina fórů byla "na sílu". Margot Robbie a digitální Shark King jednoznačně táhnou celý cirkus ostatním chybí charisma. Zápletka není důležitá. Soundtrack se snaží být cool jak u Strážců Galaxie (retro songy), ale nepovedlo se. ()

zdenkrat

No tak nevím, výslovně špatný to nebylo, ale ta kýčovitá 🌟. Kluci a holky z DC se tak nějak furt hledají a ne a ne se najít, tak snad příště to už klapne... ()

twardykame

Odmyslite si R rating CGI a mate totalne Ceckovy film ako zo 70tych rokov. Akokeby producenti chceli film pre skolkarov s peknymi farbami a rozpravkovymi bytostami , samozrejme jednoduchym dejom na druhej strane aby sa to pacilo aj dospelym tak fuk ho tam trosku humoru a krvave sceny ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)