V piatom pokračovaní už úspešných Listy do M. sa Dedo Mráz Mel (Tomasz Karolak) ocitne nečakane na ulici a vzápätí nechtiac stane hrdinom Poľska. Szczepan (Piotr Adamczyk) s Karinou (Agnieszka Dygant) idú navštíviť svojho prachatého strýka, kde sa stanú súčasťou obrovskej hádky o rodinné dedičstvo. Televízna moderátorka Anna (Aleksandra Poplawska) je tak zaneprázdnená prácou, že si takmer ani nevšimne, že má syna. A Wojciech (Wojciech Malajkat), ktorý nevníma radostnú a pokojnú atmosféru Vianoc, narazí na niekoho, kto mu úplne zmení plány. (sochoking)

sochoking

Pozerať Listy do M. v auguste, to chce asi poriadne gule. Ale ked im nevadí trapošiť s umelým snehom, tak to mám vpaži aj ja. O piatom pokračovaní som nemal ani najmenšie tušenie. Narazil som naň náhodne na profile  Marii Dębskej po tom, ako som dopozeral dnes Pána Tragáčika. No a kedže som si predchádzajúce diely užil, voľba na dnešný večer bola jasná! Lúbilo sa mi, že i po piaty raz Poliaci valia slušný humor bez toho, aby sami seba vykrádali. Inými slovami, nebolo to na jedno kopyto. Bavil som sa parádne, ale asi som mal počkať na tie Vianoce. Tie by celý zážitok iba umocnili. Ale "chuj to tam" , dnes som sa chcel uvoľniť od napätia. ()