Multimilionár Tom Mullen (Mel Gibson) je zakladateľ a majiteľ úspešnej leteckej spoločnosti, ktorý žije s manželkou Kate (Rene Russo) a 12-ročným synom Seanom (Brawley Nolte) v luxusnom byte v New Yorku. Pri dobročinnej akcii však Tomov syn uprostred stovky ľudí náhle zmizne bez stopy. Neblahé tušenie rodičov sa čoskoro potvrdí: Sean bol unesený a zločinci žiadajú od Toma výkupné 2 milióny dolárov, ktoré treba doručiť do 48 hodín - inak chlapec zomrie... Špecialisti z FBI odporúčajú výkupné zaplatiť, ale pri odovzdávaní peňazí sa dopustia osudovej chyby a jedného z únoscov zastrelia skôr, než stihne čokoľvek prezradiť. Tomov syn sa tak ocitá na prahu smrti, navyše ďalšie pátranie FBI je bezvýsledné. Vzápätí Tom dostáva od únoscov druhú šancu a nové inštrukcie. Cestou na určené miesto však Tom náhle pochopí zdrvujúcu pravdu - ak zaplatí, nikdy viac svojho syna neuvidí. Únoscovia totiž nebudú mať dôvod vrátiť dieťa rodičom a radšej ho ako nebezpečného svedka zlikvidujú. Dané slovo pre nich nič neznamená a všetky kroky FBI zatiaľ situáciu len zhoršili. Je treba konať! Tom preto úplne zmení taktiku a ujme sa iniciatívy - v priamom televíznom prenose osloví šéfa únoscov, ukáže mu 2-miliónovú hotovosť a sucho oznámi, že z peňazí nedostane ani cent, pretože už nie sú výkupným, ale odmenou za jeho hlavu. Ako sa zachová únosca? Druhé kolo boja o život Tomovho syna sa začína... (TV Markíza)

nash

Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Spousta lidí to tady hodnotila spíš průměrně, ale tenhle film přece nemá chybu. Od začátku do konce bez výjimky sledujeme strhující příběh o lidech. Postavy jsou skvěle napsané, a to téměř všechny, včetně černošského agenta FBI, který je ochoten odejít od své práce a dělat jen pro Toma Mullena. Obrovský emoční potenciál filmu byl ještě znásoben skvělou režií Rona Howarda. Vynikající thriller!!! A Gibson? Představil zde další rozměr svého herectví. ()

paniColombova

Tenkrát mi na to vzali rodiče do kina a dle názvu jsem usoudila, že to bude klasická kriminálka. Kupodivu to nebyla taková klasika jakou jsem čekala a to udělali filmaři dobře. Hodně dobrý film. ()

Etherium

Tak prvú polovicu to bolo nemastné neslané, taký priemer, ale čím ďalej, tým to naberalo kvalitu, a asi v polke, keď bol ten zvrat alá teraz bude šéfom Gibson, tak to začalo mať šťavu a takmer to bolo dokonalé. ()

vooddoo

Hned ze začátku musí napsat, že film zase nejvíce táhne herecký výkon Mela Gibsona, který je jako vždy úžasný. Kdybych měla hodnotit jen Mela, dám za pět. Film je totiž dost zvláštně natočený - působil na mě televizním dojmem. Celé se to taky pro mě příliš nešikovně proplétá - a já nevím, prostě to nebylo vůbec ono. Dobrý je i záporák Gary Sinise, ale zbytek je velmi průměrný. Film na jedno zhlédnutí a zapomenutí. Čekala jsem mnohem více. Dávám ***. ()

blezg

Gary Sinise je pekelnej drsňák. Renee je velká kočka. Tolik ke kladům. Mel byl nedůvěryhodnej a celý mě to nechytlo... Vlastně mě celá ta americká mašina na odhalování lumpů zvaná libovolná tři velká písmenka tentokrát pěkně lezla na nervy. Ve srovnání s komorním komunistickým a tendenčním (co naděláš s čs. filmem z r. 1979) snímkem Čas pracuje pro vraha, vysílaným nedlouho potom, vyslovené béčko. Melem nemelem, za dva. ()

Jayk19

Trošku roztahané,kdežto geniální.Gibson sice zde nemá moc prostoru na hraní za to myšlenka udělat z únosce štvanou zvěř byla bombovní. Při prvním shlídnutí jsem si řekl "no jasně když už budu solit tak ať ten hajzl v klidu ani nesere".Miluju vynikající nápady a tímle mě tento film dostal,taková otočka zápletky se jen tak nevidí... ()

brasek

Snímok je priemerná krimi a ešte slabší thriller. Vyvrcholenie zápletky diváka urazí, záporáci majú väčšie sympatie ako veľký Mel. ()

MrKrahujec

Docela jsem chvíli už uvažoval o plném hodnocení, ale ten konec byl bohužel trapně nezvládnutej. A to tak, že srazil rovnou dvě hvězdičky. Ale tu jednu jsem zase vrátil jako prémii za originální pojetí klišovitých situací (na to mám totiž slabost). ()

Kozlowski8

Po tom, co majiteli letecké společnosti unesou dítě a požadují výkupné, následuje souhrn očekávaných událostí, ale také událostí velice překvapivých... Velice napínavý, až do konce perfektně vygradovaný příběh se skvěle vystavěnou psychologickou hrou mezi Melem Gibsonem a Garym Sinisem a do toho úžasná hudby jamese Hornera. Ron Howard prostě umí. 80%. ()

Tomulka

Výborné drama a psychologická hra je prostě látka ušitá na míru Mela Gobsona. Jen mě sklamala rvačka s rozbitím výlohy na závěr. Od momentu kdy se malej kluk doma počůrá a Melovi je jasné, že unosce stojí před ním šel film nesprávnou cestou. Naštěstí je to skoro úplný závěr. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)