Multimilionár Tom Mullen (Mel Gibson) je zakladateľ a majiteľ úspešnej leteckej spoločnosti, ktorý žije s manželkou Kate (Rene Russo) a 12-ročným synom Seanom (Brawley Nolte) v luxusnom byte v New Yorku. Pri dobročinnej akcii však Tomov syn uprostred stovky ľudí náhle zmizne bez stopy. Neblahé tušenie rodičov sa čoskoro potvrdí: Sean bol unesený a zločinci žiadajú od Toma výkupné 2 milióny dolárov, ktoré treba doručiť do 48 hodín - inak chlapec zomrie... Špecialisti z FBI odporúčajú výkupné zaplatiť, ale pri odovzdávaní peňazí sa dopustia osudovej chyby a jedného z únoscov zastrelia skôr, než stihne čokoľvek prezradiť. Tomov syn sa tak ocitá na prahu smrti, navyše ďalšie pátranie FBI je bezvýsledné. Vzápätí Tom dostáva od únoscov druhú šancu a nové inštrukcie. Cestou na určené miesto však Tom náhle pochopí zdrvujúcu pravdu - ak zaplatí, nikdy viac svojho syna neuvidí. Únoscovia totiž nebudú mať dôvod vrátiť dieťa rodičom a radšej ho ako nebezpečného svedka zlikvidujú. Dané slovo pre nich nič neznamená a všetky kroky FBI zatiaľ situáciu len zhoršili. Je treba konať! Tom preto úplne zmení taktiku a ujme sa iniciatívy - v priamom televíznom prenose osloví šéfa únoscov, ukáže mu 2-miliónovú hotovosť a sucho oznámi, že z peňazí nedostane ani cent, pretože už nie sú výkupným, ale odmenou za jeho hlavu. Ako sa zachová únosca? Druhé kolo boja o život Tomovho syna sa začína... (TV Markíza)

AdamesWWE

[9/10] Pre mňa je Výkupné rozhodne najlepší thriller, v ktorom Mel Gibson účinkoval. Svoju rolu v tomto filme, rolu milujúceho otca zvládol výborne. Spolu s Fordom ich považujem za najlepšícj "hollywodskych otcov". Ostatní herci vo filme sú tiež celkom dobrí a potešia svojimi výkonmi. Najmä Gary Sinise sa tu ukázal vo veľmi dobrom svetle a v perfektne zvládnutej úlohe. Dej filmu je dostatočne dobrý nato aby sa z toho stal perfektný thriller, myslím že veľkú zásluhu má na tom výber Gibsona a Siniseho do hlavných rolí. Dej no nieje až taký jednoduchý, sem tam sa tu niečo pridá no spracovanie je výborné, takže z toho nieje žiadny guláš. Film si udržal skvelé tempo, 2 hodinová stopáž je akurát. Počas celej stopáže úroveň neklesla ani pri dialógoch, čo som bol milo prekvapený. Najmä slovná prestrelka cez telefón medzi Gibsonom a Sinisom bola tak skvelá, že si ju dokážem púštať niekoľko krát a ani SK dabing mi dojem nezhorší. Film sa mi páčil aj vizuálne, veľký rozpočet je vidieť. Záver bol zvládnutý celkom štandartne, škoda že nijak výnimočne, ale aj napriek tomu to bol slušný a aj emotívne pojatý záver. Výkupné je perfektný thriller, najlepší Gibsonov film a v rámci thrillerov jeden z TOP. ()

Paity

Vcelku průměrný psychologický thriller, který nezaujme především svou předvídatelností. Jinak zajímavé téma z pohledu vydíraných rodičů, kteří se bojí o svého potomka. Další slabinou je vcelku necharismatický padouch/únosce, který nepřesvědčí příliš o tom, že to "myslí vážně". ()

Hanys_

Zoufalá situace si žádá zoufalé činy. Gibson jako tatík odhodlaný nenechat sebou vy.ebat od únosců svého dítěte se tohodle pořekadla chytne víc než je zdrávo, a hned tu máme dost zajímavý námět, který má své silnější ale i slabší chvilky. 6.5/10 ()

jasiska

Dosť sa mi páčilo, ako Mel riešil únos svojho syna a dokonale si viem predstaviť, ako veľmi by sa mi nepáčilo, keby som bola René. Jediné, čo by som na filme zmenila, je koniec, ktorý sa mi zdal až príliš. ()

Hanes88

Já si myslím, že je to docela povedený film. Mel Gibson byl přímo skvělý a děj, i když se s ním dalo trochu více popracovat, byl i tak docela dobrý. 75%. ()

vander19

Chudák Gary Sinise. Prečo stále on vo väčšine filmov s ním čo som videl musí hrať hlavného záporáka?? Či to bude jeho fejsom alebo že by sa sám snažil získať takéto roly? Mel Gibson vo svojich naj. rokoch štandartne skvelý a perfektná bola aj Rene Russo. Z takejto hereckej elity pod správnym režisérom Howardom nemohlo vzísť nič iné ako svelý a napínavý thriller. Otázka či zaplatí? nezaplatí? vyriši si to sám? a potom bombastické otočenie deja, kde zo štvanej koristi sa stáva dravec a z dravca korisť. Presne takto to mám rád, milujem zvraty... ()

filipvrbik

Asi nejlepší drama o únosu co kdy vzniklo, Mel Gibson a Gary Sinice jsou senzační. Kladu si však otázku,jestli je vůbec smysl takovéto filmy točit a jestli se nejedná o návod...85% ()

Honzeek95

Perfektní. Do půlky jsem si říkal, že to bude film s klasickým scénářem o únosu a v ničem mě nepřekvapí. Ale poté se z toho stal naprosto unikátní zážitek. Skvělý nápad, výborný námět, geniální. Nemám co vytknout. ()

Yardie

Slabších 70%. Nevím čím to bylo, ale film mě nějak zvlášť nechytl. Chyběla mi v tom atmosféra a napětí. Napětí jsem se v podstatě dočkal až v posledních asi 20-30 minutách odhadem. Jinak to pro mě bylo celkem nezajímavé, nevím proč. Něco tomu prostě chybělo, aby mě to více zaujalo. Škoda! Nebylo to špatné, ale čekal jsem více. Howgh! ()

Dr Lizal

Napínavé drama s nekompromisním tátou Gibsonem, který s únosci zásadně nevyjednává. Zá zápornou roli Garyho Sinise hvězdu navíc. ()

Mikino00

Naprosto strhující až mrazivý thriller kde se rozehrává napínavá hra o život malého kluka, kterou mistrně rozehrává Gibson a Sinise. Jak se případ vyvíjí a přináší různé zvraty tak jen zvyšuje obrátky, přitom neztrácí nic z atmosféry, při které není ani čas se nadechnout. Mel Gibson je naprosto skvělý prototyp hrdiny jednajícího vždy správně v každé situaci. K němu se hodí ať už manželka Russo či zdatný protihráč Sinise. ()

laepus

Akčňáky moc nemusím, ale tady je té akce pomálu a film jde hlavně cestičkou thrilleru a dramatu a to mám rád. A i Mel, dej mu pánbů věčnou slávu v jeho současném blázinci :) Gibson vždy patřil mezi mé oblíbence, kteří dokážou zahrát své role přesvědčivě a člověk jim chce fandit. I když na druhou stranu, Gary Sinise je krásně slizký záporák... ()

RomanHyde

Naprosto průměrný krimifilm, byť s hvězdným obsazením, které je pro úspěch tohoto filmu zásadní, protože bez něj by asi zůstal naprosto zapomenut. Scénář drhne místy pořádně a role jsou až příliš jednoznačné a průhledné. Celý příběh pak směřuje k naprosto předvídatelnému a mnohokrát viděnému finále. ()

Hepy13

Jeden ze těch nejlepších filmů který zobrazuje společná témata únosu, výkupného a vydírání. Delroy Lindo si tu zahrál stejně jako v 60 Sekundách detektiva, tato role mu evidentně svědčí. Ovšem v čele je perfektně hrající Mel Gibson. Film s nečekanými zvraty pod taktovkou Oscarového Rona Howarda. ()

kamil.i

Howard vydoloval z bežného thrilleru o únose celkom zaujímavú drámu, v ktorej únoscovia trpia rovnako ako vydieraní. Výkupné je hlavne hereckým koncertom Gibsona so Siniseom. Ženské postavy bohužiaľ len veľmi slabo sekundujú. Podobne ako zo starých počítačových hier trčia pixely, v tomto filme veľmi vytŕča fakt, že všetko je zinscenované a jedná sa len o ďalšiu hollywoodsku fabriku 90. rokov. Napomáha tomu kamera lietajúca i v menej vypätých scénach ako v Smrtonosnej pasci, množstvo slabo zvládnutých vedľajších úloh zapadajúcich do typickej šablóny a scenár, ktorý napriek zaujímavým zvratom obsahuje aj veľa hluchých miest a patetických hlášok písaných tak, aby z úst hviezd vyzneli heroicky. ()

Blueeyes

Krimi thriller, který ač není vyloženě geniální, je velmi solidní. Melovi otcovské zoufalství sedí, Gary působí jako řádně slizký záporák. Hlavní zápletka ohledně zbourání obvyklých zavedených pravidel únosu je odvážná a napětí se (nejen) tím udrží až do samotného finále. Tohle není žádný zapomenutelný kousek, pokud jste jej viděli, určitě si ho i po letech vybavíte. S přehledem za čtyři hvězdy. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)