Pustatina

všetky plagáty

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiálny text distribútora)

Hellblazer

Angličania vedia ako na to a na poli hororov sú v súčasnosti rozhodne v kurze, teda aspoň u mňa. Wilderness stojí na dobrých hereckých výkonoch, konečne sú tu neni žiadne modelky ani modeli, len, takmer bežní ľudia a predovšetkým prepracovanej psychológii postáv. Celé je to zabalené do príjemného dirty style kabátika a potešia aj niektoré úmrtia (psíky vedia byť kruté). Jedinou väčšou chybou je, že pointu odhalíte takmer okamžite, čo sa ale dá odpustiť, veď je to bežné. ()

LaciLC

Veľmi podobný motív už bol výborne spracovaný v Lovcoch myšlienok a preto som sa dosť obával, že ho Pustatina bude len tupo kopírovať. No, mýlil som sa a Pustatina je remeselne veľmi slušne zvládnutý horor. Presne síce neviem povedať, či sa skutočne jednalo o horor, ale atmosféru to malo a to dosť dobrú. Po tejto stránke však u mňa predsa len vyhrávajú Lovci myšlienok, inak im Pustatina veľmi šlape na päty. Jedine obsadenie nebolo nič extra, ale aj tak som bol jednoducho milo prekvapený. Rozhodne to nenudí a občas je to aj napínavé. Za posledné roky v rámci žánru vysoký nadpriemer a tak nevidím žiadny dôvod, prečo si tento drsný filmík nepozrieť znova. ()

Fr

Šikana v lapáku dovede nezletilé vejlupky až na ostrov, kde není žádný KFC, aby utužily charakter.......Vyvražďovačka, držící se ničím nepřekvapujícího schéma. Párkrát jsem byl napnutej, ale v podstatě se nic překvapivého nestane. Bohužel. Průměrně drsné záběry, vedle nichž má na povrch vystupovat psychologie jednání ,,ve skupině pod tlakem". Dobrý je dobrý a zlý.... . Neurazí, ale nenadchne. Na jedenkrát ujde. ()

-bad-mad-wolf-

Hm... naturalistická volovinka z lesů na jednom pustém ostrově. Nic originálního, napínavého nebo nedej bože šokujícího. Navíc jsou tu na můj vkus až moc jednostranně zaměřené postavy (poseroutka, hajzl, chladnokrevný drsňák, nerozhodný ocásek), předvídatelnost, nevýraznost a podivný střih. Nad vodou tohle béčko drží především naturalistické brutální scény, slušná atmosféra a krátká stopáž, díky které nehrozí nuda. 5/10 je tak akorát. ()

flanker.27

Film je syrový a brutální, ale způsobem neumělým a přirozeným, od úvodu v nápravném zařízení pro mladistvé po boj o holé přežití na ne tak docela pustém ostrově. Co bych vyzvednul především jsou výborní herci. Ať už je to uťáplý srabík, bezcitný náckovitý gauner nebo nováček samotář, všichni působí naprosto uvěřitelně. Rád bych dal vyšší hodnocení, protože tenhle styl mi zatraceně sedí, ale přecejen mi pár věcí nesedlo:)). Především ženská vychovatelka coby irácká veteránka drsňačka působila příliš "genderstudies", mého oblíbeného Seana Pertweeho (seržant z Psích vojáků) odrovnaj moc brzo aniž by do běhu událostí výrazně zasáhl a v závěrečném boji vrah (na vojenského profíka) hrozně lamil. I tak rozhodně stojí za vidění, i když spíš než horor je to akční thriller. Update: Tak musím po třetím shlédnutí říct, že mě film pořád baví, ergo vyšší hodnocení si přecejen zaslouží. ()

• Keď Callum (Toby Kebbell) dostane úder nožom do chrbta, je vidno otvorenú krvavú ranu. V ďalšom zábere je však koža holá bez krvi a následne je opäť krvavá. (misterz)
  • Natáčení probíhalo ve Skotsku a Severním Irsku. (Terva)
  • Louise (Alex Reid) hovorí o službe v 7. obrnenej divízii v Basre (Irak). 7. obrnená divízia však bola rozpustená po druhej svetovej vojne, a preto bolo pre ňu nemožné, aby v nej slúžila. (misterz)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)