Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Hem.m odpad!

Pěkná sračka oproti knížkám... CGI vypadá příšerně, příběhy jsou osekané až k pláči, je to nesrozumitelně časově poskládané, některé herecké výkony jsou tak opravdové asi jako ještěří lidé a celkově slovanský pocit, který z toho má přímo sát, tady prostě není. Vypadá to jak kdyby někdo snědl knihy posral se z nich a z toho průjmu udělal tento seriál. A to jsem se celkem těšil, když první epizoda nebyla tak špatná. ()

ledzepfan

Tohle mrzí...Jeden by tomu rád fandil, ale navzdory veškerým sympatiím musím říct, že za mě je to jen nafouknutá bublina. On to není vyloženě průser (nebo tak něco), ale dnešní seriálová špička musí vypadat naprosto jinak.. tím spíš když sebe sama velkohubě hajpem pasuje do role následníka Hry o trůny... Aby velký fantasy svět mohl ze startu fungovat (což Witcher se svými osmi epizodami nutně potřebuje) musí dát divákovi možnost udělat si rychle dobrou představu o daném světě. Ne nadarmo třeba Pán prstenů, nebo ona Hra o trůny velmi rychle přichází s orientační mapou, která diváka velmi rychle dostane do obrazu.. Tady o tomhle světě nevíme prakticky nic a seriál jen stále přichází s nesourodými jednotlivostmi které bez kontextu působí, že si je někdo před chvílí vycucal z prstu.. Witcher naprosto kontraproduktivně hraje se snad třemi dějovými liniemi a diváka to jen mate protože hlavní postavy neprochází charakterovou ani fyzickou proměnou.. Psychologie postav víceméně nulová protože G a Y možná mezi sebou mají nějaký zásadní vztah, ale ten je v prakticky nečitelný protože mezi prvním setkáním a vztahem s nějakou historií(o xyz let později?) zeje neproniknutelná propast prázdnoty mezi dvěma(!) díly... Naprosto zarážející je, jak zastarale a prkenně filmaři příběh vypráví.. Možná to byl záměr, ale celé to působí jako jen trošku lépe zafinancovaná Xena z devadesátých let. Žádná filmařská vize/vklad/přidaná hodnota se nekoná.. Celou dobu mi v hlavě automaticky naskakovaly jen hesla "horká jehla" "rozpačitost" "absence nápadu/klíče/vize" "nesourodost" atd.. V takovém případě jsou prapodivný casting, divný hudební doprovod a papundeklový vizuál vlastně tím nejmenším problémem... Neurazilo mě to. Možná to bylo i nějaké zpestření dvou prosincových dní.. Ale po pravdě mě seriál nedokázal vtáhnout, netěšil jsem se na další a další díl, bylo mi vlastně jedno jak to dopadne a nakonec mě nemrzí, že si na druhou sérii budu muset zase minimálně rok počkat.... ()

Rybizek

Tohle měl být nejočekávanější seriál? Nejsem čtenář knihy ani herní maniak, ale tohle se dle mého moc nepovedlo. Nejen, že člověk měl co dělat, aby se vyznal v časových liniích, což je pro nečtenáře asi očekávatelné, ale nemůžu odpustit ten stupidní humor (nejen Marigolda), některé velmi plytké dialogy, pár ne úplně pěkných, ale za to dost směšných kostýmů, černého Elfa (to jako vážně?) a nejsem si jistá, zda Yennefer má působit jako kurva. Abych to shrnula, tak se mi fakt hodně líbil poslední díl, který ovšem nemůže zachránit díly předchozí. A o srovnávání s GoT nemůže být snad ani řeč. 62%. ()

spaceboyCZ

I kdyz z knihy i her to zdaleka neobsahlo vse, co by melo v danem zivotnim obdobi Geralta, i kdyz to obcas ma neskutecne nudne pasaze, Cavill je tak neuveritelne charismaticky a skvely, ze se tesim na dalsi serii. Neni to Hra o Truny, ale ma to k ni hodne blizko. ()

agentmiky

Nejsem hráč her (ikdyž to po zhlédnutí budu muset napravit) a z knížek mám přečtený prozatím jen povídkový první díl Poslední přání. Popravdě, když jsem viděl trailer asi tak před půl rokem, tak moje první myšlenky viděly tento projekt jako obrovský průser, který si poštve proti sobě veškeré fanoušky Zaklínače. Ale většina diváků ve výsledku tento seriál přijala kladně a mezi ně patřím i já. Co si budeme, obsazení Cavilla do role Geralta z Rivie se dá označit za mistrovský tah, on jako znalec světa Witchera se se svou rolí sžil natolik, že mi v mnoha sekvencích přišlo, jako kdyby přesně vypadl z knižního originálu Sapkowského. Co se týče Yennefer, tak pořádně ještě nevím, asi bych té herečce dal čas, potenciál tam vidím, ale uvidíme, co přinese druhá série. Ostatní obsazení většinou v pohodě, Marigolda jsem si docela zamiloval. Po stránce příběhové, tak jsem na vážkách. Zpracovávání hlavní dějové linky Ciri snažící se najít Geralta protkané jednotlivými povídkami z knihy na papíře asi vypadalo lépe, ve výsledku to skákání v čase někdy malinko mate.....snad se to trochu ustálí v dalších sériích. Nejlepším dílem bezpochyby díl se Strigou, tam jsem nenašel ani jednu kosmetickou chybku. Vizuál leckdy ohromí, leckdy zklame svou laciností, snad pro příště přistane tučnější finanční injekce.........ale ty kontaktní souboje špička, tady se bojoví choreografové vyznamenali (zdůrazňuji, že všechny mečové souboje točil fakticky Cavill, parádička). Suma sumárum, jsem spokojen, ty vyjmenované chybky mi ale nedovolí dát první sérii plný počet. Za mě dávám 82 % ()

Adasin

Knižní předlohu, polský seriál ani hry neznám (takže jakékoliv srovnávání jde prozatím mimo mě), a to mám Zaklínače v plánu začít číst už pár let. Zaklínače jsem nějakou dobu odkládala, snad mi chyběl nějaký impuls, který by mě přiměl si koupit aspoň knihy. Myslím, že seriál od Netflixu je tím impulsem. I když tak jako Mandalorian má ještě v dalších sériích co vylepšovat (a stát se tak plnohodnotným nástupcem Hry o trůny, dokonce jí i předčít), rozhodně se mu povedlo vzbudit můj zájem o tento fantasy svět, o jeho postavy, mytologii, příběh. -------------------- PRVNÍ série: Zezačátku mi vadil trochu šedý, skoro až vyblitý vizuál, ve kterém se celkem snadno dají zakrýt horší triky. Několikrát se objevil i v průběhu dalších epizod, naštěstí tak nevypadá celá série a některé efekty (třeba draci) se dost povedly. Tím spíš zamrzí, že jich je méně a víc se toho odehrává ve tmě (ovšem stále s lepší viditelností než Dlouhá noc). Choreografie soubojů se povedla vždycky, takže mě mrzí, že její tvůrci už se na druhé sérii podílet nebudou. Z audiovizuální stránky byl nejlepší soundtrack, ke všemu se skvěle hodil. Myslela jsem, že mi bude vadit zpívání, protože nejsem zrovna fanynka zpěvu v takovýhle příbězích, ale v Zaklínačovi mi to vůbec nevadilo, ba naopak, dokonce se mi i líbilo a dokonce jak v anglické tak v české verzi. Jak se Netflix snaží s tou lokalizací, vyzkoušela jsem tyto dvě jazykové verze. A musím Netflix pochválit za český dabing, je vidět, že si to pohlídali a najali kvalitní studio i herce – hlas Jiřího Dvořáka Geraltovi neskutečně sednul, líbil se mi snad víc než Cavillův hlas. Jediný dabingový úlet byli „ostravsky“ mluvící trpaslíci, naštěstí to šlo přepnout do angličtiny. /Bohužel jsem zjistila, že je to záměr, jelikož trpaslíci jsou takhle přeložení i v knihách./ ----- I když neznám předlohu, měla jsem po oznámení obsazení Henryho Cavilla jako Geralta pochybnosti – jak jsem si něco málo o Geraltovi zjistila, Cavill mi tam neseděl. Teď se mu ale omlouvám, v seriálu mě velmi mile překvapil, od Supermana se hodně posunul, nepřišel mi prkenný a jeho emoce mi přišly uvěřitelné. On je jedním z důvodů, proč se těším na další série. Ještě radši než Geralta mám Marigolda. Hádám, že to má být taková ta trhlá otravná postava, co rozptyluje vážného hlavního hrdinu, ale mě bavil, přišel mi vtipný a bylo mi líto, že v seriálu nebyl víc. Zvláštní, že jsem o jeho představiteli ještě neslyšela, je to sympaťák. Oblíbila jsem si i Yennefer a Ciri. Yennefer mi tak trochu připomíná Daenerys tou svou cestou k moci i tím, co si musela přetrpět. Doufám, že se její linka bude dál rozvíjet, tady mi přišlo, že po setkání s Geraltem se její vývoj zastavil a už se nikam nepohnul. Ciriina linka, přestože jsem si Ciri oblíbila, mi nakonec přišla zbytečná a jak trefně poznamenal TheDarKnig v komentáři u sedmé epizody, sloužící jen pro ukázku větší části onoho „Kontinentu“. ----- Co mi na sérii vadilo nejvíc, byly hrátky s časem. Nejdřív jsem si myslela, že se všechno odehrává současně, jen na různých místech, ale potom, co se na scéně opět objevila nejmenovaná postava, co zemřela v první epizodě, byla jsem zmatená. Pak jsem si našla, že v tom nejsem sama a na internetu se objevují různá vysvětlení a opravené časové linie. Takhle – nemám nic proti zobrazování vícero časových liniích najednou, ale ráda bych byla nějak informována, že se jedná o různé časové linie: třeba by stačilo jen naznačit flashback nebo hodit do záběru na pár sekund časový údaj, na tom snad není nic tak drahýho a pracnýho navíc, aby to tam nedali. Čím by to ten děj změnilo? Tohle mi nepřijde zrovna nejlepší, když chcete pro látku získat nové fanoušky. Podobně jako další seriálová fantasy novinka Jeho temné esence, Zaklínač nejde novým fanouškům naproti tak, jak by asi měl. A protože tady předlohu neznám, vadí mi tenhle přístup víc než u Esencí. Nakonec jsem se zorientovala i bez těch pomocných časových linií, ale tohle mi prostě vadí. Snad si to v dalších sériích odpustí. Každopádně na pokračování se těším. ------------------- DRUHÁ série: Sakra, když vidím konec zhodnocení první série, tak se jen ušklíbnu. Na to, jak dlouho se na druhou sérii čekalo, tak je to zklamání a kvalitativní sešup (i když asi ne tak strašnej jako u Altered Carbon). Tedy: Nivellen dobře zahranej, ale to je asi tak všechno, co mě na druhý sérii zaujalo. Knihy jsem přečetla první tři a jako adaptace druhá série neobstojí, takže chápu fanoušky knih, podobné pocity jsem měla při sledování ehm filmu The Last Airbender. Chudák Eskel. Já nevim, tu není moc co komentovat, je to takový nemastný neslaný, i když obsazení je celkem fajn (akorát Ciri mě začíná kapku iritovat). Děj a intriky mě nějak vůbec nezajímaj, jakoby Netflix tenhle fantasy svět nedokázal moc prodat. Po knihách se ze mě největší fanynka nestala a po seriálu pochybuju, že někdy stane, takže ten seriál sleduju spíš z povinnosti, protože nerada nechávám seriály rozkoukaný (snad s výjimkou Arrowverse, protože to už je imho neusledovatelný, pokud to někdo nejel od začátku). Třetí série je mi tak nějak volná. Celkově těsně nad třema hvězdama.  7/10 () (menej) (viac)

zdepapepa

Je dobře vidět jak šel čas s televizními seriály. Když jsem sledoval Netflixového Zaklínače, měl jsem myšlenky ve stylu "je to jako fantasy ne nepodobné Hře o Trůny, ale (alespoň ze začátku) je tam koncept 'monster of the week' (každý díl likvidace jiného monstra)". Náhle poté mi došlo, že tohle to už jednou bylo - viz např. Xena nebo Herkules. Z postav z mého pohledu byly zajímavé skoro všechny, každá měla své světlé i temné chvilky. Nejlepší asi byl Marigold - ve směru jeho písní (a ve směru místních trpaslíků) se český dabing skutečně vytáhl na kvality dřívějších dob. Ke čtení knih mě to nepřesvědčilo. Ke hraní her zatím také ne. Je však fajn vidět fantasy seriál, jehož lokality jsou dost podobné lokalitám, ve kterých člověk žije a ne např. v USA nebo v Británii. ()

Wysch

BIng-watchnul jsem to, jak jsem jen mohl. Knihy jsem nečetl. Hry nehrál. Matně si vybavuju polskej seriál někdy z doby mojí puberty, co běžel na ČT2. Měl jsem nějaký obecný povědomí o tom, kdo to Geralt z Rivie je. A to je asi tak všechno. To mi ale nebránilo, abych si novýho netflixáckýho Zaklínače neužil (skoro) na maximum. Četl jsem někde výtky, že seriál má levný triky (viditelný v masový bitvě), že nectí slovanskej feeling (no a co?), že se v něm lidi, co neznají předlohu, můžou ztrácet. Neztrácel jsem se. Všechno bylo dávkovaný tak, abych se o postavách každou epizodu něco dozvěděl, abych postupně začal chápat zákonitosti světa, což vzhledem k povídkovýmu formátu jednotlivejch epizod je solidní práce. Zároveň, ačkoliv jsem jen blbá lopata, jsem neměl problém s časovými liniemi. Když k tomu všemu připočtu skvělýho Cavilla, úžasnou Anyu Chalotru (do který jsem se bez milosti zamiloval už v její hrbáčský podobě), a naprosto chytlavej song "Toss a coin to your Witcher", nezbejvá mi než jen říct, že jsem to po svátcích sjel znovu ještě jednou a užil o krapet víc celý najednou. Doporučoval bych sjet celou řadu ve dvou dnech. Na to, že se ve výsledku jedná o pokusnou řadu, co si Netflix může s předlohou dovolit, se jedná o víc než jen návnadu na druhou řadu. Využívá standardních fantasy postupů a klišé a pracuje s tématy jako osobní volba, osud, zároveň je (možná až příliš) moderní v otázkách ženství, ženskosti, rovnoprávnosti, rasovosti. Takže i když se nejedná imho o nejlepší seriál, co jsem viděl, má ohromnej potenciál do dalších řad, a já už se jich nemůžu dočkat. Mejch 88% si Netflix za tuhle vánoční zábavu zaslouží. ()

havLord

K postavam jsem si za pet dilu vybudoval minimalni vztah, takze jejich radoby osudovy zvraty me nezajimaji. Pribeh svaru mezi dvema kralovstvimi je porad nejak zminovan, ale o kralovstvi Nigaard(?) nemame zadne informace, takze to me taky nezajima a nerozumim tomu, co se vlastne deje a komu o co jde. Co se tyka produkce - interiery, exteriery, tak i produkcni tym CT by odvedl lepsi práci pri tvorbe fantasy sveta. Misty to vypada jako Andel pane, ci Z pekla stesti. Ze se po nasich stredoevropskych stredovekych lesich prohaneji afroamericane taky nepomáhá vytvorit prijemny zazitek, protoze pak pouze premyslim nad tim, jak maji holywoodsti producenti stazeny pulky, aby je nekdo neobvinil z rasismu, takze tam toho cernocha soupneme, i kdyz cernoch v brneni, nebo cernoch v zasnezenem listnatem lese s elfima usima vypada jako blbej vtip. Jediny, co je fajn, je samotnej Geralt, ale to fakt nestaci. ()

ArsenalEagle

Za první sérii dávám 5 hvězdiček, ale jen v naději, že se to brzy zlepší. Není to vůbec špatné, atmosféra je vynikající a až překvapivě dobře zobrazuje Sapkowskiho slovanský svět (pominu-li všudypřítomné multikulti). Ale bohužel jako někdo, kdo hrál hry a četl povídky a knihy a má svět zaklínače vážně rád, vidím tak moc věcí, které mohly být o tak moc lepší, že je mi to až líto. Henry Cavill je fantastický a roli Geralta si opravdu užívá + CASTING spousty spíše vedlejších rolí se opravdu povedl, ale jsou tu i ty, které se mi vůbec nezamlouvají, Ciri ještě skousnu, myslím, že Freya Allan má co nabídnout i když mi tam něco chybí, ale co se protagonistek dvou hlavních čarodějek (Yen a Triss) týká.. achjo, bál jsem se toho a splnilo se - ani jedna z hereček se do svých rolí prostě nehodí, ale s tím už nic nenaděláme, ale takhle podělat výběr 2(3) hlavních hereček. Další obrovskou chybou je USPĚCHANOST děje - neodpustím si srovnání s GoTkem, které, dokud mělo vypracovanej příběh držící se knižní předlohy, bylo naprosto dokonalým počinem.. poslední řady byly sice vizuálně parádní, ale příběhově roztěkané, uspěchané, nedotažené a na výsledku se to strašně projevilo. Witcher je podobný, jeho knižní předlohy nabízí opravdu kvalitní základ pro výstavbu děje, který je originální (rozuměj jde si svou vlastní cestou a lemují ho známé povídky) a to chválím. Postavit svůj vlastní příběh na stabilním základu mnoha povídek mi přijde jako výborný nápad a on by i fungoval. Kdyby povídky byly dotažené. Kdyby na každý díl (tedy i povídku) byl dvojnásobný čas, myslím, že bych slintal blahem. Jenže mně přijde, že ze střižny přišla jen polovina práce... Úpravy jsou nutné, ale tak obrovské zásahy do povídek jsem nečekal. Další, co mi nevyhovuje, je nevyužití či dokonce ignorování SCHOPNOSTÍ zaklínače. Věřte nebo ne, zaklínač je mnohem víc než jen skvělý šermíř (choreografie několika soubojů je naprosto úchvatná). On umí i kouzlit, respektive umí používat primitivní magii. Za celou první sérii využil Geralt pouze znamení Aard a to jen párkrát, přitom umí využít hned několik různých znamení. Například proč se nenechat pokousat Ghoulem, když nemám meč a znám znamení vhodná jak pro útok, tak obranu. Alespoň nějaké ty flakónky nám vědmák vypije. Neodpustím si to, ten dement, co dělal pro Netflix Cz OBSAHY (a jsou tedy i zde na čsfd) k tomuto seriálu si zaslouží vykastrovat, absolutně netuší o čem píše, neumí udělat obsah. Hlavně že pomova politika obsahů pro epizody musí být minimálně 5 vět - obsah se dá krásně vměstnat do jedné věty, ale když vůbec netušíš, o čem píšeš nebo jsi to snad ani neviděl, tak to prosím nedělej. Na závěr se chci jen modlit, aby seriál využil ten brutální POTENCIÁL, který má, a stal se jedním z největších kultovních seriálových počinů. Vím, že to může být o dost lepší, teď to z toho jen vyždímat. ()

Ellmariachi

Tak je to za mnou. Očekávání obrovská, výsledek hodně slušný. Některé díly mě opravdu bavily a jiné tolik ne. Především notoricky známý příběh s drakem mě moc nebral. Tedy až na linku Yen s Geraltem. Naopak díl se Strigou naprostá bomba. Celkově ale musím říct, že nemám zásadnější problém. Celé to hezky ubíhá a hluchých pasáží je naprosté minimum. Drtivá většina scén má pozdější smysl a nebo je silná sama o sobě. Svět je udělaný skvěle, ale chybí mi v něm krutost a špetka toho rasismu známý z knih, by se hodil. I když chápu, že v dnešní době by to bylo špatný. Když jsme u toho přidávám se k zástupu nespokojených vůči postavě Triss... Fuu, tam je to čistý průser. Jinak je obsazení super a třeba několikrát vzpomínaná Yenn je boží. Gelarta nemusím zmiňovat. Moc jsem nechápal hysterii kolem Henryho a jsem rád, že uspěl na 110 procent. Hudba je výborná a zvuky pomrkávající po hráčích potěšily. Není to nadšení ale obrovská spokojenost. 90 procent dám, protože nedat tu pátou by mě budilo ze spánku. ()

GodComplex

Famozni! Zejmena pro lidi co cetli knizky a muzou ocenit jak skutecne poctiva adaptace tvorena s laskou k materialu to je. Prvni serii jsem zhltnul jak malinu a chci dalsi, je uplne jedno, ze vim co se bude dit, chci travit cas v tom svete. To, ze z nekterych charakteru udelali negry holt k USA kulture patri, jak by to jinak mohlo mit uspech u tamnejsi hiphop generace? Henry Cavill si to dava s velkou chuti a bardi pisnicky jsou uplne nejlepsi. Toss a coin to your Witcher, o Valley of plenty, o Valley of plenty oooohooooh. 9/10 ()

JJ.Gibson

Extrémně pro mne očekávaný seriál! A také jsem se extrémně bál, že se to nepovede. Protože jsem Cavillovi zkrátka nevěřil. Ale musím smeknout. Cavill je na seriálu to nejlepší! Mám rád Wichera a hodně, sice jsem nečetl knihy a hrál jsem až Witchera 3 (nicméně jsem v něm strávil něco přes 500h + dodatky) takže se mi vryl pod kůži a řekl bych, že se vcelku orientuji :) Líbí se mi, že Cavill je dost přesnou replikou Geralta právě ze zmiňované hry a to mě bavilo velmi! Co se týče Yennefer, tak ve hře jí mám radši a co se týče Ciri, tak ta je pro mě taková nečitelná zatím. Každopádně se těším na další sérii a věřím, že se to povede ukočírovat minimálně na stejné úrovní! ()

Pirkaf

No já myslím, že poslední scéna je pro první sérii naprosto charakteristická.. prostě dost těžký WTF... uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál...  2. SÉRIE: Velmi příjemné překvapení. Až na několik WTF momentů jako scéna s hluchoněmým černošským elfem a na trapné teleportování z Kaer Morhen do Cintry a zpět ala poslední série Game of Thrones nemám co vytknout, pokud se samozřejmě člověk oprostí od knížek.. ()

Bordoshut

Recenze na seriál The Witcher (Zaklínač): 1. série – 80 %: Stejně jako většina fanoušků knižní či herní série Zaklínač jsem se na seriál velmi těšil. Nutno podotknout, že na rozdíl od mnohých jiných jsem nebyl první sérií nikterak zklamán, ba, byl jsem mile překvapen. Tak trochu jsem tušil, že styl Sapkowského psaní nebude úplně možné přesně vystihnout v seriálu a předem jsem se připravil na možné (a pravděpodobné) změny či úpravy. Seriál je velice atmosférický a scény, které mají být napínavé, opravdu napínavé jsou. Jako menší mínus bych vypíchl hudbu, která se zkrátka nevyrovná té ve hrách a místy ani nefunguje, jak má – je málo rytmická. Toť k soundtracku, se zpívanými písněmi od "pokorného barda" jsem nadmíru spokojen. (Možný spoiler!) Tři časové linie mi nepřišly nikterak nesrozumitelné, vše do sebe na konci krásně zapadne. (Konec spoileru!) Film má úžasnou výpravu a dynamika i choreografie při závěrečné bojové scéně hned v první epizodě je úžasná. Co však tvůrcům neodpustím je vizáž čarodějek Fringilly a Triss, pro mě jako pro hráče her je to spíše nepovedený vtip. Jinak parádní show. 2. série – 70 %: Moc bych si přál napsat, že to dlouhé čekání na druhou sérii se vyplatilo, ale abych byl upřímný, výsledný pocit po jejím zhlédnutí je hořkosladký. To, proč to vlastně jako celek nefunguje, se nedá dost dobře shrnout do jedné věty. Samozřejmě se tu zase můžeme vztekat nad nerespektováním předlohy do slova a do písmene, můžeme tvrdit, že tahle série je spíše takový zdvižený prostředník Sapkowskému a namítat, že šlo primárně o tu opěvovanou slovanskost, kterou seriál zatratil, ale prosím, nebuďme jak malí a zkusme se přesto přenést. Tento počin je zkrátka do jisté míry samostatné dílo. A přesně tak ho budu i hodnotit. Nuže: v čem je problém? Jde v zásadě o to, že tvůrci se na jedné straně snaží zachovat původní epizodičnost, kdy Geralt v každé epizodě musí bojovat s jiným monstrem a na druhé straně se naopak pokouší prostřednictvím jednotlivých dílů vést politická jednání čarodějů, intrikování Fringilly a do toho ještě Yennefer, bard Marigold, Deathless Mother, ... Myslím si, že to tvůrci trochu přepískli. Všechny výše vyjmenované celou sérií se táhnoucí dějové linky berou té předpokládám hlavní dějové arše s Geraltem a Ciri pozornost, kazí jí gradaci na konci jednotlivých epizod a osobně jsem měl dojem, že ji i strhávají na důležitosti – dovolím si přirovnání: Geralt a Ciri jsou jako dva tuláci na okraji ničeho co bojují s bandou rozzuřených zločinců, zatímco se jinde na Kontinentu řeší osud celého světa. Zkrátka se tvůrci měli vzdát epizodičnosti, pokud chtějí vést seriál takto a udělat i z Geraltovy linky příběh, který někam od začátku směřuje. Jakože nesměřoval. To je asi můj hlavní problém. Jinak samozřejmě ani ty ostatní linky nebyly bez poskvrnky: Yennefeřino přežívání, jak bych to celé pojmenoval, působí místy nesmírně nahodile; politikaření mágů postrádá jiskru, měl jsem při jeho sledování pocit, že v celém Kontinentu je každému ukradené, na čem se tato sebranka nakonec shodne; elfové na mě působili zbytečně a nepodstatně pro příběh, což je škoda, měli mít víc prostoru, měli jsme se o nich něco dozvědět. Naopak pochválit bych tvůrce chtěl za vystavění Fringilly, ze které teď jde skutečně strach. Pěkně nám tuhle postavu prodali a já věřím, že už z ní nikdy nebude jen pouhá figurka na šachovnici. To tak k ději. Trochu mě mrzí, že Deathless Mother neudělali děsivější, měli ji nechat pořádně ty postavy podusit, bohužel jsme si ji moc neužili. Jinak samozřejmě platí, co už po první sérii považujeme za standard: pěkná SGI monstra – originální a s hezkým designem; poměrně poutavá hudba (herní se však nevyrovná); skvělá choreografie zejména souboje Geralta s více lidmi naráz. Pochválit si zaslouží i bravurní herecké duo Geralt&Ciri, dále Kahir, Fringilla a ani ostatní nedělají ostudu. Bohužel za mě tentokrát lehce zaostává Yennefer. Na závěr jsem si nechal Marigolda, který je opět perfektní. Watch that butcher burn! () (menej) (viac)

erased

V duchu nekonzistentního vyprávění a kvality i komentář formou několika náhodných postřehů, plusů a mínusů: _____ Obsazení je výborné, a to i v případě kritizované Triss - herečka na tu očekávanou rudovlasou kočku kukuč má, takže doufám že si ji schovávají jako trumf do návratu po bitvě o Sodden Hill. Zatím si jen nejsem jistej Vilgefortzem. _____ Více méně se povedly epizodické příběhy knižních povídek i budování postav. _____ Mnohem horší už to je ale se samotným Osudem - ačkoli pro mě knihy táhl právě hlavně příběh Ciri, s výjimkou parádní adaptace Otázky ceny mi tady nemůže být hlavní story arc víc ukradenej. To se projevuje i na obléhání Cintry, které mě i přes roztažení na čtyři díly nechalo naprosto chladným. _____ Celkem taky chybí víc Marigolda (neměl jsem sebemenší důvod věřit jeho zlomenýmu srdíčku na konci Hranice možností) a elfo-trpo-gnomo-člověčího rasismu. _____ A ty občas komický VFX už se v dnešní době nedají přejít mavnutím ruky. Přestože mě teda ve výsledku Zaklínač vlastně spíš bavil než ne, tragická poslední epizoda dojem zkazila tak důkladně, že je mi docela jedno, jak dopadne pokračování. ()

Siegmund odpad!

Bohužel už jenom podle trailerů jsem seriál musel hodnotit jako „odpad!“. Nevím, kam se u současných filmů poděla filmová melodie. Místo ní jen hučení a burácení, což se opravdu nedá dlouho poslouchat. Stačí si jen vzpomenout na hudbu z filmů TENKRÁT NA ZÁPADĚ, POKLAD NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE, SEDM STATEČNÝCH (1960)… ()

Tony.cs

No, GoT dostala na prdel na celé čáře. Akce pecka. Atmosféra, příběh, výběr herců... Já nevím. Totálně mě The Witcher chytil. Konečně pořádné Sword & Fantasy. Možná první pořádné od dob Barbara Conana... P.S. pro hlupáky, co to vzdali po prvním díle: On první díl působí zmateně, neboť teprve dál se začne rozplétat neviditelná zápletka. A to brutálně dobře. P.S. pro lidi, co se rozhodují podle komentářů: podle zdejších elitních honipírků je tam prý levné CGI, papundeklové kulisy (poslední dobou hrozně oblíbená fráze, asi móda) a amatérští herci. Nevěřte tomu, jsou to kecy. Je přece normální hanět něco povedeného, protože se to většině líbí a má to skvělé hodnocení. A tihle troubové i přiznají, že viděli dva díly, celek je nezajímá, u Zaklínače je celek podmínka. Asi si myslí, že jim při psaní jejich nechytrých, či rádoby vtipných komentářů povyroste přirození. Nicméně je to jen placebo a ty komentáře jsou jednoduše zaujatá lež. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá