Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

hroubek

Zklamání. Mám Ledové království dost rád, ale druhý díl mě nesedl, a já vím proč. První důvod je neatraktivní příběh. Mohlo se jít tolika směry, a tvůrci se rozhodli jít tímto a ke všemu to udělali, tak jak to udělali. Nefunguje gradace, skáče se z místa na místo, a samotné finále je na pěst. Druhý důvod jsou písničky. Jejich zde dost, ale jen pár obstojí(a moc tomu nepomáhá ani český dabing). Vizuálně je to nádherné, má to velmi sympatické momenty, ale fakt jsem čekal, že to bude odvážnější, zajímavější a lepší. A přitom by stačilo, tak málo. Velká škoda. ()

lykan9

Jsem přesvědčen, že existuje mnohem více pohádek, které jsou povedenější a zasloužily by si mnohem více slávy a úspěchu než Ledové království, ať se jedná o jedničku či v tomto případě o dvojku. Přesto musím tvůrcům uznat, že moc dobře pochopili, co bylo hlavním úspěchem právě jedničky. Tím byly samozřejmě písničky, kterých do dvojky vsunuli mnohem více a opět se jedná o velmi povedené songy. A přesto, že se scénáristé nijak zvlášť nepředvedli, tak se jedná o slušnou a místy vtipnou pohádku, která nezkazí den a co je hlavní, vše dobře dopadne. ()

Sany33

Ľadové kráľovstvo II nie je typickým pokračovaním snažiacim sa nadviazať na pôvodný film s nejakou banálnou zápletkou využívanou len na to, aby prinavrátila do diváckej pozornosti známe a obľúbené postavy originálu. Jednoduchý príbeh pôvodného filmu je doplnený o rozsiahlu mytológiu, ktorá v mnohom dokresľuje doteraz prázdne miesta. Scenár Jennifer Lee oživuje určité nadčasové rozprávkové a mytologické archetypy až v takej miere, že možno dokáže osloviť viac dospelého diváka, ako deti, ktorým by mal film byť v prvom rade určený. Režiséri opäť tlmočia pár emocionálne „zložitejších“ posolstiev, než býva v danom žánri zvykom. Elsa a Anna si zaslúžene udržiavajú povesť výraznejšie aktívnych, emancipovaných disneyovských princezien a tým oslovia najmä dievčenské publikum. Sú síce sprevádzané aj mužskými postavami, tie ale zostávajú viac-menej v pozícií pomocníkov pri riešení menej dôležitých problémov v príbehu, či ako komické figúrky. A snehuliak Olaf, ktorého striedavo zábavné, striedavo otravné eskapády sa zrejme tvorcovia konečne naučili správne „dávkovať“, sa tiež postará o pár nezabudnuteľných momentov. 90% ()

VanTom

Ani hodně písniček (některé z nich pěkné, "hitové"), ani povětšinou nádherný vizuál v prvotřídní animaci, dokonce ani sympatické, střelené, oblíbené postavičky nezastřely fakt, že vypocená zápletka byla přetavená do tuctového, nezajímavého scénáře, který postrádal tah na bránu, konflikt i koncept. Těžkopádný 120% hepyend ji pak ještě víc zazdil. ()

Trustme

První disneyovka, která mne nechala ledově chladným ke všem těm až ad absurdum kýčovitým scénám, zpěvům, co mají dojímat, zkrátka opravdu zde vítězí forma nad obsahem. Přijde mi, že tohle dospělák nemůže přežít bez nudění a holčičky si odnesou z filmu jen třpytkovací náladu a chuť vyválet se po ledu. Já osobně bych ještě nakopl Olafa do mrkve, neboť se zařadil do klubu nejotravnějších postav kinematografie (členové jsou např. osel ze Shreka, Jar Jar Binks, Chewbacca či Rose Tico). Chápu trademarky Disneyho studia, ale nějak se v tom už začínají plácat moc a z těch všech animovaných princezen si už můžou založit půjčovnu. Film je ovšem určen pro vytahování peněz z rodičů, takže hlavně něco rychle pestrobarevně nakreslit, připsat k tomu římská II a ať se doprodají ještě povlečení, autosedačky, ručníky, paruky, lampičky, baťůžky od prvního dílu, on to stejně nikdo nepozná. P.S. díky za dodržení rasového pokrytí obsazením Afroameričana i když v animovaném filmu inspirovaném norskou/severskou mytologii. Co mi naopak vadí, že nebyl obsazen žádný Asiat! Šikmoocí Laponci mohou sice evokovat dodržení zákona o obsazení menšin, ale není to zástupce asijské rasy. Polepši se Disney! ()

Kurikmoon

Videné 3D. Mám rád muzikály. Mám rád rozprávky. Krásna hudba, rovnako animácia. Milé, vtipné a videné v príjemnej spoločnosti po 1x v 3D brýlach i so zvyšovateľmi atmosféry /deťmi/. Nie tak dobré a prekvapivé ako prvá FROZEN. Ani zdaleka nie tak dobré ako TANGLED. Ale aj tak veľká spokojnosť a určite pozriem rád opäť. ()

KASUGI

Až na pár vyjímek o poznání lepší písničky, než ty muzikálové rychlokvašky z jedničky, složené na koleně. To ale nemění nic na tom, že i tady jsou ve velké většině písně vlezlé a na sílu vecpané. Po odchodu z kina jsem sice celkem nadšený byl, ale druhý den zůstala na jazyku taková pachuť prázdnoty. Hezky se na to kouká, ale to je tak všechno. Jednička je silnější. ()

Dagoussek

Velký mínus - hodně mooooc zpěvu. Mnohem více než v jedničce. Děj zajímavý, vlastně tady nebylo už co dál vymýšlet, v jedničce se vše ukončilo. Tady se otevřely brány z minulosti... nebyla jsem zklamaná, ale ani nadšená. ()

Jaro.Krafcik

Takmer to isté čo jednotka, chcelo by to menej spievania. Ak už, aspoň v originalnom znení. Ale aj tak ma druhé frozen bavilo. Je to oveľa temnejšie ako jednotka, čiže detom to už tak sadnúť nemusí. Ale olaf stále podarený. 4* ()

Koda

Disney, proč?! Proč jste promarnili šanci? Měli jste šanci se proslavit, ale tohle vážně ne... Tak moc jsem se těšil na příběh a že se více pobavím s Olafem... ale dějově to bylo uspěchané, a celkem dosti složité k pochopení... + všechny ty scénky se vymykaly kontrole a spíše se věnovaly něčemu jinému, než příběhu, ani písničky nebyly moc chytlavé, snad kromě jedné. Všechno to bylo v jedné rovině. Elsa s Annou se snaží najít minulost a najít své zemřelé rodiče, ale to je tak asi vše co jsem pochytil. Elsa radši nechá Olafa a Annu na holičkách a jde hledat staré vzpomínky, vůbec Anně nevěří a ztratila u mě svoji karmu. Sněhová příšera se tam vůbec neobjevila, Kristoff se ztrácel v příběhu a chtěl jenom říct Anně, že ji miluje. Jenom ten Olaf to tam trochu zachraňoval svými fórky a ta ještěrka byla taky moc roztomilá... ale zase, k čemu? A proč tam byla? ... Všem se omlouvám kdo moji recenzi čtete, ale já jsem po tomhle hodně zklamaný :( ()

Sdoom

Bohužel, velké zklamání a nechápu, že to zatim má stejný hodnocení jako příjemná jednička. Kromě fantastické animace, která už ale je standardem, a pár celkem vtipných scén to nemá vůbec nic. Písničky mi obecně v disneyovkách nevadí, ale tady, krom toho, že se většina moc nepovedla, byly cpaný šílenym způsobem do úplně zbytečnejch momentů. Scénář je navíc z kategorie "napsané na koleni o polední pauze", takže potenciálně zajímavý námět s trochu temnějším laděním jde úplně do kytek. Lepší 2 hvězdičky. (kino Cinema City, orig.) ()

Maynard.

V tědlech těžkejch dobách není nic lepšího, než si dát v sobotu k obědu speciální bramborák a pak se mrknout na vopravdickou pohádku :o). Sem moc rád, že si to udrželo stejnou kvalitu jako jednička. Trochu mi předek kazil dojem fakt, že Frozen je na každým dětským tričku, že je to obrovskej fenomén. Naštěstí se tahle reklama a to všecko nedostalo do filmu a film si udržel velmi vysokou laťku. Příběhově je to moc pěkný a co se týče obrázků, tak je to naprostá fantazie. Já osobně bych tam nerval tolik písniček, ale to už by pak nebyl muzikál :o). Sem spokojenej a aspoň na pár chvi sem zapomněl na to, co se teď d+je venku za oknem (díky právě tomu bramboráku :o)) ). ()

MsUtahraptor

Pěkně animovaný dortík uplácaný z Avatara: TLA, Pátého elementu a bůhvíčehoještě ve znamení současného filmového trendu předávání povinností "někomu vhodnějšímu". Za mých mladých let bývala poučení z pohádek typu "neokrádejte pofidérní stařenky" či "poslouchejte rodiče a nemluvte s cizinci", dnes to je "náhodná vyšší síla Vás při troše snahy zbaví povinností a k tomu ještě přihodí pár cool mazlíčků". Plus NEJotravnější filmový debil od dob Jar Jar Binkse. ()

iXtr3m3

Skvelé ešte viac muzikálové pokračovanie už tak vynikajúcej jednotky. Samozrejme to hodnotím primárne v mene mojej malej dcérky, ktorá mala dnes meniny, tak som ju prekvapil kinom a bola neskutočne šťastná a bude si to ešte dlho pamätať, lebo to živo rozprávala každému. ()

Kienast

Překvapivě temnější pokračování, které sice nebylo tak vtipné jako první díl, ale bavilo mě dost, jen bych asi dvě písničky vynechal. 7/10 ()

Zagros

Ač mě první díl nebavil, na jsem druhý vyrazil do kina… co bych pro svoji milou dcerku neudělal. Jí se to líbilo hodně, jen je to asi napínavější a temnější (z pohledu dítěte) než jednička. Od půlky mi seděla na klíně. Jinak žádná změna a můj názor se taky moc nemění. Příběh je stále to samé, animace (pro děti) okouzlující, fůra písniček, klasické „vtipné“ hlášky a scény. Na druhou stranu je to milá a nenásilná pohádka. Co víc si pro děti přát. Za mě dvě hvězdy a i tentokrát přihodím tu třetí za dcerku. ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)