Osudy viacerých ľudí sa pretnú 24. decembra, v deň, kedy sa dejú vianočné zázraky. Mikuláš je moderátor populárneho rádia. Keď na Štedrý deň zavolá nešťastná poslucháčka Doris, ktorá sa márne túži zamilovať, porozpráva jej vymyslený príbeh, netušiac, že tým mení nielen ich životy, ale aj životy ďalších ľudí...Film, ktorý sa môže stať novodobou vianočnou klasikou, je v Poľsku jedným z divácky najúspešnejších filmov posledných dvoch desaťročí a jeho popularita sa veľmi rýchlo preniesla aj do ďalších krajín. (STV)

silentname

Mám pocit, že "Listy Do M." celkom funguje. Mám pocit, že stále chcú všetci prekonať a vytvoriť vlastnú verziu filmu "Love Actually". A myslím si, že hoci je tento film tomu asi najbližšie, rozhodne to stále nie je ono. Ale, čo sa nepodarilo prvýkrát, možno dokážu nabudúce. Nechám sa prekvapiť. Čo sa týka tohto filmu, tak mám pocit, že je tu niekoľko dejových línii, niektoré milšie, niektoré komickejšie, iné zase mám pocit, že trošku nedopracované. Najväčším problémom je, že sa na nevie správne vyvážiť sústredenie na jednotlivé príbehy. Chýba tomu istá rovnováha a potom som už miestami chcel, aby sme sa vrátili k inému príbehu, lebo som chcel vedieť, čo sa bude diať tam. Plus mám pocit, že nie všetky postavy sú nám sympatické, alebo to trvá, kým k nimi sympatie pocítime. A potom sú tu aj určité zvraty, ktoré prídu absolútne odnikiaľ a je potrebné ich len akceptovať. Ale to sú asi moje jediné problémy, ktoré pociťujem. Ako celok to funguje veľmi dobre. Má to srdce na správnom mieste, prepojenia príbehov prídu veľmi príjemne a pozitívne a páči sa mi, že tu budeme počuť asi 3 verzie Tichej Noci a každá tomu niečo dá. Pozerá sa to príjemne, postavy tomu vedia dať dobrú charizmu a človek chce vedieť, kam to celé nakoniec dospeje. Som rád, že som film videl, teším sa na pokračovania a dúfam, že to tvorcovia nepokazia. Lebo má to potenciál vyrásť v niečo veľké. Hodnotenie: B ()

freddy

Zázraky se občas dějí, a Štědrý den je pro zázraky jako stvořený. A tak tu máme spletenec několika příběhů ze života. Příběhů, které jsou snadno uvěřitelné a mohou se stát kdykoliv komukoliv z nás. A to je hlavní pozitivum tohoto filmu. Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme, co bychom rádi změnili, ale i příběhy o pochopení, sblížení, přátelství, touze a lásce, to vše nabízí tato sonda do života obyčejných středoevropanů. A já tleskám a smekám pomyslný klobouk před tím, co tvůrci z Polska dokázali vymyslet a natočit. Těch výjimečných a dokonalých vánočních filmů mnoho neexistuje, a evropských dokonalých vánočních filmů existuje ještě méně. Vlastně znám jen tři dokonalé evropské vánoční filmy, a to sice britskou Lásku nebeskou, švédský Děti nosí Santa Claus a finskou Legendu o Vánocích. Nyní se k této trojici přidává i polská Noc plná zázraků a mně nezbývá než doufat, že se někdy třeba dočkáme i nějakého českého vánočního filmu, který bude stejně dobrý a dokonalý jako výše zmíněné filmy. V tuto chvíli mi nezbývá nic jiného než Noci plné zázraků udělit nejvyšší možné hodnocení v podobě pěti hvězd a těšit se, že ji ještě mnohokrát uvidím. Na závěr mého komentáře už jen informace, že srovnání tohoto filmu s Láskou nebeskou jsem se zcela záměrně vyhnul, neboť oba dva filmy jsou příjemné, milé a dokonalé, každý jiným způsobem, ale ve výsledku jsou oba dva filmy vynikajícím zážitkem pro každého, kdo má rád Vánoce a vánoční filmy. ()

Aluska88

Polská odpověď na Lásku nebeskou. A velmi vydařená. Jak já říkám, kdyby uměli Poláci dělat takové čokolády, jaké umí točit filmy, hned by to bylo lepší:) Noc plná zázraků přináší plno rozmanitých postaviček a jejich příběhů odehrávajících se v předvánočním období. Příběh nabízí spoustu humorných, dojemných i melancholičtějších scén. A osudy několika aktérů se v závěru filmu samozřejmě protnou. A všichni si nakonec zaslouží své štěstí. "Vypadala jako andílek, než jsem ji trefil sněhovou koulí mezi oči." :) ()

Aljak

Značná inšpirácia u Love Actually. Aj keď v tomto prípade to nebolo až tak úplne perfektné, no táto spleť príbehov sa mi aj tak veľmi páčila, hoci všetko bolo až príliš idealistické (teda najmä konce všetkých vetiev príbehov). Ale presne takéto príjemné smutno-pekné filmy mám rád, aj keď to miestami všetko pôsobilo až rozprávkovo, teda dosť ďaleko od reality. Ale tak, dajme tomu, že zázraky sa naozaj dejú a akurát v tomto filme sa ich zhodou náhod udialo toľko, že ani na dvoch rukách by sa nedali spočítať. Takže vysoko optimistický film plný zázrakov. Miestami ma to až dojalo (hlavne príbeh o tom dievčatku bez domova) a oceňujem, že boli do filmu zakomponované aj menej šťastné osudy. Pretože Vianoce sú pre smutných a osamelých ľudí ešte deprimujúcejšie ako iné dni v roku... Nebude komín, nebudú Vianoce. ()

PauloZ

Nepamamtuju se, kdy naposledy jsem viděl takhle dobrý, chytrý, zábavný, upřímný a pozitivní vánoční film. A že bude zrovna polský mě nenapdalo ani ve snu. Všechny postavy jsou maximálně sympatické, děcka jakbysmet a děj je velmi fajn. V tomhle případě se máme od poláků co učit. Nechápu to, ale máme sakra daleko do světových filmů :-/. 4,5* ()

• Moderátor Mikolaj (Maciej Stuhr) informuje 24.12. rozhlasové posluchače o událostech, které se vztahují k 25.12. Platí to například o datu narození zpěvačky Annie Lennox. Sovětský svaz se rozpadl dokonce až 26. prosince. Na začátku filmu pak v českém dabingu tvrdí, že se 25. 12. 1076 konala korunovace Boleslava Chrabrého. Ten však podle dostupných údajů zemřel v roce 1025. (klukluka)