Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Tyler

Já vím, já vím. Jsou tam Vánoce, zpívá se o nich, nakupují se dárky... Ale to je fuk - "Láska nebeská" zalahodí v každé roční době, za každého počasí. Nemusíte mít nutně špatnou náladu, a využívat tak její potenciál k opětovnému nastartování chuti do života a do lásky. Stačí mít těch pár desítek minut volných, připravených jenom pro sebe (tím myslím nejlépe pro sebe ve dvou ;)) a užívat si. Nechat se rozmazlovat skvělými hereckými výkony, vtipnými a chytrými dialogy, a hladit po vlasech tím příjemným druhem britského filmu, který umí podat všechna klišé v elegantním a neskutečně příjemném stylu. Krátce a jednoduše - nechat se potěšit inteligentním filmem, z něhož vám bude dobře u srdce... P.S.: Colin Firth je a vždy bude úžasný, o tom se nedebatuje :). ()

Falko

Takmer cely film som sa drzal pri styroch hviezdickach, ale to, co som videl poslednych 30 minut ma prehodnotilo pridat i piatu hviezdicku. Nielenze sa tu objavila plejada znamych hviezd s chytlavou peknou vianocnou, ale aj inou hudbou, ale vobec mi nevadilo, ze to bolo take presladene, skor naopak. Kto neznasa happyendy, alebo az takto prehnane pozitivne filmy, nech sa tomuto filmu z daleka vyhne:-) ... 01.04.2009 ____ Bill Nighy - (Billy Mack) +++ Colin Firth - (Jamie Bennett) +++ Liam Neeson - (Daniel) +++ Emma Thompson - (Karen) +++ Heike Makatsch - (Mia) +++ Keira Knightley - (Juliet) +++ Hugh Grant - (Premiér) +++ Laura Linney - (Sarah) +++ Alan Rickman - (Harry) +++ Billy Bob Thornton - (Americký prezident) +++ Rowan Atkinson - (Rufus, predavac v klenotnictve) +++ Elisha Cuthbert - (Carol-Anne) +++ Claudia Schiffer - (Carol) +++ Hudba: Craig Thompson +++ ()

castor

Další z mých oblíbených žánrových filmů.. Jedna z nejzdařilejších romancí a kýčů (vedle Pretty Woman) posledních let.. Tvůrci jen občas tlačí příliš na pilu a snaží se být líbivými za každou cenu. Kritiku sklidilo především velké množství situací a příběhů, kdy se s jednou postavou ztotožníme a režisér Richard Curtis (asi měl nápadů plnou hlavu) nám jí na deset minut vezme a nutí nám postavu/postavy/ jinou, třeba i nám nesympatickou. Například nahý namlouvající se pár před kamerou mi nesedl, zato každý další příběh je milý, ironický – proklatě neodolatelný. Ať je to vyznání lásky pomocí popsaných papírových kartónů zklamaného kamaráda, obcházení bytů samotným premiérem, každičký výstup vyšeptalého rockera aspirujícího být opět na výslunní či dvojjazyčné vyznání citů portugalské služebné a anglického spisovatele. Velkým kladem je pak přesný casting celé plejády (nejen) britských herců, od nastupující generace (Keira Knightley), charismatických představitelů (Colin Firth, Hugh Grant), přes humorně roztomilé figurky (Rowan Atkinson, znamenitý Bill Nighy) až po herecké legendy (Alan Rickman, Emma Thompson).. Svižné, velmi vtipně napsané, vše má spád a svůj rytmus!! ()

ClintEastwood

Ač nejsem přímo vyznavačem romantických komedií, tak tato mě opravdu potěšila, rozesmála, zaujala, překvapila a ve svém žánru se v mém osobním žebříčku řadí skutečně vysoko. Snímek je rozdělen na několik příběhů rozehraných před očima diváků, podpořených vynikajícími hereckými výkony a trefnou, přesně padnoucí hudbou v krásném vánočním balení. Několik scén je opravdu nezapomenutelných, dostaví se skutečně i slušná dávka humoru (hlavně stárnoucí rocker Nighy je kapitola sama pro sebe) a film celkově je velice nabitý a ani na vteřinu nenudí. Doporučuji na nějaký příjemný sobotní večer, když máte po ruce dobré pití a po boku někoho, koho máte rádi. ()

Niktorius

Když mě svět rozladí, vzpomenu si na přílety na Heathrow.... Nakažlivě pozitivistický a milý film se sentimentálním vánočním přídechem. Sice je dopředu jasné jak a za jakých okolností vše dopadne, ale stejně tak dobře víme, že nám dárky pod vánoční jehličnan nenosí Ježíšek a stejně z nich míváme dětinskou radost. A tenhle dárek je balen s láskou a obvázán příjemným humorem. Enjoy. ___ P.S: Já si bohužel vždycky vzpomenu jen na příjezdy (vlaků) v Otrokovicích a to je mi pak hned hůř :-) ()

ripo

Láska je zvláštna chemikália, ktorej vzorec doteraz nikto neobjavil. Vie sa o nej len to, že vzniká nečakane, bez ohlásenia, prejavy sú veľmi prudké, a preto je nebezpečná. Napáda ľudí v každom veku a zasahuje mnohých na rôznych miestach. Najviac však počas Vianoc - lebo vtedy sa musí vravieť pravda a city sa obnažujú ... ()

freddy

Má smysl zde ještě cokoliv dodávat? Předpokládám, že každý filmový nadšenec už někdy slyšel o této vánoční romantické komedii, a že většina lidí už ho i viděla. Ani já nejsem výjimkou, byl jsem na něm v listopadu 2003 v kině, což už je vlastně téměř šest let. A už tehdy jsem byl tímto filmem nadšený. Nyní jsem ho viděl už asi popáté a konečně jsem se rozhodl ho i okomentovat. I když je otázka, jestli tu je ještě vůbec co komentovat. Samozřejmě v první řadě musím zmínit kvalitní a vynikající herecké výkony, ať už se to týká Alana Rickmana, Emmy Thompson, Liama Neesona, Hugha Granta, Billa Nighyho, Keiry Knightley či Colina Firtha. Prostě je zde k vidění mnoho a mnoho kvalitních britských herců, kteří si se svými rolemi poradili naprosto bravurně a díky nimž by Láska nebeská nebyla tím, čím je, a to sice jednou z nejlepších romantických komedií, ne-li dokonce nejlepší romantickou komedií vůbec. Režijní debut Richarda Curtise se tedy povedl a dopadl více než dobře. Když někdo umí, tak prostě umí, a tenhle film je natolik povedený, že ho určitě ještě mnohokrát uvidím a mnohokrát se nad ním ještě rozněžním. Tohle není jen tak nějaká obyčejná romantická komedie, tohle je už zřejmě kultovní film, který si vydobil v kinematografické historii své nezpochybnitelné místo. A samozřejmě vůbec neváhám s udělením pěti hvězdiček, protože tenhle film nemá chybu a je prostě a jednoduše úžasný. ()

Hild

Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších vánočních filmů a je to královna mezi všemi romantickými komediemi. Ačkoliv romantické komedie nejsou vůbec můj oblíbený žánr a asi ano, láska nebeská je plná klišé, jenže ta atmosféra, která na Vás dýchá při každé sekundě, dokáže člověka pohladit po duši. Neexistuje, abych si někdy o vánočních svátcích nepustila lásku nebeskou. Nejlepší film na relaxaci, jaký si člověk může jen pustit. ()

Spooner

Tak tenhle flm mě vysloveně překvapil.Čekal jsem sice něco nádherného,vtipného a romantického ale tohle je jeden z nejlepších filmů roku.Je vidět že Richard Curtis je génius,který je vyníkající nejen jako scénárista ale i jako režisér.Také hvězdné obsazení dokázalo že je opravdu vynikající.Prostě vynikající vánoční komedie,kterou by mohli v televizi dávat pořád dokola,protože se v ní vždycky najde něco nového. ()

MMR

Bohužel já tenhle typ filmu moc neuznávám, myslím konkrétní skládání takovýchto historek. A mě ty historky moc nepřišly zábavné, navíc je to zdlouhavé. Já tohle nedocením, nezlobte se :-) ()

HOCKEYKA

Nádherný,skvele vymyslený,obsadený a zrežírovaný romantický film,poukazújuci na široké spektrum rozmanitých ľudských hodnôt a citov na tej najpochopiteľnejšej a najjednoduchšej báze.Priznam sa,že romantiku vo filmoch príliš nevyhľadávam a aj tento som zhliadla vlastne len náhodou.Veľmi ma však potešil a dojal jeho hodnotný odkaz,ako aj sympatické herecké výkony všetkých účastníkov na čele s mojim milovaným Liamom Neesonom.Je to film,ktorý rozhodne odporúčam každému,kto rád nahliadne do reálnych osudov bežných ľudi,s ktorými nie je ťažké sa ztotožniť. ()

2Pac

Jednoduchy rozlet, prijemne stupanie, pohodlny let bez najmensej turbolencie a neuveritelne hladke pristatie...asi tak na mna posobi Laska nebeska, mal som pocit, ze sa vznasam vo velkej vyske na oblacikoch lasky.Po Styroch svadbach, dalsi anglicky skvost, ktory pohladi... ()

Davies182

Ohromné překvapení! Nikdy bych neřekl, že mne jako fanouška zejména naturalistických dramat a špatných konců nadchne něco tak optimistického, zamilovaného a křehkého jako je tento snímek. Kde jen začít... I když během 135minutové stopáže sledujeme příběhy několika párů (či skupinek) lidí, nelze nad všechny ostatní vyzdvihnout jednu jedinou, neboť všechny se mi zdály perfektně kompaktní, inteligentní, a ze života. Debut režiséra Curtise je takovou hodně milou skládačkou, která dokáže podobně jako napínavá kniha neustále držet diváka v očekávání z toho, co přijde v další kapitole. Příběh "ministra" mi podlomil kolena svým pohádkovým koncem; story malého zamilovaného klučíka v závěru působilo jako ta nejzáživnější akční scéna; osamělé zafixované ženy, "tajně" milující kolegu z kanceláře mi přišlo děsně líto; francouzsko-americká vsuvka mne donutila plakat; rebelský rocker zase hluboce se smát... A to je jen nástin nepřeberného množství barvitých příběhů obyčejných lidí, které pojí jedno: Vánoce a láska. A bez kýče! Své pocity bych možná mohl popsat, kdybych napsal, že za několik let vidím Lásku nebeskou jako jasného favorita, který odšoupne vánoční reprízy Pretty Woman na druhou kolej. Nekupujte si drogy, děti. Staňte se hvězdou a budete je mít zadarmo!!! (I když se to nehodí do kontextu, je to nejhaluznější filmová hláška za x let :-D). TOP 20 ()

gogo76

Nefandím veľmi sladučkým a vianočným komédiam, ale tu môžem urobiť výnimku. Takmer všetky dejové linky sú vyrozprávané s profesionálnym prehľadom, a o množstve hereckých hviezd sa snáď baviť nemusíme. Film odsýpa skvelo. Vadila mi iba dvojica pornohercov , ale našťastie práve oni dostali najmenší priestor. Najlepšia scéna bola pre mňa tá záverečná "pytačka" s C. Firthom, ktorého inak vôbec nemusím. Súhlasím s mnohými, že ako vianočná romantika má pred konkurenciou asi nedosiahnuteľný náskok, ale aj tak nemôžem dať plné hodnotenie. Tá poľská verzia ma chytila viac. 80%. ()

pepo

Britská herecká elita vo vianočnej mozaike, ktorú si zamiloval snáď každý. Neuveriteľné množstvo vtipných a zároveň romantických scén, z ktorých by takmer každá mohla predstavovať vrchol ľubovoľnej romantickej komédie. Žánrové absolutórium a instantná klasika, pri ktorej je úplne jedno, že dramaturgicky nefunguje úplne na jednotku. Pôvodnej 3 a pol hodinovej verzie sa asi nikdy nedočkáme, ale kto vlastní originál DVD (v stánkoch ho majú za euro), môže v bonusoch objaviť vyše pol hodinu vystrihnutých scén, ktoré by sa vo finálnom zostrihu tohto prekrásneho a šialene vtipného majstrovského diela nestratili. jeden z najkrajších filmov aké som kedy videl.Bez hluchého miesta a so skvelými hercami.Bravo Mr.Curtis ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)