Doktorka Susan McCallisterová (Saffron Burrows) je špičková vedecká lekárka, ktorej sa podarilo objaviť zázračný liek na Alzheimerovu chorobu. Susan šéfuje skupine vedcov v laboratóriu uprostred oceánu, kde experimentuje s mozgovou kvapalinou špeciálne šľachtených žralokov. Aby totiž mohla získať dostatok proteínu zo žraločích mozgov, musela vychovať troch obrovských žralokov, ktorým pomocou genetických manipulácií až päťkrát zväčšila obsah mozgovej hmoty. Spolu so svojím kolegom Jimom Whitlockom (Stellan Skarsgård) oslavujú úspech svojho projektu, keď sa náhle počas silnej tropickej búrky podarí jednému žralokovi ujsť. Nejde však o obyčajného žraloka, ale o geneticky upravenú obludu, ktorá je ovládaná iba jedinou myšlienkou: dostať sa na slobodu a pomstiť sa... Dokážu pritom útočiť koordinovane, vedia plávať dozadu, dokonca sú schopné vyradiť z prevádzky kamerový systém, ktorý ich sleduje! Pre všetkých členov výskumného tímu sa začína krvavý boj o prežitie - žraloky sú totiž rovnako inteligentné ako ľudia, ktorí sa pred nimi pokúšajú uniknúť... (TV Markíza)

Mania

Nemůžu uvěřit, že hodnotím až teď. Tenhle film mám ráda. Je tam všechno, co bych očekávala od filmu podobného žánru. Až na ten horor, ale musím říct, že když jsem to kdysi viděla prvně, tak jsem v některých momentech nedýchala napětím. Navíc jsou tam i vtipné scény a to oceňuji. ()

Eragon93

Povedenej žraločí film, nejlepší za poslední dobu. Potvory se mě dost líbily a jejich pohyby nepůsobily vůbec uměle. Postavy umíraly tak, jak jsem vůbec nečekal a toho si cením. ()

djfun

Samuel L. Jackson v slušnejch čelistech aneb hamiky papiky kliky bé, s kýmpak žralok vyjebe?!:)) Čekal jsem totální sračku a dostal poměrně ňamózní vyvražďovačku:) Dialogy typu "kdyby žralok ucítil krev, to by mohl být malér" (po asi deseti mrtvolách) jsou prvotřídně dementní, tak, jak se na takový biják sluší... některé efekty jsou žalostně ubohoučké, jiné ale kupodivu vážně good, některé scény jsou hodně za hranou trapnosti, některé jsou naopak vizuálně nasnímány parádně. Každopádně to má švih, napětí a pár celkem překvapivých, skoro šokujících momentů. Škoda však, že nezhebli všichni, za "herecký" výkony by si to docela zasloužili:) ()

Aurus

8/10. Abych řekl pravdu tak sem na tento film úplně zapomněl že existuje ale přitom sem ho tak pětkrát viděl a hodně se mi líbil. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Někdy zase musím kouknout. ()

Gedes

Dlouho jsem se rozmýšlela, jak vlastně ohodnotím tento film, protože jsem z něj měla dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi to přišlo strašně uhozený hned na začátku (žralok prokousl lod přesně v půli - nějake podpalubí zde nehralo žádnou roli - divný), trošku trapnej byl kuchař - hezkej byl ptáček, trapná byla taky moc zainteresovaná ta genetička, hloupý bylo to s tim chlápkem jak mu žralok ukousl jeho končetinu. Mám to chápat tak, že ten vrtulník tam spadnul na nějakou věž a děsně chytrej žralok neváhal a plaval tam někam hledat tohodle mrzáka, aby ho vzal mrskl ho na sklo - tam jsou zase dve divný věci - jakou silou ho na to sklo mrsknu, když to přežil a sklo puklo??? Ale Samuel L. Jacskon jim to zachránil a dala jsem proto 3* ()

Author

Neskutečná ptákovina, které v mých očích ani efekty nic nepřidají. Zrovna když jsem si v půlce filmu z recese představil jak vyskočí žralok a sežere Samuela L. Jacksona, tak vyskočil žralok a sežral Samuela L. Jacksona. To byla podpásovka, kterou jsem už nedokázal vydýchat. Že se Jackson občas namočí do podobných projektů, budiž, dokáže to aspoň vyvažovat kvalitnějšími tituly. Renny Harlin si to u mě ale totálně rozlil. Viděl jsem už horší, proto jedna hvězda. ()

*Colorado

Docela dobré. Potěšilo mě, jak se nechal Samuel L.Jackson sežrat (ne že bych proti němu něco měl, ale že skončí takhle brzo jsem nečekal) a že nepřežila ženská s chlapem tak, jak už to obvykle bývá. Kuchař v podání LL Cool Je byl sympaťák a tak jsem fandil jemu.. Že by žraloci ale byli až tak chytří jsem jim prostě sežrat ale nemohl. Pěkné 3* ()

Krchy

Na to, že nemám rád tyhle vyvražďovačky v podání jakýchkoli možných potvor, jsem se překvapivě dost bavil. Zápletka sice k uzoufání, tj stejná jako kdykoli předtím (nějaké pozměněné zvíře, zde tedy nikoli mutací či radiací, ale vědeckým výzkumem), některé scény až moc přitažené za vlasy (útok žraloka na helikoptéru), ale jinak se to dalo. Milé je i to, že politická korektnost slaví jen poloviční vítězství :) ()

Wolvie

Naprosto špičková ukázka toho,že i dnes se dá natočit kvalitní béčko se žraloky,které je sice tupé,ale zároveň natočené a zahrané s takovou dávkou nadsázky,že to filmového fandu jen stěží může naštvat.Nejlepší Harlinův film od Cliffhangera. ()

Ladicz3k

Hodnocení filmu je pochopitelné ale kdyby se hodnotili filmy o žralocích tak tohle bude hned za Čelistmi. Žraloci jsou udělaní skvěle, chyby to samozřejmě má ale lepší film o žralocích od té doby nenatočili ! Mě film baví. 70%. ()

Raziel_cz

Režisér Smrtonosné pasti 2 se už nepřekoná. CGI shitstorm špatná i na rok 1999, debilní scénář, retardované postavy. Thomas Jane tehdy ještě nebyl tak charismatický, ani takový drsňák jako dnes a v podstatě jediný, kdo Deep Blue Sea herecky táhne, je Samuel L. Jackson. LL Cool J jako ex-kazatel/ex-alkoholik docela zábavný, dokud nedojde na nejhorší nábožensky orientovanou scénu v dějinách (modlitba je super, ale držení se za ruce a vykřikování "Ámen! Ámen!", wtf?). Stellan Skarsgård bohužel nevytěžený. Jako malý jsem se u něj strašně bál, dneska ale film vyznívá jen úsměvně až trapně. Asi bych hodnotil bych hůř, ale tvůrci mi splnili přání a nechali sežrat nejpičoidnější charakter, čímž si získali body k dobru. ()

Rathalos

Velmi podareny akcny animal sci-fi horor o inteligentnych zralokoch,ktore atakuju skupinu vedcov,dobre herecke obsadenie,super zraloci,triky i prostredie,takze ja som sa bavil...:-) ()

LANSA

Dá se to.Není to žádný zázrak,ale ani ne utrpení.Je tu, ale jedna bezkonkurenční věc a to vysvětlení teorie relativity."Sáhneš-li na rozpálenou pánev,tak se ti zdá sekunda jako hodina,ale pokud sáhneš na rozpálenou ženskou,tak se ti zdá hodina jako sekunda.........všechno je relativní" Its gooooood! ()