Aj zázraky sa občas dejú, len musíte pred nimi doširoka otvoriť oči. Osudy piatich Newyorčanov čakajúcich na zázrak sa pretnú počas Štedrého dňa a každý z nich prežije svoj vlastný vianočný príbeh nádeje, lásky a vyplnených želaní.
Na Štedrý deň sa v New Yorku náhodne pretnú životné osudy piatich ľudí, z ktorých každý hľadá naplnenie svojich nádejí, lások a nesplnených želaní. Osamelá a chápavá knižná editorka Rose Collinsová čaká na doslova zázrak, ktorý by uzdravil jej matku trpiacu Alzheimerom. Rose ju navštevuje v nemocnici a práve tam stretne niekoho, kto ju môže zachrániť. Medzitým mladá a atraktívna Nina Vasquezová zruší svoje zasnúbenie s milovaným snúbencom, policajtom Mikeom, pretože už ďalej nedokáže znášať jeho chorobnú žiarlivosť. Mikea Rileya medzitým prenasleduje barman Artie Venezuela, túžiaci po priateľstve. Mladý Francúz Jules Calvert chce Štedrý večer stráviť v rovnakej nemocnici, kde kedysi, ešte ako malé choré dieťa, zažil svoje najkrajšie Vianoce v živote. Tajomný Charlie Boyd môže ako jediný na svete pomôcť Rose, aby si uvedomila, že sa nemá starať iba o druhých, ale aj o seba. Piatich ľudí, čakajúcich na zázrak, prepojí séria nevysvetliteľných náhod a po tom, ako si vzájomne pomôžu, si konečne uvedomia zmysel svojich životov. (TV JOJ)

Crawler-D

Příběh se Susan Sarandon byl zajímavý, vánočně dojemný a vlastně tak trochu kopírující It's Wonderful Life, ale nechápu, proč tam musel být příběh chlápka, který chce být o Vánocích v nemocnici - byl mimo propleté univerzum ostatních (podobný problém jsem měl s příběhem japonské dívky v Babelu, taky tam neměla s ostatními nic společného). ()

HappySmile

Moc pěkný romantický vánoční film. Jednotlivé příběhy jsou hezky propojené, někdy jsou smutné, někdy dojemné - např. ten jeden příběh o malém vánočním zázraku. Herecké obsazení tady je opravdu hvězdné a naštěstí nezklamalo. A vzkaz pro šťouraly, kteří to musí za každou cenu srovnávat s Láskou nebeskou - tamto byla komedie, tohle je drama. ()

Damiel

71 % - Tak teda nevím, koukám a vidím samé ** - asi jsem viděl jiný film... Předně, jestli někdo srovnává tenhle film s Love Actually, tak porovnává jablka a hrušky. LA je romantická komedie, tohle je komorní melodrama. Jedinou podobnost vidím ve velmi volném prolínání několika minipříběhů a v tom, že český obal DVD je grafickým layoutem skutečně LA podobný. Jinak je Noel úplně jiný - má smutnější a melancholičtější náladu, výborného Robina Williamse (zejména scéna, kdy mu Susan Sarandon nese křížek, mě dostala) a vytkl bych mu snad jen příliš filmově klišovitý "dárek" Penélope Cruz svému filmovému snoubenci. ()

Matli

Ze začátku to vypadalo celkem nudně a o ničem, ale když se člověk seznámí s postavama, tak se na to moc příjemně kouká. Zajímavá a zvláštní romanťárna a to můžu, není to nic co by tu bylo už 100x. Extra hvězdička navíc za výbornýho Robina Williamse a krásnou Penélope (postavička jako víno:-) ). Ani (chudák) Paul Walker nezklamal, bylo zajímavý ho vidět v něčem jiným než v Rychle a zběsile. 67% ()

nash.

Jsou filmy, které se přihlásí o pozornost halasným tanečkem v pestrém kostýmku. A pak jsou ty, které přijdou nenápadně, potichu a pozvolna vás vtáhnou do důvěrného dialogu na témata ukrytá hluboko v srdci přičemž všechny ty zajímavé myšlenky a témat stydlivě ukryvá do zdánlivě banálních klišé. Ano, ten kdo od filmu čeká jen tanečky Penelope Cruz, je pochopitelně zklamán, protože neslyší, co mu tahle meloncholická, smutná vánoční mozaika vlastně vypráví. Film bez hluchého místa s řadou velmi silných a emotivních scén (vyprávění Rose proč nemá ráda vánoce, scéna s křížkem, smutný příběh Artieho, Julesova snaha dostat se do nemocnice, scény Rose s matkou.. i další) ()

• Po uvedení v kině byla vydána na 48 hodin zkušební verze DVD. (HappySmile)