Šest dobrovolníků se pod vedením speciálního instruktora vydává do divočiny, aby si ověřili své schopnosti přežít v extrémních podmínkách. Tvrdý průvodce jim dává možnost sáhnout si až na dno svých sil. Objeví se však nečekaně komplikace: na scénu vstupuje speciální komando Modrá legie - skupina bývalých elitních výsadkářů, vedená psychotickým cílevědomým zabijákem. Pouhá hra na nebezpečí končí. Začíná opravdový boj o přežití... (MIDO FILM)

choze

Mám pro Coscarelliho velkou slabost, ostatně napsal jsem mu na ČSFD obšírný profil, ale tenhle jeho survival, který si napsal a natočil rok po druhém Phantasm, je v nejlepším případě průměr. Naivní, prostinký a zjevně velmi levně pořízený film (který neobsahuje žádné pro Coscarelliho tvorbu typické fantastické prvky) činí koukatelným pouze pěkná kalifornská příroda, ústřední hudební motiv a sympatičtí herci v čele s charizmatickým Henriksenem, mladou Keneer a Mulroneym. Kdyby to byl Coscarelliho první film tak neřeknu, takto ale musím konstatovat, že je to o ničem, dokonce se tu nenaučíte ani jednu zábavnou vychytávku pro přežití v divočině. V miniroličce pilota se mihne Reggie z Phantasm. ()

majo25

Viac dobrodružný survival ako triler. Triler začína až niekde pred koncom, keď dosť nepravdepodobne si skupinka vojenských adeptov vymyslí, že keď má ostré zbrane, môže nimi zabíjať aj civilistov, nielen divú zver. Devízami filmu sú predovšetkým horská divočina a Henrisen v hlavnej úlohe. Ak nie je na obraze, dej upadá a pripomína skôr školskú drámu, kde sa detičky stratili v lese. Nie je to zlé, ale uvítal by som viac drámy a uveriteľnejších trilerových prvkoch než tínedžerske klišé, hlášky a rôzne doťahovanie sa. ()

movie

Coscarelliho silně nadhonocené béčko, které padá s banálním scénářem a absencí jakýchkoliv drastičtějších prvků (a víceméně i dramatických) a svojí bezzubostí se nedá klasifikovat jinak než family friendly TV film. Za vidění stojí jen kvůli Lanci Henriksenovi anebo pokud potřebujete ultimátně "vypnout". ()

GeorgeHans

Survival in the wilderness is a matter of heart, not hardware. Béčkové osemdesiate roky vo svojej plnej kráse, s primitívnym scénarom a teatrálnymi dialógmi. Videnia hodným ho tak robí režijná svižnosť (Coscarelli film natočil po svojom vrchole Phantasm II) a hŕstka obyčajných ľudí, ktorí pod pôsobením ultra-sympatického Henriksena a krásnej californskej prírody (plus zopár na zabíjanie cvičených maníkov) nachádzajú hrdinov vnútri každého z nich. Lesná pohoda. 70% ()

Raziel_cz

Coscarelliho výlet do divočiny, o kterém si rozhodně nemyslím, že by byl tak naivní, jak o něm mnozí tvrdí. Je to o dvou skupinách, jež se nezávisle věnují kurzu přežití – v jednom se účastníci učí spoléhat pouze na sebe, ve druhém, že úspěch záleží na kolektivu. A nakonec samozřejmě dojde ke střetu skupin a testu přístupů, ale to je finální půlhodina. Akční a napínavá, ale v menšině oproti událostem předtím. Z většiny je to snímek mírumilovný, o respektu k přírodě a o táhnutí za jeden provaz, osázený charaktery, s nimiž byste do lesa klidně vyrazili. Moc hezky se na to kouká a moc pěkně to plyne. A kdo najde Reggieho Bannistera, vyhraje bludišťáka. | P.S.: Obsah výše je chybný, zavádějící, spoileroidní a upnutý na věc, o které film není (respektive o ní je poslední třetinu). Takže ho nečtěte a běžte do Survival Questu naslepo – stojí to za to! ()