Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

BlackAdder87

Solidní pokračování, kterému oproti prvnímu dílu nejvíc schází údernější titulní píseň. Protože upřímně z jedničky tvoří "Let It Go" 50% zážitku (v dobrém slova smyslu). ()

BLEEDER

A máme tu pokračovanie neskutočne úspešného snímku z roku 2013 Ľadové Kráľovstvo. Ľadové Kráľovstvo 2 začína veľmi pekne. Potom prechádzame do súčastnosti, kde stretávame prvý problém a hlavnú zápletku tohto filmu. Po grafickej stránke je druhý diel fenomenálny. Elsina moc je určite silnejšia než v prvom snímku a Elsa, svojou silnejšou mágiou, nás o tom len ubezpečuje. Nové piesne sú napísané nenormálne dobre. Upozorňujem, že piesní v tomto pokračovaní nájdeme viac než v prvom diely. Celá myšlienka filmu je dobrá. Disney z toho spravil veľmi dobrý film. Bohužiaľ, prvý diel nastavil laťku príliš vysoko a druhý diel túto laťku prekonať nedokázal. Ale fanúšikom štúdia Disney a Ľadového Kráľovstva sa tento snímok bude páčiť. Za mňa 4/5. ()

Retrostalker

Neviem , ale mám pocit že doba zábavných rozprávok skončila a prichádza doba vážnych rozprávok bez zábavy v štýle animovanej drámy a nasilu slzotvorných scén a vtipov.. Pesničky tiež vôbec nesadli ako v jednotke a boli tam len tak natlačené nech sa nepovie. ()

PanPyzamo

Ledové království II mělo šanci překonat předešlý díl, ale bohužel nestalo se tomu tak. Zápletka v příběhu je dobrá, ovšem nechci spoilerovat, ale řeknu jen, že jedna věc zde tak úplně nenavazuje a celkově mi přijde, že druhý film ten předešlý tak úplně nebere v potaz a na konci se stane jedna věc, která se mi nelíbila. Bez spoilerů se o tomhle mluví těžce, takže řeknu jen, že se jedná o dobrý film, který můžu doporučit, ale předešlý díl byl lepší. 6,5/10 ()

Grázl83

Pohádka pro děti, já se často nudil, hlavně u průměrných až podprůměrných písniček které jsou často až otravné a jenom natahují krátký příběh. Dějově nenadchlo, stejně tak 3D zpracování. Slabé 3* ()

Radek273

Podobně jako jednička, ani tady se tvůrci neubránili přehnaně muzikálové podobě. Snad jen o množství efektů to bylo lepší, respektive poutavější. Jinak srovnatelné. ()

Tomas_PO

Očakávania boli po jednotke veľké, takže dvojka pochopiteľne priniesla sklamanie. Zrejme v úmysle nadviazať na megaúspešnú titulnú pieseň, ktorá vyšla v 42 jazykových mutáciách, je Frozen II až násilne muzikálová a zrovna nie uchu lahodiac. Nepotešilo ani veľké množstvo amorfnej digitálnej mágie bez emócie, a to na úkor možno detskejších, no rozprávkovejších scén. V podstate to zachraňoval Olaf a škriatkovia, ktorí sa však objavili vo filme len na chvíľu. Chýbalo aj viac humorných scén. Príbeh je nádejný, magický, no tvorcom sa ho nepodarilo pretaviť do výraznejšej emócie. ()

LencaN

Elsa a Anna poznávají, jak se poznali jejich zesnulí rodiče, odkud vlastně pocházeli a proč má Elsa takové schopnosti. Celkem těžké téma na to, že cílovou skupinou jsou malé děti. Mně jako dospělákovi to nevadilo, jen mi bylo líto, že to nebylo věkově víc přívětivé k menším divákům. Navíc i tato dvojka doplácí na to, že je dvojkou. Chybí wow efekt, postavy už známe, tak že tam nás nic nepřekvapí. Ani nový singl, který by válcoval hitparády rádií se nekonal. Toto je vyloženě pro skalní fandy Ledového království. Já se ráda podívala, ale podruhé si raději pustím zase jedničku, než tuto už jemně překombinovanou dvojku. ()

gpx

Tento příběh je o dospivání. V životě každé slečny přijde moment, kdy ji začne volat příroda. A tak i Elzu začne svrbět. Budí se ze sna, nemůže se na nic soustředit, neustále slyší jak ji volá dokonalá šukačka. A tak se nechá vést tím tajemným hlasem, který ji dovede až do lesa kosočtverců. ()

peregrino

Když vyfiltruji disneyovskou filmařinu, pokračování se posunulo dále, (některé) postavy vyzrály jak kvalitní cheddar a pojetí elementů coby symbiózy ekosystému včetně mutualismu může vést k zamyšlení. Což je u dětí dobrá cesta. Sečteno podtrženo, první díl byl možná pohádkovější a větší chytlák na marketingové produkty všeho druhu, dvojka je pro mě posun, dobrý krok, ve kterém se postavy zaobírají životem, smrtí, přírodou a vlivem myšlenek. A nápad s kulningem to jen doplňuje. ()

JesterKruger

Ségra mi říkala, že se jí to líbilo více než jednička, a já s ní souhlasím. Já si to ale už nepustím, jelikož mi není 6 let a nejsem holka. Natož malá holka zaujatá do princezen. ()

Lilith03

Bohužel tohle je za mě propadák, ani dokoukat jsem to nezvládla. Ale nechci filmu ublížit a tak hodnotím aspoň na dvě hvězdičky, třeba se mi podaří to někdy dodívat, ale pochybuji, že těch posledních 20 minut můj názor změní. Podle mě je to zbytečně dlouhé a natáhlé a byť postavy, dabing i písničky jsou skvělé, tak po stránce příběhu mě to teda vůbec nebavilo. ()

PTuranyi

Pokračovanie príbehu Anny a Elsy z Arendelu vyťahuje na svetlo tajomstvo z minulosti - zakliaty les. Elsa hnaná tajomný spevom sa vydávaj toto tajomstvo odhaliť. Všetci jej blízki sa samozrejme vydajú s ňou, takže sa dočkáme napínavých, mysterióznych a desivých chvíľ, keď budú naši hrdinovia vystavení nebezpečenstvu smrti. Napätie opäť odľahčuje Olaf a jeho nezastaviteľné ústa. Veľa sa tu spieva, miestami až priveľa a zbytočne, ale tam kde to má byť je to výborné. Animácia je samozrejme bezchybná. Všetky prírodné a magické sily spolu s ľuďmi a rozprávkovými bytosťami nakoniec dosiahnu šťastný koniec pretože voda má pamäť ;). 70% ()

Krnac

Začiatok dobrý, potom divné, koniec super, vo filme sa bilo to že scenáristi chceli film pre starých fanúšikov a Disney chcelo muzikál a hlavne film pre deti, teda je tu veľa detských a hudobných scén na silu, medzi niektorými scénami a hlavne hudobnými je tam taký divný prechod (raz sa len tak kľudná scéna zmenila na hororovú bez poriadného dôvodu) čo je dosť divná chyba na skúsený tým, slovenský dabing sa podaril, pesníčka Do neznáma tiež výborne preložená, Olaf občas prehnane spravený. No 2. polovica výborne nadviazala na predchádzajúci film a na niektoré vety povedané na začiatku čim niektorým scénam na začiatku to dá úplne iný rozmer, tu bolo vidno že Disney tvorcov po detskom začiatku dalo voľnú ruku ale bol by som rád keby to bolo skôr, no tak či onak trochu zvýšim hodnotenie kedže nie som cieľová skupina. Takže /73%/ ale keby som bol menej zvyknutý na detské veci dal by som menej. ()

Luciaaas2

Dnes jsme byli v kině celá rodina nádherně jsme se bavili. Druhý díl je sice odlišný. Jednička je pohádková, dvojka fantasy a zároveň pro starší děcka. Pořád se jedná o kvalitní animák. Vřele doporučuji ()

Kodousek

Za mne top of the pop. Těšila jsem se na to víc jak moje děti. Dojemné, mystické s nápadem na epic journey. Za mě F1 + F 2 to nejlepší od Disney. Konec se trochu nabízel,.ale o tom přeci pohádky jsou. ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)