Multimilionár Tom Mullen (Mel Gibson) je zakladateľ a majiteľ úspešnej leteckej spoločnosti, ktorý žije s manželkou Kate (Rene Russo) a 12-ročným synom Seanom (Brawley Nolte) v luxusnom byte v New Yorku. Pri dobročinnej akcii však Tomov syn uprostred stovky ľudí náhle zmizne bez stopy. Neblahé tušenie rodičov sa čoskoro potvrdí: Sean bol unesený a zločinci žiadajú od Toma výkupné 2 milióny dolárov, ktoré treba doručiť do 48 hodín - inak chlapec zomrie... Špecialisti z FBI odporúčajú výkupné zaplatiť, ale pri odovzdávaní peňazí sa dopustia osudovej chyby a jedného z únoscov zastrelia skôr, než stihne čokoľvek prezradiť. Tomov syn sa tak ocitá na prahu smrti, navyše ďalšie pátranie FBI je bezvýsledné. Vzápätí Tom dostáva od únoscov druhú šancu a nové inštrukcie. Cestou na určené miesto však Tom náhle pochopí zdrvujúcu pravdu - ak zaplatí, nikdy viac svojho syna neuvidí. Únoscovia totiž nebudú mať dôvod vrátiť dieťa rodičom a radšej ho ako nebezpečného svedka zlikvidujú. Dané slovo pre nich nič neznamená a všetky kroky FBI zatiaľ situáciu len zhoršili. Je treba konať! Tom preto úplne zmení taktiku a ujme sa iniciatívy - v priamom televíznom prenose osloví šéfa únoscov, ukáže mu 2-miliónovú hotovosť a sucho oznámi, že z peňazí nedostane ani cent, pretože už nie sú výkupným, ale odmenou za jeho hlavu. Ako sa zachová únosca? Druhé kolo boja o život Tomovho syna sa začína... (TV Markíza)

Biopler

Šablónovitosť a bezduchý scenár potopili slušne obsadený film, protagonisti sa extra nenadreli, asi sami cítili, že to v celkovom zúčtovaní bude sóda. ()

Kingjiri

Před první projekcí doporučuju NEČÍST CELEJ DISTRIBUTORSKEJ POPISEK, kterej obsahuje dost zásadní SPOILER ohledně změny chování Toma Mullena směrem k únosci jeho syna. Ve chvíli, kdy rozehraje Tom svojí vlastní hru za účelem zachránění svýho syna se z obyčejnýho snímku o výkupnym stane zajímavá a originální žánrová podivaná. Za zmínku stojí i povedenej závěr. Kromě příběhu šlape všechno ostatní tak, jak by mělo. Herecký obsazení je hodně slušný, mě nejvíc zaujal záporák Gary Sinise a menší vedlejší role Evana Handlera (Charlie Runkel z Californication). Na pět hvězd to ale přece jenom uplně neni (určitě by se dalo ještě přidat víc napínavejch scén), čtyři silnější hvězdy. ()

Luisis

Dneska jsem tenhle skvost videl po dlouhé době a znovu mi srdce plesá nad výtečným scénářem a skvělou kamerou. Herecké výkony nevyjímaje. Ron Howard v jeho největším lesku. - 92% ()

Stíba

Trochu nechápu tu kritiku, která se tu směrem k filmu snáší. Za mě je to vynikající thriller s důmyslným příběhem, skvělou proti sobě stojící dvojicí (vzájemné setkání je lahůdka) a tím nezaměnitelným stylem devadesátek, který skvěle kombinuje oldschoolovou vyšetřovací práci se špetkou technologických vychytávek té doby. Někdy si musím naservírovat prodlouženou SE verzi. 4,5* ()

geek.ondra

Skvělé řemeslo. Film stojí především na souboji Mela Gibsona a Garyho Sinise. To že se jedná o opravdový žánrový klenot ale člověku dojde až když Gibson a Sinise spustí svoje herecké koncerty a vy nevíte komu fandit dřív. Pár much to má. Ke konci se vytrácí atmosféra a Howardova režie opět není stoprocentní. Skvěle dílo někdy až s geniální atmosférou to ale je. 8/10 ()

Razzor_82

"Jak ho dostanu zpátky?" Silně strhující podívaná, kterou přinesli devadesátky. Zručně natočené řemeslo. Zlomové okamžiky a zvraty v příběhu jsou drásající. Gibson rozehrál brilantní chladnokrevné představení zoufalého otce, který jede vlastní hru s únosci. Sinise mu zdárně sekunduje v roli vychytralého vyděrače. 9/10 ()

Gardenboy

No myslím, že na to aké to má tu komentáre a hodnotenie, je to riadny nervák ... a hlavne mi na tých postavách záleží a to je pri dnešných filmoch skôr výnimka. Rozhodne odporúčam, Mel Gibson opäť raz dokázal, že je pán herec. :) ()

hlína

Silné téma a zajímavá myšlenka, ale poněkud zabitá provedením. Jako epizoda obyčejného seriálu dobrý, jako celovečení film příliš průměrný.... Film nezachrání ani standartně nadprůměrný Mel Gibson. ()

Kvasekus

Film je to dobrej, Mel i Gary byli super, ale já nevim nějak mě to nedokázalo dostat do děje. Prostě to bylo něco jako když je super zpěvák, vyzpívá všechny vejšky, má super hlas, ale chybí mi u něj výraz a prostě mu to nevěřim...tak bych to asi přirovnal:-) ()

BigBang

Tento - jinak nijak zvlášť nápadný - film hraje na trochu hlubší a jednodušší strunu v divákovi - takové té touhy, být silný drsňák. Asi by tak neměly být všechny filmy. Pro mě má však jedinečný efekt: kdykoliv ho jen náhodou zahlédnu v TV (a dávají ho často, asi není moc drahý), tak mě zcela strhne a musím ho dokoukat. ()

BDMarty007

Film natočený přesně v rámci konvencí tohoto žánru. Opravdu slušné řemeslo, pěkně dramatické, tím že se hlavní hrdina choval neobvykle, nebyl jsem si jistý, jak se to bude dále vyvíjet. Pár velmi sugestivních scén (například ta čůrací). 85% ()

bono22vox

,,tyhle penize uvidíš jen teď a v televizi, jinak ne. Naopak je nabízím jako odměnu za tebe..." tak tohle me dostalo... výborný film, výborný Mel G. ()

rublik05

Zručně natočená kriminálka, která má velmi dobře napsaný scénář a je plná nečekaných situací a zvratů. Své určitě udělalo i kvalitní herecké obsazení a výborné výkony všech herců, z nichž mi nejvíc utkvěl v paměti asi hlavní záporák Gary Sinise. I když má film relativně poměrně tuctový námět, jeho zpracování je nadmíru povedené, velmi atmosférické a především dobře zahrané. 8/10. ()

Ceberus

Tomuhle filmu pomohl k pěti hvězdičkám scénář a přesvědčivé výkony všech herců. Sinise je řádný slizoun, Gibson prostě ty ustarané psí oči umí a Delroye Linda už po několika dobrých filmech začínám znát jménem. Film se obejde bez speciálních efektů, jde o poctivé devadesátkové drama - rok 1996 byl zjevně zlatý filmový důl. ()

havran

Mně tenhle film hodně zaujal, ať už neobvyklou reakcí otce uneseného kluka, tak hereckými výkony Garyho Sinise i Mela Gibsona. Film mě udržoval celou dobu příjemně napnutého a donutil mě přemýšlet - což je, upřímně, výkon. Dávám 5* za celkový dojem. ()

godspeed

i na podruhé velmi příjemně koukatelné. holt pokud herci mají co hrát a umí to, tak není potřeba žádných velkých triků, akce a dalších podobných berliček. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)