Locika zápasí s povinnosťami princeznej a príliš ustarosteným otcom. Miluje Flynna z celého srdca, ale nezdieľa s ním nadšenie z nového života za hradnými múrmi. Je pevne rozhodnutá žiť si po svojom, a tak sa so svojou priateľkou a dvornou dámou Cassandrou vydáva na tajné dobrodružstvo. To ju zavedie až k tajomným skalám, vďaka ktorým Locike opäť narastú dlhé kúzelné vlasy. Ostrihať ich však nie je možné,  a tak sa musí uzmieriť s tým, že získala späť nielen svoje stratené dlhé zázračné vlasy, ale aj všetky strasti a starosti, ktoré s nimi prichádzajú. (TV JOJ)

BOURQUE

Obľúbený postavy a charaktery sú späť, aj keď nakrátko. Kvalita (obrazová+obsahová) však teraz je ľahko pod priemerom. Ani môj najobľúbenejší kôň nedostal toľko priestoru, aký by si zaslúžil. Až ten koniec to zdvihne na lepšiu úroveň. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hpatrik

Z původního filmu zůstali jen dabující herci, ta nádherná CGI animace se změnila na tradiční kreslenou, příběh je jako ušitý rychlou jehlou a písničky taky moc neoslní. Jako pilotní spin off k budoucímu seriálu asi dobrý, a asi bych mu dal i šanci, ale pro fanouška Tangled spíše zklamání, zvlášť když příběh zůstává otevřený. ()

kaylin

Je docela fajn se vrátit k oblíbeným postavám, ale musím říct, že mě tenhle ani ne hodinový film nijak moc nezaujal. Tedy snad až na animaci, která je oproti mainstreamové 3D celkem změna, ale rozhodně ne k horšímu. Sem tam je to vtipné, sem tam je to docela nuda. Za mě v konečném součtu průměr. ()

minusha97

Nemôžem povedať, že hodnotím úplne objektívne, lebo Rapunzel je moja obľúbená Disney princezná, ale aj tak si myslím, že tento televízny film sa nadmieru podaril. V posledných rokoch sa Disney pustil do presunu princezien zo strieborného plátna aj na televízne obrazovky, kde boli divákmi s úspechom prijaté. Nuž a televízne filmy na ustálenie vecí k tomu nepochybne patria. Nuž a tento nebol výnimkou. Myslím si, že je porovnateľný s filmom zo strieborného plátna, či už umeleckým smerom (nádherná a výnimočná animácia tak, ako bola prvá CGI princezná sama o sebe), chytľavými pesničkami, alebo láskavým postojom k vzťahu našich protagonistov, ktorý filmu dodáva svoje kúzlo. Ja som všetkými desiatimi za seriál, pre ktorý bol tento film začiatkom, lebo ak si udrží laťku v nastavenej výške, tak to bude určite ďalší z televíznych úspechov pre myšie kráľovstvo. ()

KafuR

Snímek jako samostatný článek neobstojí, protože i z celkového vyznění příběhu a toho, že spousta věcí zůstala spíš otevřena než co jiného, je jasné, že se pojede dál. Konkrétně tady v podobě seriálu. Animace průměrná, stejně jako příběh, který nenabízí nic vyložené strhujícího a komediální stránka je cílena přednostně pro nejmenší. Dílo má tak tendenci zapadnout do šedivých hlubin průměru a zajímavý bude pouze pro diváky zmíněného seriálu. ()