Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Lenka.Vilka

Původně jsem to samé chtěla napsat k první sérii, protože číst si některé komentáře zde...to bylo na Chocholouška, ale druhá to akorát vystupňovala. Přiznám se, můj seznam toho, co si chci přečíst, je extrémně dlouhý. A když jsem poprvé držela předlohu v ruce, vůbec mě to nebavilo. Což je spousta let zpátky. A byť už to dorazilo, prostě jsem neměla čas to zakomponovat do seznamu. Ale snad to příští rok už stihnu. Ale na druhou stranu jsem vlastně ráda, že jsem předlohu nečetla. Ne, dělám si srandu! Já bych rozhodně nepi%@vala, jak je to jiný od předlohy. Jsou totiž dva pohledy na věc. Dost lidí neumí oddělit formáty a právě proto vznikají. Jde totiž o to, zda seriál hodnotim špatně na základě toho, že miluju předlohu a adaptace je jinde. Nebo zda hodnotim špatně, protože se mi to zdá objektivně hrozný. Z toho, co čtu na různých místech, převažuje víc to první, tj "odpad z principu". A to si lidi musí vyřešit sami se sebou. S tím jim nikdo nepomůže. Oddělit ty dvě věci od sebe, může být náročné a všechni vidíme, že ne každý to zvládne. To je jadro pudla. A utopie myslet si, že se to lidi naučí. Spíš se naučí ostatní žít s jejich názorem... Jenže tu rozdílnost každej ví už od první sérky. Nikdo tedy nemá důvod být překvapený, že druhá sérka je na tom stejně. Neměl by být. Ale prostě lidi baví pi%@í, že? Člověk by měl hodnotit, co dostal. Pokud se někomu nelíbí, co dostal, je to naprosto v pořádku. Pokud někdo hodnotí podle rozdílu předlohy a adaptace, měl by dostat, co si zaslouží. Já spokojená byla  :) Za mě je taky fajn, že si to dost diváků našlo. Jenom mi přijde, že víc si jich to nenašlo. Nebo jinak. Přijde mi, že ty jsou víc slyšet. Ale tak je to vždy, že...Jak jinak totiž vysvětlit lidi, co zhejtujou první díl a jak je to jiný než kniha a bla bla. A to samý píšou v komentářích až do konce série. To je potom na diagnózu. To si mysleli, že dál to bude jiné? Vždyť to je už druhá série...nepoučili jste se?!?!?!? ()

moviefreak

Wau, produkcia, vizuál, triky dostali poriadne veľký finančný upgrade ALE seriál sa roztiahol do nekonečna a niekto sa rozhodol túto kravu dojiť nepríjemným spôsobom. Animák bol teda oveľa kvalitnejší a lepší ako celá séria táto séria dokopy... ()

TomikZlesa

uf, ještě že jsem nečetl knihy a jen hrál hry, nejsem tedy odsouzen k věčnému nářku a filosofování, jak to není podle knihy...béééééé ()

Martrix

Knihami nepolíbený, mohu srovnávat pouze s řadou první, případně s jinými fantasy seriály. A v tomto kontextu je druhá řada konzistentnější než první a určitě jí prospělo kontinuální vyprávění. Na druhou stranu, v první řadě bylo o dost víc opravdu pěkných a atmosférických momentů. A i když třeba vzbuzovaly kontroverzi, působilo to jaksi originálnějším dojmem. Druhá řada jakoby byla ...jak já říkám eurobeer. Pivo pro všechny, ale bez osobnosti a originality. Fantasy seriálů se letos urodilo vcelku dost, přesto žádný z nich neprovázel takový humbuk a očekávání, jako Zaklínače. Ve výsledku to nebylo špatné, ale nad konkurencí pořád nijak zvlášť nevyčnívá ( Světlo a stín, Sweet Tooth: Chlapec s parožím, Kolo času, Viktoriánky ). Monstra fajn, ale bez zmiňované atmosféry a příběhu, to byly jen záminky pro vytasení meče. Vše se motalo kolem postavy Ciri...což nebylo na škodu, ale místy už bylo to...všichni jdeme po Ciri... krapet nuda. PS: Z komentářů zklamaných fanoušků je zřejmé, že se cítí podobně zrazení, jako já a mnozí další u Nadace.  Soucím s vámi. ()

PavelVanekArt

Horší než první série, ta nabídla sice nekonzistentní styl vyprávění příběhu, ale mělo to tak svoje kouzlo. Druhá už jede chronologicky, ale je tam na můj vkus až moc nezajímavého plkání a několikrát jsem se přistihl, že dej úplně ignoruju, protože je prostě špatnej. Scénář je odfláknutej a svět Witchera naprosto nevyužitej. A na příběhu by to mělo stát především. Na druhou stranu jsem si zvykl na casting a nikdo mi tam vyloženě nevadí. Efekty jsou na vysoké úrovni, masky, atmosféra, technická stránka prostě funguje na výbornou. Zbytek je zlej. Nejvíc top jsou ogaři, tam jsem se vyloženě smál. Bohužel jen asi dvě minuty. 3* a.k.a 55% ()

papaJA21

První série se mi líbila, kontinuálně jsem poslouchal i audioknihy a víceméně jsem chápal odchylky a úpravy scénáře v seriálovém vyprávění příběhu. Druhá série už jde vlastní cestou, z knih si bere minimálně a je to bohužel znát. Scénář je hloupě povrchní, scela se vytratila původní filosofie postav a Sapkowského nadhled a vnímání postav, humor, sarkasmus. Celé pojetí konfliktu, motivace a touhy jsou docela pryč. Zůstal stále efektní, ale jinak zaměnitelný instantní fantasy svět jakých je spousta. Kouzlo se vytratilo. ()

rizek2 odpad!

Krev elfů považuji za jednu z mých nejzásadnějších knížek, nová série Zaklínače ji dokázala zabít neuvěřitelným způsobem. Samozřejmě všichni jsou správně barevní (jo na Kaer Morhen už je i Asiat), ale se scénářem si už nikdo tak pečlivou práci nedal. Nejsilnější momenty knížky jsou absolutně zprasený, doplněný o zcela vymyšlený dějový linky, který psal nejspíš polodement a jsou v naprostém rozporu s tím, co vytvořil Sapkowski a Vesemir vypadá jak vysloužilej ulízlej taliánskej pornoherec, chybí mu jen náušnice v uchu. RIP ()

LasT_Olt

Na druhé sérii Zaklínače, jde až bolestně moc vidět, jak se tvůrci snaží udělat jakousi politickou alternaci a náhradu za GoT. Ambiciózní je to dost já proti tomu nic nemám, jen jde o to, že to bude vždy stát na chatrných základech, jelikož knihy o zaklínači jsou sice bezesporu krásné, ale politika v nich je brána dost povrchně a celý ten konflikt je dost primitivní. Tvůrci tedy vzali název knihy Krev elfů, doslova a celé to politikaření se točí okolo elfů, i když jsou to kreténi, kteří v knize doslova nikoho nezajímají. Dobré epizody střídají ty špatné, některé postavy a scény mě vyloženě zahřály u srdce (například Rience je výborný, stejně tak i Djikstra a Fillipa Eilhart). Je toho, ale žalostně málo. Zaklínači v Kaer Morhen nemají vůbec nic z předlohy, jsou to jenom hloupoučtí idioti, kteří chcípnou když se objeví první nestvůra, nebo hůř když je v posteli podřeže malá holka!! Vesemir,Eskel,Yennefer,Fringilla, Franceska Findabair, Filavandrel... a to je jenom malý výčet zajímavých postav, které jsou totálně mimo mísu. Mohl bych pokračovat v tom hanění, ale seru na to. Člověk by aspoň doufal, že když tam chtějí rozjet vše ve velkém, tak tam postavy budou mít duši, ale jde asi jen o to, že se narodilo elfí děcko. Franceska sama v knize říká, že je stará elfka a že už 100 let není plodná, takže si to přirovnej s tím co s ní udělali v seriálu a vynásob si to tak desekrát. Fakt na tu předlohu často serou z vysoka, ale ne tak, že by mě to štvalo, spíš mě rozesmívá, to, že měli potřebu tam měnit úplně basic věci za totální hovna. Chápu ty lidi co tady brečí, já ty knihy miluju a když máš něco rád a někdo to takhle znásilňuje tak tě to bolí, žejo. Fakt mám až hrůzu jak zpracují mou naprosto milovanou knihu Křest ohněm (asi 4. série), jelikož tu knihu vypráví z 90% Geralt, z 10% Ciri a z 0% Yennefer, což tvůrci prostě nebudou moc vydejchat a budou tam cpát další scény Yennefer běžící přes les a řvoucí a do toho i jak Ciri sní nějaké blbosti :D Achjo :D  Aspoň, že to vychází co dva roky, takže nemám zkažené každé Vánoce. Jo a ohledně toho, že je půlka postav černá - vůbec mi to nevadí (Fringilla,Coen,Istredd), jen ten elf Dara mě jako černej elf moc nesedí, navíc vypadá jak malej Michael Jackson v kostýmu slunečnice ve videoklipu k písničce I Want You Back. btw. narozdíl od první série jsem dal šanci českému dabingu a musím je pochválit, je to opravdu povedená práce, dabing Yarpena Zigrina je funniest shit ever, smál jsem se celý večer :D E01- výborná,E02-katastrofa, E03-meh, E04-dost dobrý,E05- okey,E06-okey, E07-velký wtf, E08-parodie ()

FrankSusta

7/10     Jsem teprve knižní začátečník (teprve nějaká strana 45, momentálně), takže na tom nehledám rozdíly mezi knihou a seriálem. Jo, taky jsem si všiml, že to je dělaný hlavně tak, aby se to líbilo úplným nevzdělancům knižní předlohy (jako jsem já), ale hlavně, aby to bylo pro takový ty přitloustlý Amíky, co celý dny proseděj u compu a o zbytku světa nemaj moc ani tušení. Ale kterejm strašně vadí, když to není někde politicky korektní (samozřejmě nejsem rasista, ale dokážu si všimnout, že se tam občas objeví afroameričan).       ale teď k této sérii! Mnoho lidí s tím asi nebude souhlasit, ale mě se to líbilo (jak jsem říkal, nečetl jsem knihy (a nehrál hry)). Zatímco první série byla celá strašně zamotaná (jak pro koho), tahle dává mnohem jasnější příběhovou linii, co není tak zamotaná, a prostě to plyne. To je možná trochu problém, jelikož v první sérii byli naprosto geniální ty malé příběhy (povídky), které vždy v jednom díle začli, v dalším díle již nebyli, atd. (snad chápete). Tady to není (tak moc).  Dále se mi zdá, že se změnila kamera, konkrétně její pohyby, co působí úplně jak z filmu Upgrade. Teda, je to jen občas, ale i tak.        a to je asi zatím vše, co jsem k tomu chtěl napsat. mluvit o tom budu zde, a mnohem obsáhleji, takže asi tak.   zkrátka a dobře mě Zaklínač baví (a možná na to změním názor po přečtení knih)           p.s. fakt tam parodujou Mrazíka? ,,Chaloupko, dveřmi ke mně!''    mě to tak rozhodně přišlo                 nakonec měním ze čtyř na tři hvězdy ()

NiWi

Z druhé série mám velmi rozporuplný pocity. První série se mi líbila i díky poměrně přesné adaptaci nejrůznějších povídek, zároveň však show zvládla vyprávět větší příběh Yennefer, Geralta a Ciri, a hezky vše proplétat. 2. série sice adaptuje knihu Krev Elfů, nicméně spoustu věcí si pozměňuje, což by tolik nevadilo, zároveň však rozjíždí tolik dějových linek, že se mezi sebou hrozně motají, někdy až nepřirozeně do sebe narážejí a plynulý narativ z první série je pryč. Některé linky jsou dost nezajímavé (třeba Yennefer mi přišla naprosto zbytečná po většinu série), některé zase nešikovně napsané. Často tak sledujeme jen nezáživné politikaření, které není ani nijak sofistikovaně napsané, a působí jako zdržování od hlavního příběhu. Nějaký pevný bod, kam jednotlivé linky směřují mi taky chyběl. Rozhodně se tomu nedá upřít produkční hodnota, potkáváme opět spoustu nových jmen a postav (i mezi nimi bych však našel výtky, třeba příšerný Eskel a ostatní Zaklínači), akce je zábavná a dobře natočená, i když jí podle mého není tolik, stejně jako zajímavých monster (přerostlé slepice a nějaký černobog který ani v kniháce neexistuje fakt nepovažuji za zajímavé). Oproti první sérii mi zde vadilo o dost více věcí, a i když se určitě nedá označit za špatnou, tak za mírné zklamání ano. ()

alisa.upir

Po dokoukání druhé série jsem náhodou viděla i “making of”, ve kterým spoustu věcí vysvětlují, a dává mi to trochu teď víc smysl. Navíc podle toho “making of” to vypadá, že ta druhá série je fakt skvělá, ale ten výsledný sestřih je fakt nepovedenej. Nechápu, proč se tam třeba tak rozpovídávají a rozněžňují nad bílým baziliškem, kterýho v tom posledním díle jsou všeho všudy dvě vteřiny…. Kdyby těch dílů natočili o trochu víc a byl čas na trochu víc dialogů a vysvětlování některých věcí, udělali by líp. ()

Motinski

V druhej sérii sa nám dej viac ucelil, technicky je to trochu lepšie zvládnuté (vizuál, výprava, triky) a všetko má väčšiu šťavu. Kaer Morhen mi spracovaním pripomenulo GoT ( Nights watch) a Ciri už konečne pôsobí ako sa patrí. Všetko ma ale jedno veľké ALE. Ak ste čítali knihy budete možno až v šoku ako extrémne sa odkláňame od predlohy. Hlavne ku koncu som z pár vecí bol aj nahnevaný a vlastne celú sériu som si kvôli tomu neužil. Neznalci Sapkowského, toto je určite skôr pre vás. Niesom zástanca že adaptácie musia byť vždy presné, epizóda s Nivellenom bola super a tiež pár veci pomenila, no ako celok to prestáva byť ten Zaklinač akého mám rád. Škoda hlavne podivnej linky okolo Yennefer, to bol asi najväčší prešlap. Jej vzťah s Ciri detto a nebyť Geralta ide o podpriemer jak vyšitý. Mišmaš politických intríg, odfláknnutých vzťahov a na pozadí k tomu zabíjanie monštier. Napriek tomu, fantasy mám rád a nie je ho veľa kvalitného, takže zaklínač ostáva záležitosť ktorú budem sledovať ďalej. Už len kvôli Geraltovy a Ciri.  5/10 ()

David.Darco

Klamal by som, keby som povedal, že sa mi zaklínačský svet nepáči. Nehral som hru, nečítal som knihy, nemám to s čím porovnať. Aj tak si ale myslím že odpady, ktoré tu trigernutý fanúšikovia predlôh hádžu jedna radosť sú dosť mimo. Už len cast, výprava a hudba sú nesmierne vydarené. Tvorcovia sa uchýlili k Fan servicu a hneď niekoľko vecí po kontroverznej prvej sérii zmenili. Či už je ti zbroj Nilfgardu, sujetová konštrukcia, vzhľad niektorých postáv. Toto je za mňa úplne zbytočný krok. Mne sa prvá séria páčila a páčila sa mi svojou skladbou viac ako tá druhá. Dozaista s tým má čosi spoločná aj konštrukcia celej série. Kdežto prvá jednoznačne spela od prvej epizódy k osudovému stretnutiu niekoľkých postáv a krásne uzatvorila v poslednej epizóde dej prvej série, tá druhá sa neskutočne dlho hľadá a zlyháva na úrovni ústredného motívu celej série. V podstate sa mnohé postavy síce menia, dospievajú, zrejú, ale v zásade sa vlastne toho z hlavného príbehu veľa nedozvieme. Čarodejnica ktorá príbeh uzatvára a funguje ako akýsi hlavný záporný faktor série úplne nefunguje. Potom sú tu zvláštne časovo priestorové nezrovnalosti v strihoch a celkovo tej výpustky je tu na to, ako málo sa niekam posúvame až príliš veľa. Aj tak ma ale Witcher bavil a jednoznačne sa budem tešiť aj na ďalšiu sériu. Ešte jedna vec ma ale štve a to robí netflix v mnohých sériách svojich projektov. Kde s prvou sériou príde s kontroverziou a odvahou v podobe gore, nahoty, sexuality, ale aj spomínanej sujetovej konštrukcie, druhé série vždy pôsobia akoby sa začalo točiť v duchu family friendly. Za toto by som niekoho uškrtil. Odviažte sa prosím! No a na komiec za BARDOVO (Jaskier) pomrknutie na hlúpych fanúšikov čo nedokážu poskladať sujet v rôznych časových rovinách tvorcom veľmi pekne ďakujem. ()

Mr.Ripley

Pokud by druhá série tohoto veledíla vyšla v divokých 90s, v současnosti by na tom v hodnocení byla stejně jako Hercules či Xena. Low-budget CGI, laciné paruky, lazy story-telling a soap opera zvraty. Pokud jsem si chtěl legendami opředenou ságu přečíst, tak druhá série mě mohla od tohoto záměru odradit. Naštěstí jsem knihomol a knihy mají v mém životě speciální místo. Adaptaci Zaklínače se to pravděpodobně nikdy nepovede. ()

filmmovier

Nechápu, proč tvůrci tomu, co přinesli ve druhé sérii, pořád ještě říkají adaptace. Nechápu. proč se Cavill všude pořád zmiňuje o tom, že dohlížel na to, aby byl seriál předloze co nejvěrnější. Tohle s ní totiž nemá společného vůbec nic (tedy kromě výtečné první epizody, super druhé a skvělé poslední). Tvůrci zde totiž vytvářejí naprosto nový příběh, který v ničem ani náhodou nepřipomíná SLOVANKSOU fantasy. Cavill je sice výbornej, CIri se taky povedla, na herecké představitele Vesemira a Yennefer si taky stěžovat nemůžu, ale to, co s nimi tvůrci provádějí, je opravdu na považenou. A nejhůř to schytal Marigold, který je tady jen nudnou parodií (a přitom v první sérii byl vynikající!) původní postavy. Vizuálně je to lahůdka, všechno ostatní je skrznaskrz průměrné. Takže jak jsem byl po první sérii spokojený, teď to to bohužel opravdu už říct nemůžu a vůbec jsem nečekal, že se to přihodí takhle brzo. Na třetí sérii se těším o poznání méně a trailer na Blood Origin mě pak regulérně vyděsil. Proč tedy čtyři hvězdy, ptáte se? Nevím... možná proto, aby bylo kam klesat? Nebo proto, že to jakž takž funguje? Nebo proto, že mě to vlastně docela bavilo? Možná... 70%. ()

SniperG1

No jelikož jsem knihu nečetl, hru nehrál...tak můj pohled na obsah je asi trochu jiný než pro většinu uživatelů. Ano je pravda, že oproti první série to ubralo na celkové kvalitě, ale i tak za mě to je velmi povedená a v dobrém tempu plynulá fantasy sága...75% ()

CzechGod

klasika, moc pribehovych linek (navic vicemene tlachacich), v pulce serie se Geralt skoro neobjevuje a klidne to mohli udelat jako spinoff Ciri :) ()