The Beasts

• Hongkong Shan kou (viac)

Pět mladých přátel si vyjede na výlet do hor. Dostávají se ale do konfliktu s pěti místními vesnickými burany, kteří později jednu z dívek znásilní a jejího bratra, který se snaží pomstít její ztracenou čest, surově zabijí. Poté, co policie není schopná viníky vydat spravedlnosti, se do záležitosti vloží rozzlobený otec obou dětí. (Karlos80)

G04T

MASAKR!!!! Jeden z nejnásilnějších, nejsyrovějších, nejbrutálnějších, nejšokujících a nej nej nej filmů, který jsem kdy viděl!! Ne, to nebyli lidi, to byli zvířata. Scénář je nemocnej, stejně jako násilníci. Brutalita nezná hranic. Morálka tu není vítána. Ale pořád mi něco říká, že to musím vidět znovu, že jsem si tenhle výbornej rape and revenge neužil naplno. ()

Flipnic

Hodně slušnej hongkongskej exploitation, který vznikl myslím ještě v době, kdy se v Hong kongu nedávalo označení CAT III. Každopádně si myslím, že by tam dnes patřil a neoficiálně je za "cat trojku" považován ... Je to evidentní reakce na americké exploitery I Spit on Your Grave (1978) a Deliverance (1972). Tak vlastně vypadá i film, polovina filmu zobrazuje násilný útok pěticí buranských hajzlíků (rednecks?...) na partu mladých lidí, kteří navštívili téměř opuštěný ostrov. Zde se odehraje zejména typické znásilnění mladé dívky na kamenech u řeky a zabití jednoho z mladíků. Policie je k ničemu, parta šmejdů zůstává dál na ostrově, takže otec znásilněné dívky broucí mačetu a vydává se na ostrov udělat zde pořádek po svém... To se mu však povede tak, tak ... protože i když je to namakaný starší zkušený chlap, přece jen to zde není žádný "macho-hrdina", ale normální smrtelník. Postupně si podá všechny šmejdy. Bohužel jen jedno zabití - past je fakt mega drsná a nápaditá, jinak se to zde řeže hlava nehlava kdo z koho z posledních sil. Každopádně je to perfektní film, který má suprovou atmosféru, divoký, akční a rychlý spád, násilí, brutalitu a hlavně se odehrává v úžasné přírodě (lesy, řeka, skály atd.). Tento film se stal po svém uvedení v zemi původu a v Asii takovým kultem, že se dočkal dokonce dvou remaků. Ve zbytku světa (USA, Evropa, ..) je však téměř neznámý ... Po příznivce HK CAT III "divočáren" rozhodně povinnost ... ()

Karlos80

Hodně divoký a syrový asijský "rape and revenge" survival exploitation, který na mě dělal dojem poloamatérského trashe, snímek zcela jistě vycházel z amerických explo klasik jako "Delirevance" (72), "Last House on the Left" (1972), či "I Spit On Your Grave", což je skutečně nepochybné. Celé se to odehrávalo někde v úžasné přírodě venkova, kam což je zajímavé, pronikly některé ze Západních prvků kultury apod. Viz hudba (Supertramp nebo Police), zábava, ale i třeba pití (Coca-Coly). Nemám toho z Asie a vůbec z pozdější produkce tzv CAT III moc nakoukaného, ale tento film na mně udělal docela veliký dojem, především pro svojí explicitnost až extrémismus, v tom byli asiaté patrně nejlepší na celém světě. Když se k tomu ještě přidala krásně ponurá atmosféra všepojímající špinavosti a hrůzy, spolu s pěknou akcí a rychlým spádem, o zábavu bylo postaráno. Tento HK rape and revenge shocker, je ale pak především film velmi divokého až perverzně-zvrhlého násilí a vražd, kdy se divákovi snaží říct, že sociální obavy z násilí a lidská krutost (v tomto případně nejspíš zapříčiněná tvrdými životními podmínkami a téměř nulovým vzděláním) zločinu, existuje všude na světě, stejně, a bez výjimek. Příběh je jednoduchý (typicky pomstychtivý script, kdy jsme si ale ze začátku myslel, že samotnou pomstu budou provádět nějakým způsobem sami děti, max. za přispění pomoci někoho zvenčí), zaujali mě především velmi přesvědčivé výkony ve všech rolí, jak ty teenagerovské (film se velmi podrobně snažil zachytit následky znásilnění na křehkou psychiku nevinné a naivní mladé dívky, viz scény v psychiatrické léčebně, kde dívka trestá sama sebe, třeba tím, že si čistí zuby wc vodou, dost drsně, až do bodu krvácení), tak hlavně a především ony buranské role, to byl skutečně hutnej extrém, ze všech šel neuvěřitelnej strach, především pak z jednoho z nich (kterej si říkal "Snakes", a byl bledej jako smrtka!), tady je fotka http://4.bp.blogspot.com/_kRBTLr-TZ68/THcnBfKNMPI/AAAAAAAARt8/m6GZruyhZUc/s1600/beasts4, právě tento pošuk se choval skutečně a doslova jako zvěř, jeho vystoupení ke konci, kdy číhal v chajdě na smrt, toho byly živým důkazem. Toho tlustého idioského magora, který se s nimi jenom vezl, (kdy se sám násilí bál, nevyhledával ho), mi bylo zase upřímně líto. Menší výtku vznáším jen k onem "pomstychtivým scénám", které nakonec mohly být o něco více krvavější, hodně z nich se odehrává mimo kameru a ve stínu, jinak jsem byl ale celkem spokojen. Není to určitě špatný film (bavilo mě to, nenudilo a to je hlavní), pevně věřím že si zrovna právě tento zapomenutý a neznámý skvost, své obdivovatele najde, a to nejen mezi asio/explo/maniaky. ()