Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

petikacka

Rozhodně to nebudu přirovnávat k tomu souboji nelítostnému, ale byla to rozhodně hodně dobrá podivana. Chvilu jsem měla pocit, že ti hajzli jsou mi sympatičtějši než ti policajti a drsné to bylo jak ten šmirglpapir. No, dlouho už sem neviděla taky nervydrasajici krimošfilm. Užila sem si to velice. Za mě 90% ()

simon84

Vezmete Heat a Usual suspects, spetku (ok, hodne) 21. stoleti, protrepat, nemichat a voila... mate bijak jak krava ze kteryho si sednou na prdel vsichni Avengers a Tony Stark se bude ptat, jestli muze hrat ve dvojce... ()

ivl

Slušná jednohubka, která nenadchne, ani neurazí. Aby se splnily všechny kvóty, tak nesmělo chybět ani rodinné drama, které ovšem film srazilo minimálně o jednu hvězdu. Za mě ne vynikající, ale pouze dobré. Finální rozuzlení velmi potěšilo ()

djfun

Bandička smradlavejch tupejch grázlů vystřiženejch z béčkovejch filmů se chystá místo "Mekáče" vyloupit Centrální banku a jde po nich bandička hnusnejch policejních grázlů, co nejsou vo nic míň nesympatický. Hmm, skladba ze samejch záporáků by mohl být možná originální pokus, ale aby trochu fungoval, to by musela bejt psychologie postav i samotnej scénář kurwa jinak propracovanej. Takhle je to jen špinavá "brakózní" totál nenapínavá nuda, kde se lze ztotožnit leda tak s hovnem... ()

Hapretor

Butler v roli, ve který mi byl velmi nesympatický. Herec je dobrej, ale tyhle role mu nesedí. Film jen na zabití času. Nic přelomovýho. ()

Rathalos

Vyborna akcna krimi drama,kde Gerard Butler podal dobry herecky vykon a hra drsnaka zleho policajta fakt skvelo a ceresnickou na torte je prekvapenie na konci filmu...:-) ()

Rockerman

Nic originálního to není. Lupiči odvedou pozornost policajtů, aby mohli vyloupit mnohem větší banku. Také trochu překvapivý závěr, kdy se ukáže, že mozkem a vlastně šéfem této sofistikované loupeže je někdo jiný, než se zdálo jsme už párkrát viděli. Je to ale solidní thriller s Gerardem Butlerem, který i se svou už poněkud " pomačkanou" tváří zvládá svého tradičního drsňáka dobře. Jak dlouho to ješte bude trvat, ví Bůh. ()

agassi68

Iste, každého filmového fanúšika to zvádza porovnávať s nedostižným Heat. To je ako porovnať náš hokej s kanadským. Všetci korčuľujú, rovnaký počet hráčov, rovnaké vybavenie a predsa je rozdiel takmer vo všetkom. Napriek tomu im držím palce, keď vidím aspoň snahu a bojovnosť. A toho sa mi dostalo .. ()

Doomedx

Ehh.. trochu zdlouhavý mix filmů (usual suspects 1995, the town 2010. heat 1995 a trochu i inside man 2006) plný děr ve scénáři. Přesto zábavný a koukatelný celou dobu s luxusní akcí na začátku a na konci. 78% ()

aslavey

Přeměřování si pindíků v podstatě bez výsledku, protože všichni je tam musí mít tak malý, že to není možný. Testosteron stříká, koule i kulky lítaj a snad mi jen trochu vadilo to, že všichni hrozně šišlaj. Naštěstí jsem viděl verzi pro hluchý, takže jsem všechno měl pěkně napsaný. Rodinná linka taky ok, neurazila a i když mě nakonec trochu nasral konec, kterej měl fakt brutální mezery ve scénáři, tak jsem se bavil celý dvě a půl!! hodiny. Stopáž až do prdele, ale fakt je napěchovaná. ()

BOURQUE

Film zapôsobiaci hlavne s vypracovanosťou jednotlivých detailov. Až na úvod a záver tu nečakajte silné akčné scény. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Isomut

Nebyť tej dejovej vsuvky ohľadom rozvodu, mohol byť tento film skvelý aj minutážou. Takto sa to zbytočne natiahlo a koniec mohli viac vykresliť. ()

gumbo

Neúmorně dlouhá slátnina. Vlastně je to jen kombinace scén, kde si vždy nějak náhodně potkají hlavní dva "rivalové" prostoupená pár scénami, které nám mají ukázat, jak je Butlerova postava slizká (v první půlce by se dal přejmenovat na Žvejkala). Nejlepší části, jsou ty kdy se přepadá a krade. Věštecký způsob vyšetřování, kdy se policajti objeví vždy přesně na místě, kde mají být a důkazy a podezřelé si dokážu doslova vycucat v prstu, bych nechal být, kdyby to mělo tempo. Ale tohle si hraje na atmosférickou krimi a to tedy opravdu není. Ikdyž to asi bylo snahou autorů, nedaří se za celý film postavy divákovi přiblížit a vám je nakonec jedno, kdo umře a spíš se těšíte, kdy to bude. Závěrečná bitka nedává smysl vůbec. Konec to trochů zvedá, ale i tak je slabý podprůměr. Jediné překvapení byl pro mě Schreiber, kterého jsem ještě neviděl a herecky tam převyšoval všechny. 45 % ()

helloween93

V lednu 2018 studio STX poslalo do kin tuhle nenápadnou heist-krimi s Butlerem, ve které jde gang policistů po profi týmu zlodějů bank. Inspirace Heat od Manna víc než zjevná, režie je místy celkem atmosferická (noční záběry na L.A., nasnímání přestřelky). Gudegast je nejspíš velkým fandou Heat a aby jen nekopíroval, připravil pro diváka závěrečný zvrat, který někomu asi sedne ví, někomu míň. Já osobně bych si příběh dovedl představit bez něho, ale nijak zvlášť mi nevadil. Zaujala mi hlavně ten kulomet M249 v závěrečné přestřelce. Může se to porovnávat s Heat? Ani náhodou, ale to přeci neznamená, že to nemůže být kvalitní heist kriminálka. 4* ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)