Klasická gangsterka o bezvýznamnom zločincovi, ktorý sa v období Prohibície vytiahne na spoločenskom rebríku. Film o vzostupe a páde mafiánskeho bossa Tonyho Camonteho sa začína smrťou uznávaného bossa podsvetia Big Louisa Costilla. Polícia upodozrieva jeho bodyguarda, Tonyho Camonteho, že Big Louisa na objednávku iného mafiána zlikvidoval. Pre nedostatok dôkazov však musí byť Tony prepustený a s úžasnou rýchlosťou i veľkými ambíciami preberá revír svojho mŕtveho šéfa. Čoskoro si svojimi nemilosrdnými maniermi a vybavovaním účtov získava v mafii výsadné postavenie. Čím vyššie sa však nachádza, tým väčšie nebezpečenstvo mu hrozí... (oficiálny text distribútora)

worm14

Klasický gangsterský film, zakladatel žánru. Na svou dobu určitě šokující, protože film vznikl v době, kdy byla válka gangů na denním pořádku. Když v USA vyhlásily roku 1919 prohibici, nikdo netušil, že důsledkem bude vznik gangů spolu s rostoucí poptávkou po jakémkoliv alkoholu. Teprve v roce 1931, po zatčení Al Caponeho se situace zklidnila. K utichnutí zbraní ale došlo až v roce 1933, když se prohibice nadobro zrušila. Podobný film jako Scarface je třeba film Roaring twenties s H. Bogartem. V podstatě jde o to samé. Z řadového člena gangu se stává člověk, který prakticky ovládá celé město. Tím víc lidí ale usiluje o jeho život. A o tom Scarface je. ()

DonBraso

Konečně jsem si našel čas na tento kousek,který jsem měl dlouho v hledáčku.Je pravda,že na tu dobu,to klobouk dolů,kde i honičky jsou sice velmi krátké,ale splňují ten závan gangststerského podsvětí i s tommy gunem,který lechtá zdi i lidi ve filmu s gracíjí sobě vlastní.Remake od De Palmy je pro mě TOP film,takže jsem byl spíše hodně zvědav,co zde bylo a nebylo v remaku.Je tu vlastně vše,jen jinačí trochu jména,postava navíc,ale je tu hlavně dechberoucí hlavní postava,že Paul Muni jako Tony je bezkonkureční.Ta jeho mimika a chůze je parádní a utáhne film na svých plicích jedním vrzem.Není to určitě dnes nějaký snímek,kde by normální harcovník popcornových filmů ocenil,ale je to spíše pro fajnšmekry a hlavně tedy gangstery jako jsem já :) ()

pollstro

Výchovně i kulturně předávaný a přejímaný filmový vzor udávající směr a prototyp gangsterského filmu, který stanovil raný standard svého specifického žánru, který je i dodnes viditelný v rámci současné tvorby. Autentický příběh o vzestupu a pádu bezohledného gangstera. Ostrý a tvrdý vizuální styl vytvářející násilné a poutavé vyprávění za použití silného kontrastu černé a bílé, temných místností, siluet těl a pečlivě umístěného světla převážně v nočním prostředí. Navíc těsně seskupení objektů v rámci kamerového záběru a překvapivý dynamický pohyb kamery udává dravost celé obrazové sekvence. Cesta k americkému snu prostřednictvím násilí a zločinu v rozporu s moderními společenskými hodnotami. Stejně tak jako prezentace moderního města jako příležitosti a individualismu. Nesmrtelná filmová klasika, jejíž dosah na dosavadní podobu žánru a největších filmových kultovních klasik mafiánských/gangsterských filmů, je z dnešního pohledu naprosto nepředstavitelný. "Do it first, do it yourself, and keep on doing it." ()

PetraMishka

Vynikající výkon Paula Muniho, který hraje Tonyho jako bezcitného chlápka, který si jde tvrdě za svým, ale na druhé straně vždy vypadá, že si užívá. Není to psychopat, ale opravdový gangster a zmetek. Scény s ovládnutím rajonu a přestřelky i automobilové honičky jsou skvěle natočené. ()

Tomasson93

Pomalu již 80 let staré dílo, které snad ještě předčilo všechna má očekávání. Každý fanda remaku by měl určitě vidět i tuhle původní klasiku. ()

Sunwheel

Musím uznať, že ako milovník starých filmov a milovník Scarface z roku 1983 som si pôvodné dielo z roku 1932 nedokázal užiť. Nemohol som si stále odpustiť porovnávanie hlavného herca a jeho divadelné hranie s epickým Montanom a jeho uveriteľnosť v súbojoch a rešpekte bola jednoducho slabá. Oceňujem ale zasadenie do skutočného prostredia a niektoré scény. Ako praotca žánru dôležité vidieť. ()

serdehelan

Výborná úvodná jednozáberová scéna, dokonale noirová. Následné strielačky zo samopalov mohli slúžiť ako predobraz hernej Mafie. Jak hovorí reklamný pútač: The world is yours. Ledaže by to bolo inak... ()

Nemesis

Scarface sa páčil, na svoju dobu vskutku pokrokový film a dlhšia stopáž by mu určite prospela. Remake s Al Pacinom sa mi však páčil viac. Aj keď sa snažím hodnotiť s prihliadnutím na dobu vzniku, ťažko mi je takto starým filmom udeliť maximálne hodnotenie - som proste iná generácia. Takže rovné 4 hviezdy. ()

ricky4

Ve své době to možná mohlo patřit k top filmům, dnes už to ale nemá moc co říct. Ve filmu dominují zejména chabé herecké výkony herců, kteří nedokážou věrohodně zahrát ani smrt... Scénář je na druhou stranu velmi dobrý, škoda jen, že se na stejný nenatočí film v dnešní době... Scarface s Pacinem z roku 1983 je přece jen z jiného období, a tak je trochu jiný. Líbí se mi, že vzhledem k psanému úvodu to ve své době mělo asi účel větší než jen filmový... Po shlédnutí Kmotrů ale nejde dát 4 nebo 5 hvězd (Kmotr 1,2=5 a Kmotr 3=4)... Co se mi ještě líbilo byla parádní honička gangsterů a vyčnívající výkon Muniho, i když bych si na jeho místě radši představil většího fešáka, když ho ze sebe ve filmu dělá... Dávám proto 3 hvězdy hlavně za ten scénář. 60% ()

Jarda68

Praotec všech gangsterek. Příběh Tonyho Camonteho,který je inspirován životem Al Caponea a sám dodnes inspiruje následovníky. Skvělý výkon Paula Muniho v titulní roli,velkolepá akce,explicitní násilí. 90% ()

Bogrant

Legendárna gangsterka z doby, kedy to, čo prezentuje, bolo na dennom poriadku. Paul Muni démonický a vynikajúci zároveň, zaujímavá práca s kamerou, vyvážené množstvo brutality a emócií, až dráždivo pravdivý dej. Páčilo sa to nielen samotnému Al Caponovi, ale aj mne. ()

Hombre8 odpad!

Vůbec jsem nepochopil, čím tahle stará, primitivní a mizerně natočená sračka mohla někoho zaujmout. Po "povinné" půlhodině s úlevou vypnuto. ()

antober

Na dobu, kedy vznikol, prekvapivo akčný a plný vrážd, film "Zjazvená tvár" predstavuje obyčajného italoameričana, ako stúpa po rebríčku zločinu a dostáva sa do jeho najvyšších sfér. Zároveň však na seba nenechajú dlho čakať následky. Snímku umocňujú výborné herecké výkony a na gangsterku až nečakane pôsobivá psychológia postáv, vrátane horkej romance, ktorá dodáva struhujúcemu záveru ďalší hlboký rozmer. Ak sa niekedy k "Zjazvenej tvári" 1932 dostanete, určite si ju pozrite. Podľa mnohých ju ani remake s Al Pacinom netromfol. ()

Lazy87

Kdybych náhodou tady na tento film nenarazil, tak o něm nevím. S Tonym Montanou jsem se již setkal, ale tady toto je silná ráže, na svou dobu úchvatná film. ()

ghost1989

Scarface Howarda Hawksa je jedna z prvých gangsteriek a behom natáčania čelila spúste problémom či už s cenzormi, alebo dokonca zo samotným Caponem! No ale výsledný film je na tú dobu jednoducho "pecka"! Pre mňa osobne je to lepsie než De Palmov remake s Al Pacinom. Neviem to popísať ale jednoduchu milujem ten zvuk/hlasy v starých filmoch. A Paul Muni je proste sympaták ktorému sa nedá nefandiť. Verdikt: 4,5/5 ()

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

Remake Zjizvené tváře našel režiséra

15.05.2020

O remake Zjizvené tváře se v průběhu let snažilo několik tvůrců, těmi posledními jsou zatím scenáristé a režiséři bratři Coenovi. Ti teď napsali nový scénář, jehož děj by se měl odehrávat v dnešním… (viac)

Coeni a nová Zjizvená tvář

Coeni a nová Zjizvená tvář

12.02.2017

Jak asi víte, gangsterská klasika z roku 1983 je předělávkou zhruba stejně klasiky z roku 1932. No a teď se Zjizvená tvář dočká třetí verze, pod jejíž scénář se podepíší bratři Coenové. Nový film v… (viac)

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (viac)

Zjizvená tvář potřetí

Zjizvená tvář potřetí

27.03.2014

Když napsal sedmadvacetiletý Armitage Trail v roce 1929 román Zjizvená tvář, těžko ho napadlo, jak daleko to jeho dítko dotáhne. Tři roky po vydání přišla první adaptace – Zjizvená tvář od Howarda… (viac)