Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Han22

Matrix Resurrections po 18 letech,.. proboha proč říkal jsem si? A nevím ani po zhlédnutí, asi prachy. Původní film byl geniální, jeho dvě pokračování se všem nelíbila ale mě ano. Tehdy (1999 a 2003) ještě nebylo ročně tolik sci-fi blockbusterů, byl jsem mladší otevřenější a zažranější do sci-fi a celá trilogie je pro mě nesmrtelná. Teď po shlédnutí čtyřky přemýšlím, jestli by se mi to vůbec ještě líbilo. Čtyřka nepřináší absolutně nic. První hodinu sledujeme Nea jak žije v Matrixu jako herní vývojář, který má za sebou herní trilogii Matrix a je nucen do 4 dílu. Autorka se tak meta způsobem vysmívá producentům, co ji donutili udělat čtvrtý díl a je to zoufalý, nudný a člověk čeká až "to" začne. Pak přijdou první akce, vracíme se do reality a je to ještě zoufalejší. Chaotické špatně sestříhané akce, které recyklují věci z trilogie co jsou už dávno out (bullet time, běhání po zdech, nekonečné zásobníky, silové vlny). Vizuál je otřesně laciný a vypdá hůř než v originální trilogii. Vysvětlení co se stalo během těch 60 let, proč skončil mír je vágní, zahalené do hávy mystiky, protože autorka netuší.. A další a další otázky - proč nebyl osloven Laurence Fishburne, proč Neo a Trinity zestárli o 20 let, když uplynulo 60 let. Ani ten Keanu Reeves se nijak nesnaží hrát a celým filmem prochází s nezúčastněným a nechápavým výrazem. Takhle to dopadne, když někdo pro prachy točí po 20 letech pokračování, ale nemá co vyprávět a ztratí koule (doslova). 2* za těch pár slušných postav (Niobe) a scén (finále s padajícími lidmi bylo super). ()

iXtr3m3

Objektívne len tri hviezdy, ale subjektívne za návrat do fantastického sveta Matrixu dvíham o jednu hviezdu hore. Filmu neskutočne uškodila jednak LGBTQ a WomanPower téma na pozadí, jednak režisér/režisérka a jednak absencia overených ingrediencí ako agenti, super fighty a Neo ála John Wick. Mať to pôvodný look, mať to agentov a viac vymakaných fightov, tak tomu dám znovu plný počet, lebo náznaky boli a videli sme kúsok zo všetkého, ale v konečnom dôsledku nič vyslovene prevratné, ako tomu bolo viac ako 20 rokov dozadu. No a najväčšia chyba? Casting hlavnej zápornej postavy. Nič proti Barneymu, je to všade inde borec, ale tu to bol len inteligentný ale totálne neškodný magor. Smith so súčasným lookom taktiež fail, ale na druhú stranu jeho sila, bojové schopnosti a ostatné veci, tak to pekne korešpondovalo s pôvodnými filmami. Neviem, prečo sa rozhodli pre takýto príbeh, ale kostra so známym koncom dnes nemala šancu zabodovať a to je veľká škoda, lebo pôvodnú trilógiu Matrixu doslova milujem napriek klesajúcej kvalite od časti k časti. Reeves sa prerátal a vyrobil jeden z najväčších kasových prepadákov, aj keď ani zďaleka nie zlý film, ako to mnohí odsudzujú. ()

klukluka odpad!

Neviděl jsem to už jednou zhruba tak před čtvrt stoletím..? S tím rozdílem, že to tehdy mělo originální, neotřelou ústřední myšlenku a hlavní aktéři měli daleko větší odhodlání a mrd..? Co se od té doby jakože změnilo..? Kam se to posunulo? Proč to vůbec vzniklo? Třeba se mě snažili varovat tím názvem..? Není Resurrections kastrace? Nebo znesvěcení, výsměch, easy money, vyvařenej čaj..? Kolik to hodilo, Lano? Zavři se za to na zámku ze slonoviny a už nevylízej. Mně osobně už nemáš co nabídnout. ()

Lencha

Vizuelně se mi to líbilo. Ale jinak jsem zmatená jak lesní včela. Zřejmě se budu muset podívat po hodně letech na předchozí části. Upřímně, kdyby tenhle film nevznikl, nic by se nestalo. Keanu a hlavně Carrie už nejsou žádné mladé kusy, ale tak nikdo z nás nemládne, že? Každopádně si dám tenhle film ještě párkrát, abych ho pořádně vstřebala. ()

misstake

Sněženky a Matrix po 25 letech. V době vzniku mě iritovala i dvojka a trojka. Momentálně mám rád celou původní trilogii a jedničku stále považuju za nejlepší film ever. Čtyřka... No, už trailer toho moc nesliboval. Ale skutečnost je ještě mnohem horší. Už dávno mě nic tak neiritovalo jako tohle. Totální ztráta času, jakýsi remake jedničky, ale bez invenčních scén, bez jakýchkoli zábavných scén, bez akčních scén, bez geniální hudby, tedy všeho, čeho v jedničce a původní trilogii bylo habaděj. A navíc to celé ještě byl strašný nesmysl, který vykrádal sám sebe, pořád dokola řešil, kdo je a není vyvolený. Bože. Už ne. ()

BlackTom

Vždy to bolo o láske. A aj keď je to neskutočný guláš a človek nevie, či je to wtf, meta, reboot, či len dojenie úspešnej značky jednou z osôb, ktorá vymenila špičku za pičku, jedno je isté - tento guláš mi chutil. Možno nie tak veľmi ako trojka a nevyrovná sa jedničke, ale ešte si dám duplu. A rád. ()

Loki_Six

"Quietly yearning for what you don't have, while dreading losing what you do. Desire and fear. For 99.9% of your race, that is the definition of reality. Desire and fear, baby." ()

Fary

To je bohužel stejně genderově nevyhraněný film, jako sestrobratři Wachovských. Pomud se vám líbil původní Matrix, tak si to tímhle nekažte. ()

Junglista

Hmmm... takhle ne. Úvodní půlhodina zaváněla spíš trapností (jestli tam byly trefný tak 2 - 3 narážky, tak je to moc), akční část už na tom byla o něco líp. Hvězdou je rozhodně Neil Patrick Harris, ten si roli viditelně užíval. Keanu byl nějak dřevěnější než obvykle a Carrie toho času tolik neměla. Citelně taky chybí několik původních herců, snažil jsem se na ně zvyknout, ale nepovedlo se. Tentokrát se žádnej wow efekt ani omylem nekonal, z čehož mi vyplývá, že pro mě je Resurrections úplně zbytečnej film a vím jistě, že si ho narozdíl od původní trilogie nikdy nezopakuju. Na tom prastarym vtipu s koulema a půlkou mozku něco bude. Jo a dodatek - příšerným způsobem zprznění Rage Against The Machine jakousi řvoucí krávou, to je esence toho, co totálně nenávidím. ()

SpaceOdyseus

Ten kratky meta predfilm je na plnou palbu. Pak se ale rozjede nudna a unavena variace na predesle filmy, ktera nefunguje ani na urovni sci-fi akcnaku natoz aby fungovala na vsech filozofickych, metafyzickych a ruznych dalsich urovnich prvniho dilu. ()

kery-

Tento film neměl vůbec vzniknout! Těšil jsem se na to jako malý kluk, ale jako fanoušek původní trilogie jsem nedostal vůbec nic. Tady je všechno špatně - příběh, ozvučení, vizuál a dokonce i hlavní tahouni nebudí žádné pozitivní emoce, což u filmu takového ražení prostě není akceptovatelné. U prvních filmů jsem měl sevřené půlky. Zajímalo mě, jak se příběh vyvine. Hltal jsem každý detail onoho světa. Tady? Nula nula nic. Jediné, co jsem u toho cítil, bylo to, že jsem přítelkyni slíbil parádní pokračování, a nakonec jsem se jí při 3. pokusu o shlédnutí ještě omlouval, že to prostě musím dokoukat, abych se k tomu už nemusel vracet. Podle režisérky jsem pouhý debil, co vůbec nepochopil myšlenku jejího díla. Podle mě na ní ta ztráta koulí byla asi moc. Pokud se chceš smát systému, tak to dělej tak, aby to bylo k tomu - viz třeba současný Don't look up!. Kdyby jsi to alespoň prohnala barevným filtrem, ty sebestředná krávo! ()

Orthank

Viem ako to vyznie, ale presne to vystihuje realitu. Pokračovanie kultovej filozoficko-efektnej pecky, doslova stratilo gule... Nič výstižnejšie ma jednoducho nenapadá. ()

Corpsegrinder odpad!

Koule nemá režisér ani film. Trapná parodie která existuje jen proto že cítili potřebu na konci sebrat Kyjánovi superschopnosti a dát je Trinity aby se velícím transkám zase dobře usínalo. ()

Litvicek

Tak tohle nikdo z nás určitě nečekal. Na začátku jsem byl velice překvapený tím, co vidím a kam by se tenhle nový Matrix mohl odvíjet. A pak to šlo celé nějak z kopce a vy na konci zíráte a nevěříte, cože jste to vlastně viděli. Okay, jsem pro Reboot. Znovu a lépe. ()

XdanteX

Pokud konzum nepochopil první trilogii...chápu, že tohle pro ně je těžký oříšek na skousnutí. Na pár kýčovitých (vůbec nerušících) momentů je to věrné svoji filozofii a co je super....šablonovité vyumělkované postavy, které jsou dnes tak ve zvyku v každém dalším remaku aby byla víc prča pro čím dál víc retardované publikum, tady nejsou vůbec nesnesitelné a nekazí flow jako rakovinnotvorné postavy z dílen Disneyho či samotného Abramse a podobných hnidotvůrců a vrahů současné kinematografie. (Změnil jsem na 5* ..když tomu dám 5 já a Douglas. Je to známka kvality :D) ()

Adramelech

Pokud se k nějakému komerčně úspěšnému filmu natočí druhý díl, natož pak další díly, bývá to většinou průšvih. Výjimky existují, ale jsou vzácné. Natočit pokračování příběhu, které by bylo stejně dobré jako původní příběh, uměl třeba Carlos Saura. Ten ovšem patří k režisérské smetánce. Jeho kolegové to zpravidla nedělali. Nebo si dovedete představit, že by dejme tomu Bergman natočil film s názvem Fanny a Alexandr po dvaceti letech? Prokletí nastavované kaše do jisté míry unikly i další díly Jurského parku, kde je sešup nejprve téměř neznatelný, ale u posledního dílu už jasně patrný. Nyní pár slov k filmu The Matrix 4: Resurrections. – To, co bych tak zhruba napsal, zde již vyjádřili jiní, konkrétně J*A*S*M, Cival, verbal a řada dalších uživatelů. I termín „recyklovaná sračka“, jímž jsem film hodlal označit, zde už někdo použil. Tak se pod to také podepisuji. Filmu dávám jednu hvězdičku za to, že mi připomněl, že ženská, která umí běhat po zdech a po stropě, je v životě ve výhodě. ()

mankamanka

"Meta" začátek na který tu všichni nadávají, mě překvapivě celkem bavil. Čím dál ale film postupoval, tím víc jsem se začínala těšit na konec. Ty tři hvězdičky vlastně dávám hlavně za to, že mě tenhle film přiměl ještě o kus víc ocenit mistrovskou jedničku. A z nostalgie. A za Sati. Novej Morfeus mě bavil, občasnej marvelovskej humor už o kus míň. Nebyla to taková hrůza, na jakou mě všichni připravovali, ale stejně se budu vždycky dívat jen na Matrix 1-3, tohle stačilo jednou. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách