Wes Baylor (Scott Adkins) zvaný Žalárnik býval hviezdou bojových umení. Po tom, čo nechtiac pripravil o život svojho najlepšieho priateľa počas zápasu v Las Vegas, stiahol sa do ústrania a skromne prežíva v Bangkoku. Keď po šiestich mesiacoch dostane lákavú ponuku na zápas v Mjanmarsku, ktorého víťaz odíde z arény bohatší o rovný milión dolárov, nezaváha. Lenže po príchode do dejiska zápasu ho čaká poriadne nepríjemné prekvapenie – bola to pasca. V skutočnosti sa stal nedobrovoľným protagonistom neľudskej hry, v ktorej skupinka po zuby ozbrojených zvrhlíkov poľuje na živý ľudský terč. Naňho! No hoci sa zdá, že v zradnom teréne neznámej džungle nemá Wes veľké šance prežiť, karta sa zakrátko predsa len obráti – a z lovcov, ktorí zaplatili majetok, aby ho mohli zabiť, sa zrazu stane zúrivo prenasledovaná korisť. (TV JOJ)

JohnSmith

Robert Knepper sice není Lence Henriksen, ale role padouchů mu jdou a byl zcela správnou volbou. Van Dammea nemohl nahradit nikdo jiný než Adkins a jeho plus je, že nemá dlouhé mastné vlasy. Kdyby scénář tak strašně nevykrádal první díl a co nevykradl, tak nezmrvil, tak by to snad šlo. K tomu zdatnějšího režiséra a hurá. Mám slabost pro Mitru, ale to co tu předváděla bylo fakt děsný. A akce? nebylo jí moc a to co bylo nebylo moc dobře natočený. Snad jen Adkinsovo kopání do lidí. ()

kenkaku

Na filmu je vidět obrovská snaha se přiblížit prvnímu filmu. Roel Reiné dokonce i kopíruje fetiš režiséra prvního filmu - holubice - aby navodil stejný dojem. Osobně jsem rád že se Scott Adkins vrátil k tomu co mu jde nejlépe. Nehraje druhé housle, nepokouší se hrát, ale prostě mlátí všechny okolo. Tak je to v pořádku. Za velmi mazaných považuji prvních 20 minut filmu. Normálně by to do děje zařadit nešlo, ale takhle si mohou fanoušci užít zápasení dosytosti. Pak přijdou na scénu profláklé seriálové tváře = navodí se dojem lepší společnosti. Pak už jen hodinku pobíhání po pralese (nebo kde) a ultra debilní závěr (ten mě doslova dožral). Možná je to tím, že jsem čekal katastrofu. Možná je to tím, že film opravdu nostalgicky pomrkává po filmech mého dětství. Každopádně pohoršen nejsem. ()

sedm.1

Scott Adkins je pro mě naprosto nedotknutelnou ikonou, a to přesto, že se sem tam objeví i v takové sračce, jakou je právě pokračování Živého terče. Za sračku to ovšem neoznačuji kvůli béčkovému zpracování a neskutečně tuctové zápletce, ani kvůli nezajímavým postavám, či absenci napětí, ale čistě jen kvůli tomu, že zde, tedy krom úvodu, tvůrci vůbec nevyužili Scottova mistrovského bojového umění, kterým jinak zachraňuje 90% svých veškerých filmů a bez kterého to prostě nemá cenu snad ani sledovat. Jasně, ten chlap má i charisma a je sympaťák, ale tím tyhle typy filmů záživnými neudělá. Prostě pokud se tím filmem od začátku do konce nepromlátí, tak nemají filmy s ním příliš šanci na úspěch a jen pořád jak zajíc utíkat a sem ta někoho zastřelit, jako tomu bylo zde, by zvládl i každý třetiřadý (ne)herec. Živý terč 2 je tak zkrátka tuctové, nevýrazné béčko, odehrávající se sice ve svižném tempu, jenže působí vážně lacině a nezábavně, navíc s velice mizerně zpracovanými akčními scénami, takže pokud není divák opravdu zarputilým příznivcem Scotta Adkinse, jako třeba já, tak by se této podívané měl raději vyhnout, neboť nemá vážně čím zaujmout a pobavit. ()

radecacek

Potenciál to mělo, Scott Adkins, Robert Knepper, JeeJa Yanin... Bohužel ale ve filmu nefunguje vůbec nic. Při většině scén se člověk až stydí, jak moc špatný je to film. Bod za vcelku dobrou choreografii bojových scén (Pokud se nepere Rohna Mitra:)) ()

TERRORDROME

V prvom dieli nakopával somrák Van Damme s náušnicou bandu lovcov ľudí, v druhom sa o to isté pokúša Škót Adkins, stíhaný depresiami so zabitia kamaráta v ringu. Druhý Terč sa našťastie neserie a celý čas je k veci, najprv pár bitiek v aréne a potom šup do džungle nájsť vhodného krokodíla na kabelku za vyhraté rubíny. Akcia je inak pekná, Adkins dá občas tú svoju rotujúcu kopačku či roznožku dvom motorkám, plus pekné nedigitálne výbuchy, prehľadná kamera ( aj keď neustále spomaľovačky začnú byť otravné ) a ako bonus panoramatické zábery prírody. Hlavný záporák Knepper bol zrejme obsadený vďaka podobnosti s Henriksenom, ale dáva solídne vyčúraného "parchanta". Tak trochu som mal problém s Mitrou, tá síce drsniačku tiež zvláda, ale postaviť ju na férovku proti Adkinsovi nie je dobrý nápad, lebo je pri tom jasne vidieť že by ju okamžite rozlámal ako paličku od nanuku. Dokonca ani jej catfight s tou thajkou sa nepodaril, našťastie bol krátky a ukončený poriadnou fatalitou. Ak ma však niečo naozaj sklamalo tak to bolo finále, kde vyskočí na hrdinu niekoľko búchačov plus maskáčová Jeeja Yanin a Knepperova gorila ale žiadny extra súboj sa nekoná, len pár kopov a hotovo ( Jeeja je v zábere možno tak 30 sekúnd ). Veci ako scenár, dialógy a logiku konania nekomentujem, každý kto niekedy videl podobný film vie čo môže čakať a to aj dostane. Takže to vidím na poctivé béčko, ktoré však dieru do obrazoviek neurobí a naše nádeje sa stále upierajú na Boyku. ()

Lefty86

Obstojný akční béčko dnešních dní, stejně jako češi už nenatočí pořádnou komedii jako dřív, netočí se v Halyvůůdu vyloženě kvalitní , dobře dotovaný akčňáky. Ale je to obstojný, nenudí a bitky jsou pěkný. Neurazí :-) ()

Cement73

Na sobotňajšiu noc ako našiel... Nie je to síce žiadny cool kultúrny zážitok, on taký ani byť nemal. Slušný casting aj keď béčkovosti sa film nezbavil dokonca... ()

Untentrauer

Hudba, jako od Hornera, která mě přivítala na začátku mi vykouzlila úsměv na rtech. Dokonce i akční scény a nakousnutý příběh byl jako z 90tek. Obstojné obsazení, zejména padoucha by prostě ušlo. Nicméně, jak už to tak bývá, zejména u těchto filmů (B) je velice těžké udržet si jakousi pomyslnou laťku. Já vím, že zde jde hlavně o to se dobře bavit a na nic nemyslet, ale i tak je to téměř od poloviny jakoby odfláknutá či přesněji šité horkou nití. Nicméně je to obstojné Bčko, které hodnotím oproti ostatním novodobým Bčkům - protože ve srovnání s "hollywoodskou smetánkou" to je samozřejmě.......no Bčko přece. Možná by to chtělo vlastní kategorii pro tyto filmy, aby bylo snazší je porovnávat mezi sebou. ()

BOURQUE

Tento B-ový snímok nie je priamym pokračovaním pôvodného filmu – to ani nečkajte. Jedná sa o samostatný príbeh, ktorý však (až na väčšie a mohutnejšie zbrane) žiadnym veľkým a nečakaným prevratom neprekvapí. Ja zostanem u JCVD . Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Deratizer

živý terč 2 natočen stylem, jakým se točívaly akční filmy v 80tých letech. Klasika pro pamětníky rambovských filmů. Pěkný obraz, záběry i střih, dost akce, pouze si filmaří mohli odpustit občasné zpomalené záběry v akci, které ten styl 80tých let narušují. Perfektní akční podívaná. ()

MickeyStuma

Bylo by divné, kdyby něco takového nevzniklo, ale že si tvůrci dali na čas. Nebylo vhodného kandidáta na hlavní roli? Je fakt, že v současné době je Scott Adkins snad jediný. Námět známý, takže jde v podstatě jen o to jak to začne a jak skončí. S tvorbou Johna Woo se něco takového srovnávat nedá. Pevný scénář, pevná režie, zásadní dynamika ve vývoji událostí, jen jiný styl. I tak je tento snímek rozhodně o hodně lepší, než např. ´Hra o přežití´ z roku 1994, kde si loveného pro změnu zahrál Ice-T. Někde se dokonce píše, že to má být snad něco jako pocta Johnovi Woo, čímž by se vysvětlovaly dvě scény s holubicemi, ale těžko říct. Spíše by to bylo pokrytectví, když mu jeho snímek tak nehorázně pokazili. Co ty holubice znamenají každý správný fanoušek režijní filmografie Johna Woo moc dobře zná. Celkově nic nového tedy představeno není. Jen je vyřčeno již mnohokrát vyřčené. Tak či onak, v rámci akčního žánru svůj určitý potenciál snímek přesto má. ()

Voj.ta

2 hvězdy. Ale jen proto, že to může bejt dobrá picí hra: Piješ vždycky, když je tam zpomalenej záběr. (Když se nechceš úplně sejmout, tak můžeš pít každej třetí.) ()

Wallis3 odpad!

Tohle nebylo ani béčko, ale hodně špatný céčko. Klipoidní záběry stejně jako u verze s Žankem Klódovým Van Damovým, ale tam to mělo nějaké kouzlo a atmosféru. Tady ani hovno. Zpomalené záběry při každé pitomé příležitosti a to i při házení rýže, lezly na nervy a byly vyloženě trapný. Zaporák měl těžce evokovat charismatického Lance Henriksena, ale byl to jen umělý panák,  stejně jako ten jeho poskok alá Arnold Vosloo. Rhona Mitra měla asi doplnit drsný ženský prvek, ale když si to vykračovala krokem modelky a těsně za prdelí jí vybuchla raketa, VYSTŘELENÁ Z MOTORKY, musel jsem se strašně smát a to je jen jedna z mála směšných situací. ()

Cinematrix

Byl jsem zvědavý, co ve filmu předvede Rhona Mitra. Je to správná drsňačka a... a už nejsem zvědavý. Robert Knepper jako záporák nebyl špatný, ale celý film jsem se bál, že mu prasknou ty naběhlé žíly na spáncích dřív, než ho Scott Adkins na závěr seřeže. Mimochodem ten by měl co nejrychleji narazit na kvalitnější scénář i režiséra, nebo mu dojdou síl dřív, než nám vůbec ještě něco předvede. Ale pořád je tu šance, že až mu ty síly dojdou, bude moct hrát v nějakém trháku mladšího bratra Bena Afflecka, protože je mu podobnější, než Benův vlastní bratr Casey... ()

Kingjiri

Stejně jako minule se podařilo obsadit slušnýho záporáka a navíc Scott Adkins překonává Van Damma (nejen) v akční rovině. Stopáž je delší než by bylo vhodný a scénář (pokusy o Wesovy vážný vzpomínkový scény na svýho bejvalýho parťáka byly až pro smích), chování postav nebo hudba jsou totálně béčkový, ale když jsem přestal řešit příběh, nakonec jsem se docela pobavil. Za výpravu do Thajský jungle, koukatelnou akci a Roberta Kneppera třetí hodně slabá hvězda. ()

dalziel

Nebyť režiserovej impotencie pri točení filmu nemusel by to byť až taký prúser. Čo nezvládol režisér totálne sprasil strihač.V jednu chvíľu sme v džungli a hneď na to v dedine bez nejákého odkazu na to že sa tam vôbec ide. A takých lapsusov je tu požehnane. ()

Acrobat

Roel Reiné kopíruje žalostne. Filmu nefunguje príbeh ako aj scény. V džungli spravíš krok vedľa a ťa nájdu o 17 dní. Adkinsa poznám. Hraje v katastrofách, no tu má priestor a ... po chvíľke napätia ho našťastie ukazuje. Ak kope tak kope, ak skáče tak skáče. To sú na tak nízky film vskutku ukážkové kreácie hlavného herca. Dramatugircky sa rozsypáva strach o zúčastnených, tobôž o nejakého Wina, či čo to je. Miestami som zazrel veľkorozpočtové plusy ako imax zábery pri helikoptére, člnoch a moste, kde si vychutnáš situáciu, no detaily už rozhodia k nepohodlnosti. Pre mňa trápny film, ale od Adkinsa suverénne najlepší ako niečo, čo som dopozeral v pokoji. Nebeskom aj pozemskom. (videné 01.09.2016, 02.09.2016, BDrip) ()