Wes Baylor (Scott Adkins) zvaný Žalárnik býval hviezdou bojových umení. Po tom, čo nechtiac pripravil o život svojho najlepšieho priateľa počas zápasu v Las Vegas, stiahol sa do ústrania a skromne prežíva v Bangkoku. Keď po šiestich mesiacoch dostane lákavú ponuku na zápas v Mjanmarsku, ktorého víťaz odíde z arény bohatší o rovný milión dolárov, nezaváha. Lenže po príchode do dejiska zápasu ho čaká poriadne nepríjemné prekvapenie – bola to pasca. V skutočnosti sa stal nedobrovoľným protagonistom neľudskej hry, v ktorej skupinka po zuby ozbrojených zvrhlíkov poľuje na živý ľudský terč. Naňho! No hoci sa zdá, že v zradnom teréne neznámej džungle nemá Wes veľké šance prežiť, karta sa zakrátko predsa len obráti – a z lovcov, ktorí zaplatili majetok, aby ho mohli zabiť, sa zrazu stane zúrivo prenasledovaná korisť. (TV JOJ)

Gilmour93

Černě odění jezdci na motocyklech, holubí trus, zpomalené záběry všeho druhu (hrdina se sprchuje jak v reklamě na Mrože, domorodé děti hrají fotbal, vrtulník i s tím cool zvukem rotoru). Tady se zřejmě „remakuje“ nějaká woolovina.. Knepper nahradil Henriksena relativně se ctí, dokonce měl i stejnou zbraň. Adkins také nebyl špatný, ale aby se Jean-Claudeovi více přiblížil, mohl zakousnout nějakého chřestýše (nebo aspoň slona) a na temeno hlavy si přilepit kadeře Jennifer Grey. Co se týká Rhony, která byla drsná jak Stathamovo třídenní strniště, zdálo se mi, že jí z kapsy od kalhot čouhá několik účtů z kliniky plastické chirurgie, ale mohl jsem se splést. Suma sumárum, zbytečné, lacině vypadající béčko o muži, který hledá smysl života v ochraně myanmarského lidu a při tom nad ním přelétává dron s kamerou.. ()

Enšpígl

Působilo to na mě lacině a hlavně za každou cenu být cool i když ta džungle mě občas spíš připomínala Stromovku v Praze. Ještě že Adkinsovi se daj ty kopy a údery věřit, tak alespoň něco. ()

T2

V rámci béčka úplne stráviteľné až na ten mierne prekombinovaný záver. Scotta Adkinsa môžem, Rhona Mitra tiež ešte nie je na zahodenie, vie sa tváriť ako že aj drsne, tento typ akčného filmu mi sedí. /55%/ ()

tron

Čože?! Živý terč 2? To fakt? Ale zas... keď môžu byť Čeľuste 2 (a Anakonda 3), prečo by nemohol byť Živý terč 2? Ono je to ale skôr remake, než sequel. Ostatne, aký sequel, keď sa nevracia žiadna z preživších postáv originálu Johna Woo? Nie, že by ich bolo veľa... Do titulnej úlohy pribudol Van Dammeov chránenec: britský drsňák Scott Adkins (Expendables 2, Universal Soldier: Day of Reckoning). Scott je o čosi lepší herec, než jeho mentor. Sympatickejší? A vzhľadom na vek mu to predsa len výdatnejšie kope. Jednotku (napriek brutálnym zásahom producenta Sama Raimiho) vnímam ako jeden z najlepších akčniakov 90-tych rokov. Od dvojky som nič nečakal a ani som sa ničoho nedočkal. Adkins je síce fajn , ale mizerný scenár mu (nechápem prečo) ponúka málo „fyzických“ bitiek. Väčšinou sa len strieľa a uteká, prípadne okolo neho explodujú míny. Banda psychopatov, ktorí po ňom idú, je výdatná. Od veci nie je ani kvalitná kamera. A barmský fíling. ()

choze

Zcela dle očekávání laciné videobéčko se sympatickým béčkovým castingem, kde se sice dočkáme mnoha zpomalovaček, motorkářů v černém a dokonce i holubic, ale originálu Johna Woo to nečuchá ani k fuseklím. Úplně marné to ale není, má to hodně snaživou kameru, na Adkinse se dívá mnohem líp než na obtloustlého Seagala, taky Knepper není nejhorší záporák a smrt Rhony Mitry byla cool. ()

Segrestor

V době, kdy jednoduchý akční snímek sotva pohledáš, si jen tak mírnix týrnix přijde Tvrdý terč 2, který je jasnou záplatou zvětšující se díry na trhu. Uznej sám: zlomený hrdina, který najde nový smysl života. Divoké honičky, překrásná exotická příroda, prvotřídní padouch, žádné dlouhé řeči, spousta bitek, sem tam i střílení, výbuchy... Co si přát víc. Bohužel, tím že se jedná o odflinknutý amatérský snímek, všechno výše uvedené celkem postrádá na síle. Přesto, ikdyž na tebe přijde kouzlem nechtěného smích, se dá film snadno dokoukat a jakýs takýs pocit hladu je uspokojen. ()

sniper18

Pôvodný Živý terč je jeden z mojich najobľúbenejších akčných filmov prvej polovice deväťdesiatych rokov, Jean-Claude Van Damme bol vo svojej najlepšej forme a John Woo v rámci svojej americkej tvorby tiež predviedol jeden z tých lepších výkonov, takže som ani trochu nezapochyboval, že toto videopokračovanie nebude mať proti nemu žiancu šancu, ale aj tak som sa na to celkom tešil. Predsa len námet je stále atraktívny, Scott Adkins je jeden z najlepších akčných hercov súčasnosti a Roel Reiné tiež patrí medzi tých lepších videorežisérov, ale nakoniec ani nebolo moc na čo. A najhoršie je, že film zlyháva v tom, v čom pritom vôbec nemusel. Spočiatku som mal z toho dobré pocity, úvodná športovo ladená dvadsaťminútovka, v ktorej sa jedná len o arénové zápasy sa mi páčila a tešil som sa na samotný lov, ktorý ponúkal slušný potenciál, potešilo ma atraktívne prostredie Thajska a plusom je aj čiastočné zapojenie armády, ale inak je celá táto hlavná fáza až zúfalo priemerná. Film je o dobrú štvrťhodinu dlhší, než by mal, takže tomu chýba dynamika, čo niekedy dosť cítiť, scenár mi aj na takéto béčko prišiel trochu hlúpejší a na niektorých scénach je to dosť vidno a navyše na to, že postavy by sa údajne mali presúvať desiatky kilometrov to vo filme vôbec necítiť, ale nad toto sa predsa len dá povzniesť. Sklamaním sú aj postavy, Scott Adkins je samozrejme veľkým plusom, nielen je to sympaťák, ktorý má v akcii čo predviesť, ale páčilo sa mi aj jeho aktívne zapájanie do kaskadérskych kúskov, keď treba skočiť do vody alebo padať po kameňoch, vždy je to on. Ale sklamala ma jeho postava, lebo tu má problém so zabíjaním, síce tu pár ľudí zabije, ale väčšinou mi to prišlo také, akoby ani nechcel a ja som sa tešil na nemilosrdného zabijaka, ktorý sa z koristi stane lovcom a svojim protivníkom to dá drsne pocítiť. A potrebovalo by to lepších záporákov, Robert Knepper je bez väčších problémov a rovnako aj jeho pravá ruka, no inak z lovcov vyniká len Rhona Mitra, zvyšok nestojí za nič. A ani ona nemusela mať súboj práve s Adkinsom, síce s pohyblivosťou na tom nie je zle, ale nie je dosť rýchla a v súboji vidno, že by proti nemu nemala najmenšiu šancu. A teraz už k samotnej akcii, na pomery videofilmov poteší, že je slušne a prehľadne natočená, dokonca sa tu nájde aj sekvencia na jeden záber, pomerne veľkolepá, keďže nechýbajú ani reálne výbuchy a zapájanie dopravných prostriedkov a dokonca ani tie spomaľovačky mi moc nevadili, aj keď predsa len ich bolo zbytočne moc a často pôsobili príliš samoúčelne, aby to pôsobilo čo najviac cool, čo sa ale vydarilo len občas. No problém je, že mne sa vlastne páčili len tie súboje, všetky tie prestrelky a naháňačky ma nechali chladnými a jednotlivé likvidácie tiež mohli byť zaujímavejšie. Takže Hard target 2 je dobre natočené béčko s atraktívnou zápletkou, pekným vizuálom, dostatkom akcie a pár dobrými hercami, ale inak je to až moc hlúpe a po väčšinu času nezaujímavé, aby mal na viac, než len ten priemer na jedno pozretie. 55% ()

castor

Tak dlouho bezcitní zabijáci pořádali pro zábavu hony na lidi, až jim vše utnul belgický svalovec. O třiadvacet let poté si na tuhle choreografickou akční pochoutku někdo vzpomněl a zkusil něco podobného podruhé. Půl roku po neúmyslném zabití letitého kamaráda při regulérním zápase v ringu se zlomený Scott Adkins kdesi v Bangkoku utápí v alkoholu, vrká s holoubky (asi odkaz na Johna Woo) a vydělává si ilegálními souboji před rozjuchaným diváctvem. Výčitky svědomí má dát stranou lákává finanční nabídka od úlisného pracháče, ringem je celá džungle, lovců hned několik a tahle soutěž nemá žádná pravidla. Jen přežít. Scotty měl o dost jinou představu, chvilku se nestačí divit, koulí očima a pronese pár úsměvných vět typu „co to s vámi je, lidi?”, ale pak začne hrát. Teda utíkat. Potká vesnické děvče, aby se to ještě krapet zamotalo. Zbytek si asi všichni domyslí. A divák čeká, jestli s tím vším zamíchá zakomplexovaná Rhona Mitra, protože je v záporném osazenstvu jako jediná známá. Nezamíchá. Protože se tváří drsně, rozuměj trapně. Holandský režisér Roel Reiné, který velkou část své kariéry strávil v Hollywoodu, se stal odborníkem na levná pokračování slavnějších filmů (třeba Rallye smrti nebo Král Škorpión). Sice kope druhou ligu, ovšem s nízkými rozpočty a ještě menšími ambicemi zvládá točit věci, které nejsou úplně zlé. Jenže tady mi sáhl na můj oblíbený kousek. A to se nevyplácí. Řemeslo docela ovládá, přesto se to klidně mohlo jmenovat třeba Šípy v džungli. A neprasit značku Hard Target. Dvě až tři hvězdy. ()

Wacoslav1

Tak co se vám zase nepozdává bando kverulantská? Nemůžu se zbavit zde podle místních hodnoceních a komentářích, že jsem zase viděl jiný film než všichni ostatní. Adkins se pořádně nepředvede v soubojích? ale kdeže vy trdla... já tu viděl tři špičkový fighty plus pár dalších podařených sekvencí. Ok uznávám, že možná nejsem úplně objektivní, protože Živý terč jedničku miluju a na tohle jsem se kurevsky těšil a po shlédnutí musím konstatovat, že spíš než o přímé pokračování prvního dílu se jedná o regulérní remake, ale nemám s tím v tomto případě problém, protože film je pojmutý tak, že prostě nepůsobí jako vykrádačka, ale spíš jako těžkotonážní pocta původnímu snímku a já to žeru. Je tu snad jediný rozdíl a to v pojetí hlavního hrdiny. Adkins prostě není totální killer jako Žán v jedničce, ale týpek co má vůči tomu výhrady a má i svědomí. Mě tohle pojetí nijak neirituje. A Knepper jako záporák je skvělý, asi ne pouhou náhodou se až nápadně podobá Henriksenovi z původního filmu. Nebudu ani tolik píčovat na ty zpomalovačky. Je fakt, že jich tu je na moje gusto až moc. Na druhou stranu stejně často byli používány i v originále a ten patří mezi filmy kde mě to zkrátka nesralo, takže tak. Roel Reiné pochopitelně není John Woo, ale tady se nad očekávání vytáhnul. Akční scény to jest přestřelky i souboje jsou krásně přehledně natočené, takže co víc si přát... Samozřejmě nemá smysl lamentovat nad originalitou, jasně, že to obšlehlo jenom jeden funkční koncept jednoho filmu a původní Hard target to nepřekoná ani nevyrovná, ale pod 4* tomu holt nemůžu dát.70% ()

Davies182

Všecko hrozně blbě až na postavu Rhony Mitry a působivé lokace. Stoprocentní neředěná amatéřina ve všech myslitelných filmových ohledech. ()

Shakers

Béčko ako vyšité, čo je škoda. Aj keď to nejakú väčšiu spojitosť s prvým filmom nemá a evidentne sa druhý diel chce zviesť iba na názve filmu, myslim si, že to mohlo byť aj lepšie. Za prvým dielom to zaostáva v každom smere. A keď je príbeh v podstate rovnaký, chýba mu spád, udernosť a dobre finále. To isté platí aj o postavách. Záporaci nula bodov, taký Henriksen bol o dosť výraznejší a čo sa týka Adkinsa tak ten ide v Žan Klódových šlapajach, pár filmov už spolu natočili a aj keď vie robiť rovnako dobre štvoritého odpichnutého kamzíka ako Žán, chýba mu trošku viac charizmy a lepšie herectvo. Chýbajú tu aj štýlové scény, ale Reiné nie je taký akčný mág ako Woo. Ako jednohùbka fajn, jedno pozretie vám neublíżi. 50% - 2* ()

Rominator

Wes "The Jailor" Baylor (Scott Adkins) při zápasu knokautuje kamaráda, který potom umírá. Děj se posouvá o šest měsíců dopředu do Bangkoku, kde Jonah Aldrich (Robert Knepper) nabídne stále zápasícímu Baylorovi jednorázovou akci za půl milionu, ale neřekne mu jednu podstatnou věc... Akční scény jsou docela zklamáním, protože thajský kaskadérský tým má určitě na víc. Může za to malý rozpočet nebo málo času na samotné natáčení? Proti Adkinsovi nestojí zajímavý oponent(i), zpomalovačky jsou zbytečné a kamera ("A" CAMERA OPERATOR a DRONE CAMERA OPERATOR Roel Reiné) nezabírá některé scény z toho nejlepšího úhlu pohledu. Jeeja Yanin se objeví pouze v minutovém souboji na mostě pět proti jednomu. Natáčelo se v Thajsku a tak nemůže chybět scéna se slony, které se zúčastnili Scott Adkins a Ann Truong. HODNOCENÍ 40% ()

mzss1

(57%) Na tohle jsem se fakt těšil. I když jsem zůstával při zemi a obával jsem se, aby vůbec Adkinse využili v boji. Florentinovi filmy Boyka, Ninja atd jsou pro mě skvělé v tom, že se tu Adkins dosyta předvede – a to snad všechny jeho bojové kousky nám ukáže. Zde to bylo bohužel trochu utlumené, ale ne až tak moc. Pár slušných výpadů tu má. Občas jen obyčejné praní, ale přesto se tu pár parádních kousků najde. K tomu i jiné obyčejné akce, pár výbuchů, střílení apod. No, jeden z hlavních záporů, který mi docela vadil, byla skutečnost, že se tu vyskytovalo dost debilních spomalovaček. Hergot, ty spomalovačky byly i v obyčejných scénách, kdy nějaká postava chodí, nebo já nevím. V jedné akční scéně se třeba až 3x objevila spomalená scénka. Dále by to chtělo vylepšit i víc prvků. Příběh sice byl obyčejný, ale s tím jsem problém neměl. Přidat nějaké nápady navíc, napínavost atd. Ani ta Akdinsonova postava mě moc nebrala, i když později jsem si jí získal víc. Hudba byla ok. Záporáci – ti se celkem povedli. Nechci toto béčko kritizovat, rozhodně se mi to líbilo víc jak současné Seagalovky. Akce je slušná, Scottovi výpady atd. Pár dobrých zabití, furt se něco dělo. Jen mi to ve výsledku moc v hlavě neutkvělo. Je to taková béčková jednohubka. Takže menší zklamání se dostavilo, ale furt to bylo lepší než jiné současné videobéčka. ()

Kudly4

Živý terč s Van Dammem se řadí mezi jeho nejlepší akční filmy té doby a vlastně do dnes je to velice úspěšný akčňák s dobrým příběhem. Až včera jsem zjistil, že je dvojka, takže nezbývalo nic jiného než si to pustit. A je to hodně špatné béčko, se špatným střihem, s debilníma zpomalenýma scénama v 2K16 ? K tomu všemu hrozný slovenský dabing. Potěší maximálně pěkné lokace a Adkins v hlavní roli, kterého beru už delší dobu, jako nástupce Van Damma. ()

Yoshitsune

Abych zdejším kulervantům, (odborníci na filmy všeho druhu) dokázal že i já mám porozumění pro béčkové filmy, tak sem se rozhodl dát hned několik béčkových filmů, v tomto týdnu abych jim dokázal, že tomu jest rozumím. Kulervanty nebudu jmenovat, pač by jim to udělalo nesmírnou radost, kdyby byli jmenováni v mém komentáři (ano sem úžasný) takže jim to nehodlám dopřát. Tak a teď k filmu, na Živý Terč sem se docela těšil, výborné obsazení počínaje akčním bohem - Scott Adkins a protřelým a velice známým záporákem v podání Roberta Kneppera. Takže obsazení je naprosto lahůdkové, ale hned se přesunu k tomu co mně na filmu štvalo, je tu docela dost zpomalovaček, některé sou v pohodě a hodí se a některé sou jako pěst na oko. Pak je tu zase nějaký ten duševní rozvoj a sebepoznání, byť to že se Adkins chce nechat umlátit, za to co provedl, mi docela sedlo, ale až tak moc se klaněl lesní bohyni nemusel. No ale dejme tomu, furt je to snesitelnější, než to co provádí Michal ve svém Neustupuj, nevzdávej se: Dokuď neprosadíš svou, kde vlastně až na toho Australana, nebyli žádní pořádní záporáci. Zde záporáci sou, ať už jde Kneppera a jeho pošahaného parťáka, či ta banda úchylných lovců a aby to nebylo málo dojde i nabušené zapasníky, kteří to Adkinsovi docela slušně naloží. Takže akce je super, neni to sice nic kvůli čemu by se měl zbořit svět, ale je super navíc to na tom mostě, to bylo boží. Takže herci/postavy sou v pohodě, akce je skvělá, prostředí ujde. Další výtka je že se Adkins musí o akci dělit s Thau, která zase nic moc nepředvede a taky to že Adkins je v podstatě furt čistý, jo on si projde výbuchama, akcí, střílením a on je furt čistý, trochu krve, ale sakra tohle bylo fakt divný. Je trochu škoda, že nemůžu dát čtyři, jelikož Adkins je fakt akční král, ale ty silnější tři určitě. ()

PetrPan

Fetišistický brak, kde se moc nepovedla ani choreografie soubojů. Na druhou stranu svou blbostí tohle céčko dokáže  chvílemi slušně pobavit, byť v o něco nižším levelu než nejlepší nejhorší filmy. Nicméně třeba pád ze strmého svahu přímo na slona a následuje celek s říční deltou a těmi slony, kde po svahu není ani památky či minové pole, kde vedle sebe leží ohořelý gazík a buvol, stálo za to.  Jako situační nechtěná komedie tak k popukání, ale to jsem od  specialisty na filmový parazitismus víceméně očekával. A tak zklamaly zejména fighty, u nichž jsem díky angažmá Adkinse očekával libovou záležitost, ale dostalo se mi vesměs jen přehlídky  viditelně předem připravených pozic a špatně použitých zpomalovaček, z nichž asi nejvíc ční souboj nejtrapnější s panenkou paní Mitry v latexovém oblečku. Dvě hvězdy, především za tu nechtěnou zábavnost, ale jestli já to nepřehnal.... ()

Chrustyn

Ačkoliv je Adkins pořád béčkař a nepočítám, že by nikdy natočil pořádný akčňák, pořád občas dokázal pobavit svým bojovým uměním. V tomto rádoby pokračování akční klasiky z 90. let tomu tak není a jedná se o nejhorší film, který sem s ním kdy viděl i pošpinění mojí oblíbený Van-Dammovky. Je až udivující, jak vedle týhle srajdy, výborně vypadá původní film, který je už 23 let starý. ()

korbitch22

Ten trapný pocit, když je 24 let stará jednička o několik tříd lepší film i přes paradox, že je to laciné akční béčko/céčko. Začátek vypadal ještě docela nadějně, hlavně díky ucházejícím soubojům (teda na laciné dvd céčko) ale jakmile přejede děsivý neherec Adkins do Myanmaru (po lopatě rozuměj do Barmy) tak se všechno sype. Nejdřív mě pobavili lovci...sebranka trapných déčkových herců v džínsech vod Levise a teniskách v čele s neskutečně trapnou Rhonou Mitrou, jejíž drsňačku jsem jí věřil asi jako Zemanovi milost Kájínkovi z neosobních důvodů a je úplně jedno, že je to pořád neskutečná mrdna. Akce by v tomto momentě ještě docela ušla, ale jakmile se na scéně objeví sloni a Barmanka teda Barmka která v pohodě uprostřed džungle na kterou zapomněl i starej sovětskej satelit valí plynně anglicky jde všechno už úplně do prdele. Začne hrát nějaká budhistická hudbička, šikmovočko se furt modlí a když se Asskins začne modlit s ní, už se mi chtělo jenom zvracet, stačilo aby si k nim přikleknul Johny Rambo a spustil ''když chceš válku vyhrát, musíš se válkou stát''. Celkově ten debilní děj kdy maník z UFC vytepe lovce s tunou zbraní včetně agenta CIA. Roel Reiné jé, to je jako René je mizerný režisér, který všeho všudy natočil dvě povedená vykradená céčka, jinak je to zoufalec bez špetky smyslu pro akci režiséra Johna Woo. Adkins není Van Damme a Knepper neni Henriksen a když na konci vytáhnul tu nepovedenou dřevěnou náhražku Henriksenova jednonábojového Thompsona, už sem se zvratkama skoro dávil. Debilita nehodná jména Hard Target.29%. ()