Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

Drnqonovic

Taková laciná verze Nelítostného souboje s nasraným Butlerem. Nebylo to špatné, akorát to provedení loupeže mi silně zavánělo Dannyho parťáky. Vypadalo to celkem dobře, jenom se nad tím nesmíte zamýšlet. Závěr trochu WTF, ale budiž. ()

Jello Biafra

Mannov Neľútostný súboj v zbrusu novom háve. Hustý krimi-thriller o veľmi neortodoxnom fízlovi v podaní Gerarda Butlera, ktorý sa so svojím tímom vydáva na stopu skupine bankových lupičov - bývalých mariňákov. Títo sú po zuby ozbrojení útočnými puškami, veľmi dobre organizovaní a vždy majú náskok. Teraz po sérii lúpeží plánujú vykradnúť banku federálnych rezerv a potom navždy zmiznúť. Začína sa hon, kde sa zajatci neberú. Film si drží od úvodnej scény prepadu pancierového vozu až po záverečné inferno veľmi dusivú atmosféru a hlavne napätie. Veľmi príjemným prekvapením je tu Pablo Schreiber ako hlavný záporák, ale dobrí sú aj 50 Cent či O´Shea Jackson. Veľmi vydarený akčný thriller, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Je mi inak dosť záhadou prečo tento film nebol u nás v kinách. ()

Hollohlaway

Realistická akce a pokus o nápaditý heist se hodnotí. Ale jinak není vlastně komu fandit, konec vlastně tak mazanej není a dost se to vleče. Takhle krkolomně a lopotně se snažit o rádoby ušpiněnej komplikovanej charakter poldy pomocí naprosto zbytečné rodinné linky, aby mi v podstatě byl stejně ukradenej? ()

herr_carter

Triple 9 říznutý parťákama od Dannyho. Film nikterak originální, ale i přes drastickou stopáž má spád a logiku. Byl jsem například rád, že se celou dobu jenom tupě nestřílelo, nebo nenahánělo auty, ale hodně konverzovalo, plánovalo a dělalo prdel. Butler zde má talent od Boha nasrat úplně každého, komu zkříží cestu a scénka, kdy jde mírně ovíněn podepsat rozvodové papíry, nemá chybu. Banda pokérovaných svalovců na stopě bandě pokérovaných svalovců, je to celé takové americké, ale fakt koukatelné a vtipné na správných místech a ve správných okamžicích...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Soweek

Heistových filmů se dnes už moc nedělá a možná je to dobře. Přijít totiž s originálním heistem je podle mě složité a raději i já tak volím spíše méně filmů, za to s dostatečnou kvalitou. Tento film s kvalitou zápletky rozhodně problém nemá, o to víc mě mrzí mé průměrné hodnocení. Ač se tu totiž jedná o velmi kvalitní příběh, tak film zbytečně padá na sázku na uplně největší klišé. Hlavní role je totiž tvrďák policajt co kouří, chlastá, rozvádí se s manželkou, ale hrozně miluje své dcery... vážně? Nic jiného už nikoho nenapadlo? Navíc Butler prostě není dobrý herec a svou roli klišé bad ass detektiva vůbec nezvládá. Snímek je navíc zbytečně dlouhý a první polovina filmu se strašně táhne a obsahuje spoustu zbytečných scén, které by po vystřižení nikomu nechyběly. ()

sedm.1

Až do poslední minutky, než se ke slovu dostal závěrečný zvrat, respektive vše překopávající pointa, jsem byl pevně rozhodnut pro maximální, pětihvězdičkové hodnocení, plný úžasných dojmů z opravdu vybroušené podívané. Drsní padouši proti ještě drsnějším poldům, nekompromisnost, násilí, dynamická a skutečně hoooodně lahůdková akce, skvělé postavy a fakt vydařená zápletka, to vše prostě nemělo chybu. Jak jsem všem zmiňoval, tvůrci se v závěrečných pár sekundách rozhodli k radikálnímu rozřešení, no a já zůstal jak opařený, co to ti pinďouři vymysleli za blábol. Ať se na mě nikdo tedy nezlobí, ale veškerá ta perfektní výplň, co tak dokonale až do konce tolik fungovala, tak onou pointou přestala rázem dávat smysl, respektive veškeré to dění bylo prakticky trapně popřeno, no, mě to prostě absolutně nesedlo a fakt mi to hodně moc ubralo z výsledného, jinak naprosto pozitivního, dojmu. Každopádně, řemeslně jde jinak ale o vážně skvělou podívanou, za vymazlenou a zatraceně úžasně vygradovanou ústřední loupež by se nemuseli stydět ani Dannyho parťáci, nicméně zde jde především o stylové zpracování, a to mi zatraceně sedlo, opravdu hodně mě bavila i neustálá vzájemná konfrontace mezi Butlerem a Schreiberem, kteří jinak filmu oba jasně dominovali, ostří hoši se vším všudy, a nedali si vážně nic zadarmo, v tomto směru prostě vypečená husťárna. Akce pak sice až tolik nebylo, ovšem když se dostala ke slovu, upřímně smekám, a především tedy závěrečná palba byla fakt delikatesní záležitost, za mě tedy jedno obrovské WOW!!! Je zkrátka škoda, že tvůrci tuto parádní podívanou „obohatili“ oním závěrečným zvratem, protože jinak bych neměl sebemenší výtky, každopádně, za mě jednoznačné doporučení, drsný, nekompromisní a zatraceně záživný akční krimi, který má tááááááákovýhle KOULE!!!! Jen víc takových chlapských nářezů, prosím! ()

Maynard.

Hodně, hodně slušná podíváná. Připadal sem si jako kdybych se koukal na Nelítostný souboj, to jako fakt. Stejně vostrý střílečky, stejnej pohled 50/50 na policajty a padouchy, takže si vlastně můžeš vybrat komu budeš fandit. Ani jedni nejsou preferovaný, takže za mě sem držel pěsti padouchům, který měli super plán, ale bohužel (tak jak to v pohádkách bejvá) jim to super polda překazil. Pro mě jednoznačně příjemný překvápko takle na sobotní dopoledne, páč sem u toho v pátek večír samozřejmě vytuhnul :o) .Butler pro mě stejně dycky bude král Leonidas z 300, ale je viět, že mu jdou i role vochlastů a drsnejch policajtů... Jo a ten černoušek s nima nakonec pěkně vymr dal, sem si pořád říkal, proč to má přízvisko "mysteriózní" a teď už vím :o) ()

DavidS.

Vykrádačka Heat, která se mistrovskému Mannovu kousku ani nepřiblíží, ale po většinu stopáže vysloveně neuráží...Srovnání se nedá zabránit, protože některé scény se Den of Thieves snaží doslova zkopírovat, ale s minimálním efektem...Příkladně to demonstruje závěrečná přestřelka - tam, kde Heat nabízí jednu z nejlepších žánrových městských akcí v centru L.A,. dostáváme silnici a dvorek na periferii a scénáristickou zlovůli, kdy sami policisté záměrně rozpoutají bojovou zónu mezi civilisty..."Gentlemanství" s noblesou tu nahrazují machismus, testosteron a tetování...Dramatický příběh s důrazem na psychologii postav pak překombinovanost... ()

iXtr3m3

Fantastická kriminálna dráma bez klasického happyendu, v ktorej nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá, gangster je drsňák, ale jeho protiklad od polície v podobe Gerarda Butlera je uber drsňák, ktorý sí zásadne putá so sebou neberie, lebo je potom viac papierovačiek. Krása. Lepšie ako posledná Ayerova tvorba. Sedelo to dokonca aj vyhorenému 50 Centovi a čerešničkou na torte bol večný sympaťák bez ohľadu na zápornú alebo kladnú rolu Pablo Schreiber.. ()

666Carnage

Super film se sice ohranou zápletkou ale zato se výborným Gerardem Butlerem a pěknými přestřelkami. Konec trochu překvapil ani takhle dlouhá stopáž filmu nevadila a docela to uteklo. Lepší než Triple 9 a dost podobné Heat ale za shlédnutí to stojí. 75% ()

klukluka

Na začátku hledáte lupiče, kteří zastřelili X policajtů a odjeli s auťákem na převoz peněz. Umíte v tom chodit, takže je ztotožníte do jednoho, maximálně do dvou dnů. Z neznámýho důvodu (snad kvůli divákům ?) je nezabásnete, i když máte korunního svědka. Ovládla vás totiž zvědavost, do čeho se pustí příště. Takhle to normálně nefunguje, řekl bych... Jinak ale kvalitní testosteronová jízda. P.S.: K často zmiňovanému, údajně hodně podobnému Nelítostnému souboji si to nemůže ani čuchnout. Byť by to jako o 20 let novější film mělo být vlastně i lepší. ()

Lukoboss

Je to taková ta kriminálka o bankovní loupeži, kterou už všichni aspoň jednou viděli. Vlastně tam ani není nic novýho, jinýho, zajímavýho, ale žánrově to baví, nějakou tu chybku tomu člověk i odpustí a baví se. G. Butler je tady za tvrďáka, takový role mu vcelku sedí, jeho protivník je taky slušnej, tam není co vytknout. Vyústění filmu s rádoby překvapivou pointou je možná zbytečnej, jedná se o přímočarej film, takže snaha tam v závěru nacpat něco extra chytrýho a zlomovýho je trochu zbytečná. Viděl jsem horší, viděl jsem i lepší, takže průměr - klasika. ()

Kanibal

Bavilo a to navzdory scenáři připomínajícímu neprůstřelnou vestu po bankovní loupeži. Butler je hustej jak bramboračka od babičky, ale jeho charakterová linka je v půlce utnutá a jako kdyby na ni režisér zapomněl. Ale i tak poslouží k tomu, aby si ho člověk oblíbil a nybl mu ukradený jak kolemjdoucí. ()

Wally

O půl hodinky delší než by muselo být, lehce překombinované a závěrečná pointa lehce odfláknutá, kdy méně pozorní nemusí zachytit...a je to škoda, protože jinak film běží suprově, akce akce akce a zfotrovatělý Butler to ještě udýchává, takže pohoda! ()

Devadesát Dva

Mannův 'Heat' i Affleckovo 'The Town' dělají totéž a lépe. Tohle je jen dvouapůlhodinová variace na oboje zmíněné s tím, že je akce jen na začátku a na konci. Líbila se mi ale fyzikalita hlavních hrdinů, kteří jsou opravdu 120kg gorily, zvyklý na svoji práci. ()

Hanys_

Heat wannabe. V akční rovině výborné. Víc než věčně nasraný Butler mi sedl Pablo Schreiber, který měl ale i vděčněji napsanou roli. Ty rodinné vsuvky Gudegastovi moc nešly, ale co se týče akce tak fakt parádní, až oldschoolový thriller. Boužel s lehce zmršeným finále. Na čtyři to o chlup nevytáhnu. ()

Corpsegrinder

Strašně moc by to chtělo bejt Heat, Sicario a já nevim co ještě, ale neni ani zdaleka. Nezáživný, nezajímavý, první půlka filmu je utrpení. Pak dojde na hlavní přepadovku a je to lepší, bohužel plný nelogičností (zloději s náskokem pár minut se přemístí přes půl města a stihnou vykrást centrální banku a než se tam dostane Gerard kterej jel těsně za nima). Závěrečná přestřelka nebyla špatná. Průměrný, asi si to nikdy už nedám. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)