Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Allien.9

Pětkrát (ano, slyšíte dobře) jsem se pokoušela proniknout do níže zmiňované dokonalosti "Lásky nebeské" a pětkrát jsem se musela spokojit s nepříjemnými rozpaky. To jsem byla natvrdlá nebo co?!? ♥M♥I♥L♥U♥J♥U♥ ()

HAL

Láska nebeská je v základu jen průměrná romantická komedie. Jednoduchá, schematická, slaďoučká, občas hloupá, s nijak zvlášť vtipnými gagy......... nah, k čertu s cynismem. Je to krásně milý film, ne brutálně slzupudný ale tak pozitivní že by to co v něm chtěl prožít snad každý a se stejným happy endem. Love is all around.... jen si to musíme přiznat a poddat se jí. Oblíbený filmový kýč. 9/10 ()

Satan

Richard Curtis zúročil své zkušenosti a schopnosti v minulém scénaristickém postu a servíruje nám zabalený vánoční dárek s obrovsky silným hereckým koncertem několika současných (nejen) britských hvězd a krásných žen. Nádherně klidná atmosféra si s ničím nezadá se vskutku nebeskou hudbou a romantickými a komickými momenty. Tohle skloubení vyšlo na výbornou a pokud bych chtěl někomu doporučit britskou romantickou komedii, ani sekundu nezaváhám. ()

Vančura

Zvláštní, i na druhé zhlédnutí v jednu takovou horkou letní noc mě tenhle film zase dostal. Už třeba jen pro tu scénu, kdy se Hugh Grant pokouší v autě projevit své city Martine McCutcheon, a mezi nimi sedí malý chlapec v tom neuvěřitelném kostýmu chobotnice... UPDATE 23.12.2019 - Během let jsem ten film - celý nebo občas jen kus - viděl už mnohokrát, a znám ho v podstatě nazpaměť, a ačkoli mě tam příšerně irituje asi tak milion věcí, tak se stejně musí uznat, že tam prostě jsou obrovské emoce, a to je podle mě ten hlavní důvod, proč ten film všichni tak milují a proč se od něj zase nebudu moct odtrhnout, až to po stopadesáté příště poběží v televizi. ()

Adam Bernau

Kapela santaklausek se dělí o hvězdičku s Mr.Beanem. A potom, odpad by byl moc sexy pro tento monstrózní, z minipříběhů z televizních reklam sestavený kánon plytkosti této zkurvené sebedojímací postkultury. ()

Aknah

Naprosto přirozený a nádherný film o lásce... Atmosféra Vánoc tomu všemu jen přidává... Herecké obsazení je tak přesné, že si myslíte, že nekoukáte na film... Všechny ty okamžiky jsou tak romantické a zároveň vtipné, že to prostě pohladí na duši. Ona stačí scéna, kdy ta holka zpívá tu krásnou písničku, jen v tu chvíli mě mrazí po zádech... Vždycky se na to podívám ráda zas a znova... :) ()

Payushka

Hodne hezkej dojak a ano, i ja sem u nej brecela, ale... V techhle filmech vzdycky hledam aspon neco navic - sci-fi prvek, krasny historicky prostredi...bohuzel tohohle se mi tu nedostalo. Navic mi trosku vadilo, jak jsem si porad myslela, ze uz to snad musi skoncit a ono nic, jeste jednou se vsichni obejmou atd... Kazdopadne Rickman a Nighy byli skveli ;) ()

InJo

Dokonalá vánoční romantická komedie. Špičkové herecké obsazení, skvělý britský humor a hromada okouzlujících minipříběhů, které si zamilujete. Filmů, které by uměly tak ladně a sebevědomě přecházet mezi vtipnými a rozmanitě dojemnými momenty, zas tak mnoho není. A tenhle má navíc skutečně krásných a dech beroucích scén na rozdávání. 100 % ()

Legas

Nebudu hýřit superlativy, protože těch by bylo moc, a kritizovat nemám co, takže jen dodám, že lepší romantickou komedii neznám. Dokonce i má oblíbená Bridget Jones (ta první samozřejmě) dostala na frak. ()

Šakal

předně musím říct, že romant. komedie nepatří zrovna mezi můj oblíbený žánr, ale tohle je prostě nádhera! Nejlepší romant. komedie, co jsem kdy viděl! Nikdy bych neřekl, že romant. komedie může být takhle vtipně natočená bez zbytečných klišé( přitom témata k tomu jednoznačně sváděla! Když na mě jednou za čas padne splín, nepustím si agenta Bourna, kmotra, seven, ale sáhnu vždy po tomhle nádherném dílku a přestože jsem ho shlédnul již několikrát, ani jednou mě nezklamal a vždy rozehnal veškeré chmury :o) Film nás zavede do předvánočního Londýna a je složen z několika ( milostných) historek( někdy romantických někdy smutných) ale žádná nepostrádá svůj osobitý humor! Ač každá zcela jiná, dohromady dává nádherný ucelený příběh, který drží neskutečně pohromadě. Ať jde o H. Granta ( v roli právě jmenovaného ministerského předsedy a jeho služebné nebo C. Firtha se svou portugalskou služkou.... Neskutečně jsem se bavil postavou " vyhaslého rockera" , kterého famózně zahrál B. Nighy. Jeho hláška: děti nekupujte si drogy, staňte se hvězdou a dostávejte je zadarmo, mě málem stála život ( když jsem vdechnul snad celý obsah sklenky) :o) Úžasně napsaný scénář R. Curtisem, který se pro tentokrát ujal i režie, skvělé herecké výkony, vše "opepřeno" nádhernou hudbou, dělá z tohoto dílka nejlepší romantickou komedii všech dob ( pro mě ). Pro mě jasných 5* + dávám 6- tou za nádhernou K. Knightley. V těch svatebních šatech byla prostě k nakousnutí :o) Díky Richarde! ()

Sonnery

Tak jako si někdo objednává pizzu na tenkém těstě, s rajčaty, sýrem a slaninou navíc, tak já si objednal jeden film se spoustou humoru, něžné romantiky, laskavého přátelství, spoustou krásných holek, příjemně kouzelnou atmosférou a to vše ve vánočním balení. Podařilo se a poslíčkovi jsem dal dýgo ()

HoneyBunny

Příliš postav a příběhů. Některé by šly klidně vynechat a filmu by to určitě prospělo. Je to sice milé a občas i vtipné, ale určitě by to bylo víc romantické, kdyby ti příběhy byly jenom tři nebo čtyři. Nicméně zjístíte, že Billy Bob Thorton je vlastníkem nejvíc sexy pohledu roku, Colin Firth umí ve filmech krásně líbat a že ani Hugh Grantovi se nevyhnuly vrásky hloubky Macochy. Update: Po letech musím zvedat hodnocení, protože plný potenciál téhle oslavy lásky jsem pochytila bohužel až napotřetí. Za svými výtkami si ale pořád stojím. ()

Jordan

asi prvý romantický film, ktorý odo mňa dostal 4 hviezdičky. plejáda hviezd a skvelých hercov, riadna dávka anglického humoru tak, ako ho máme radi a to všetko v prekvapivo nie až tak patetickom a sladkom balení, ako by sme od filmu podobného razenia čakali - áno, je to romantiak, ale niekedy ani tá nie je na škodu. A rozhodne táto poprepletaná anglická romantika so všetkými tými starnúcimi rockermi, mladučkými bubeníkmi, fešáckymi prime ministrami a podobnými vecami mi bude vždy sympatickejšia ako akákoľvek hollywoodska. Skvelé cameo rowana atkinsona a vynikajúca skoro parodická a hlavne sexi kočkami napchatá pasáž z ameriky. Totálny romantický relax na večer. ()

Anderton

Najhoršie na tomto filme je jeho distribučný preklad. Nikomu nemožem povedať, kto ho nepozná, že som sa pozeral na film s týmto názvom. Inak sa jedná o najlepšiu Britskú romantickú komédiu, hlavne preto, že nie všetky príbehy sú romantické a nekončia vždy happyendom. Tvorcovia skor chceli ukázať lásku vo všetkých jej podobách. Lásku k žene, k bratovi, neopatovanú lásku, nenaplnenú lásku, lásku k manažérovi atď. Viac by som prijal napr. tri príbehy v jednom filme a ďalšie epizódy v ďalšom. Mohli ste viac zarobiť chlapci. Ešte by som doplnil, že sa jedná o film absolútne odklonený od reality čo sa týka jednotlivých situácií. Ale prečo nie, v tomto prípade mi to pripadá absolútne legitímne v záujme docielenia kýženého výsledku. ()

Vodnářka

Možná se potkáte v nejnižším ročníku základky, při práci, na plese, možná vám dělá hospodyni, možná je Prime Minister, třeba s vámi točí porno.. Snad se kvůli vám začne učit na bubny, cizí jazyk, skočí do vody, potichu vám vyzná lásku na několika kusech papíru, snad za vámi pojede na letiště. Třeba strávíte štědrý večer v domě čtyř sexy Američanek , třeba budete nadšeně skákat po jednom polibku. A nebo vám dá k vánocům CDčko a jeho sekretářka začne nosit zlaté srdíčko. Nebo vám nejbližší člověk náhle zemře. A nebo bude zase líp... Patetické? Sentimentální? A nejsou tahle dvě slova jenom rádoby hrdinským zakrýváním emocí? Vždyť láska je smutná, šílená i vtipná, ale hlavně neskutečně krásná. Nejen na Heathrow. ()

Frajer42

Herecky bezchybně zvládnutý přeslazený nesmysl. Ač se film snaží emotivně útočit naprosto ze všech stran, tak já jsem prožil naprosté emotivní vakuum. Nevím, co by se muselo stát, abych docenil romantické nesmysly tohohle typu. Pro mě je to jen a pouze snad nejméně nudná romantická slátanina všech dob. Avšak za bravurní herecké výkony téměř všech zúčastněných musím dát alespoň * *. Edit: Zřejmě jsem před 5 lety nebyl nejmoudřejší, když jsem se rozhodl koukat na vánoční film začátkem května. Po letech snímek vnímám dost jinak a musím přiznat, že se mi dost líbil. Na Vánoce je filmová přeslazenost spíše vítána a skvěle doplní ještě sladší cukroví. Hodnocení zvedám hned na 4 hvězdy. Působivý film přecpaný známými tvářemi. ()

boshke

Klidně mějte Lásku nebeskou za stupidní přeslazenou předvánoční slátaninu. Já se však u ní skvěle bavím. A to je hlavní. Člověk z toho sice cítí trochu té komerce, ta však k Vánocům (a k čemu jinému taky?) patří. Velice hezký nápad s několika příběhy, které se tu a tam prolínají. Nejraději mám linii Billyho Macka ("Děti, nekupujte drogy... Staňte se hvězdou a budou vám je dávat zadarmo"), Atkinsona jako prodavače ve zlatnictví, příběh pornoherců, Harryho a jeho rodiny, pana premiéra se služkou se "stehny jako dvě klády" a jazykové problémy Jamieho a a Aurelie. Výborné obsazení, skvělý námět, krásny a sympaticky vlezlý hudební motiv.Jednoduše ideální slaďák s koňskou dávkou humoru... 100% ()

Kothy

Sice romantické komedie nemusím, ale tahle má v sobě nějaké kouzlo. Bude to asi tím, že je britská a ne americká. Všechny ty příběhy, prostě to do sebe nějak zapadají. Výčet hvězd je pochopitelně dlouhý. Víte, že Atkinsonovi roli měl původně hrát Simon Pegg? A vzkaz zkrachovalého rockera Billa Nighyho na závěr: "Děti, nekupujte drogy. Staňte se slavnými a budou vám je dávat zadarmo." :D ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)